Miloško

Nemosím moc filmy o americkom futbale, alebo bejzbole. Ale tento film podla skutočnosti ma celkom zaujal. Je to ale perfektne natočené,super filter pripomínajúci Philadelphiu 70.rokov,atmosféra v meste,a hlavne Mark Wahlberg,ktorého filmy sú stále a stále lepšie. V každom filme kde hrá podá špičkový výkon. Konečne po zvláštnej hudobnej kariére a šedivej minulosti našiel to v čom je dobrý-herec. Philadelphia mala v 70 rokoch dvoch športovcov na ktorých bola hrdá. Filmového boxera Rockyho a fotbalistu Vinca Papaleho. Vo filme je vidno podobné kulisy, a most kde behal a trénoval aj rocky. ()

Doudik.t

Čtu si tu tak ty komenty a nestačím se divit vlastním očím :-O !!! Dočetl jsem se tu, že snímek má předvídatelnou dějovou linii, BOŽE, kdo by to čekal od autobiografického dramatu, odpovědí je že asi každý. Pravdou je, že v poslední době, probíhá takový menší bum mezi filmy tohoto typu. Otazkou je, co je na tom sakra špatného? Lidi se rádi dívají na dobře zpracované příběhy lidí, kteří něco dokázali! Ačkoliv nejsem fanda amerického fotbalu, ba dokonce neznám ani jeho pravidla, tento snímek mě zasáhl. Pro někoho může být děj patetický, mne osobně však příběh chlápka, který si dokázal ve třiceti splnit svůj sen a inspirovat tím zpousty fanoušků, nebo, chcete-li, minimálně je natchnout, prostě příjemě překvapil. .... 9/10 ()

Tichoza

Příjemný film. Celkem splnil moje očekávání. Wahlberg je správnej sympaťák a nic nepředstírá. Konec mi bohužel připadal dost uřízlej. Chybělo mi vidět o trochu víc z jeho profesionální kariéry...třeba pár dalších zápasů.. ()

p.i.t.b.u.l

Opět jsem tento film viděl až nedávno. Vzhledem k tomu, že Mark Wahlberg je můj oblíbený herec těšil jsem se dvojnásob. A zklamaný jsem rozhodně nebyl. Filmy dle skutečné události či příběhu mají vždy své kouzlo. O to více jsem byl mile překvapen. Prostředí amerického fotbalu se mně zamlouvalo. Stejně jako u Trestné lavice, či gang v útoku. No a tento film je natočený z takovou tou grácií. Ani jednu chvíli jsem se nenudil a jen si tento film užíval. Až mně mrzelo, že je konec. Neboť co se týče odehraných zápasů Vince Papaleho tak byl ukázán pouze jeden. To je snad moje jediná výtka k celému filmu. Co se týče děje, je bezchybný. Odehrává se to ve městě Philadephia, kdy zrovna práce ve městě není nazbyt. Manželka se s Vincem rozvede, neboť Vince ztratil práci učitele a oni už nemají peníze. Pořád mu vyčítala, že hraje večer s klukama fotbal a v životě nic nedokáže. Před začátkem sezony, přijalo družstvo fotbalu nového trenéra, který na tiskovce pronesl, že dělá nábor do svého týmu. Vince se tedy přihlásí a kupodivu projde i celým kempem. Lidi ve městě jsou z toho nadšení. Začne takové malé šílenství. Nechci prozrazovat celý film, nicméně škoda jen toho rychlého konce, ale i tak to bylo docela dojemné. Pro mně jeden z těch lepších filmů. A vřele doporučuji ()

Dextwer

Sportovní příběh z Amerického fotbalu podle skutečné události. Mark Wahlberg je pro silové sportovní role jako boxer či americký fotbalista vhodným kandidátem a opět ukázal, že je to výborný herec. Tím, že je příběh podle skutečné události, tak to dává celému filmu zvláštní kouzlo, že i ve 30letech se může „obyčejný“ barman dostat do profesionálního sportu a být úspěšný. Tyto příběhy nám ukazují, že vždy záleží na tom, jak se s danou příležitostí či výzvou popereme. Let´s go Philadelphia Eagles. Zajímavosti: * Film byl natočen podle skutečného příběhu. Opravdový Vince Papale byl přítomný na stadionu v Texasu během natáčení jako poradce. Ve skutečnosti ve daleko větší, než Mark Wahlberg, který ho ve filmu ztvárnil. * Natáčení filmu oficiálně podpořil tým Philadelphia Eagles i vedení národní fotbalové ligy * Kluk, který běží po ulici v dresu s číslem 83 je syn skutečného Vince Papaleho. Jeho dcera se objeví zase jako zadák při školní hře, který centruje právě zase svému bratrovi * Vince Papale hrál za Eagles celkem tři sezóny * Vincent Papale byl nejstarším nováčkem v historii NFL – bylo mu 30let. Hodnocení: 75 % ()

