Sidney Prescott, nyní autorka nové self-help knihy, se vrací domů do Woodsboro, které je poslední zastávkou jejího turné k vydané knize. Tady se opět spojí se šerifem Deweym a Gale, kteří jsou nyní manželé a její sestřenicí Jill a tetou Kate. Naneštěstí její návrat přiláká zpátky i Ghostface a tím se Dewey, společně s Jill, jejími kamarády a celým městečkem Woodsboro dostávají do nebezpečí. (oficiální text distributora)

juta

Možný spoiler! Závěr mě příjemně překvapil, bohužel ani tentokrát si Wes Craven neodpustil své zlo na konci, myslím to, když vrah znovu obživne už po tak jasné smrti, ale u jeho filmů s tím musíte počítat. S takovým odtajněním vraha jsem vůbec nepočítal. Ze začátku jsem fandil Emmě (Jill), ale ani když máte někoho oblíbeného, tak ten nemusí přežít. Přesvědčte se sami, jak to nakonec dopadlo. Z mého pohledu jde o nejpovedenější díl ze všech. Hlavně tím, že jde s dnešní dobou. ()

Fiftis

Cravenovi snáď vyčítam len jediné, keby namiesto trojky natočil v tých rokoch film podobný tomu z tohto roku bolo by to skvelé uzavretie jeho trilógie o Ghostface-ovi, žiaľ dnes už Vreskot 4, nedodáva takú atmosféru ako pred rokmi, je to asi problém generácie, alebo sme jednoducho z tohto žánru už vyrástli. ()

Shakers

V dnešnej dobe kde sa toľko remakuje, neskutočne sequelouje a prequeluje, či reebotuje tento film do tej doby úplne zapadol - hláškovo určite :-). Slávne triá tejto série je späť (1 - Campbell, Cox, Arquette. 2 - Craven, Beltrami, Williamson) a práve preto tento sequel nedopadlo tak zle ako ostatné novodobé sequely a podobne. Rovnako ako v predošlých dieloch, tak aj tu sú krvavé scény veľmi fajn, dokonca ešte lešpie. Tak isto aj príbeh ma zaujal, ale hlavne ma bavila stará partička po kope. Znova potešili všelijaké narážky na remaky, origináli, horory a podobne, to som si skutočne užíval v každom diely. Mám túto sériu celkom rád a úplne som pochopil, čo tvorcovia chceli dosiahnuť a ja som im to opäť zožral. 75% - 4* ()

burina

Séria Scream pre mňa nikdy nebola čistokrvnou hrôzou, ale v tomto poslednom diely odhodili tvorcovia zbytky vážnosti do smetí a stavili na čistokrvný humor a to kvitujem. K plnému hodnoteniu sa podpísalo aj polnočné premietanie na tohtoročnom Festivale Fantazie s výbornou atmosférou. ()

JohnnyD

7/10. Vreskot 4 som podobne ako dvojku docenil až po rokoch. Rovnako ako trojka je to meta-meta-paródia na kvadrát, akurát atmosférou i balansom medzi hororom a komédiou je bližšie k prvým dvom dielom ságy. Problém je, že nové postavy sú strašne nudné a nezaujímavé a hoci má film fantastický záverečný zvrat, ten je pochovaný "alternatívnym koncom" (pretlačeným štúdiom po testovacej projekcii), ktorý je rutina najväčšieho razenia. ()

playboxguest

Hned první desetiminutovka ukáže, že tenhle film si hodlá sám ze sebe těžce utahovat, s tím se tak nějak počítá, některé části se opravdu vydařily (vyvražďovačka polišů) a mě samotnou překvapilo, kolikrát jsem se u filmu nahlas zasmála (pochybuju, že se u kteréhokoli dílu někdo bojí, to snad ani nejde), na druhou stranu je to tu počtvrté a přesně jak jsem čekala, nepřichází tudíž nic nového a film de facto s každým pokračováním jen víc a víc kopíruje sám sebe, ikdyž se značnou nadsázkou. Ten nadhled se tu doopravdy povedl, ale konec (cca posledních 40 minut) už je tak přehnaný, že jsem měla problém to vůbec dokoukat, natož se ještě bavit. Kdejaké béčko má lepší rozuzlení, ale s pointama už tady scénaristům zjevně dochází dech. Velké plus za mou oblíbenkyni Marley Shelton a zatraceně sexy Hayden Panettiere. Holky vyhráváte pro dvouhvězdičkový film třetí hvězdu a Wesi, ty holkám poděkuj, protože bez nich by skoro nebylo na co koukat. ()

Boogeyman

Parodie na Scary movie? První Vřískoty pěkně kombinovali srandu s hororem, tohle už je jenom prdel. Parodie sebe sama plná opravdu legračních nelogičností. Brát to alespoň z deseti procent vážně, musel bych to hodit do odpadu. ()

