Velkej biják

• Česko Děsnej trhák (více)

Příběh nové komedie Velkej biják pojednává o čtyřech ne až tak úplně malých sirotcích – první z nich vychovává kurátor v Louvru (kde slídí také vraždící albín), druhému se podařilo utéct z mexických wrestlingových zápasů, třetí právě jen tak tak přežila útok hadů v letadle a čtvrtý je docela “normální” příslušník “X-mutantí” komunity. Smůlou pronásledované kvarteto navštíví továrnu na čokoládu, kde narazí na kouzelnou skříň, která je přenese do světa jménem Gnarnie. Zde se setkají s trochu pošahaným kapitánem pirátské lodi a několika studenty čarodějnictví a nakonec spojí síly s moudrým, ale nadrženým lvem, aby společně porazili zlou Bílou čarodějnici... Velkej biják je nejnovějším počinem nových králů filmové parodie – Jasona Friedberga a Aarona Seltzera – kteří si tentokrát vzali na mušku ten největší žánr ze všech: hollywoodské velkorozpočtové a speciálními efekty přecpané blockbustery. Poté, co si úspěšně vystřelili z hororů a romantických komedií coby dva z šesti scénáristů filmu Scary Movie: Děsnej biják a scénáristé a režiséři filmu Děsnej doják, se nyní zaměřili na žánr, který dosud zůstal nepovšimnut – letní a podzimní pilíře hollywoodské produkce – a znovu dokázali, že jsou hrdí na to být “jako první druhými”. (oficiální text distributora)

lobodlak odpad!

Musím se přiznat, že jsem shlédl jen část, ale k pochopení toho, o jakou nebetyčnou sračku se jedná, to stačilo. Na druhou stranu jsem se musel několikrát zasmát, takže pro příznivce opravdu, ale opravdu špatných filmů povinné. ()

RigorMortis

Ak vidíte jeden alebo dva takéto zlepence z paródií rôznych filmov, ktoré sú aktuálne "in", je to v pohode. Ak však vidíte x-tú variáciu založenú na tom istom princípe, v podstate film cez kopirák, dokáže to človeka pekne nas...štvať. Epic Movie mal momenty, na ktorých sa dalo zasmiať, no to je všetko. Dal by som tri hviezdičky ale keďže je to ďalší tuctový zlepenec paródií pre masy, akých tu už bolo a určite ešte len bude, verdikt je jasný. ()

Olafsson odpad!

Ač jsem fandou šílených, zvrácených, žumpoidních, fekálních a dalších parodií, tohle je film jaký jsem snad ještě neviděl.. Není to vůbec vtipný, ani trochu.. Ani za mák, prostě vůbec.. Je to mega trapárna a kdo tohle vymyslel nemá ani špetku smyslu pro humor.. ()

kubilov

Je to hrozivá tragédie a slátanina, která ale chrlí parodie na jakýkoliv slavný či neslavný film, mnohdy docela trefně a vtipně. Stiflerova máma rulez! ()

Guran

Našel jsem asi jenom dvě srandy, ale jinak se tam nenachází vůbec nic. Parodie mám rád, ale amatérské a ne zku*vené Hollywoodem. Opět herecké výkony stojí za velké "H", příběh znuděnej a celej film nabívá tím pádem nudného dojmu, ale jak jsem už napsal našel jsem tam pár těch srandiček, které ale tady nebudu rozebírat. Za největší humus, kde se mi zvedal žaludek jsem považoval tu scénu, jak tam žral ty výkaly a to si myslel, že to je čokoláda. Fuj, filmaři, jděte se vycpat! ()

helrohir odpad!