Blazis34

Sportovní drama s až moc čitelným a předvídaným dějem i koncem. K tomu se přidají až šablonové postavy tohoto druhu filmů a je na světe průměrné dílo. Na druhou stranu jako sportovní fanda se mi tento nápad zrežírovat líbilo, o to víc, že je to podle skutečné události. Pochválit zaslouží i věčně mladý Mark Wahlberg, který se do role Vince Papaleho vcítil velice dobře a důvěryhodně. Celkově na mě dílo od Ericsona Coreho zapůsobilo dobře, avšak dlouho mi v hlavě nezůstane. Přesto dávám slušných 60% a to jsou tři hvězdy. ()

anticapa

dost podobné s Neporaženým.... zde lepší sportovní stránka věci, horší to kolem... každý film, u kterého mi teče z očí pot, si u mě zaslouží 5 hvězdiček :-) ()

S3MIR

Pekny priklad toho,ako sa da natocit zaujimavy sportovy film bez toho,aby to bolo v akomkolvek smere prepalene. Velmi prijemna zalezitost, dobova atmosfera kraluje a az na tie dlhe vlasy to cele aj Wahlbergovi slusne sadlo. Na nedelne poobedie s rodinou ako vysite. ()

JacksLFC

Skvělý film založený na skutečný události, kde nový "kouč" a. fotbalového NFL týmu udělá otevřený nábor, neboť finační situace týmu neni dobrá. To zkusí i hlavní hrdina Mark Wahlberg, který ukáže srdce a dostane se do týmu. Rve se za svým snem až nakonec se mu splní a nastoupí do NFL zápasu těsně před koncem hry a stihne ještě "sundat" quaterbacka a nasadil mu neskutečný tackl a získá míč.... Nejpopulárnější akce v celém am. fotbale ()

Stauff

Miluju takové filmy! Je mi úplně jedno, že je to předvídatelné, já doufal, že to tak dopadne. Kdo by chtěl koukat na příběh, který dopadne blbě? ()

david666

Podle mě je to odfláklý film, kde jsou jednotlivé vztahy mezi hrdiny zobrazeny povrchně. Postava, kterou ztvárnil Wahlberg mi připadá absolutně nevýrazná - nevím jestli by se jeho předobraz takovýmto způsobem do NFL dostal - nějak tomu nemůžu uvěřit. Tvůrci dle mého mohli více prokreslit jednotlivé postavy a vztahy mezi nimi. Navíc mě nepřipadaly ani sportovní záběry nějak skvělé. ()

Tomino8787

Scena ked dostava Vince prilezitost u "Orlu" je na nezaplatenie....keby kazdy film vo filmografii mal len z casti tolko emocii ako v tejto casti filmu....a jeho vyvrcholenie na konci...tak ako je radost sa tesit na film tohoto zanru niekedy do buducnosti....aj ked nehovorim predcasne ....ale myslim ze nejake tie filmy si uz nejake to miesto na vyslni dost dobre vydobili .... klobuk dole pred scenaristami....tyto ludia napisu aj z pernikovej chalupky kurva dobry "thriller" :) ()

sugars

Skvělej film o americkém fotbalistovi jmenem Vinc Papale dobře ztvárněno Markem Wahlbergem v hlavní roli,dobře jsem se bavil mohu doporučit. ()

kelet

Ako bývalí športovec a milovník športu, mám slabosť pre filmy tohto druhu. No tento je predsa len iný. Väčšina filmov o športe je robená typom, nájdeme hviezdu a vyhráme. Tento skutočný príbeh len ukazuje, ako to je naozaj. Celoživotný skalný fanúšik skúsi šťastie na nábore a dostane sa do výberu. V inom filme by to bolo všetko a už by sa len vyhrávalo. Tu však hlavný hrdina "objav" musí prejsť extrémnym kempom, kde stále čaká kedy ho vyhodia, no nestane sa. Je tu však séria prehier a hanby. Tým sa však zomkne a aj nechceného nováčika príjmu a začnú hrať ako tým. Samozrejme, keď už sa niekto podujme sfilmovať skutočný príbeh, väčšinou musí skončiť dobre, takže to ako klišé neberiem. Herci sú uveriteľní a hlavný hrdina je perfektný. Film je zaujímavý aj pre laika, no pre športovcov alebo ex-športovcov musí byť srdcovkou. Hodnotenie: 100% ()

Malarkyy

Začátek filmu v celku strohý a chvílema i nudný ale to trvá maximálně 15 minut. Zbytek už je jednoznačně paráda, není to jen tupý film jako spousta jiných se stejnou tématikou, film má hloubku a dokáže v člověku probudit i emoce. Chvíle na plácku když spolu hraje parta kamarádu v dešti pro mě nezapomenutelná. Filmů o americkém fotbalu už jsem viděl hodně a ten to rozhodně řadím mezi TOP. Herecké obsazení v čele s Markem Wahlbergem skvělé. ()

Ironhead

Mam tenhle druh sportovnich filmu pomerne rad, ikdyz maji temer vsechny stejnou kostru a je nam jasne, co bude v deji nasledovat... a ono to taky tak je, nekdy to neni spatne ;) ()