Pilda17

Obrovské překvapení tohoto roku. Kdo by čekal, že Scream 4 půjde po stopách dvou prvních dílů? Jako vždy se čeká a přemýšlí nad tím, kdo by mohl být zabiják. Abych pravdu řekl, bylo mi jasné, že budou zabijáci dva. Ale přemýšlel jsem kdo a u obou jsem se spletl. Tipoval jsem novinářku, která potom zemřela a přítele Jill. Ani jeden tip nebyl správně, ale jak jsem si to mohl myslet. Novinář a přítel už tu jednou byli, tak že Wes vymyslel zase novinku. Scream 4 je daleko zábavnější než všechny předchozí a daleko brutálnější. Ještě jednou musím zmínit špičkový závěr, protože aspoň na něj se vždy vyplatí čekat. Hodně a mile mě překvapil nápad s remakem, prostě Scream má vždy skvělý nápady na závěr. Prostě a jednoduše Wes Craven znovu zazářil. Sice nepřekoná kultovní jedničku, ale dvojku o něco málo ano. Tedy alespoň podle mě... 8/10 = 85% ()

Disk

Čtvrtý Vřískot je překvapivě mnohem chytřejší než bych čekal. Je to dokonalá reflexe dnešní doby, kdy (nejen) hororový žánr ovládají remaky, restarty, rebooty apod. Desetiletý odstup od závěrečného dílu původní trilogie navíc dává prostor si do původní vřískotové trilogie rýpnout (aneb "postmoderní geekovské kecy patří do devadesátek"). Strašidelná atmosféra tentokrát chybí, ale nespatřuji v tom chybu, protože důležitější než vraždy a strašidelná atmosféra je motivace vraha, která je logická (podobně jako byly motivace vraha v předchozí trilogii). Celé je to podvratná variace na geniální jedničku (která i po patnácti letech od své premiéry funguje dokonale) a tento čtvrtý díl jí úžasným způsobem skládá poklonu. A nezapomeňte, že první - a nejdůležitější - pravidlo remaku zní: Neser se sakra do originálu! ()

Deimos

DVD/// Obsazení 10/10 Děj 8/10 Atmosféra 9/10 Efekty 10/10/// +je to pokračování nikoliv remake, jsou tu původní postavy, má to hodně propracovaný scénář, kvalitní děj, napětí, není nouze o překvapení, je tu spousta mích oblíbených herců (Hayden Panettiere, Kristen Bell, Anna Paquin, Emma Roberts) a hodně známých tváří (Anthony Anderson, Mary McDonnell, Rory Culkin), vyhovuje i délka -nutno si přiznat, že hlavní trojice nekope první ligu, hodně se opakuje postup z prvního dílu, netvrdím, že to je ale vyloženě špatně a dost možná to byl úmysl tvůrců/// Na čtvrtém Vřískotu není moc co kritizovat. Jako horor funguje výborně, dějově není tak odfláknutý jako některé jiné remaky (Pátek třináctého). Má pořádný spád, působivé vraždy, nechybí pořádné napětí a občasné lekačky či jiná překvapení (filmový úvod a titulky na způsob film ve filmu). Jen mě zaráží způsob jak dokázal Ghostface být na dvou místech najednou? Trošku postrádá i fyzickou logiku to kdo se skrývá pod maskou (rozuměj výška a váha a tedy jeho síla). To už jsou ale jen taková bodnutí nožem, která mě rozhodně vnitřnosti nerozhází./// Celkem 89%/// ()

Cappuccino

Osobne by mi stačilo napísať Hayden Panettiere ♥ a tým by som komentár a odôvodnenie hodnotenia ukončil. Ale.. no a ďalej? Kopa filmových odkazov, účelného humoru, nostalgie a prosto.. nový Vreskot ma maximálne uspokojil! 63% je naozaj úbohé číslo, ktoré v žiadnom prípade neodráža pravú hodnotu štvrtej časti. Ja, čo by fanúšik celej ságy, radím štvrtý diel kvalitatívne niekde medzi jednotku a dvojku. Super! ()

Ruut

Jak je možné, že dnes sedmdesátiletý Craven se jednou za 5 let neuvěřitelně vzchopí a pořádně natrhne všem prdel. Ten film vypadal, že v nejlepším případě okopíruje jedničku a možná si z ní udělá prdel na druhou. Tak to taky je 2/3 snímku. Ale zbytkem z toho dělá Craven slušnou satiru na třetí (ehm :-) a pro fandy slasherů je to fakt povinnost. A to Cravena neuzná...vám a nemám od něj rád ani Elm street ... P.S. vůbec tu nejde o provedení smrtí, ale ty krásné hrátky s klišé subžánru a neuvěřitelně uvěřitelné krkolomné zvraty, které dávají smysl. Tohle je vysoká škola slasheru - kdo chce doktorát, nechť ráčí vstoupit ... ()

