wege

Američané podobné filmy umí, nicméně umí je i lépe, než je tento. Prostě byl ze začátku až moc zadumaný, bez takového zájmu, než abych mu věřil, že opravdu ten fotbal hrát chce. Pak se zabejčil a šlo to, ale pořád byla nejpřesvědčivěji vykreslena ta realita bývalého průmyslového centra, které umírá na nedostatek práce, prostě změnu typu práce, kdy železárny už prostě nemají co nabídnout. Chlapi mají chlast a fotbal. Co měli ženské? Vlastně nevíme, film nic neukazuje kromě jedné fanynky fotbalu, která ovšem asi nebyla tak úplně normální. ()

papadoce

Ani neviem čo sa mi viac páčilo, či brutálny účes Markyho Marka alebo dokonalá Elizabeth Banks s ktorou som mal bezprostredne po filme také predstavy, že …….. to by ste nepredýchali. A čo film? No, fakt strašne americký. Rozumiem popularite športu, obzvlášť ak je to doslova národný šport, ktorý sa v podstate nikde inde na svete nehraje (viem, niekde sa hrajú na to, že to hrajú), ale aby jedno skórovanie v jednom zápase malo zásadný vplyv na vyrovnávanie sa s ovdovením alebo výchovou syna, to asi nie, že? Takže, strašne americky disneyovské poňatie tejto športovej drámy síce nikomu nijako neubližuje, ale skutočným príbehom by som to nenazýval. A tým nespochybňujem, že Vincko to nejako podobne dokázal, len asi nie takto medíkovo, či teatrálne. Marky sa do role hodil a Greg Kinnear dobre zahral sympatického kouča so zúfalým nápadom, ktorý vyšiel. Veď viete, keď motyka vystrelí, aj pán boh dá. Film je to plynulý, nenudí a tým, že človek vie, že všetko nakoniec skvele dopadne, tak vlastne po celú dobu odpočíva. A také filmy sú rovnako potrebné ako tie napäté. Je správne vyskladaný, páčili sa mi tréningové pasáže, ako aj tie zápasové. Hlavne bola dobrá kamera, takže každý pohyb v akcii si divák vie vychutnať. Mne asi chýbalo viac zápasov z ligy, ako to bolo v iných športových drámach. Tu sa sezónou preletelo dvomi zápasmi. Ale je to príjemný film, taký rozprávkový od Disneyho za štyri a 70. ()

Mr.Roman

Škoda toho pátosu, inak veľmi dobrý film zo športového prostredia, s dobrým Wahlbergon ako aj ostatnými viac či menej dôležitými postavami (za zmienku stojí hlavne sympaťák Greg Kinnear, či krásna Elizabeth Banks). Samozrejme o nejakej originalite sa hovoriť nedá, keďže film ide ako podľa šablóny - chlap má svoj sen, dostane príležitosť, dlho sa rozhoduje či ju prijme, nakoniec áno a splní si tým sem, pričom ešte dá celý svoj život dohromady a nájde lásku. Ale to mi výrazne na zážitku z filmu neubralo, keďže to fungovalo výborne a spracované to bolo nadmieru kvalitne. ()

Achilleus1

Milujem americký futbal a preto mám veľmi rád filmy o tomto športe. Tento film takmer verne zobrazuje "americký sen" Vinca Papaleho. Mne osobne neprekážalo na tomto filme nič. Musím vyzdvihnúť skvelú hudbu a zvuk. Pre mňa jasných 5* ()

Queendom

Napočítala jsem v průměru 53 klišé na jedno filmový políčko, což je zhruba vo 53 klišé víc, než jsem schopná i ochotná snést. ()

siver

Vince má neskutečnou rychlost, odhodlání býka a hlavně srdce na správném místě. Skvělý film z amerického fotbalu. ()

Peter-1307

Rád si občas pozriem americký futbal a filmy s touto tématikou o to radšej, ak sú založené na skutočnej udalosti. Je to pre mňa jeden z najlepších snímkov z prostredia amerického futbalu. Aj keď príbeh je podaný dosť šablónovite a schématicky, divák vie dopredu ako sa príbeh bude vyvíjať aj napriek tomu ostáva filmu ešte dostatok sily a náboja, aby diváka udržal a zaujal. Mark Walbherg je tiež jedným z článkov, ktorý tomuto môjmu hodnoteniu pomohli. Inak Mark ten "football" skutočne vie i hrať, nielen sa predvádzať. ()

pekas

Wahlberga můžu téměř pokaždé. Tady byl opět megasympatický. Příjemná podívaná. A závěrečné dokumentární scény skutečného Papaleho, ty už spolehlivě vženou slzy štěstí skoro každému. ()

