Wolf Creek

• Austrálie Wolf Creek (více)
TV spot

Parta kamarádů se vydává na dovolenou po Austrálii. Má to být pařba plná alkoholu, drog a dobré nálady. Jedinou plánovanou zastávkou je Wolf Creek, kde leží legendární kráter po spadlém meteoritu. Tady jim auto vypoví službu. Přijíždí "pomoc", která dovolenou snů změní v nekonečnou hrůzu, mučení a teror. Podaří se jim najít cestu ven z pekla? Příběh jednoho z největších australských policejních případů, který nebyl nikdy objasněn. (oficiální text distributora)

TomX2

Prvý diel je výrazne horší než druhý, avšak nezaradil by som to medzi úplne zlé horory. Skrátka podpriemer, ktorý neurazí. ()

O.Peta

Až na pár nepochopitelností v chování postav (mimochodem, to je to, co mě na hororech vytáčí a dohání k zoufalství) to nebylo špatný. Fakt jsem se ale musel až smát tý blbosti s "poplácáním vraha po zádech", to bylo fakt moc, stačilo vzít nůž ležící u něj a dorazit ho. Chápu, že se asi ve stresu dá udělat blbost, ale tohle? Jelikož to není zdaleka úplně podle skutečný události, proto tento kiks připisuju scénáristům. S výsledným hodnocením souhlasím s CSFD. 60% ()

UncleG

Deliverence po Australsku. Jenže Wolf Creek je dokonalá ukázka toho, jak přes očividnou snahu nefunguje sblížení s ústřední trojicí. Pan Meklín si s nástupem tvrdýho Gore evidentně dával na čas, a to proto, abychom chlapce a dvěčata na roadtripu stačili pojmout za kamarády. A tudíž by nám později nemělo být jedno, jestli spadnou pod parní válec nebo je sežere fialová stonožka. Jenže právě v tomhle zásadním momentu celej biják příšerně selhává... Holky jsou nezajímavé a zaměnitelné, zatímco ústřední tetovanej svalouš má charisma studenýho bramboráku. Jedinou informaci, kterou o nich dostaneme, je, že někam jednou, při tom chlastají a hulí trávu. Tolik tedy k psychologickému profilu postav. Druhý kámen úrazu je ona příslovečná "True Story". Ona je to totiž "True Story" podle vzoru: "Jak se odehrálo něco, u čeho nebyli svědci". Čili je to asi tak "True" jako že exisutuje kontinent Austrálie, tam žijou nějaký lidi a někdy tam někdo někoho zabil. Takže to fakt pardon... ()

Freemind

Hodnocení v rámci žánru!! Slashery už mě pomalu přestávají bavit, tady jsem ale jako příjemný dárek dostal australské krajinky a rudý písek outbacku, takže si prostě nemůžu stěžovat. Dokonce se mi líbila líná první polovina, která diváka hezky ukolébá před nášupem v polovině druhé. A že to tedy je pěkný šok. Krve a orgánů jako na jatkách, ale tvůrci se stejně drží při zemi, nevymýšlejí kraviny, je to všechno nepříjemně reálné - nejen proto, že Austrálie si několik podobných pošuků opravdu zažila (ano, ta obligátní poznámka "natočeno na základě skutečných událostí" tentokrát není příliš natahovaná). No, na chvilku jsem si zchladil své nadšení z backpackingu :) ()

blackrain

Nejlepší scénáře píše sám život, a to platí i o tomto hororu, který je natočen podle skutečných událostí. Bohužel jsem k němu i s tímto poznatkem přistupovala, ale dočkala jsem se nudy. Nudu mi trošku vynahrazovali záběry na krajinu se zapadajícím sluncem, které mi připomínali fotky z časopisu National Geographic a vytvářely opravdový pocit osamocení. Byla to místa, kde není signál mobilu a vy se nedovoláte pomoci, když ji budete náhodou potřebovat. K nejbližšímu sousedovi to máte třeba několik desítek kilometrů, auto vám tu projede klidně jednou za týden. Takže tady někoho zabít není žádný problém. ()

jajinka

Námět dost dobrej.. Zpracování v některých částech docela pokulhávalo..A bohužel nechyběly záběry pro ůfajnšmekry" krváků.. Jinak něco podobného se může stát kdekoli.. nejen v Austrálii..a to docela děsí ()

