Ocitáme se na zdánlivě opuštěné palubě vesmírné lodi. Dva členové posádky se právě probouzejí z hlubokého umělého spánku a s hrůzou zjišťují, že trpí podivnou ztrátou paměti. Nemají nejmenší ponětí, kdo jsou a co na palubě vesmírné lodi vůbec dělají. Jediným zvukem je skličující rachot a skřípot ozývající se z centra lodi. Jediný způsob, jak se dostat ven z této cely, je úzký a tmavý světlík. desátník Bower (Ben Foster), mladší z dvojice astronautů, vleze dovnitř, zatímco druhý, poručík Payton (Dennis Quaid), zůstává a snaží se navázat rádiové spojení. Bower proniká hlouběji a hlouběji do centra lodi a odhaluje děsivou realitu. Astronauti si brzy uvědomí, že oproti původnímu zdání nejsou jedinými pozůstalými na kosmické lodi a rozmotávají její šokující a strašlivé tajemství. Přežití lidstva záleží jen na nich. (HBO Europe)

agathon

mňo, Horizont události potkal Vetřelce a Úsvit mrtvých... a výsledek není špatný, především řemeslně v jednotlivostech, nicméně trochu překombinovaný a zkratkovitý ve věcech, v nichž by zkratkovitý být neměl (závěrečné vysvětlování by sice riskovalo doslovnost, takhle se ale obrací tak trochu v nepochopitelnost...). Už to tu někdo napsal - Ben Foster si bohužel spletl žánr a hraje neadekvátně dobře a naplno. dennise Quaida jsem za dobrého herce nikdy nepovažoval - nic ve zlém - a ani tady mi nepřišel přesvědčivý; nicméně přináležející žánru by jeho výkon asi byl, to ano, takže vlastně nic proti ničemu. ()

Dannysek4U

O dokonalosti nemuze bejt rec, ale v ramci zanru vysokej nadstandard a navic s vybornym koncem. Rozkosna vzpominka na Horizont udalosti ()

Wormboy

Celkom pohodickovy scifi horor, ktory by mohol byt v rukach niekoho sikovnejsieho niecim naozaj vynimocnym. Takto predstavuje nieco cez 100 minut obstojnej zabavy a vyborneho Bena Fostera. ()

Juto

Príbeh možno nie je najoriginálnejší, ale je dostatočne pútavý a fungoval dobre a zostal až do konca zaujímavý. Tento film má atmosféry na rozdávanie a veľmi mu k tomu vypomáha výborná hudba. Ide o klaustrofobický horor. Škoda línie s paranojou, ktorá len mätie film. Bolo by oveľa lepšie, keby bol príbeh jednoduchší. 7/10 ()

PROCESOR

Jo tak začátek je hodně slibnej, to by asi nechtěl zažít nikdo. Jenom si myslím, že se mohlo pohrát více poté psychické stránce a nemuseli tam pořád běhat, jak šílení a řvát u toho zmutovanci abychom se, jako bali. Pro mě scéna, kdy poručík v řídící kabině neví, jestli nemá symptomy pandurům a komu má vlastně věřit, byla víc šokující než desítky uřvaných krvežíznivých mutantů… ()

c.tucker

Tísnivá atmosféra zpočátku je senzační a přechod do akčnějšího děje není nijak násilný, takže neruší. Ben Foster to zahrál na jedničku, ale o ostatnich se už to říci nedá. Ale určitě za sebe mohu prohlásit, že je to jedna z lepších takovýchto věcí. ()

Plangi

Dobře, Pandorum není až zase tak špatné, nedá se mu upřít jistá dávka šmrcu a i ta tísnivá atmosféra z toho tak nějak dýchala, ale představte si křížence několika dříve natočených tématicky blízkých dílek, přidejte zhovadilé dialogy a vualá máme tu Pandorum. Když říkám zhovadilé dialogy, myslím to opravdu. A čím více se blížíme konci, tím je to horší, bohužel i co se týče děje. Závěrečný vysvětlovací slovní ohňostroj je horkým adeptem na největší sračku roku 2009. Aspoň vypointovaný konec tu dějovou sinusoidu zase vytáhl vzhůru. Dokud byli na plátně jen Ben Foster a Dennis Quaid, neměl jsem výhrady naprosto k ničemu. Další postavy jsou účelové až to bolí, ni o píď víc. Jo a málem bych opomněl tu nejpočetnější skupinu…příšerky nijak zvlášť povedené s opravdu velmi vtipným (r)evolučním původem. Je mi to fakt líto, že se opět slibný námět utopil v nezáživném scénáři a rezignaci i na minimum původního, protože dobré vesmírné scifárny stále zůstávají v regálu s nedostatkovým zbožím. A jenom proto Pandoru přidávat na hodnocení nebudu, i když bych velice rád. 51%= velice slabé *** ()

Maty85

Vynikající a poměrně originální sci-fi snímek jak má být. Herecké obsazení taky dobrý. Atmosféra parádní. ()

forsythia

Na téhle lodi bych vážně nechtěla být. Až se divím, že takové obrovské monstrum může vyvolávat tak klaustrofobické pocity. Ta loď si žije svým vlastním životem, její nehostinné útroby skrývají nejedno nepěkné tajemství. Je hrůzná a nádherná zároveň, její atmosféra je doslova pekelná. To, co je z ní vidět, je fascinující, a podněcuje to k představám, co toho ještě ani vidět není. Být bych tam tedy opravdu nechtěla, ale koukat se na to... ach! ()

