Ocitáme se na zdánlivě opuštěné palubě vesmírné lodi. Dva členové posádky se právě probouzejí z hlubokého umělého spánku a s hrůzou zjišťují, že trpí podivnou ztrátou paměti. Nemají nejmenší ponětí, kdo jsou a co na palubě vesmírné lodi vůbec dělají. Jediným zvukem je skličující rachot a skřípot ozývající se z centra lodi. Jediný způsob, jak se dostat ven z této cely, je úzký a tmavý světlík. desátník Bower (Ben Foster), mladší z dvojice astronautů, vleze dovnitř, zatímco druhý, poručík Payton (Dennis Quaid), zůstává a snaží se navázat rádiové spojení. Bower proniká hlouběji a hlouběji do centra lodi a odhaluje děsivou realitu. Astronauti si brzy uvědomí, že oproti původnímu zdání nejsou jedinými pozůstalými na kosmické lodi a rozmotávají její šokující a strašlivé tajemství. Přežití lidstva záleží jen na nich. (HBO Europe)

Páně

Sympatický pokus o propojení a vykradení několika předchůdců v žánru, který se celkem povedl. Bohužel se dočkáme i mnoha velmi slabých míst. Ovšem musím říct, že když od toho zase tolik nečekáte, dostanete porci poctivé zábavy. Já se celkem bavil. ()

DHDV

Hodnotím plný počtem, jelikož takovéto sci-fi už tu dlouho nebylo. Skvělá temná atmosféra, kde je prvním světlím okamžikem konec… Skvělý výkon všech herců a hlavně musím pochaválit Fostra, čekáho velká budoucnost! Skvělé ztvárění soubojů „s mutanty“ a psychologická a filozofická stránka filmu je také docela nadprůměr. Těším se na další věci od Alvarta-umí vytvořit prostě nepříjemnou atmosféru!! Star Trek, Pandorum a Sunshine snad dokopaly producenty k tomu aby znovu točily sci-fi!!!!!!!!!! ()

Olík

Bena Fostera a Dennise Quaida asi opravdu postihl Symptom Pandorum, jinak si nedovedu vysvětlit fakt, že vzali role v takové amatérské slátanině. Ty největší science fiction klišé jako vymírající lidstvo, boj posádky s mutanty nebo spousty barevných čudlíku a odborných termínů to vše na jedné chaotické vesmírné palubě – tak nevím je to sci-fi, horor nebo úplná kravina. ()

Adm.Nelson

Začiatok je výborný, zisťovanie, čo sa vlastne stalo ma držalo v napätí rovnako ako hlavnú dvojicu. Tieseň a klaustrofóbiu je cítiť z každej minúty filmu. Postupom času ale príde pár momentov, nad ktorými som len krútil hlavou, a koniec je veľmi hlúpy. Čo sa týka hercov, tak Foster je výborný, a Quaid ujde. Postupom pozerania som znižoval hodnotenie z piatich až na tri hviezdy. 6/10 ()

Eluin

Zajímavý námět (a je mi celkem jedno do jaké míry původní), který se ale na své pouti k finiši trochu zadrhává. Přesto však hodnotím kladně, neboť negativa se dají ještě zvládnout a film si užít. ()

Kolssteyn

Takový trochu Resident Evil nasnímaný hezkou kamerou, ale my to máme rádi :) jedinou slabostí byly špatně, nepřehledně nasnímané akční scény, ...asi z dojmu modernosti...? ()

Elyon

Skvělé oddechové sci-fi. Prvních patnáct minut nic moc, ale pak se film začne rozjíždět. Některé momenty jsem opravdu nečekala, hlavně závěr, který ukázal, kde se celou dobu loď nacházela. Také se mi hodně líbily některé záběry, jako první vypuštění "evakuované" posádky do vesmíru v modulech, objevení planety a života na ní atd. ()

Luk Skywalker

Tohle je velmi povedené sci-fi, bohužel se tomuto snímku nedostalo moc velké pozornosti. Námět se mi líbí, ale pobíhání po lodi není zrovna nejoriginálnější provedení. ()

Heroine

Mám ráda, dokonce hodně ráda csi-fi horory. Jenom je škoda, že se filmařům nedaří tak docela oddělovat je od sebe. I tady jsem měla chvilku poct, že koukám na Vetřelce. Vetřelec byl ale přeci jen (počítám pouze Vzkříšení) mnohem lepší. Takže si u mne Pandorum nezaslouží víc jak ***, a to přes to, že se jedná o můj milovaný žánr. Herci nebyli špatní, ani závěr nebyl zklamání. Co snad jediný se opravdu nepovedlo, byli oni modří slizouni, bez vysvětlení jejich vzniku, a bez znázornění jejich konce. Nebo si po happy endu žili šťastně spolu s lidmi? A potom to, že se nejedná ani omylem o originální námět, se nedá přejít mlčením. A ještě jedna věc. Opravdu si máme myslet, že se za 150 let z dnešních 6ti miliard stane 125 miliard? Tolik se zase snad nemnožíme, ne? ()

sadlokan

Mít či nemít syndrom pandorum?To je ta otázka,která mě trápí.A,kde se tam,krucinál,vzaly ty mongoloidní děti?Nespěje to celé ale vůbec do happyendu,takže nakonec jsem byl spokojen.Jo.A ještě tam pobíhá něco jako Queeqeg,ten je výbornej!! ()

