Hory mají oči

• USA The Hills Have Eyes (více)

Poklidné automobilové putování se v hrůzyplném remaku klasického hororu Wese Cravena mění v boj o holé přežití! Osamělá rodina se v poušti Nového Mexika stává obětí zvráceného klanu krvežíznivých mutantů. Film Hory mají oči, ve kterém není nouze o kaluže krve a strašidelné scény, vás napětím nenechá ani na chvíli vydechnout! (Magic Box)

oje

Další film, kvůli kterému se nikdy nepokusím zkrátit si cestu a zůstanu hezky na dálnici. Několikrát jsem se fakt vyděsil. Zdeformovanci pouští hrůzu při každém pohledu a hnusota z nich přímo překypuje. Tak to má v horroru být! Atmosféra a odlehlá krajina ve mě budila strach. Situace, do kterých se tu postavy dostávali, bych nepřál ani největšímu nepříteli. Krve je tu dost ale né víc než příliš, scénář zcela postačující potřebám syrového horroru. Aja odvedl skvělou práci a vznikl tak jeden z nejlepších horrorů svého období. Podobnou a povedenou alternativou s mutanty, něco jako Lesy mají oči, je snímek Pach krve. Alternativa: Wrong Turn. ()

Ant

Vítám každou slušnou vyvražďovačku bez zombie, která má nějakou tu pointu, takže tohle splnilo svůj účel. Zajímavý výběr herců, kde hlavně zaujme Aaron Stanford se sekyrkou v ruce. Hodně dusná atmosféra a tvůrci věděli, jak správně ty hektolitry krve použít. Jen ten pomalý rozjezd byl místy ke škodě, ale ve všem ostatním palec nahoru. ()

sarkas21

Skvělý krvák i když tam jsou i velice nechutné věci přesto je to nadúroveˇn filmů z mutovanými šmejdy co obývaji hory.pěkné napětí nás provádí půlkou filmu kdy si nemůžete ani na wc odběhnout.Překvapený jsem pořád jen Zoombi a ted tohle pekný nápad zkusit něco změnit a nakonec to má velký úspěch.smekám ()

Slartibarkfast

Jeden z mála horrorů, na který jsem byl v kině. Děj mi přišel strohý, herci nevýrazní, celkově to budilo spíš dojem nízkorozpočtového filmu. A i když mám rád nízkorozpočtové filmy, tenhle mě nezaujal. Některé kreatury byly pravda vydařené, ale jinak to bylo docela ubohé. Spíš nechutné, než abych se bál. 55% za kino zážitek. ()

Němi

(Spoilery) Po nudne a prumerne slatanince Noc s nabrousenou britvou jsem konecne z casti pochopil, co na tom Francouzi vsichni maji... porad bych ale rekl "Mezi slepejma...". I s troskou talentu by nebyl problem vycnivat mezi tragedy typu Roth. Co me velmi potesilo, ze klasicke "krale a kralovnu maturitniho plesu" nahradila zajimava rodina, ktera je v mezich hororu az prekvapive zivotna a sikovne predstavena. Ono take prvni dejistvi filmu, ktere se venuje ciste ji, je nejlepsi. "Atomova monstra" jsou sice hnusna, ale mel jsem z nich znacne sterilni pocit, coz treba rozhodne nemuzu rict o temer 30 let starem Slonim muzi. V tehle casti Aja zklamal. Od chvile, co se nastvany tatik odtrhne od dvou teenageru (vynikajici Dan Byrd a nejaka blondyna), nasleduje pulhodinove finale, ktere s umerenou brutalitou (jsem otrly divak) povysuje Hory nad trapne tuctovky typu Texasky masakr. Nejvetsi zasluhu na tom maji kazdopadne postavy, ktere jsou netypicke a dokazi vic nez jen v agonii kopat nohama. Bohuzel se ale ani jednou nestalo, ze by me film vyvedl z miry, nicmene atmosferu ma vybornou a prilepseni v hodnoceni je i za fakt, ze se jedna o jeden z mala soucasnych remaku, ktery nehranici s odpadem. ()

silentname odpad!

