Texaský masakr motorovou pilou: Počátek

• USA The Texas Chainsaw Massacre: The Beginning (více)

Stanťe se svědky zrození zla, uvidíte jak se Thomas Hewitt stal nechvalně proslulým masovým vrahem, známým jako Kožená tvář. Dítě narozené za hrůzných okolností, pohozené v popelnici najde a adoptuje pomatená rodina Hewittů. Pod vlivem jejich morbidní výchovy Thomas rozvíjí svou zálibu v motorových pilách a mučení. Naneštěstí pro čtyři teenagery, které zatkne falešný šerif a přivleče do sadistického domu hrůzy rodiny Hewittů. Právě tam budou muset všichni bojovat o život s Koženou tváří. (oficiální text distributora)

Káronoš

Měl jsem možnost shlédnout oba remaky texas. masakru po sobě a "počátek" mě rozhodně uspokojil více. Určitě se nejedná o hororový masterpiece, ale za parádně pošahanou rodinu Hewittů ( hlavně za bráchu "magora" policistu) daruji snímku 5/10. = zařazeno do kategorie: ten lepší ze špatných hororů. ()

Prochy38

Můj první "Texas", tak jsem čekal po již tolika zpracováních, že půjde fakt o pecku. Upřímně jsem měl v plánu zkouknout i pokračování, ale po tomto zážitku se mi do toho nechce. Další masový vrah, který nepřemýšlí, jen vraždí a vraždí a čím víc krve, tím asi pro diváka líp, nebo já nevím, pro koho tyhle filmy jsou. J. Brewster se postarala o to, že bylo aspoň někdy na co koukat, ale jinak. Hloupé, jasné, nudné, divné a co dál?? ()

J*A*M*A*L

Je to vlastně do písmene stejný horor, jako předchozí díly. Partička mladých lidí vyráží a někde v Texasu se jim porouchá auto, nebo nějaká "chyba v Matrixu" a narazí na tuhle pošahanou rodinku zabijáků. Ale mě ty horory ani tak nevadí. Mohli vymyslet něco jiného, nějaký zvrat, ale i tak se mi to líbilo. Ale nic nového to bohužel není. Pořád to stejné. ()

jurasino

I just killed the whole fucking sheriff's department! Bomba!!!! Tohle je snad ještě lepší než ten remake z roku 2003!! Gore v tomto díle samozřejmě nejlepší. Nemůžu se dočkat co předvede nový chystaný díl Texas Chainsaw 3D ()

spiritus

Děs a běs....poslední dobou vznikají horory, které nemají s horory nic společného. Pouze se snaží šokovat krví a nechutnostmi. Tato plečka se tomuto stylu nijak nevymyká. Ruce pryč a utíkat od toho. ()

1945

Tak nechutné a zvrácené, že se člověk musí zamyslet, kolik řeznictví museli tvůrci při natáčení vyplenit. Režisér si asi myslel, že nejlepší recept na horor je neustálý přísun záběrů syrového masa. Oproti prvnímu dílu - naprosto zbytečný hnus ()

Mírouš

Proti jedničce je to bída. Možná ale je to tím, že na tyhle filmy z amatérských piteven koukám asi až moc často a tudíž mě nic nepřekvapí. Každopádně žvásty strejdy-poldy byly nesnesitelný, takhle snad v předešlým díle neblekotal, takový kydy... ()

mazadlo

Leather face podruhé , nic nového , halda starého..tři hvezdy dávám jen za to že to je pořád na stejné koleji jinak zbytečné pokračování které neříká nic víc než jen to že rozvádí původní film...možná ale zbytečně protože důvod k zabíjení jsme znali už v prvním filmu. Mno kdo to ale nepochopil..ať si zajde k Hjooovytovým na véču :D ()

Martin_W

Ále, no! Skvělý a rozhodně lepší film než remake z roku 2003. Zachováný hlavní body z orginálu jako "stolování", dlouhá honička, či postavy (až na bratra Leatherface). Vážně se mi líbilo a chci vidět znovu! 73% ()

Sancoo

Na to, že se jedná o počátek to tvůrci dost odflakli, protože ten jejich počátek se odehrává v prvních minutách, pak už jedou podle předešlé šablony akorát se jedná o jinou partu, kterou následně vyvraždí. Komu se líbila jednička a chce se podívat na stejný film akorát s jiným obsazením tak hurá do toho, jinak se tomu filmu vyhněte obloukem. ()

bobstock

Ze zrození nejhezčího děťátka na jatkách se stává samouhoněná akce za všemožnými i nemožnými způsoby texaského domácího násilí. Taylor Handley si svojí tepelnou vyzáží přímo říká o rozpárání a Diory Baird je zase vyloženě škoda..40% ()

wampire23

Pokračovanie celkom dobrého remaku nevyšlo podľa predstáv (svedčia o tom Zlaté maliny:D). Príbeh je naozaj stupídny, postavy sa chovajú maximálne nelogicky. Aspoň, že scény s ich úmrtiami sú celkom drastické. Inak by to bolo za 1*. ()

dezert

Hodně moc parádních lekaček, jen škoda, že základy celýho příběhu stojí na vodě. Perfektní vizuální stránka. Vynikající závěr. ()

WinstonS

Krvelačné orgie pro milovníky létajících kusů lidského těla, zohavených údů a zlověstného zvuku motorové pily. Pro normálního diváka, který má rád horory, bohužel zcela nestravitelná záležitost. Jediné, co stojí za zmínku, je Jordana Brewster :-) ()

bolan

Odpočinková vymejvárna pro chladný večer splní účel. Co mě ale skutečně násírá, že hlavní postavy se chovají tak, jak by se nikdy člověk v takové situaci asi nikdy nechoval. Jak může proboha někdo odejít ze sklepa plného háků, seker, nožů a jiných nástrojů, nahoru do bytu plného sadistických magorů, aniž by si z toho sklepa nevzal alespoň nějakou tyč? Možná to moc řeším. ()

andio

Drsná řežba, o hodně jiná než původní Texas Chain Saw Massacre, což je v mém případě zrovna špatně. Atmosféra je v první polovině filmu skvělá, ale v druhé, kdy je plně vykreslena celá rodinka, mě to nějak pustilo. Obecně se mi tyhle nejnovější remaky tolik nelíběj, protože to prostě není ono. Psychologie postav je nudná, nikterak složitá, přímočará a není ani trochu kontroverzní. Klasické filmové paradoxy ve stylu chlapce, jehož noha byla ještě před minutou v pasti na medvědy, a který najednou krásně utíká, jsou v tomto filmu obzvlášť výrazné a člověk nemusí bý žádný génius aby u filmu kroutil hlavou. Ale abych jen nehanil, film patří mezi lepší z moderních remaků, u většiny filmu jsem měl takový ten nepříjemný pocit a některé záběry, například domu a pole, byly fakt špičkové. Finální verdikt 6/10 ()

Titáni soupeří dál

19.11.2008

Nešťastný Pátek třináctého

Nešťastný Pátek třináctého

22.09.2007

A jaký jiný by měl být, že? Jenomže to velké P tam samozřejmě není náhodou. Dávno jsme tu neměli nic hororového, tak proč si nevpálit nějakou zlou zprávu? ;-) Fanoušci žánru jsou na zlé zvěsti zvyklí… (více)