Berlín 1943. Židovská otázka se blíží ke svému konečnému řešení a nacisté se rozhodnou odvézt zbývající židovské obyvatelstvo z Berlína. Zbývá jich sedmdesát tisíc. V průběhu celého jara jsou večer co večer odvlečeny celé rodiny, starci, děti, kdokoliv. Do posledního vlaku složeného z dobytčáků je nasázeno 688 lidí. Mezi nimi i slavný boxer Neumann, kabaretiér Noschik, šestáctiletá Ruth a další. Ti všichni si záhy uvědomí, že jejich cesta skončí v Osvětimi, kam všechny transporty směřují. Boj o život však začíná již v přecpaných vagónech. Je vedro a není voda, hysterie se stupňuje a během několika dnů začnou přibývat mrtví. Jedinou možností záchrany je útěk. (Bontonfilm)

Sandiego

Silný a emotivní zážitek to rozhodně je, ale jakými postupy jej tvůrci docilují? Citové vydírání, kýčovité flashbacky, hollywoodská melodramata. Jen několik postav, jako například malá dívka a dvě matky jsou psychologicky dobře vykreslené a několik okamžiků je opravdu drásavých a nepříjemných. To však stačí jen na mírný nadprůměr. ()

Siegmund

Pokud odhlédnu od událostí, které vyžadují soucit a soustředím se na film jako takový, tak se ztotožňuji s hodnocením uživatele FosaCZa zejména pak s tím, co se píše v linku, na který zmíněný uživatel odkazuje. (Úterý 26.01.2010) ()

blackrain

Film začíná záběrem na pomník a zarostlé koleje, které byly němou připomínkou hrůzných událostí. Ze záběru mě mrazilo v zádech, protože jsem věděla, co v nejbližší chvíli nastane. Kde se to v lidech bere, že dokážou s druhými jednat hůř než se zvířaty? Lidé násilně zavření v dobytčácích si museli prožít své, ale opravdové peklo na zemi je teprve čekalo, Osvětim. Nedivím se, že se někteří zbláznili a někteří zemřeli. Možná to pro ně bylo vysvobození od těch všech hrůz. V dnešní době si ani neumíme představit to utrpení, které na vlastní kůži zažívali. ()

Rakosnicek77

Nuda, nekonečná cesta dobytčákem s vyobrazením všech útrap, kterými si účastník transportu musel projít. Pro diváka, ale mnohokrát vyděnné v x podobách. Zde to je ale slabší, dokoukal jsem jen tak tak. ()

Skip

Dost často to hlavně po herecké stránce skřípalo, ale stejně se tvůrcům docela podařilo tu hrůzu zprostředkovat, i když je mi jasné, že ve skutečnosti to muselo být mnohem horší. Beru to jako jeden z mnoha filmů na téma, které se asi jen tak nevyčerpá. ()

maverick10

Uzasny film, plny emoci. Film pojdenavajici o osudu eskortovanych zidu v jednom z vagonu vlaku do Osvetimi. Popravde moc jsem neveril te cesko-nemecke spolupraci, ale dobre to dopadlo. Uzasne byly ty vizitky zivotu jednotlivych lidi, kteryma reziser vyplnil pribeh odehravajici se ve stisnenem prostoru vagonu. Pro me byl tenhle film velkym prekvapeniím letosniho roku a jednoznacne nejlepsi "cesky" snimek. ()

ilemas

Příběh odehrávající se v „dobytčáku" na cestě do koncentračního tábora v Osvětimi zachycuje hrůzu a utrpení Židů , kdy téměř netušili co je v cíli čeká a jejich snahu o útěk.. Je to velice silný a působivý film, ale mohl být v mnohém lepší. I přes veškerou snahu tvůrců mi to nějak nesedí.Čeští herci v roli Němců nebyli moc přesvědčiví, ač se snažili pouštet hrůzu sebevíc tak nevyzařovala z nich ta pověstná autorita. Lepší zpracování a bylo by to rozhodně za pět. ()