Skôr úplná kravina (narážam na svk preklad)! Sú filmy, ktoré ma nebavia, proste mi nesadnú alebo ma nudia. Ale sú aj také, ktoré ma vyslovene iritujú a dokážu mi znechutiť zvyšok dňa. Toto je jeden z nich. Keď si spomeniem na "Horúce strely" a iné kvalitné paródie, napĺňa ma zlosť aj údiv nad tým, do akých dimenzií sa tento filmový žáner vyvinul. Fuj! Trebárs Scary movie séria je oproti tomuto výplodu nadpozemská zábava. ()

Daertelon

Blbost, která má několik málo hodně dobrých vtipů. Snaží se to podobat Scary movie, ale nikdy se to ani nepřiblíží. Nicméně jako odlehčení dobré - 40%. ()

Mr.Sombrero

Na tuto směsici scének špatně parodujících slávné bijáky jsme se podívali s přáteli, protože jsme chtěli porovnat kvalitu tohoto audiovizuálního díla s Disaster movie. Duo Friedberg-Seltzer nás nijak nepřekvapilo, naopak nám opět ukázalo, jak hrůzné dílo dokáže tvořit. Jediný, kdo podle nás tento film tahal z pekla do nebeských výšin, byl herec, který by si za svůj výkon zasloužil minimálně Zlatý glóbus a Oscara, Tony Cox, námi přezdívaný "ten malej nigga". Jeho role působila tak nesmírně otravně, že mě přesvědčil o svém obdivuhodném talentu a skvostném hereckém umu, zároveň nás ale párkrát málem donutil vypnout, ba dokonce rozmlátit televizi a jeden z mých přátel k němu dokonce chová smrtící nenávist. Zvláštní, kam se tento herec hrající např. ve Star Wars VI. nebo Beetlejuice dopracoval. Ke zbytku filmu nemám co říct, patří do odpadkového koše, nicméně cameo Davida Carradina a špičkový herecký výstup "malého niggy" Tonyho Coxe mu vynášejí dvě hvězdy. ()

borohub odpad!

Tak tohle bylo fakt úmorné. Možná je to tím, že neznám příliš Narninii, což je hlavní předloha tohoto počinu, ale spíše je to tím, že ten humor je fakt primitivní. Nemám nic proti debilnímu humoru, série scary movie se mi líbí, ale tady se tak tlačilo na pilu až je to smutný. Jediné co za to trošku stálo byla parodie na Harryho Pottera, či na hady v letadle (ale to je parodie sama o sobě). Jack Sparrow se příliš nezdařil. Teď jenom přemýšlím jestli bych chtěl vidět znova Vánoční kameňák nebo toto. Asi ani jedno. 9% ()

adamix

Vďaka takýmto sprostostiam existuje na tejto stránke aj čierna farba pri percentáži filmov. Niektoré narážky na slávne filmy a ságy dokážu pozdvihnúť úsmev na perách, ale v podstate je to len ďalšia americká parodická chujovina čo vyšumela do prázdna už v čase premiéry a rýchlo putovala do televízie, kde ju pochovala nízka sledovanosť. Peniaze si to aj tak zarobilo takže éra týchto sprostostí naďalej ,,prekvitala". Slabé 2*. ()

KARLOS2

Zrozné, nudné, rapné... Ten film není ani špatný způsobem, že se musíte nad jeho hloupostí zasmát... Ba naopak... Někdy nepochopím, proč vůbec takové filmy točí...;) ()

Miloško

Tie dve hviezdičky dávam za super ztvárnenie kapitána Jacka Sparowa. Inak,je to trápna parodia na filmy Narnia,Harry Potter,Piráti z karibiku,Karlíka a tovaren na čokoladu,Mission imposible,Nacho Libre a iné. Tvorcovia by mali pochopiť konečne ale,že Scary Movie bol len jeden a nasilu,účelne robiť takéto ďalšie paródie nie je dovodom. A ked neskutočne tu prehrávajú herci,ked mnohé scénky sú fakt nechutné a primitívne,výsledok je taký aký je. ()

Suplo

ja som sa bavil skvele. myslim ze tento film je prave tym cim chcel byt. parodia na posledne filmy, plna stupidity, zlych hercov a pod. presne ako seria Scary Movie a pod. 4* ()

swoulen odpad!

FWD 4x a stačilo, abych si udělala názor. Zbytečná, přeplácaná a laciná parodie a nezachrání to ani Jen Goolidge. ()

ottik274 odpad!

Blbost na entou. Nedívejte se na to. Ten film je parodií i na filmy samotné(myslím filmy všeobecně). A to myslím opravdu upřímně. ()