Wolf Creek

• Austrálie Wolf Creek (více)
TV spot

Parta kamarádů se vydává na dovolenou po Austrálii. Má to být pařba plná alkoholu, drog a dobré nálady. Jedinou plánovanou zastávkou je Wolf Creek, kde leží legendární kráter po spadlém meteoritu. Tady jim auto vypoví službu. Přijíždí "pomoc", která dovolenou snů změní v nekonečnou hrůzu, mučení a teror. Podaří se jim najít cestu ven z pekla? Příběh jednoho z největších australských policejních případů, který nebyl nikdy objasněn. (oficiální text distributora)

Frajer42

Hodně prapodivný kus amatérštiny z jižní polokoule. Kupříkladu jsem vůbec nepochopil, proč byl do filmu zakomponován tak nudný a zbytečný úvod, který byl z hlediska děje opravdu maximálně bezvýznamný. Na film se začalo dát dívat od návštěvy údajně největšího kráteru po dopadu meteoritu, čemuž se mi jen hodně těžko chce věřit. Stejně tak mám důvodné pochybnosti o inspiraci skutečnou událostí, kterou v tomto případě považuji pouze za marketingový tahák. Při výletu vygumovaného australského puberťáka a dvou vygumovaných zvědavých anglických dívek do australského bushe. V takovéto sestavě je celkem zřejmé, že vrahem byl australský hoch, protože výlet se dvěma angličankami musel být enormní nápor na nervy a pokud slečny současně začaly menstruovat, tak toho nesympatického retarda snad ani nikdo nemůže za tento čin odsuzovat. Příběh o místním vidlákovi a detailním popisem vražd, které nikdy nikdo neviděl, byl poté pouhou pohádkou na dobrou noc pro australské děti, aby v noci nechodily prozkoumávat australskou divočinu. Jednotlivé vraždičky byly v rámci béčkovosti únosné. Záporák postrádal děsivost. Postavy si byly vědomé toho, že hrají v hororu a svoji inteligenci a chování tomu dokonale přizpůsobily. V rámci žánru spíše podprůměrný horor. Slabší 2 kousky! ()

AppleCore

Jeden z těch lepších thrillerů, jehož tempo pomalu, leč jistě, ústí v brutální jízdu plnou násilí. K vidění jsou i mnohem lepší kousky než tenhle, ale několik výbornejch záběrů, skvělá nevtíravá hudba a čas od času i logický myšlení hlavních postav vytváří slušný koukatelný dílo s docela silnou atmosférou a posouvá to tak film na slabší čtyři hvězdy. ()

oje

Film je primárně jednoduchý souboj zabíjáka a jeho obětí, což prostor pro extra dávku strachu a horrorového pojetí nenabízí. Naštěstí ale nejde o bezduchou či rádobyhumornou řežbu, kde by z každé oděrky vyteklo 20 litrů krve, horror se naopak ohání fungujícími thrillerovými prvky. Díky scenérii bohem zapomenuté pustiny a nejistotě při vkládání důvěry v podezřele vlídného vidláka se daří budovat slušné napětí i očekávání vyústění příběhu. Štavnaté psychopatické výlevy a přesvědčivé zdrcení figurek z něj pak dělá nadprůměrný horror, přestože nenabízí žádnou invenci či silnou atmosféru. ()

Campbell

Velmi povedený film. Po dlouhé době jsem viděl drsný, přímočarý, bezhumorný horor. A jednoho z nejsypatyčtějších vrahů. ()

PetrPan

"To není nůž, tohle je nůž!" Černočerný odkaz na Krokodýla Dundeeho potěšil, stejně jako osoba  samotného záporáka Micka Taylora.  Takového bodrého hajzlíka, aby pohledal. Pravda, skoro tři čtvrtě filmu se ani nebuduje žádná atmosféra a jde spíš o trochu ploché, ale rozhodně snesitelné, road movie pro tři herce.  Sotva se ale objeví Mick, začíná zábava. Stačí si pak dát šlofíka u jeho táboráku... Co si pamatuju, tak dvojka byla větší "legrace", ale  i když tu dojde ze všech ukrutností de facto "jen" na uříznutí prstů,  minimálně o napětí rozhodně není nouze, dokážete-li tedy překousnout poněkud větší porci hororových klišé. To s nedoražením postřeleného Micka je pak asi ze všech nejhorší, ani puškou po palici nedostal. Na druhou stranu míra zábavnosti dosahuje vysokých hodnot,  těsně  na čtvrtý stupeň. ()