Eruzione

Po filmu jsem měl podobný dobrý pocit jako po snímku "Hokejový zázrak". Co tyto dva filmy spojuje? Elegance, výborná režie a hrdinové, kteří se z beznaděje vydrápali až na vrchol... ()

jayman

Z každého dobrého športového filmu mám pocit, že to je "ten najkrajší a najlepší športový film ever." Takže z Invincible mám presne ten istý pocit. Byť ako Vince je snom všetkých nás, amatérov, ktorí pozeráme na svojich hrdinov. A som rád, že je reálne možné, že sa takýto človek stane hrdinom pre iných. Skvelé. ()

Ferenzo

Životopisné filmy, pokud je postava zajímavá, mě neskutečně baví a Mark mi v tomhle vyhověl úplně nejvíc. Skvěle zpracovaný příběh o vůli a dřině. A o snech které se dají splnit. Rozhodně doporučuji. 80%. ()

Uberlord

Je to sice klasický sportovní film, se vším všudy, ale sakra něco mě na něm baví... Nevím jestli je to Markem, nebo prostě tím dokonalým koncem... fakt nevím. Pravdou však je, že mě ze všech filmů, tohoto typu, baví asi nejvíce. Vědomí, že se tenhle příběh skutečně stal, mi prostě zlepšuje požitek z něj. - Jinak je to klasický příběh o člověku, jenž se ze svého dna, vyhrabe, ani né tak na vrchol, jako spíš někam, kde jej všichni uznávají. Skvělá hudba, dobré obsazení... a pořád se něco děje. Popcornovka jak vyšitá ;o) ()

Ostra

Jasně nejzajímavější věc na tomto filmu byl pro mě jasně námět. Je to kouzlo sportovních příběhů podle skutečné události. Paradoxem je, že mi nejsou proti srsti ani nepřesnosti a přikrášlené skutečnosti (a tady jich bylo opravdu dost). Asi to bude tím, že jsem nikdy nepřestal mít rád pohádky. Jednou takovou pohádkou je i Nepřemožitelný. Vince Papale je vykreslen prakticky jako bezchybný polobůh, který by se tak strašně rád jenom postaral o svoji rodinu. A když ho ostatní spoluhráči šikanují na hřišti, tak si z toho nic nedělá a nakonec sám zařídí výhru a získá princeznu, která ho předtím vlastně vůbec nechtěla. No prostě cukru až až. Ale to od takového filmu musíte čekat, potom je to velice vychutnatelná záležitost, které toho moc nemůžu vytknout. Mezi sportovními filmy lehký nadprůměr. ()

radys.v

Za mě velké zklamání. Jelikož jsem fanoušek amerického fotbalu, tak jsem se na film vážně těšil, přestože hlavní roli hraje Wahlberg, který není mým oblíbencem. Příběh Vince je zajímavý. Kamera a vizuální zpracování taky velmi působivé. Celkově jsem ale hodně zklamaný. Čekal jsem, že to bude více o fotbale (a ne 93% filmu hospoda s kempem s tím, že na závěr se ukážou 2 zápasy). Film by rozhodně snesl delší stopáž :). Jím hraných zápasů tam mohli dát alespoň 5 + poslední zápas jeho tříleté kariéry by taky jistě neuškodil. ()

zubrik66

Máme tu ďalší z príbehov amerického sna. Ak si raz dajú rande všetci americkí bohovia vo veľkom kaňone bude isto tesno. ()

Chladek

Velmi pěkně udělaný film. Navíc podle skutečné události. Trochu to připomíná Náhradníky, ale jelikož je to z reality, o podobnosti se zde dá mluvit jenom jako o náhodě. Jak už jsem u filmech s Americkým fotbalem zvyklý, jsou zde stejným typem provedené scény ze zápasu. Pěkně zpomaleně, zblízka ukázané zásahy, avšak i tak má tento film něco navíc. Také jsem zvyklý na přední hvězdy v úloze lídrů týmu. Tady není lídr, ani nijak bulvárně a všeobecně známá hvězda. Ale jestli mám rozhodnout mezi Keanu Reevesem (Náhradníci), Adamem Sandlerem (Trestná lavice) a Markem Wahlbergem, Mark jasně vede. ()