Diamant

Veľmi silný a presvedčivý film o poslednom transporte z Berlína do Osvienčimu. Hrôzy, na ktoré by ľudstvo nikdy nemalo zabudnúť, aby sa už nikdy neopakovali! Cez množstvo zla sa vo filme na povrch prediera aj dobro, ktoré sa objavuje aj medzi nemeckými vojakmi. Nie všetci totiž prestali byť ľuďmi... ODPORÚČANÁ PRÍSTUPNOSŤ: Od 15 rokov. ()

Jonash87

Sledován tzn. "na půl oka", přesto podle mě podařený film plný drsný scén a tísnivé atmosféry. Ani se mi do toho nechce vžívat... Pocta všem obětem koncetračních táborů! 70 % je odpovídajících. ()

Martin741

Depresivna atmosfera tu sice je /Vlak smeruje do Auschwitz -Birkenau ......./, ale ked chcem skutocnu nedychatelnu atmosferu a sialenu depresiu, tak si pustim Vavrovo Kladivo z 1969. 55 % ()

C0r0ner

Mohlo to být o kousek kratší (konkrétně o flashbacky z minulosti) a taky to trpělo klasickým televizním zpracováním, nicméně jinak velká paráda (i když je to samozřejmě hodně drsné), výrazná česká stopa potěšila, a zejména degradace vzhledu, morálky a způsobů v pár dnech byla zpracována excelentně. 90% ()

pakobylka

Svět, ohraničený čtyřmi stěnami dobytčáku, nelidské podmínky, které daly vodě cenu zlata - šest dní cesty, která končila u bran pekla. V česko-německé spolupráci vzniklo silné sugestivní drama o osudu posledních berlínských Židů. O radikální proměně životních hodnot ... o smrti, která se měla stát lehčí než život ... o naději, která se vzpírala uvěřit skutečnosti ... o narůstajícím zoufalství i odevzdanosti ... o nevyhnutelných rozporech plných emocí, ale i soudržnosti a odvaze v nesourodém společenství uvnitř jednoho vagónu, kde se pár jednotlivců úporně pokoušelo o záchranu ... a o malé tanečnici, která střípek té přicházející hrůzy pochopila. ()

sulimo

Hodně dobrý film, škoda jen, že se Němci neubránili své klasické kýčovitosti, protože tím ten film klasicky zmrví neuvěřitelným způsobem, škoda, šlo by to lépe. ()

eaten

Nemozem si pomoct, ale tento film ma nicim nezaujal. Predvidatelne, dlhe, nudne - v podstate sa tam dialo stale to iste dokola + obcas sa vyskytli uplne nepodstatne flashbacky, 2* za temu. ()

zette

Dalsi z nekonecne rady filmu o zidech za II. svetove valky. Tentokrat se temer cely dej filmu odehrava na nadrazich a v jednom vagonu. Coz na kvalite filmu nijak neubira, nevadilo mi ani par flashbacku ze zivota hlavnich postav. Je zde nekolik spornych momentu (chovani velitele vlaku, hadka vojaku z osadky a vojaku z fronty nebo reakce zidu na dva unikove vychody z vagonu). Na to, ze se film odehrava v minimalnim prostoru a trva dve hodiny, tak me vubec nenudil. Zastup ceskych hercu potesil. Po technicke strance filmu nelze nic vytknout, coz Vilsmaier jiz ukazal v jednom z mem nejoblibenejsich filmu vubec- Stalingrad. ()

Juto

Nie je to len film o holokauste, je to oveľa viac, je to charakterová štúdia Židov, Ukrajincov, nacistov a všetko je zasadené do príbehu, ktorý má silné emócie. 7/10 ()

KajusaK

Perfektní, strhující film o posledním vlaku, který míří - kam jinam než do Osvětimi. Spousta paniky, málo vody, jídla, umírání, střílení, pohledy do minulosti, nádherná hudba a mnohem více během filmu. Konec 50/50 nijak moc šťastné .. ()

laik_60

posledné dni pred Osvietčinom, vo vlaku bez vody s kýblami výkalov a umierajúcimi ľudmi. Príliš depresívne, príliš smutné. ()

Největší námořní tragedie ve filmu

Největší námořní tragedie ve filmu