hEROic

masakr! tomu ja ku*va rikam temna sci-fi :) paradni ponurej pribeh pomalu se rozpletajici ze sveho vlastniho kokonu plneho zvratu... dokonaly prostredi nefunkcni vesmirne lodi, atmosfera husta ze by se dala krajet a akce za kazdym rohem... korunu tomu vsemu davaji neokoukane tvare v hlavnich rolich, vsichni mi tam sedeli... bylo to mozna az prilis slozite, ale kdo vi jak by to dopadlo, kdyby tomu tak nebylo... pro me osobne sci-fi extraliga a nejvetsi prekvapeni za peknych par mesicu... necelych 85% ()

hororwatch

Jelikož nemůžu poslední dobou moc srovnávat kvůli mé neaktivitě, tak je toto první sci-fi za dost dlouhou dobu( spíše film za delší dobu). No a řeknu k tomu tolik, že jako celek měl ten film naprosto směšnou, nezáživně provedenou zápletku. Možná by pomohlo nehrát si tak strašně na tajemné a něco taky divákovi sdělit. Takhle to bylo jen jako vystřižené s kvalitní hororvé 3rd person akce( Dead Space) kde se hl. protagonista zastaví na určeném místě a tam dobere munici(lidi, kteří mu něco řeknou). Když se snažim o něco tajemnýho tak chci, aby můj závěr byl šokující, ale to, co následovalo za zdrcující objevy vůbec zdrcující nebylo a ten happyend tomu filmu vyrval tu pátou hvězdu přímo mě z ruky. Na druhou stranu. Ten film je naprosto božskej po technické stránce a prvních 30 minut je vůbec nejlepších. Nevim, zda je tohle adaptace nějakého jiného díla, ale Christian Alvart dostal do rukou dobré podklady, které ví jak na diváka. Parádně udělaná loďka i mutanti. Ze začátku dobrej střih při akcích , který to napětí ještě krapet přiživil. Ten film působil tak, jakoby jediné špatné na tom byl ten happy end a jednoduché rozpletení v závěru, ale bohužel když si to člověk uvědomí, tak zjistí, že autor přebil esem (forma) krále(obsah). krásné 4* aluxusní noční zážitek. ()

Topolos

Po probuzení z hybernace bych se opravdu nechtěl ocitnout na obří vesmírné lodi ovládané vražednými monstry, která vypadají, jako by modrásci z Avataru ztratili pigment. První půlhodina filmu byla příjemným překvapením. Vtáhlo mě to do atmosféry a celkově jsem si to užíval. Pak ale nastal zvrat a stylem "sem přidáme něco z Vetřelce, tady prdnem něco z Dooma" se to celé změnilo v klasický béčkový sci-fi film. ()

fr3ak

Jó, tak tohle já můžu! Divák jako jsem já to nemá poslední dobou moc lehké, protože filmy podobného ražení jsou na pokraji vyhynutí a vyhlédávat alespoň trochu kvalitní zástupce tohoto žánru znamená brodit se spoustou hnoje, proto jsem se zrovna do tohodle fláku moc nehonil a jeho sledování často odkládal. Nakonec jsem byl příjemně překvapen. ()

Anduril

Zaujímavý horor so zaujímavou myšlienkou. Málo svetla, dobrá hudba, keď sa zjavia mutanti všetko sa zrazu zrýchli a dostane spád. Aj hlavné postavy mali zaujímavo vykreslené charaktery. Škoda že ma takýto žáner filmu moc nebaví. Resident Evil sa mi zdal dejovo zaujímavejší. Je to však jeden z podarenejších hororov aké som videl. ()

Ben Nevis

Vzali kosmickou loď , přidali amnézii s paranoidní psychózou a smixovali se skřety půjčenými z Pána prstenů. Tenhle paskvil by podle zákonů hollywoodské produkce měl skončit v odpadu, ale scénárista je génius, protože mu to funguje a film má hlavu a patu! Pandorum bych přirovnala k Vetřelci 3 s lepší psychologickou rovinou. Jako horor film moc nefunguje, protože je tam akorát pár lekaček a pár lidožravých příšer, ale se scifi jsem naprosto spokojená. Vytkla bych akorát slabou práci s hlavními aktéry, které divák nemá kdy poznat a oblíbit si. ()

Ombak▼Penari

Tam, kde jinak také béčkový Horizont událostí sázel spíše na nepersonifikované zlo, děsivou minulost vemírné lodi a strach, pramenící z nevědomí, Pandorum ve výsledku servíruje jednodušší akční vyvražďovačku a krev, což bohužel působí výrazně laciněji. Nicméně i tak mám film velmi zajímavou myšlenku, kvalitně propracované klautrofobické prostředí a obstojné herecké výkony. Hodnotím celkově kladně, ale spíš proto, že jsem milovník vesmírných scifi horrorů. ()

Rockerman

Překvapivě dobré! Pokus o originálnost námětu se cení. Celková depresivní bezvýchodnost je vyvážena závěrečnou nadějí pro lidstvo na nové planetě. Takže u mne převažuje spokojenost, protože u této fantasmagorie jsem se bavil. ()

Space opera vrací úder

Space opera vrací úder

22.03.2010

A to hned ve dvou zajímavých filmech. Mezigalaktický Interstellar je jedním z mnoha projektů, jejichž režii zvažuje Steven Spielberg. Někteří tvrdí, že se nakonec rozhodne právě pro vesmírné… (více)

Zamilovaný kosmonaut Keanu Reeves

Zamilovaný kosmonaut Keanu Reeves

28.01.2010

Není snadné se v těchto dnech vyhnout narážkám na Avatara či přímému srovnávání s ním, ale dnes se ho pokusím nezmiňovat ;-). Budu dělat, že „lovestory ve vesmíru“ nazvanou Passengers považuji za… (více)

Vesmírnou Pandořinu skříňku...

Vesmírnou Pandořinu skříňku...