Berlín 1943. Židovská otázka se blíží ke svému konečnému řešení a nacisté se rozhodnou odvézt zbývající židovské obyvatelstvo z Berlína. Zbývá jich sedmdesát tisíc. V průběhu celého jara jsou večer co večer odvlečeny celé rodiny, starci, děti, kdokoliv. Do posledního vlaku složeného z dobytčáků je nasázeno 688 lidí. Mezi nimi i slavný boxer Neumann, kabaretiér Noschik, šestáctiletá Ruth a další. Ti všichni si záhy uvědomí, že jejich cesta skončí v Osvětimi, kam všechny transporty směřují. Boj o život však začíná již v přecpaných vagónech. Je vedro a není voda, hysterie se stupňuje a během několika dnů začnou přibývat mrtví. Jedinou možností záchrany je útěk. (Bontonfilm)

MilesTeg

Velmi dobrý film, který doplatil možná v našich kinech na použití nám známých českých herců a neméně známého Gedeona "Rexe" Burkharda a občas příliš se opakující zápletky uvnitř vlaku. Těžkou stísněnou atmosféru jsem si nesl z kina ještě pár hodin potom a musel jsem si pustit doma nějakou romantickou ptákovinu jako protijed. Typický film pro sbírání cen a proti kasovnímu výdělku. ()

whisker

Tvrdá doba, tvrdé zacházení s židy. Poslední vlak je na česko-německé poměry zajimavé drama. Rozhodně stojí za to shlédnout. Perfektně vystižené okamžiky při kterých tuhla krev v žilách. ()

st3f0o

Druhá svetová vojna, holokaust! Téma, o ktorú sa zaujímam už dlhé roky a videl som veľa dobrých filmov, ktoré sa touto témou zaoberajú, takže ani tento snímok nemohol uniknúť mojej pozornosti, zvlášť preto, že nezobrazuje zverstvá, ktoré sa diali v samotnom pekle zvanom koncentračný tábor, ale poukazuje na to, čo všetko si museli ľudia vytrpieť vo vlakoch smrti, kým sa do toho pekla vôbec niektorí z nich dostali. Možno má tento film drobné nedostatky, veď kto chce nájsť nejaké chyby, ten si ich vždy aj nájde... no pre mňa sú v tomto prípade úplne nepodstatné a zanedbateľné. Sila tohto veľmi pôsobivého a autentického príbehu plného utrpenia a smrti, ma úplne pohltila a prenikla až do špiku kostí, presne tak ako to má byť. ()

cybill

"Bytie nie je ani dobré ani zlé, ale keby nevedel človek rozlišovať medzi dobrom a zlom, zničil by sa na tejto zemi, lebo má obrovské nadanie, ktorým zvieratá nedisponujú. Zvieratá žijú právom silnejšieho, človek si poslúži nielen právom silnejšieho, ale aj právom podlejšieho." nemám čo dodať.... ()

Zodiak455

Tento film jsem viděl jenom jednou a dívat se na něj už nebudu,je neskutečně brutální jak se ze slušných lidí stávala ve ztísněném prostoru zvířata a hovada.Nikdy nedovedu pochopit jak nacisti mohli něco takového udělat.... ()

mudvayner

Tvůrcům se podařilo natočit jeden z nejméně zajímavých válečných filmů, který jsem kdy viděl, a že jich nebylo málo. Herecké výkony měly k uvěřitelnosti sakra daleko, angažování Kotka a Brandtnera z Komisaře Rexe tomu moc nepomohlo. Scénář nudný a odfláknutý, spousta opakujících se scén, logické nesmysly. Filmu se nepodařilo vzbudit ve mně absolutně žádný vztah k postavám a ta dvouhodinová stopáž to celé dokonale pohřbila. Silné téma nestačí, už před padesáti lety se u nás točily mnohem sugestivnější a lepší snímky z období holokaustu, s kterými se tento zatraceně dlouhý a nezáživný vlak nedá ani srovnat. Raději bych šel pěšky. ()

caba

Film byl zbytečně dlouhý,ale ukázal hrůzu,kterou za války zažíli tisíce lidí.Byla jsem otřesena,film mě zasáhl. ()

gemi

Hodně silné téma zpracované televizním způsobem, což jde (hlavně ze začátku) vidět především na kameře a celý film na tempu. Počáteční hallmarkovský look se zvrhne do pořádné deprese a člověk může ten děs okusit (naštěstí jenom) takto zprostředkovaně. Brrr... ()

karlosss18

Velice realistický podání pravdy o tom,jak se někteří Němci dokázali chovat jako naprostý hyeny.Téma deportace židů bylo v tomto případě velice dobře a věrohodně poddáno.Kdyby se celý děj neodehrával pouze ve vlaku,dal bych možná i 5*...75% ()