topi

Putování po nádherné Australské krajině se pro dvě holčiny a jednoho borca zvrhlo v hrubou noční můru a příběh zabrousil do solidního exploiťáku. Hlavní záporák je fakt nechutný prase a jeho různé slovní narážky už tak naháněly mrazení po těle...no a když se začal chechtat takovým nechutným způsobem, tak bylo jasný, jak se celej příběh zvrhne. Dobrá hudba, zvuky, efekty, kamera - ty detaily na různý kapky jak padají z trní, nebo pavučiny, nebo celkový záběry nádherné přírody, to všechno hraje filmu pěkně do noty. Já jsem se nenudil a po několikaletém znovushlédnutím mě nepříjemně mrazilo. ()

YURAyura

4/10 Film "podle stkuecne udalosti" - kua, kolikrat uz to tu bylo....Kazdopadne je to flck o dvou pulkach - prvni z nich je "psychologickozemepisna" krizenina sondy do zivota mladych (sakra kdo by jel na podobny vyler v lichem poctu?) a kras australske prirody (ktera se ovsem po 10 podobnych zaberech DOST okouka, ne jako v Proposition, kde to bylo prece jen pojato invecneji, ale taky za vic penez). Tato faze se vlece jak swina a ubiji az do chvile zastavenych hodinek (to vysvetleni mi jaksi chybelo) a auta. Druha: Nasledny prijezd bodreho zachrance bratra Krokodyla Dundeeho atmosferu aspon trochu zahusti a s prichodem destove vody rozda karty podstatne jinak - zacne se krvacet, nebojte se, neni to proto, ze obe zucastenene swlecny maji periodu. Nebylo to uplne spatne, nektere momenty byly bych rekl az dobre a rozhodne zapamatovanihodne a pak Zlo si svou roli tez uzival nejenom s nohou na plynu, ale celkovy dojem je takovy rozpacity nejenom kvuli konci "ze zivota". Da se to videt, ale... ()

stration

Parádní australské explo a hixplo a bůhví co ještě. jediná chyba je tentokrát opravdu zdlouhavý začátek. Všechno ale umocňuje opravdu pěkně vybraný hlavní padouch a to, že je vše inspirováno skutečným příběhem. ()

Trevor

Klasický štýl tohto typu hororov mierne sklamal. Príliš natiahnutý úvod a minimum deja týkajúceho sa jedného z trojice obetí mierne sklamali, ale z priemernej jednotky si vzali tvorcovia dvojky ponaučenie a tá je podstatne lepšia. Rovnako plánujem pozrieť aj seriál s rovnakým názvom a zrejme aj rovnakým hlavným páchateľom, ktorý je z osadenstva filmu jednoznačne najlepším hercom. Na zabitie nudy stačilo. ()

Fanucci

Krvák v australské poušti. Zdlouhavý začátek a otevřený konec mne trochu zklamalaly, ale jinak celkem dobré. ()

Eldrick

Jak se pozná špatný horor? Pustíte si ho večer, ale přesto u něj usnete nudou. Levná nízkorozpočtová australská verze TCM se slušnou kamerou, směšnym záporákem, ošklivýma holkama a odporně namachrovanym frajírkem. ()

ilemas

Pěkný australský film podle skutečné události. Sice je to stále dokola, pořád to samé téma, ale venkovští burani a divočia mě nikdy neomrzí. Mám takové horory raději než upírské kraviny apod. ()

balba

Wolf Creek mi připomíná horor Texaský masakr motorovou pilou.Ostatně oba se točily o skutečné události.Rozhodně není Wolf Creek biják pro slabé povahy. ()

Martin741

Australia toci malo hororov, ale o to su kvalitnejsie , co potvrdzuje aj tento Wolf Creek. Film je o tom, ako partiu ludi stretne psychopat s vludnou tvarou, ktory im poskytne pomoc. A potom po prichode na jeho sidlo sa zacinaju jatka asi v style Texas Chainsaw massacre. A reziser Greg Lean sa fakt vyzna v toceni hororu. Kto ma rad horory a par krvavych scen, je to film akurat prenho. 77 % ()