Loki81

Jen skoda te vsudypritomne tmy. Ale co bysme chteli na lodi bez proudu, ze? :-) Mutantni mlade bylo vskutku vyvedene... Jako sci-fi horror film urcite obstal! ()

bartias

Sci-fi horor zpočátku mírně připomene Horizont události. Příběh, který se postupně vyvíjí, je však méně děsivý, více dobrodružný, ale také bohužel méně přehledný. A když to píšu v porovnání s Horizontem události, musí být jasné, že něco tady nehraje. Pandorum postupně odkrývá události několika let strávených na palubě vesmírné lodi a směřuje k velkému odhalení. Konec si vyloženě říká o ještě jedno shlédnutí. Jestli se vám do něho bude chtít, záleží i na tom, nakolik vás baví (nebo otravují) divoce nepřehledné videoklipové střihy. ()

okkac

Potenciál to mělo, ale bez těch příšerek by tomu bylo líp. Nejsou ani moc pořádně vysvětleny a akce s nimi je dost chaoticky natočená s úmysleným zrychlením, které dost štve. A ke konci pak obě hlavní postavy začnou propadat paranoie, která se přenese i na diváka, protože taky neví, co se přesně děje ohledně těchto postav. Kdyby to zůstalo u atmosférického úvodu bylo by to mnohem lepší. ()

Radiq

Krásnej příklad toho, jak se dá udělat kvalitní pěknej sci-fi horůrek. Obzvlášť začátek vypadá moooc nadějně, potvory jsou tak celkem průměrné a konec jde ke dnu (kdo viděl, tak naopak ode dna). Hlavní ale je, že to má nápad. Hned na začátku mě zmátlo, že to má asi českej dabing, ale je to tak: první slova tohoto filmu i v originále jsou česky. Ben Foster je můj oblíbenej ksicht a i když jeho role byla maličko přehnaná (přežil pádů víc než nešikovnej horolezec a nikdy se mu nic nestalo), tak se to dá nějak překousnout. ()

Sabrewulf

Sice nic, co by mě zvedlo ze židle, ale je to obrovská úleva, vidět po dlouhé době a kupě nesnesitelných teen vyvražďovaček další normální horor se slušnou atmosférou. ()

Nivenx

Symptom Pandorum je nutnost a povinost pro fanoušky Vetřelce, či Horizontu události apod. scifi filmů. Skvělé efekty, parádní temná atmosféra a symtatičtí herci. Jediné co se dá tomuto snímku vytknout je občasná nepřehlednost scén, kdy kolikrát nevíte kdo je kde a co postavy vůbec dělají. Ale jinak jde o parádní dílo. 75% ()

Iwus.ka

Probudit se kdesi hluboko ve vesmíru se značnými mezerami v paměti, dokáže jednomu pořádně zamotat hlavu. Pokud navíc neví, kam že to ta vesmírná loď vlastně míří a v patách má tlupu zmutovaných tlam majících chuť na kus lidské flákoty, nezdá se být pomatení mysli zas až takovým problémem. Slušná sci-fi, jen víc takových. ()

URBAN

Horor z tohoto prostředí se moc nevidí takže to velice oceňuji i s některými neduhy které má. Má to na můj vkus pár trhlin v příběhu a občas se najde nějaké to slepé místo, ale jako celek to vy výsledku funguje. ( 12.8.17/MAC ) ()

TomStall

Vetřelčí serie stále pevně a neochvějně trůní na pozici nejlepšího sci-fi akčního horroru všech dob a snad i s nadějí pozoruje, kdo už jí konečně vystřídá. Pandorum s velmi slušným scénářem k tomu mělo vážně dobře našlápnuto, protože je to solidně řemeslně zvládnutá psychárna. Té ale přesto na vrchol žánru něco chybí. Nejvíc mi asi vadila vizuální stylizace v akčních scénách, která jako by vypadla z nějaké konzolové hry. Geniální atmosféře plíživého strachu Vetřelců se sice Pandorum přibližuje, ale i ve vrcholných momentech je bohužel slabší. ***+ ()

Space opera vrací úder

Space opera vrací úder

22.03.2010

A to hned ve dvou zajímavých filmech. Mezigalaktický Interstellar je jedním z mnoha projektů, jejichž režii zvažuje Steven Spielberg. Někteří tvrdí, že se nakonec rozhodne právě pro vesmírné… (více)

Zamilovaný kosmonaut Keanu Reeves

Zamilovaný kosmonaut Keanu Reeves

28.01.2010

Není snadné se v těchto dnech vyhnout narážkám na Avatara či přímému srovnávání s ním, ale dnes se ho pokusím nezmiňovat ;-). Budu dělat, že „lovestory ve vesmíru“ nazvanou Passengers považuji za… (více)

Vesmírnou Pandořinu skříňku...

Vesmírnou Pandořinu skříňku...