Star Wars: Klonové války

• USA Star Wars: The Clone Wars (více)
USA, (2008–2020), 48 h 58 min (Minutáž: 22–23 min)

Tvůrci:

George Lucas

Anthony Daniels, Tom Kane, Matthew Wood, Ian Abercrombie, Corey Burton, James Arnold Taylor, Ashley Eckstein, Tom Kenny, Ron Perlman, Olivia d'Abo (více)

Série(7) / Epizody(133)

Námětem tohoto seriálu jsou stejně jak u jeho jmenovce události mezi druhou a třetí epizodou, tzv. Klonové války. Dějovou linii se ovšem snaží přenést na vedlejší postavy a rozvijí zde příběhy, které nám mají pomoci v pochopení všech událostí a třetí epizoda na něj přímo navazuje. Setkáme se zde tudíž s Yodu, Obi-Wan Kenobim a dalších rytířů Jedi vedoucí armádu republiky proti nové Separatistické armádě droidů. Rozdíl mezi animovanou sérií je 3-D animace tohoto kousku a také to, že se má jednat o seriál s cenzurou PG-13 a tudíž jeho vysílací doba, která musí být po deváté hodině večerní, napovídá starší cílovou skupinu diváků. I stopáž jednotlivých dílů je delší. (Redswif)

Tony.cs

Animaci jsem řešil u filmu a pořád to platí. Je ošklivá a třeba Yoda vypadá jak po silných chemoterapiích. Ošklivost. Na roboty a světýlka ovšem stačí... Následuje vyložená tupost v některých dílech, neschonost v úzkém koridoru trefit velikého robota, v podstatě stále stejné dialogy. Ale nejvíc mě štve, že umírají rytíři jedi, ale žádný z důležitých protivníků neumírá na straně druhé. Nevyrovnané a hloupé. A jestli v sedmé sérii neuvidím Ventress konečně padnout, půjdu o hvězdičku níž. Protože tahle blbost se fakt nedá. Sice jsem fanoušek a oceňuji prohloubení mytologie, ale nejsem idiot s vypláchnutým mozkem. ()

reqiuem

rozhodně jsem si nedělal iluze a ani v nejmenšim nečekal, že by tenhle seriál mohl nějakym tvrdohlavějšim způsobem zasáhnout do tak bohatýho světa..s dílem 3x15 ovšem beru všechno zpět..čekání se vyplatilo..nejenom, že je tenhle díl v mnoha ohledech impozantní poctou Avatarovi(s ohledem na stopáž, animaci, rozpočet, atd.), ale taky zásadním způsobem mění pohled na Star Wars a de facto celou jeho příběhovou linii..a to je velký, vážení!..nemá cenu dál spoilerovat..nezbývá, než se dovzdělat.. ()

Colby Sawyer

Clone Wars jsou skvělý počin, který musí potěšit každého správného SW fanouška. Vizuál je ze začátků slušný, později výborný a současně běžící sedmá série vypadá podle mě přímo luxusně. Obecně mi ten styl hodně sednul, je velmi specifický a myslím si, že se ke Star Wars dost hodí. Zároveň to celé díky němu vypadá mnohem dospěleji. Clone Wars neustále svou kvalitu zvyšují, ale trpí místy až obrovským rozdílem v kvalitách jednotlivých dílů. Máme tu fantastické linky jako je Maul a Savage s Nightsisters, otrokáře, Geonosis, Mortis či Umbara. Zároveň tu jsou díly s Jar Jarem, ubíjející díly s droidy či naprosto uspávací epizodky ze senátu, kde furt něco vyjednává Padmé. S postupujícími sériemi se tvůrci rozhodli dělat většinou 4-dílné minisérie, což je za mě výtečné rozhodnutí, které umožnilo dávkovat lepší příběhy. S postupem času tvůrci získali i odvahu a řeší zajímavější i odvážnější linky než jen věčné nahánění Dooku a Grievouse. V první sérii jsem si říkal, že Malevolence je dobrá linka, ale s Dathomirem z pozdějších sérií se to přitom vůbec nedá srovnávat. Kvalita linky kolem bratrů je o pár kategorií někde jinde. Seriálu ze začátku srážela i zmatená chronologie, ve které nebyl vůbec žádný systém a některým linkám dost ubližovala. Obecně jsou ale Clone Wars pecka, která baví a těším se až si někdy pustím ty nejlepší série ve správné chronologii znovu. Sedmá série sice ještě neskončila, ale nevěřím, že by můj názor nějak výrazně změnilo posledních 7 dílů, ale uvidíme. Každopádně CW je pro fanoušky povinnost a pro ostatní velmi dobrá seriálová volba. PS: 7 série je esencí Clone Wars. Slibný začátek, bídný prostředek a nakonec epické finále. Prostě klasika a pořád top záležitost. ()