-OverLord-

Dobře fungující vyvražďovačka, která má co nabídnout pouze fandovi série, a nebo někomu, kdo nepohrdne průměrnou žánrovkou, při který se snad víckrát zasmějete než leknete, ale zabírá to a působí to slušným dojmem. Diváka zběhlého v hororech potěší hlavně narážky na desítky a desítky kultovních hororů. ()

S.Quentin QUALE

Úplně jednoduše - kdyby jste hledali 10 nejlepších slasherů od roku 2000, tenhle mezi nima chybět nebude. V rámci subžánru si plnej prostě zaslouží. Doporučuju! ()

Chlupis

Detailní rekonstrukce hororového žánru moderní doby, kdy nejvíce udivuje Cravenova režijní svěžest a obecně neskutečný rozhled v kompletní popkultuře 21. století. ()

Allien.9

Na pět to není, ale s ohledem na původní sérii (a dva méně povedené díly), si Cravenovo nadprůměrně zdařilé "10 years later..." vysoké hodnocení rozhodně zaslouží. Pro fanouška povinnost a šup sem s dalším dílem. Prosííím!:-)) ()

2-Xtreme

Písal sa rok 1996 a vyzeralo to, že hororový subžáner slasher je pochovaný (možno to už teraz znie ako poriadne klišé, ale je to tak), no nejaký Kevin Williamson prišiel s nápadom, ktorý sa zapáčil Wesovi Cravenovi. A títo dvaja postavili základ pre novú hororovú vlnu tzv. "teen vyvraždovačka". Vreskot bol postmoderá hra s vyčerpaným subžánrom, hra s divákom, hra so žánrovými pravidlami. Prečo, ale žiadne ďalšie podobné filmy, ktoré nasledovali po prvom Vreskote neboli také (dobré) ako prvý Vreskot? To je otázka :) slasher sa počas tých rokov menil no nijak výrazne sa nevyvíjal. Až opäť Williamson a Craven upgradovali teen vyvraždovačku na novú verziu. Štvrtý Vreskot je vlastne nová verzia pôvodného filmu a zároveň dôstojné pokračovanie. Hra s divákom pokračuje a s novými pravidlami (hororových remakov) sa posúva opäť ďalej. Ide o shriequel či screamake? :) Takto má vyzerať žánrový horor, sofistikovaný(boxoffice: $34mil.) a nie ako po lobotomii(The Friday the 13th boxoffice: $65mil.). Smutné čísla na záver :/ v skratke: Scream 4 je dokonalý, natočený pre 21. storočie a dnešná hororová mládež, ktorá frčí na Sawe 6 a remaku Piatku 13teho bude možno trochu mimo. Na tomto som vyrastal a som veľmi rád, že je to stále ten istý Vreskot, čo mám rád. [Videl v Kine] ()

pornogrind

Projíždím internet a ejhle koukám že příští rok má spatřit světlo světa Vřískot 5. Né že bych novej Vřískot nějak hladově vyhlížel, ale až 5ka bude určitě na ni kouknu. Právě vznik Vřískotu 5 mě dovedl k tomu, že nějakým nedopatřením nemám ohodnocenou čtverku ikdyž jsem ji viděl. A tak jsem si řekl, že nebude na škodu repete. Co k Vřískotu 4 dodat víc než to, že je určitě lepší než díl třetí.  Vřískot 4 je lehce nadprůměrný slasher, kterej má celkem dobrý tempo a hlavně vysokej bodycount. Určitě jsem se nenudil ikdyž jsem ho viděl podruhé. Za mě slabší 4 hvězdy. ()

Vřískot popáté a naposled, pak televize

Vřískot popáté a naposled, pak televize

07.10.2013

Vřískot 4 měl být úvodní částí nové trilogie, ale s rozpočtem 40 milionů dolarů utržil celosvětově necelých 100 milionů a zůstal tak daleko za očekáváním produkční společnosti Dimension Films. Tu… (více)

Vřískot pěkně postaru

Vřískot pěkně postaru

26.11.2009

To znamená se všemi, kteří přežili původní trilogii. Včetně Wese Cravena. Žerty stranou, v srpnu mu bylo rovných sedmdesát a pokud se naplní „hrozby“ scénáristy Kevina Williamsona, že Scream 4 bude… (více)

Hororové pohromy ve 3D

Hororové pohromy ve 3D

27.09.2009

Spy Kids 4. Že to není horor? Neříkejte, že neječíte děsem. Robert Rodriguez už píše scénář, v březnu začne natáčet. Jak jinak, i tohle pokračování bude ve 3D. Stejně tak se třetí rozměr plánuje pro… (více)

Hvězdné nábory i útěky

Hvězdné nábory i útěky