klerik

Nepríjemné. Úvod filmu som pochopil ako narážku, že zvrtnúť sa to môže kvôli hocijakej blbosti. Horor je vystavaný na osvedčenej schéme a atmosfére klasických amerických killovačiek (TEXASKÝ MASAKER, JEEPERS CREEPERS, PACH KRVI). Trochu na škodu je fakt, že pri pozeraní som si príliš často povedal "Ty krava, čo to robíš?" ale na druhú stranu (aj vďaka hereckým výkonom) som si veľmi dobre vedel predstaviť aké vie žena v strese robiť blbosti :-) Ak chcete pustiť deti na prázdniny, je toto film presne pre vás... ()

Crocuta

McLeanův snímek disponuje působivoou kamerou, neotřelým prostředím a hlavně patřičnou dávkou napětí. Na rozdíl od různých prvoplánově jatečních záležitostí typu Hostelů, Texaských masakrů a spousty jiných, dokáže Wolf Creek navodit mrazivou atmosféru reálného nebezpečí a to že je natočen na základě skutečných událostí mu docela rád věřím. ()

Chrustyn

Jedna z nejnevýraznějších vyvražďovaček, které jsem kdy viděl. Prakticky celý film se nic neděje a závěr také výsledný dojem nezachrání. ()

Hellblazer

Ako už Adrian spomenul prvá polovica je zbytočná, nič sa v nej nedeja a tým pádom nudí, ale pokiaľ vydržíte budete odmenený skutočne skvelou, brutálnou jazdou na ktorú len tak nezabudnete. Výborne nasnímané so skvelým buranom (sadistom). V porovnaní s novým TCM alebo House of Wax má jasne navrch. 7/10 ()

heyda

§...může obsahovat spoilery...§ --- Docela příjemné překvapení, film si 2/3 drží takový svěží atmosféru s několika opravdu skvělými fóry především mistra killera :-), pak ale nastane jedna noc a ta změní do té doby humorný snímek na thriller-horror, přičemž v této pasáži jde kvalita filmu malinko dolů. Chování zůčastněných je opět typické: už mají padoucha na zemi a místo toho aby ho dorazili, tak ho jen praští do hlavy, no a hádejte co se stane. Vypráší jim kožich brokovnicí. Scénář se změní jen na křičení a ječení, ale dočkáte se v této pasáži i pár zajímavých momentů, vo tom žádná. A proto jsem se rozhodl dát 4 hvězdičky. Každé takové dílko si zaslouží nadprůměrné hodnocení, ale na maximum to zdaleka není. ()

jojinecko

Prvá tretina filmu je v rámci žánru do ktorého by mal tento film patriť absolútne zbytočná a natiahnutá až hrôza. No povedzme, ako dokumentárny film s názvom "Na potulkách Austráliou" by to celkom ušlo:) Film by prakticky mohol začať od momentu, kedy sa triu pokazí auto...Potom začína "hustnúť" atmosféra a film naberá na obrátkach...Napriek pár gore "chuťovkám" film nie je klasický teen- horor, skôr horor-triler, no nijako originálny a nápaditý...Skrátka ďalší z radu mierne podpriemerných "texaských masakrov", ktorých je v poslednej dekáde neúrekom...inak ten maník bol fakt dobrý:)) ()

Jinny

Rychlejší rozjezd a tvrdší dojezd by neškodily. Wolf Creek fanoušky žánru potěší, v záplavě hororů o vraždících maniacích se ale celkem snadno ztratí. Atmosféra australské divočiny je ovšem špičková. ()

honajz

Tak jsem se poprvé setkal s něčím hrůzným, o čem jsem doposud jen vzdáleně slyšel z konferencí o authoringově nepovedených discích. A nyní jsem měl možnost tu hrůzu a děsivost vidět na vlastní oči. Představte si, že někdo natočí širokoúhlý film – jedno, jestli dobrý, nebo špatný. Ale film má širokoúhlý formát. Pak jej někdo vezme a ořízne do formátu 4:3 – čili zmizí vše, co se v obraze nacházelo po levé a pravé straně. A při DVD vydání někoho napadne, že film byl původně širokoúhlý, tak udělá tu nejpitomější možnou věc – ořízne u tohoto již oříznutého obrazu horní a spodní část obrazu černými pruhy, aby to vypadalo jako širokoúhlý film. Výsledek však vyznívá značně zmršeně – když se v původním obraze objeví anglický titulek: „Odehrává se v Austrálii tam a tam.“, vidíte z něho jen horní část písmen. Z úvodních titulků tvůrců vidíte buď jen jejich konce (jsou-li umístěny vlevo), nebo jen začátky (pokud se nacházejí po pravé straně obrazu). A tam, kde má svou roli hrát širokoúhlý formát – australská krajina, ten chlápek s brokovnicí v levé části obrazu, co takto není vidět, a ta dívka – oběť, co se jinak nachází v pravé části obrazu – nic z toho nevidíte! Jen doufám, že to neznamená nový trend na českém DVD trhu. ()