Mithrandil

Těžko hodnotit takhle celý seriál - některé díly (např. hned první s Yodou) byly na 5 hvězd, někdy to skřípalo a nudilo tak na jednu . . . Každopádně závěr a díly s Ashokou byly perfektní :) ()

mikinhoo

Moc pěkně zpracované. Škoda jen, že je to animované. Ale moc se mi líbí to, jak dostávají v jednotlivých epizodách víc prostoru, jinak ve filmu vedený, vedlejší postavy. Seriál nepostrádá svižnost, vtipnost a bojové scény, takže dobré hodnocení je na místě. ()

Jango_Fett

Tak tohle je mazec, pomalu lepší jak uvodní film. Vřele doporučuji každému fanoškouvi. Hlavně protože se zde objeví i vedlejší jediové a dostanou prostor i různí klonový vojáci. ()

Meridius

Po třech dílech a zatím mě to velmi baví. Musím také pochválit dynamickou hudbu z pera Kevina Kinera, který jen zřídka šahá pro berličky v podobě osvědčených motivů Johna Williamse, vystačí si bez nich. ()

Chen

Přiznám se, že mi trošku vadí přílišná soustředěnost na Anakina a Obi-Wana. Starší animovaný seriál byl v rozmanitosti postav zajímavější, ale naštěstí se situace začala zlepšovat a začala se objevovat spousta dalších Jediů, lovců odměn, politiků, droidů atd. atd.. A navíc některé bitvy berou dech a vyrovnají se filmovým verzím. Přišel jsem tomu nachuť a začala mě provázet Síla. Možná to bude znít jako klišé, ale kam se na Klonové války hrabou poslední hrané filmy. ()

Joe321

Za začátku jsem byl nadšený. Později mé nadšení začalo opadávat a uplně jsem to vzdal ve třetí sérii, kdy jsem si po pěti politických dílech už další pustit nedokázal. Seriálu jsem dal další šanci až teď a nelze litovat. Čtvrtá a pátá série jsou vskutku dobré Star Wars s pár multidílovými příběhy opravdu kvalitními. Uvidíme, co se vyklube z Rebelů. ()

Lexonka97

S Clone Wars jsem to měl těžké. Ze začátku mě to moc nebavilo, postupně se to zvedlo a i přes hromadu fakt špatných dílů jsme dostali řadu dost dobrých příběhů. Ale že tvůrci finále představí v jeden z nejlepších, nejepičtějších a nejemotivnějších momentů celého universa, v to jsem nečekal. Vizuálně, hudebně a režijně to šlape od začátku až do konce. Klonové války jsou výborný seriál pro jakéhokoliv fanouška Star Wars. Postavy jako Rex a Ahsoka si oblíbí každý a nejde jim nic vytknout. ()

Darth Revan

Největší šok. Hned při shlédnutí prvního dílu jsem viděl, že Lucas a jeho tým si dali záležet. Díly 20 - 22 na Rylothu jsou zatím nejlepší. ()

Mefistofelle

The Clone Wars je seriál, který skalní fandy SW nejspíš kdovíjak nenadchne, protože mj. dělá nepořádek v dosud uznávaném kánonu, ale pro mě je to příjemná oddechovka, na kterou se každý týden těším. Kromě setkání se známými postavami (Anakin, Obi Wan, generál Grievous) se setkáme i s novými tvářemi, které si už stihly najít spoustu fanoušků (Ahsoka Tano). Akce je tu dost, dokonce by mi ani nevadilo kdyby jí bylo míň, ale pro vyvážení slouží díly věnující se politice a dění v senátu, takže určitá snaha o balanc projevena byla, i když se sporným výsledkem. Tak jako tak se dočkáme pěkných lightsaberových soubojů i vesmírných přestřelek. Osobně se mi dále hodně líbilo, že tvůrci zaměřili víc pozornosti na samotné klonové vojáky, kteří v seriálu nejsou jenom anonymní chlapíci v bílých zbrojích. A kapitán Rex je doteď jedna z mých nejoblíbenějších postav. ----- Nejpozoruhodnější je však mnohdy obrovský rozdíl mezi jednotlivými díly, co se kvality týče. Jsou díly, které jsou pětihvězdičkové i díly, které by si zasloužily zařazení mezi odpad. Podobný rozdíl, i když ne tak markantní, existuje i mezi jednotlivými sériemi. Ta první je hodně dobrá a sama o sobě by si zasloužila vyšší hodnocení, naproti tomu ta třetí už kvalitativně dost pokulhává a zbývá jenom doufat, že čtvrtá série to napraví. ----- Ve výsledku je to ale dobrý seriál, který ačkoliv je určený spíše pro větší děcka, bavil i mě, která má do dětských let bohužel už daleko. Update ke čtvrté sérii: Podle mého se jedná vedle první série o to nejlepší, co nám chlápci pod vedením Davea Filoniho nabídli. Nejen já jsem si všimla, že jednotlivé díly jsou temnější a mnohem vážnější, než tomu bylo v předchozích sériích. Což mně osobně velmi vyhovuje. Jsem zvědavá na pátou sérii, která startuje tenhle víkend. ()

Petoss1

Zo začiatku som bol tomu neveril. Prvá séria sa rozbiehala pomalšie, ale teraz je to už len paráda. Viac akcie, viac postáv a veľké možnosti rozvíjania univerza SW. Teším sa na každú novú epizódu. "May the Force be with you" ()

