Tři astronauti se chystají vrátit na Zemi poté, co strávili několik měsíců na vesmírné stanici. Zjistí však, jejich lodi nefungují návratové rakety. NASA nejprve zamýšlí zanechat je jejich osudu na oběžné dráze, nakonec však vyšle záchrannou výpravu. Plány komplikuje hurikán blížící se ke startovní rampě a docházející zásoby kyslíku v kabině astronautů... (oficiální text distributora)

Pecival

Slušný potenciál a sympaticky detailní pojetí příběhu co se technické stránky týče. Čímž se chci přiznat, že jsem se v té změti skratek a termínů vůbec neorientoval :) Slušně budovaná beznaděj, stejně jako herci a tak je škoda poněkuď přepáleného závěru, který k celkovému ladění filmu vůbec nesedí. Tématicky podobné Apollo 13 zůstává jednoznačně nepokořeno. ()

vitekpe

Modul USA rotuje kolem Zeme. Pak zjisti, ze ma problem se zazehem, a kyslik ubyva... Film popisuje zahranou akci, kterou zorganizujou borci z Hustonu. Nakonec pomuze i sovetska posadka, ktera leti nahodou kolem... :-))) Je to cele moc dlouhe a film uspava. 3- ()

Han22

Apollo 13 ve verzi z roku 1969. Marooned má nepochybně kvality vycházející ze zkušeného režiséra i skvělých herců jako Peck, Crenna nebo Hackman a pár pěkných efektů, ale i tak je to nuda. Těch efektů totiž zas moc není a toho děje také moc ne - astronauti zkrátka čekají na záchranu a dochází jim kyslík, zatímco dole na Zemi organizují záchrannou misi a metají po sobě desítky technoblábolů. Toť v kostce vše. Sci-fi to není ani omylem, spíše reálně působící survival drama z vesmíru a bohužel stopáž 134 minut je zkrátka moc. ()

Mikino00

I přes to jak je to kvalitní a napínavé drama má jednu velkou slabinu a to je délka lehce přes dvě hodiny, což mě pomalu zabíjelo stejně jako astronauty nedostatek kyslíku. ()

Wawer

Ve své době to musela být pecka. V podstatě jde o variaci na Apollo 13, ovšem ještě předtím, že se skutečné Apollo 13 odhrálo. Ve filmu spolupracují ameriačni se sověty a patetická touhla zachranit stůj co stůj tvrdě konkuruje chladném pragmatismu. Film sice hodně zestárl a fyzika v něm dostává hodně po čuni, ale nad tím lze přimhouřit oči. ()

Saur.us

Marooned je lehce naivní a těžce zdlouhavý prapředek Apolla 13 nebo Gravitace. První polovina uplně bez emocí, druhá aspoň chvilkama s napětím. Od velikána J. Sturgese s velikány G. Peckem nebo G. Hackmanam jsem doufal v něco mnohem lepšího. ()

-tHESWINe-

Peklo v komorním podání. Nekonečné záběry tří kosmonautů, jež jsou uvězněni na oběžné dráze. Je tu jistá podobnost s filmem Apollo 13, oproti němu zde však chybí tempo. Nekonečně se vlekoucích 134 minut za přispění dokonalých výkonů úpějících herců diváka zmučí až na hranice možností. Dnes už spíš humorné trikové záběry asi nikoho neohromí, některé situace jsou ve filmu mírně nelogické, jiné, kterých se film dotýká jen okrajově, by naopak bylo možno více rozvinout. Skvělé, nikoli však zábavné ... ()

vozralec

Názorná ukázka jak lze v podstatě jednoduchý příběh napínavě zpracovat. Hackman nebyl pravým nebojácným americkým hrdinou, což je další plus. Kosmonaut z CCCP jednoznačný frajer. ()

mac000

Jeden z prvních "reálných" science fiction filmů, které měl možnost vidět československý filmový divák, krmený do té doby výhradně tuzemskými či sovětskými (vědecko) fantastickými filmy. A navíc film v panoramatickém 70 mm formátu ! Solidní herecké výkony ústřední dvojice Peck - Crenna, v té době u nás méně známý Gene Hackman je "upozadněný" jako zbabělý (a záměrně nesympatický) astronaut Buzz Lloyd. V kontextu kinematografie konce 60. let nadprůměrný film... ()

Pitryx

Zbytečně dlouhá stopáž. Viděl jsem to až do konce, ale musím přiznat, že některé pasáže jsem prostě přejel, protože mne skutečně nezajímalo, co si vypráví s manželkami. Jde o nezajímavý film, ale určitá napínavost se mu upřít nedá. Nebo to byla jen má zvědavost, jak to dopadne? A ten konec? No tak ten pohnojili úplně až jsem měl chuť nedat ani těch uslintaných dvacet. ()

DeDanu

S ohledem na dobu vzniku (myslím tím technické možnosti jak filmu tak vesmírných letů) výborný film. Skvělí herci a samí moji oblíbení. Nenudila jsem se ani chvilku. ()

allegria

Jsem přesvědčená, že tohle je jednoznačně jeden z nejlepších sci-fi filmů, navzdory tomu, kdy byl natočen. Je důkazem, že technicky dokonalé moderní efekty nebo akční zápletky nejsou zdaleka tím, co diváky udrží v napětí. Přestože jsem už před lety tento film viděla, teď napodruhé na mě zapůsobil ještě silněji. Když přeskočím ódy chvály na děj, který je perfektně vystavěn především díky své věrohodnosti (aspoň pro laika), pak skvělé herecké výkony stojí za to! Zvláště pak Gregory Peck, přestože víceméně ve vedlejší roli, byl tak dokonale autentický, že jsem zapomínala, že je to můj oblíbený herec a věřila mu každé slovo, gesto. Perfektní, jako vždy! A nemůžu o něm psát ani přemýšlet v čase minulém, protože mám silnej pocit, že tu je s námi a bude navěky. Amen. A když k tomu přidám fakt, že právě díky tomuto filmu vznikla mírová vesmírná spolupráce největších rivalů (USA, SSSR), není co dodat. ()

Agnostik

Výborné kosmické drama z šedesátých let.Trojice astronautů po ukončení vesmírné mise,se pokouší o návrat zpátky na zemi ale nastane problem z technikou raketového pohonu.Chvílemi až klaustrofobické scény se střídají z myšlenkami upřenými k přežití,zvlášt když nastane další problém z nedostatkem kyslíku.Gregory Peck,Richard Crenna,Gene Hackman je obsazení které zaručuje velice kvalitní filmový a napínavý zážitek. ()

Sopholojong

Predskokan Apolla 13 a "pijavica" zvazajuca sa na uspechu 2001: Vesmirnej odysei. Triky boli uz v dobe vzniku priemerne, chybaju tomu uveritelne emocie a herci hraju podla nalinkovaneho dokumentarneho stylu. Logicke lapsusy ako vznasanie sa okolo lode bez istenia museli byt do oci bijuce uz vtedy. Gregory Peck v podobnej ulohe veduceho operacneho strediska ako Ed Harris v spominanom Howardovom majstrstyku, akurat o viditelnu triedu slabsi. Cakal som az vytiahne spoza opasku kolty a vsetko to tam vystriela :D. ()

Seminář 70mm filmů

Seminář 70mm filmů