Veľmi veľa ľudí miluje tento horor, no ja budem asi výnimka. Nepáčili sa mi postavy, nepáčilo sa mi celkové spracovanie, príbeh ma absolútne iritoval a niektoré rozhodnutia hrdinov mi prišli absolútne irelevantné. Neviem. Je to asi jeden z filmov, ktorý má veľa fanúšikov, no ja som na tej presne opačnej strane. Scénky ma viac znechucovali a ťahali ma od filmu preč. Je tu jedna dobrá postava a to je nešťastne zmutované dievča s červenou kapucňou. Inak to bolo pre mňa utrpenie. Nie som proti násiliu, krvi, či znásilneniu ani podobným veciam v hororoch, ale nechcem aby to boli kľúčové momenty, ktoré ma majú desiť. Vraví sa, že každý človek má vo svojom zozname filmy, ktoré väčšina miluje, no on nemôže ani vystáť... tak toto je ten môj. ()

PetrPan

Dal-li jsem originálu čtyřhvězdí, nezbývá mi než Ajovu verzi opětkovat. Cravenův raw steak proměnil v nádherně štavnatý very rare. Burany nahradil atomovými mutanty, do rolí obsadil skutečné herce a všechny vykoupal v potocích temně rudé krve. Slasher říznutý exploitation šlape jako dobře promazaný stroj a nenudí ani ve chvílích, kdy se zrovna nebrodí v životodárné tekutině. Výjimečný remake překonávající a přesto uctívající svůj vzor, není o čem. ()

Arsenal83

Hory pre mňa oči nemali, lebo v názve sa aj tak píše o kopcoch a nie o skutočných horách, ale s okuliarmi sa to pozrieť dalo s prihliadnutím na Emilie de Ravin a spomienkou na Lost. Len nedokážem pochopiť, že sa pri tomto horore niekto aj bál a dokonca to priznal. Škaredé mužské jašterice čo by mutanti zaujali svojou odpudivosťou a zlom, ale takých mutantíkov to sme už videli veľakrát. Aj v Ninja korytnačkách dokonca! ()

Tomco

kazdemu odporucam..nechapem tie nizke hodnotenia u niektorych..nadpriemerny horor, ktory bavi od zaciatku do konca 80% ako lusk. ()

Claw

"The Hills Have Eyes" je špičkově vystavený a natočený horor. Po původním "The Texas Chain Saw Massacre" jasně nejlepší hixploitation, který jsem kdy v životě viděl... I když film není přesnou adaptací, zachovává si atmosféru originálu. Jakkoli se režisér Alexandre Aja po tomto filmu jevil jako naděje hororového filmu, zpětně nakonec "Hory mají oči" zůstaly jediným jeho umělecky výraznějším dílem. Opravdu oceňuji, že se nebojí vrhnout na plátna kin opravdový krvavý nářez bez obalu, a nejen nějaké náznaky a sem tam nějaké to šplouchnutí krve. Na rozdíl od "Haute tension" se vydal přímočařejší cestou, bez velké šokující pointy a udělal tím moc dobře. Hned po první minutě jsem byl jen schopen říci WOW a po následných úvodních titulcích mi už pěkně začal běhat mráz po zádech. Jinak poté by se dal film rozdělit na dvě půlky, atmosférickou a krvavou. Nebudu říkat, která je lepší, neboť obě jsou tak úžasné, že zbytek současného hororu může jen tiše z povzdálí nedosažitelně zírat. Navíc trefné, nenucené herecké výkony, skvělá hudba, gore efekty na maximální možné úrovni (a hlavně se Aja neuchyluje do nějakých temných zákoutí, či pouze k nočním mordům, ale vše servíruje pěkně viditelně, za krásného slunečního dne, takže každý splatter maniak z toho bude v rauši), jednoduchý, přímočarý, ale ne hloupý děj (což je u tohoto typu filmu nejlepší…) Pro fanoušky hororu povinnost! /100% + FILM ROKU + TOP 10/ ()

Tommy987

Zlý originál -> veľmi dobrý remake. Stáva sa to zriedka, ale aj motyka občas vystrelí a tentokrát je to strela jak z dela. Aja ale pracuje s pôvodnou Cravenovou látkou s úctou, akú si možno ani nezaslúži, viaceré scény a celé dialógy z neho doslova kopíruje, ale zároveň celý film obohacuje vlastnou invenciou. Z nudného, nezaujímavého a celkovo zlého filmu vytvára štýlový a atmosférický slasher, ktorému nechýba nadsádzka ani sebairónia. Z hľadiska formálnej stránky sú Hory takmer dokonalou záležitosťou. Aja má evidentne výborný cit pre výber hudobného doprovodu, ktorý je veľmi rôznorodý a v celom filme pôsobí vhodne a efektne. Kamera je tiež vskutku lahodná - v prvej pomalejšej časti sa často sústreďuje na púšť a vážne vzbudzuje pocit, že "hory majú oči" a v druhej, keď sa aj tempo filmu rozbehne na plné, je akčná ako sa patrí. Aja mal asi na rozdiel od Cravena peniaze aj na maskérov a zdegenerovanci tu nevyzerajú len ako škaredí ľudia, ale sú dostatočne odpudiví. Poteší ešte totálna politická nekorektnosť, akú som už dlho nevidel (neveril som vlastným očiam - na plátne máme obžratú mŕtvolu, z ktorej hlavy vytŕča americká zástava a vzápätí sa spustí pospevovanie americkej hymny z úst degenerovaného kanibala). Problém Hôr spočíva hlavne na strane scenára, ktorý obsahuje pár do očí bijúcich hluchých miest a hlavne v prvej polovici by potreboval prestrihať a trochu "zakčniť". Celkovo sú Hory ale veľmi podareným hororovým osviežením a som náramne zvedavý aj na unrated verziu. Zatiaľ 8/10. P.S.: Marius - proste LOL :-))) ()