anderson

Asi najlepší film s tematikou obeť vs psychopatický magor, ktorý nemá za cieľ priniesť divákovi nejakú hlbokú psychologicko - filozofickú sondu do ľudského vnútra. Tentokrát totiž nevystupujú do popredia nechutnosti, ktoré Vás "iba" zhnusene donútia zatvárať oči, ale snímka disponuje napätím a strašidelnou atmosférou, za čo si režisér zaslúži pochvalu. Apropo ak ste sa tak ako ja nechali zmiasť názvom a odkladali zhliadnutie tohto filmu preto, že pôjde o nejakú blbosť s vlkodlakmi (:-))), uisťujem Vás, že ani omylom. Apropo: Užívateľ petero je tentokrát tým spriazneným komentátorom, ktorý WOLF CREEK absolútne presne glosoval. (2.5.2006) TECHNICKÁ POZNÁMKA: Slovenská televízna premiéra = MARKÍZA - 15.4.2007. Film bol v slovenskom dabingu uvedený pod názvom WOLF CREEK napriek tomu, že v programových vestníkoch bol propagovaný pod názvom VRAŽDY VO WOLF CREEK. (16.4.2007) ()

jonyyy

Kdyby to bylo opravdu podle skutečných událostí, tak si řeknu, dobře, chtěli se držet faktů. Ale takto když si mohli vymyslet cokoli mi to připadá malinko suché a bez fantazie. Nic nového. Jen se nahánějí. 60% ()

Pítrs85

Herci (tím myslím tu štvanou zvěř) fajnový, australská příroda úžasná, hudba zajímavá, ale jinak těžká nuda, body count zanedbatelný, gore žádné a co je nehorší, hlavní záporák absolutně bez charisma. Jindy výteční Australané tentokrát střílí slepými a tak pokud chcete kvalitní hixploitation, musíte hledat jinde. ()

SOLOM.

Začátek filmu sice lehce nudil, ale tak záměrem režiséra bylo především diváky seznámit s hlavní trojicí hrdinů. Když se k nim přidal podivných chlapík, který jim nabídl pomocnou ruku začala atmosféra nabírat slušné rotace. Po 30.minutách se konečně dostavilo napětí a následná akce už měla vyšší level. Škoda jen některých klišé situací a podivného chování postav. Ale zas na druhou i já bych se v podobné situaci nechoval moc rozumně. Maniak si své oběti doslova vychutnával a já ho začal mít čím dál raději. Na australskou tvorbu je to nadprůměrná podívaná. 7/10 ()

eraserhead666

Australské filmy/horrory většinou zaujmou již tím jak jsou natočené. Ne, že bych filmu chtěl upřít dobré lokality, v nichž se natáčel (ten kráter vypadá hodně zajímavě), obstojnou kameru a neprotivné hlavní hrdiny, ale celkově mě nijak zvlášť nezaujal. Na nějaký rozjezd čekáte skoro 50 minut (což je u 99 minutového filmu dost oser), vrší jedno klišé za druhým a v mnoha ohledech je až dost hloupý (občas jsem opravdu zíral s otevřenou bradou, co se mi to snaží naservírovat). Už počáteční upozornění, že je to inspirováno skutečnými událostmi mi skazilo chuť na to dál koukat. Plusem však, je, že tohle je film, u kterého je jasně patrné, co by v něm mohlo být podle skutečných událostí a co je jen výmysl tvůrců, naneštěstí tím výmyslem je to "nejzajímavější" a nejpodstatnější z filmu. Potěšil odkaz na Krokodýla Dundeeho, Cassandra Magrath (mladší sestra Hilary Swank???) a.... To je tak všechno. Nesmyslně a zbytečně podprůměrný kousek plný nudy, klišé a šedi. ()