Texaský masakr motorovou pilou: Počátek

• USA The Texas Chainsaw Massacre: The Beginning (více)

Stanťe se svědky zrození zla, uvidíte jak se Thomas Hewitt stal nechvalně proslulým masovým vrahem, známým jako Kožená tvář. Dítě narozené za hrůzných okolností, pohozené v popelnici najde a adoptuje pomatená rodina Hewittů. Pod vlivem jejich morbidní výchovy Thomas rozvíjí svou zálibu v motorových pilách a mučení. Naneštěstí pro čtyři teenagery, které zatkne falešný šerif a přivleče do sadistického domu hrůzy rodiny Hewittů. Právě tam budou muset všichni bojovat o život s Koženou tváří. (oficiální text distributora)

Dinik

Jestli někdo považuje za počátek vraždícího běsnění to, že někdo uvidí ležet na zemi motorovou pilu, zvedne ji a vrhne se do díla, tak já jsem si počátek šílenství rodiny Hewittů představoval trochu jinak. ()

Blood311

Pro mě průměrnej film nikoli horor, pár "lekavých" scének tam bylo, ale že bych se bál nebo mě to vystrašilo? ani náhodou, viděl sem už dost hororů, ale z nich jen pár jsem bral jako horor :-). No jo sem náročnej divák :-). Ale vrátím se k filmu, pro mě zlatej průměr, viděl jsem i horší :-) ()

OdinSS odpad!

Vyloženě nudná záležitost, divák se musí držet, aby nepřeskakoval scény. Film nemá šmrnc a je celkově o ničem, jednu hvězdičku bych dal možná tak za hezké herečky, ale nakonec ani to ne ()

Mzetko

Tak to byla slabota, přátelé. Velmi veselý pohled do "obyčejné" rodinky, která žije "obyčejným" životem. Prostě blbost. ()

BigLoser

Nevím proč, ale ani původní masakr neshledávám za veledílo, ale tento díl byl poněkud nudný a zdlouhavý a atmosférou se nepřiblížil svému předchudci, prostě slabota po všech stránkách. Ale Brewster je kus, o tom žádná. Vlastně mi to přišlo jen jako recyklovný díl předešlý plus par hnusů a dementů navíc. 3/10 ()

Daviidesek

Rozhodně lepší jako první díl, konečně nějaké herecké výkony a pár výborných scén kde už se nachází náznak lidských pocitů… A ta večeře, kam se hrabe Mel Gibson s jeho posledními „naturálními filmy“ a nebo doktor Hanibal. A konec je takový..no prostě alespoň to byl špatný konec ()

jessica29

Asi nejhůře zpracovaný díl.Ale dozvěděla jsem se hodně věcí například proč otec Hewitt nemá nohy a jak se strýc Hewwit stal falešným šerifem.Za to dávám jednu hvězdičku. ()

brano921

Rozpočet $16miliónov║Tržby USA $39,517,763║Tržby Celosvetovo $51,764,406▐ Tržby za predaj DVD v USA $15,920,053 //počet predaných kusov 948,713 ()

cerva82

No, co na to rict? Americky horror, jak si ho asi americti nadsenci horroru prali. Brutalni masakr podruhe a jak to vse vlastne zacalo. ()

ferdinandv

Texaský masakr motorovou pilou s podtitulem Počátek je horor z roku 2006 navazující na remake z roku 2003. Dějově pak přeskakuje první díl a vypráví, jak vznikla legendární postava Kožené tváře neboli Leatherface. Horor je to pěkně zvládnutý, ale podle mě nedosahuje až tak kvalit předchozího remaku nebo originálu. Hodnocení: 3 z 5. ()

ES13 odpad!

Nikdy bych nevěřila, že mě film respektive horo bude takhle vytáčet! Tolik možností zabít je najednou a nic. Totální kravina a další horor, který mě pomalu usvědčuje ve vypatlanosti američanů. Bože moja, ten film spálit, vyhodit, zakázat! ()

Steve661

Film, který si víc zakládá na hektolitrech krve a pomatených psychopatech než na reálnosti. Osobně radši preferuji krváky před duchařinou, ale tohle je prostě úchylný. Pošuk s motorkovou na kterou si sehnal asi nějaký cheat na infinite fuel, protože jinak si to vysvětlit nedovedu. Za to ze sebe nevydá za celý film ani hlásku. Za to jeho strýc, toho je všude plno. A silně pochybuji, že v 70.letech už byl teleport. Jednoznačné zklamání. ()

Onanista

Krev a maso bez děje a jakékoli atmosfery. Američana to možná pobaví. Jen pro zajímavost: Pila je Husqvarna trojkové řady a podle krytu svíčky je nejvyšší možná kubatura 59 tzn., myslím si že jde o pilu Husqvarna 359 nebo nižžší, což by znamenalo, že s použitou 24. palcovou lištou s výměnným vrcholem ( možná 28 palců, těžko se to odhaduje ) by neměla dostatečný výkon na řezání. Obzvlášť s použitým 3/8" řetězem, který potřebuje o to větší výkon. A co je největší blbost v 69 vypadaly pily uplně jinak a tyhle modely se začaly vyrábět až za hoooodně dlouho. ()

MichalHavros

Tento horor mi příjde jako jeden z nejkrvavějších hororů dnešní doby, je zde velice zajímavá, ačkoliv již používaná zápletka z předešlých dílů tohoto konceptu. Ovšem, pokud se chcete dostat do situace, kdy si budete muset říkat ,,Je to jen film'' tak tento krváček doporučuji! ()

Conriocht

Zo série texaských masakrov absolútne najlepší snímok s vynikajúcou kamerou a réžiou. Perfektná dusivá atmosféra, totálna brutalita, žiadna nádej, žiadny dobrý koniec. Veľa ľudí zjavne stále masturbuje nad verziou zo 70-tych rokov (ktorá bola pre mňa obrovským sklamaním), keďže nie sú schopní objektívnejšieho hodnotenia tohto snímku. Jeden z najlepších hororov. ()

evelouch

Mně se to moc nelíbilo- divný, psycho, buranský a nechutný. O proti remaku z roku 2013 dost slabý a trapný. Nicméně atmosféru to mělo. Stejně tak i pár dobrý momentů a začátek taky nebyl nejhorší. ()

Titáni soupeří dál

19.11.2008

Nešťastný Pátek třináctého

Nešťastný Pátek třináctého

22.09.2007

A jaký jiný by měl být, že? Jenomže to velké P tam samozřejmě není náhodou. Dávno jsme tu neměli nic hororového, tak proč si nevpálit nějakou zlou zprávu? ;-) Fanoušci žánru jsou na zlé zvěsti zvyklí… (více)