Megynka

Opravdu klobouk dolů před hereckými výkony - hlavně malé holčičky. Škoda, že nevím, jak to dopadlo, i když ono je lepší občas nevědět. Musím říct, že se mi to líbilo daleko víc, než třeba Pianista. ()

masekjc

K dokonalosti něco chybělo...nicméně silně emotivní příběh, originální námět a česká stopa se musí ocenit. 7/10 ()

elimS

30% - komentář 20ti slovy: Pořád dokola to stejné. Humus doba...chápu...ale hodnotím film a ten byl mizerný. Natahované 2 hodiny, "srdcervoucí" scény a "herci" na prd. ()

Amonasr

Jeden z mnoha filmů o holocaustu, který se tentokrát zaměřil na otřesné podmínky deportace berlínských Židů do Osvětimi skrze osudy jednotlivců v jednom z vagónů. Přestože je stále asi nutné se k této strašné zkušenosti v lidských dějinách z různých úhlů vracet, samotný film nijak nevybočuje z průměru a má spíše televizní charakter. Za jedno shlédnutí stojí, ale víckrát se k němu asi vracet netřeba, nic nového ani originálního k tématu nepřináší. Raději pomíjím i zbytečně vylhanou scénu zobrazující soucit příslušníků wehrmachtu vracejících se z východní fronty se zbědovanými Židy v transportu i za cenu ostrého střetu s jeho velitelem z SS. Ta účelovost z toho trčí jako sláma z bot a musel bych hodnocení ještě o hvězdičku snížit. ()

Hydr0gen

Naprostý průměr, ničím nevybočí, ničím nepřekvapí, samé klišé a přímočaré tahy na branku, scénář je v podstatě jen sled epizod ve vlaku s vícero opakujícími se motivy. Sorry, na dobrý film je už třeba víc než téma Holocaustu. 5/10 ()

JerikoCZ

Nebyt uplne zbytecnych scen a nekonecnych zaberu jedouciho vlaku, mohl tenhle film mit snesitelnych cca 80 minut. Nicmene kombinace Komisare Rexe a Vojty Kotka byla tak hrozna, ze jsem si vazne oddechl, kdyz Kotek z onoho "Posledniho vlaku" po necele pul hodine vypadl. ()

DJ Kritik

Silné téma, v ktorom mi chýba práve ten ťaživý pocit. I keď je dĺžka filmu cca 2 hod., tak mi pripadá, že sa na obraze nič nedeje. Slabá gradácia napätia, málo vyburcované emócie. Vtiahnuti do deja: **** Realita:*** ()

Jara_II

On ten námět by stačil na kratší povídku, a roztahovat to na dvouhodinový film muselo logicky přinést spoustu hluchého místa (filmařsky naprosto nepovedené flashbacky, stále se opakující záběry na jedoucí vlak, opakující se repliky..). Díky odbytému scénáři filmu také chybí nějaká hustší atmosféra a hlavně gradace děje. Film celé dvě hodiny plyne v jednom tempu a nic na tom nemění ani úmrtí, nepovedené či povedené útěky z vlaku. Přitom nápady by byly (stavba šibenice když zrovna vlak stojí, hledání viníka útěku dvou židů..), všechny ale vyšumí tak nějak do prázdna. Herecky celkem průměrné, i když Gedeon Burkhard rozhodně nezklamal a jsem zvědavý co předvede v Inglourious Basterds, kde toho prostoru nebude mít tolik. ()

Morous1

Velice silný film, který vypráví o transportu lidí do koncentračního tábora. Řada lidí, řada osudů a nezměrná touha zůstat člověkem a přežít. . ()

Největší námořní tragedie ve filmu

Největší námořní tragedie ve filmu