klerik

Surová jazda, ktorá len mierne zaostáva za NOC S NABRÚSENOU BRITVOU, ale zato tu nieje žiadna oblbovacia kľučka v scenári. Trochu oneskorene som pochopil odkiaľ si "vypožičiaval" PACH KRVI :), ale na rozdiel od Roba Schmidta je Aja Majster a vie z námetu vyťažiť maximum. Aja sa veľmi rýchlo stal tým, čím je Craven alebo (čím boli) Carpenter a Hooper - je ikona, ktorej šance na neúspech sú prekliato nízke... ()

Chrustyn

Nečekaně kvalitní a na hollywoodské poměry nečekaně drsný a překvapivý horor ve kterém se neumírá podle klasického schématu. Film ze začátku skvěle stupňuje napětí a v půlce filmu na nás režisér vrhne nečekaný masakr doprovázený skvěle agresivní hudbou a povedenou kamerou. Jen mě trochu mrzelo, že poté film trochu zvolní tempo a závěrečný souboj mohl být také určitě lepší. I tak ale patří Hory k tomu lepšímu na poli vyvražďovacích hororů. ()

LaciLC

Masaker riadny. Veľmi nepríjemný film, v ktorom sa veľa trpí a ktorý vo svojom žánri patrí medzi tie naj. Asi jedna z najatmosférickejších vyvražďovačiek. ()

Hellblazer

Maximálne sklamanie. Po vynikajúcom Haute Tension som od Aju čakal niečo podobné, lenže to čo som dostal sa ani zďaleka na to nepodobá. Film je plný dojemných scén pri ktorých mi bolo akurát tak zle a mal som pocit, že pozerám 7th Heaven , postavy sú nesympatické a prerod hlavného hrdinu je trápny a ťažko uveriteľný, mutanti sú nevýrazný a čo je ešte horšie nemajú žiadneho vodcu ako napríklad zombie v Land of the Dead a ten koniec?? WTF?? Tých záporov tu je ešte viac ale aby som nebol až tak kritický, film má pár kladov. Za zmienku rozhodne stojí scéna napadnutia karavanu, ktorá je dokonalé, či už sa to týka hudby, zvukov alebo strihu a budem si ju pamätať dlho, pretože niečo tak sugestívne a intenzívne sa len tak nevidí. Ďalej je tu už len pár pekných, krvavých momentov. ()

heyda

Většina hororů klade důraz na vztah: TMA = STRACH. Jenže to tady Aja suveréně smetává ze stolu a servíruje nám nevídanou akční blood-hororovou podívanou odehrávající se v osluněné skalnaté poušti. To vše perfektně podbarvil stylovou hudbou, která hraje de-facto od začátku do konce. ... Když se zamyslím nad zápory filmu, tak snad bych jen poněkud upravil vzhled těch degenerovaných lidí a vyvaroval se pár klišé (jako nesmrtelnost toho mutanta na konci hororu apod.) ... Každopádně celý koncept hororu se mi velmi zamlouval a několik scén mě doslova uzemnilo (třeba s tím papouškem - fantastický). Když vezmu v potaz Ajův předchozí hororový pokus, tak Hory mají oči dokázaly vyhrát ve všech hororových aspektech a v následujícím hororu Mirrors definitivně potvrdil svojí režisérskou kvalitu. 85% ()

Jděte s těmi remaky do háje!

Jděte s těmi remaky do háje!

08.04.2007

Festival otrlého diváka III.

Festival otrlého diváka III.

09.03.2007

Co jde do kin tento týden?

Co jde do kin tento týden?

11.05.2006

Kinopremiéry v květnu

Kinopremiéry v květnu

01.05.2006

Konečně je tu květen, filmovými fanoušky velice očekávaný měsíc. Do kin dorazí filmy, které bychom si rozhodně neměli nechat ujít. V první řadě se jedná o trojici velice silných blockubsterů. První z… (více)