JohnRambo

Tak som sa konečne odhodlal na seriál a musím povedať, že som spokojný a aj celkom prekvapený. Ale vojny sa podarili a hlavne Cody a ostatní klonoví vojaci sú veľmi sympatickí. ()

Yorkcz

Prvni dily se mi libily a celkove ten serial me i chytnul takze zatim davam 4* a dal uvidim jake bude moje konecne hodnoceni tohoto serialu :-) ()

Martrix

Důstojné ukončení skvělého seriálu, který povyšuje Star Wars na epický příběh, jaký nemá v tomto žánru obdoby. Do té doby jsem pod dojmem celovečerních filmů zastával názor, že je to naivní pohádka s dramatickým přesahem. Jenže společně s tímto seriálem, stvořil Cameron a jeho tým tvůrců komplexní svět, ve kterém je všechno, co by si i nejnáročnější fanoušek sci-fi mohl přát. Navíc se podařilo vytvořit spoustu zajímavých postav, jejichž osudy by snadno daly vzniknout mnoha dalším, neméně skvělým příběhům. Tato šestá řada má i pár průměrných epizod, ale jako vždy to vynahrazují ty zbývající. Doporučuji všem, kteří mají rádi lehce naivní, hrdinské příběhy na pozadí mocenských intrik. ()

Sammya

Myslím, že jsem díky tomuhle seriálu znovu objevila svou zaprášenou lásku ke Star Wars. Jsem tak napumpovaná, že po seriálu hodlám shlédnout znovu vše, co na to navazuje, až se dostanu ke druhé řadě Mandaloriana, což byla vlastně motivace, abych se na tento seriál konečně podívala. Všechny ty více čí méně skryté náznaky, easter eggs a rozšíření příběhů postav, které jsme znali jen okrajově, jsou boží. ()

Fancipal

Začátek pádu tisicileté republiky. Prozkoumejte temná zakoutí galaktického senátu, pochopte pragmatické politické aliance, sledujte průběh válečného konfiktu očima obou soupeřících stran, navštivte bitevní linie ve vzduchu, pod vodou i na pevnině. Clone wars není nejlepší animovaný seriál, je to ovšem seriál o nejlepším možném tématu. Pohodlně se usaďte a nechte se unést životními osudy bezpočtu hlavní i vedlejších charakterů v galaxii plné destrukce, strachu, utrpení, zášti, hrdinství i sebeobětování. Tři nejzajímavější roky v historii jedné vzdálené galaxie právě začínají … 1. série 85 %, 2. série: 80%, 3. série: 85%, 4. série: 90%, 5. série: 90%, 6. série: 75%, Nejoblíbenější postavy: Anakin Skywalker, Generál Griveous, Asajj Ventress P.S. Poslední série jasně dokazuje, že dělící čára mezi dobrem (Jedi) a zlem (Sith) je iluze a není o nic víc skutečná než jsou pohádky na dobrou noc. Sithové nezničily republiku. Republika se svým prohnilým systémem, zkorumpovanými složkami moci, zničila sama. Palec nahoru za nejlepší animovaný seriál všech dob. ()

WolfR

Oproti pilotnímu filmu je to o dost zábavnější a zajímavější. Nicméně animace stále průměrná a občasné infantilní výstřelky ruší. Některé díly jsou vyloženě odpad, co nemá se SW moc společného, jiné zase pecky, co odhalují nové pěkné nápady. Nicméně, je to Star Wars, tak alespoň 3 hvězdy. ()

Seriálová Ahsoka verbuje záporáka

Seriálová Ahsoka verbuje záporáka

13.02.2022

Zatímco proslulý námezdní lovec Boba Fett svou seriálovou pouť již čerstvě završil, dle mnohých kritiků a fanoušků snad i nadobro, hrané Star Wars univerzum se na streamovací službě Disney+ teprve… (více)

Hayden Christensen se vrátí v hrané Ahsoce

Hayden Christensen se vrátí v hrané Ahsoce

24.10.2021

Studio Disney se naplno začalo soustředit na produkci nových hraných Star Wars seriálů, jež zatím alespoň u fanoušků sbírají daleko lepší ohlasy jak ty filmové. Po Mandalorianovi tak už letos o… (více)

Lucasfilm oznámil nový Star Wars seriál

Lucasfilm oznámil nový Star Wars seriál

14.07.2020

Streamovací služba Disney+ si objednala nový animovaný seriál od společnosti Lucasfilm. Novinka The Bad Batch bude vycházet z animovaných Klonových válek a bude vyprávět o titulní skupině klonových… (více)

Mandalorian nabírá hvězdnou posilu

Mandalorian nabírá hvězdnou posilu

20.03.2020

Ve druhé sérii seriálu The Mandalorian od Disney+ si podle čerstvých informací zahraje taky herečka Rosario Dawson (Zombieland: Rána jistoty, Trans). Herečka by měla ztvárnit postavu Ahsoky Tano,… (více)