Když čtyřletá Amanda McCreadyová zmizí ze svého domova a policie není schopná nalézt žádné stopy, dívčina teta Beatrice najme dva soukromé detektivy Patricka Kenzieho a Angie Gennarovou (Casey Affleck a Michelle Monaghanová). Detektivové otevřeně přiznávají, že s tímto typem případu nemají téměř žádné zkušenosti, ale rodina o ně stojí ze dvou důvodů – nejsou to policisti a znají poměry drsné bostonské čtvrti, kde všichni žijí. Jakmile se Kenzie a Gennarová začnou o případ zmizelé dívky víc zajímat, odhalují temné dorchesterské podsvětí plné drogových dealerů, podvodníků a pedofilů. A když už se zdá, že se případ chýlí k vyřešení, jsou postaveni před morální dilema, které je rozdělí. (HBO GO)

CAR0DEJ

Úplne som si predstavoval ako čítam tento príbeh zvrátenosti a normálnosti až cez zvraty (a nie ledajaké) k morálnej dileme ozaj veľkých ľudských rozmerov. Chvíľu človeka až zamrzí, že by chcel hlavnému hrdinovi vyhovoriť, čo si myslí, že je správne, ale na moment ani sám nevie... Zbohom Bejby, fair-well. ()

VeraF

Chtěla jsem k tomuto filmu přidat komentář, furt na ten film myslím. Ale nemá cenu, abych formulovala svůj názor, protože to, co díky tomuto filmu cítím, je přesně popsáno v komentáři uživatele LIma - a to naprosto přesně, včetně přenosu dilematu, dojmu z herectví hlavního protagonisky či ze závěrečné scény. Jen snad jediný rozdíl, způsobený asi tím, že všeobecně ve všech situacích mám dosti dlouhé vedení - nejdřív, ještě tak v půli, jsem si myslela, že je to řemeslně dobře udělanej průměrnej film. Ale pak mi díky zvratu děje spadla čelist a nemohla jsem si doskočit ani vyčůrat. ()

Shimmy

Nevím jestli jsem nějaká jiná ale mě se to prostě nelíbilo. Jak tady každý chytře a děsně intelektuálně píše o konci, jako že se měl každý zamyslet nad otázkou, jestli by se rozhodl stejně blbě jako Affleck mladší anebo naopak, tak takovouhle otázku si přece může položit každý divák na konci skoro každého filmu, jak by si ten film představoval, jestli stejně anebo jinak podle sebe. No prostě na to, jak to tu bylo hodnoceno a komentováno jak je to film hrozně o zamyšlení a strašlivě detektivní, tak to bylo spíš jen o ubohý nechutný blbý feťačce lomeno nejhorší matce, balíku peněz, zlým gangu a hodných policajtech. Pro mě to bylo fakt nezáživný a o ničem. A ten konec mě samozřejmě nejvíc dorazil, když se Affleck rozhodl naprosto špatně. A ještě bych dodala, že role Michelle Monaghan zde byla naprosto navíc a zbytečná, jediná její "akce" kromě věčného mlčení a postávání v rohu bylo, když aktivně a bezmyšlenkově skočila do jezera.. ()

cobislav

Dobré krimi, ale ten Casey Affleck mi teda vůbec nesedí. Hlavní hrdina co vypadá jak podvyživený adolescent. Vedle Harrisa, nebo Freemana vypadal jak nějaký školáčik. ()

v.indruchova

Prostředí je velmi nepěkné, feťáci, trosky, bylo mi s toho zle. Zajímavá myšlenka to je vše. Nemohu doporučit. Film nepřidá na dobré náladě. ()

PamPero 1

Ben Affleck ukazuje, že se ve světě filmu přece jen k něčemu naučil. Prakticky jeho první film a hned taková paráda. Affleckova režie mě doslova baví. Prakticky všechno v tomto filmů je 100%, ať už jde o kameru, herce, dialogy atd. Jedinou malou výtku k filmu mám, že mi tam přišlo pár nesrovnalostí ve scénáři, ale pořád se jedná o vysoký standard, který potvrdil i v jeho dalších filmech. ()

kamals

Nuda, nuda, sed, sed, nakonec pretrpena, dvakrat jsem skoro usnul, proto 1* a male bezvyznamne plus za Morgana Freemana. Prekombinovany dvouhodinovy snimek, ktery vrcholy fatalistickym byt s tim, kdo miluje, nebo s tim, kdo porizuje. Oba hlavni protagonsite u mne vyhrali cenu pro uspavace hadu. Nedoporucuji cesky dabing. ()

belinko

Nemôžem si pomôcť, ale na plný počet to nieje. Od polky filmu, kedy som už vedel koniec som stále čakal v nejaký zvrat na štýl "Sedem", alebo "Shutter Island", no prekvapenie sa nekonalo a film skončil tak, ako som dúfal, že neskončí. Takže u mňa slabé finále. Avšak herecké výkony presvedčivé, s tým som fakt ako spokojný. Aj keď som film začal pozerať o 4tej ráno, neuspal ma a vydržal so to až doteraz. (y) ()

silvusaak

Kdo soudí morálku proti morálce - bůh těžko. Ben jako režisér, fuha čumim. Výborný drama, hlavní herci mě trošku nudili, ale zbytek úžadný, silný příběh sám o sobě a Ben tomu dodal šmrnc. Líbilo se mi, že to nebylo nijak přehnaně americky hrdinsky pojatý, což se jenom tak nevidí. Well done. ()

