Velkej biják

• Česko Děsnej trhák (více)

Příběh nové komedie Velkej biják pojednává o čtyřech ne až tak úplně malých sirotcích – první z nich vychovává kurátor v Louvru (kde slídí také vraždící albín), druhému se podařilo utéct z mexických wrestlingových zápasů, třetí právě jen tak tak přežila útok hadů v letadle a čtvrtý je docela “normální” příslušník “X-mutantí” komunity. Smůlou pronásledované kvarteto navštíví továrnu na čokoládu, kde narazí na kouzelnou skříň, která je přenese do světa jménem Gnarnie. Zde se setkají s trochu pošahaným kapitánem pirátské lodi a několika studenty čarodějnictví a nakonec spojí síly s moudrým, ale nadrženým lvem, aby společně porazili zlou Bílou čarodějnici... Velkej biják je nejnovějším počinem nových králů filmové parodie – Jasona Friedberga a Aarona Seltzera – kteří si tentokrát vzali na mušku ten největší žánr ze všech: hollywoodské velkorozpočtové a speciálními efekty přecpané blockbustery. Poté, co si úspěšně vystřelili z hororů a romantických komedií coby dva z šesti scénáristů filmu Scary Movie: Děsnej biják a scénáristé a režiséři filmu Děsnej doják, se nyní zaměřili na žánr, který dosud zůstal nepovšimnut – letní a podzimní pilíře hollywoodské produkce – a znovu dokázali, že jsou hrdí na to být “jako první druhými”. (oficiální text distributora)

Johny360 odpad!

Nehorázná trapná pakárna. Po 15 minutách jsem to nahrál na USBčko a to jsem rozdupal a zapálil... Nenávidím tyhle filmy. ()

Gore

Není to zas tak příšerné, jak hodnocení ukazuje. Aby to ode mně dostalo odpad musí to být tak nehorázný shit, aby si ta zasloužilo. V tomto případě tam pár momentů k pousmání bylo a i příběh tak nějak držel. Parodie nikdy nebude veledílo, ale viděl jsem i mnohem mnohem horší (např. Superhero Movie, Scary Movie 4...) ()

waits

Jaroslav Žák v knize Svět se mění nenápadně definuje deset základních vtipů, které jsou obsaženy v každém humoru. A do které kategorie spadá humor filmu Velkej biják? Správně, do žádné. Část žertů je ze skupiny kanadanů, část ze skupiny nevtipných parodií a zbytek humor postrádá zcela. Film nemá žádný jiný účel než zacílit na průměrmého teenagera, který viděl aspon jeden z parodovaných filmů a bude jásat nad tím, že je in. To, že je to bezduchá neinveční míchanice nevhodná i pro hledače zábavných blbovin, snad ale aspon některé z nich později napadne. ()

Harpy

jednu hviezdičku má u mňa Willy Wonka dance :DDDD a druhú Jack Sparrow a jeho nápad ako sa dostať z väzenia :DDD nič iné, len tieto dve scény ktoré sú geniálne a kde sme sa aj s kamoškou pučili od smiechu :D inak by som dala odpad ()

Skarface odpad!

Jít si číst Káju Maříka nebo si pustit tenhle film ? Radši bych zvolil Káju Maříka !!! A to jsem člověk co nerad čte ! ()

Tigran odpad!

Epický útok na mozkové buňky. A to jsem si záměrně před sledováním oblbnul neurotransmitery alkoholem, abych byl řádně uvolněn, ztratil zábrany a bavil se porcí výtečných vtipů. Bohužel to nepomohlo, ke konci filmu se mi chtělo vomitovat a zpozoroval jsem u sebe suicidální tendence. Co mé oči viděly a co mé slechy slyšely, to se nedá popsat slovy a při vzpomínce na jakoukoliv scénu se mi opět dělá mdlo. Konečně jsem se prohrabal pod dno. Do žumpy. ()

poet

Zlate časy prvý dielov Scary movie... Toto je len zlepenec scén ktore sa snažili byť vtipne ale moc sa to nedarilo. Podarila sa akurat Mystique z X-menov :) ()

KubykF odpad!

Asi jedno z největších hoven co jaem kdy měl možnost vidět, nikdy víc... nevím jestli to bylo účelem ale tvůrci by měli dělat radši něco jiného, třeba kopat jàmy. ()

Koláč odpad!

ono to někomu vážně přijde vtipné? ...kdo dá víc než jednu hvězdu, by měl okamžitě smazat účet na ČSFD. ()

Šmoula

Ne děsná, ale mega hovadina, čekaj jsem nějakej pořádnej hlavní děj a kolem toho pár blbostí, kterejm by se dalo smát,ale takovej nářez kravin jsem dlouho neviděl. Nějak zvlášť mě to nenadchlo, kam se to hrabe na Scary Movie, nebo něco podobnýho. Skoro všechny parodie na filmy jsem poznal, ale byly tak kravsky udělány, že to nestojí ani za řeč. Prostě kravina, který se zasmějete, ale nějak zvlášť vás nedostane. ()

pirko7

Jsem zklamán hodnocením těchto filmů. Ano je to hloupá parodie, ale o to jde, od těhlech filmů se logika nemá hledat. A pokud vypnete mozek a pujdete se zasmát a nehledat detaily, je tento film idealní na odreagování. Jako vždy si sebou nese trapné nevtipné chvilky, ale každýmu se libí něco jiného. Já oceňuju jak dobře byly zase okopírováný filmy, podle kterých se tato parodie dělala. ()

KOZEL84 odpad!

Tak tohle fakt korunovalo včerejší den ''nesrandy s Amerikou''.Tímto se omlouvám všem filmům,kterým sem kdy dal odpad.Proti tomuto sou to všechno Gladiátoři.Willy Wonka paří na BEP a Kal Penn žere hovna.No BE -E-E _E _E pyčo to byla sranda.Těm dvoum zmrdům už by taky měl někdo pořádně rozkopat držku!To bych se smál.Tomuhle Everestu ubohosti už chybělo snad jen Maxim Turbulenc.Nevadí dodáme.'Tuc tuc-polámal se mraveneček,ví to celá obora-tuc Tuc....''odpad odpad odpad odpad odpad odpad odpad...... ()

Dandyy

Viděl jsem všechny parodované filmy a scénky (kromě posledního supermana), kolem všech zde parodovaných děl byla mohutná reklama (vyjma Click a Nacha - Božího válečníka), všechny v mých očích byly docela naprd (s vyjímkou Click).. ergo u tohohle jsem se bavil. Je to parodie, takže kdo neviděl původní filmy, tak nebude chápat. *** a půl, tak jsem to zaokrouhlil nahoru. ()