Kozlowski8

Mladý pár soukromých oček pátrá po zmizelé holčičce, přičemž spolupracuje s dvojicí policistů. Časem se však tím, jak postupně odkrývají další a další skutečnosti, stávají součástí nebezpečné hry, kde může jít i jim o život...Mimořádně vysoké hodnocení filmu by bylo namístě, pokud by byl jinak natočen a s jiným hereckým složením. Myslím, že Ben Affleck nedokázal zcela využít potenciál, který scénář, nabitý zvraty a vyhrocenými situacemi obsahuje. Proto vzniklo dílo trochu mdle působící a méně výrazné, než mohlo být. Mdlé a nevýrazné jsou i projevy Caseyho Afflecka a Michelle Monaghan v hlavních úlohách. Ty ostatní, vedlejší, je výrazně převyšují. Čtyři (slabé) hvězdičky uděluji především za scénář, ale také za Eda Harrise, Morgana Freemana a Amy Ryan. 70%. ()

Goumen

Příběh je někdy dobrá motanice, ale dalo se v tom orientovat a finální rozuzlení, které nastane až na konci filmu, jsem fakt nečekal. Morální dilema na konci opravdu nutí k zamyšlení a celkově jde o dobře promyšlené drama. ()

dusa77

Zrovna čtu knihu Live by Night od Dennise Lehana a už teď se nemohu dočkat dalšího Benova zfilmování. Affleck je dle mého největší režisérský talent. Řekl bych začínající, ale tenhle pán už bude mít na koňtě čtyři filmy a musím říct, že každý film je lepší a lepší. Režisérský debut Sbohem, baby, právě od Lehana mě doslova odrovnal, jak citově tak hereckými výkony. Casey kráčí ve stopách svého bráchy a společně tak dali vzniknout silnému filmovému zážitku. Z ponurého a krutého Bostonu mi mrazilo. Šokující, ale nezapomenutelný zážitek. Děkuji, pane režisére. ()

Kalda69

Videl jsem to asi pred tydnem a nechal ulezet v hlave. Osobne bych ji nechal Morganovi ale pokud bych se musel nejak rozhodnout ted hned, tak by zvitezilo vraceni matce ale s tim, ze by "rodina" byla pod dohledem socialky a matku posilal na testy, jestli porad bere nebo uz ne. Bohuzel by to ve vetsine pripadu dopadlo tak jak nam Morgan nastinoval a holcicka by nejspis skoncila v nejakym decaku. ()

oSiSko

Film, ktorý končí zásadnou morálnou otázkou na ktorú sa asi neodváži veľa ľudí z voleja odpovedať. Ja by som nerobil nič, ale nie som v takej situácii a dúfam, že nikdy nebudem. Film ma hereckým obsadením nelákal, keďže som vedel, že Morgan Freeman tam hra iba veľmi vedľajšiu úlohu a nikto z ostatných mi príliš nevonia. Ani po vzhliadnutí tohto filmu som si nikoho nedal do listu obľúbencov, ale dal som si tam tento film. Je pravda, že tam bolo pre mňa zopár hluchých pasáží, kde sa dal film určite okresať, ale inak to bolo režisérsky skvele zvládnuté dielo, ktoré vám nechcelo príliš dovoliť sa nadýchnuť. ()

hony23

Yes! Drama o únosu 4 leté holčičky, kde nic není, jak se zdá, kde je těžké určit, kdo je padouch a kdo kladná postava. Skvěle zahrané, brilantně zrežírované k tomu velké morální dilema hlavního hrdiny na konci, kde se ukáže, že udělat správnou věc nemusí být správné. ()

Brenda.Ch

Předevčírem v pozdních nočních hodinách v mém obýváku vystoupilo slavné americké kvinteto Affleck-Monaghan-Freeman-Harris-Affleck. Předvedlo koncert pro tři revolvery a dvě brokovnice s upílenou hlavní. Všem, kdo přežili, se koncert neskutečně líbil. Naprosto bombastický film, autentický, plný akce, dynamiky, báječných hereckých výkonů a se zatraceně náročným morálním dilematem na konci. Pecka. ()

HellsAngel

Brilantne vystavaná viacvrstvová krimi dráma, za ktorú by sa nemusel hanbiť ani David Fincher. Excelentná scenáristická práca necháva vyniknúť rovnako postavám, ako aj svetu v ktorom sa príbeh odohráva. Herecké výkony pridávajú skvelý nový rozmer (Casey hrá jednoznačne lepšie ako Ben, no aj tak pôsobí trošičku ehm zvláštne). Prekvapilo ma, že takáto téma netlačí viac na emócie, naopak sústreďuje sa skôr na odosobnené pozorovanie morálnych dilem protagonistov. Netradičné, no skvelo fungujúce. Všetko toto by stačilo na prvotriedny film, no Ben nám ako čerešničku na torte ponúka rôzne režisérske perličky a zaujímavé postupy, až by človek neveril, že ide o jeho prvotinu. Naozaj majstrovsky odvedená práca. ()

Zemřel herec Michael K. Williams

Zemřel herec Michael K. Williams

07.09.2021

Jak to vypadá s novým Batmanem?

Jak to vypadá s novým Batmanem?

03.01.2017

Ben Affleck zremakeuje Svědka obžaloby