Sidney Prescott, nyní autorka nové self-help knihy, se vrací domů do Woodsboro, které je poslední zastávkou jejího turné k vydané knize. Tady se opět spojí se šerifem Deweym a Gale, kteří jsou nyní manželé a její sestřenicí Jill a tetou Kate. Naneštěstí její návrat přiláká zpátky i Ghostface a tím se Dewey, společně s Jill, jejími kamarády a celým městečkem Woodsboro dostávají do nebezpečí. (oficiální text distributora)

Hitman_47

Tak jsem po dlouhé době oprášil svůj SCREAM outfit a vyrazil do kina... a nakonec jsem ze sebe neměl trapny pocit filmového geeka ! Proč? Čtyřka totiž příjemně překvapila.. je to fakt nejkrvavější a nejbrutálnější díl z celé série (SPOILER už jen v prvních pěti minutách pojde 5 slečen SPOILER END)... navíc i narážky na horrorový žánr jsou více než aktuální a konečné rozuzlení nerve koule tak jako v případě třetího dílu... a mimochodem, pes od Sidney to fakt není (my bad) :/ ()

NinadeL

#4 Scream. Po velmi dlouhé pauze skutečně přišel regulérní čtvrtý díl. Žádný restart, ale normální starosvětské pokračování. A i když by to nikdo nečekal, film funguje na výbornou jako samostatný horor a zároveň jako nový díl letité série. Ostří se mezitím dočkalo už sedmého pokračovaní, doba se změnila, ale to hlavní zůstalo při starém. Hlavní trio je sehrané, Sidney napsala novou knížku Vystoupit z temnoty a ta slouží jako ideální důvod pro návrat domů. Nejmladší generace už bez mobilů nedá ani ránu, všichni jsou nonstop online a mění se tím pádem i dynamika vraždění. Výborné vedlejší role tu mají Shenae Grimes, Anna Paquin nebo Kristen Bell. Z nováčků jsou velmi dobré Hayden Panettiere a Emma Roberts. A jak to tak vypadá, po seriálu přijde na řadu i regulérní pátý díl. ()

Kaka

Je to zábavné i počtvrté, ačkoliv nejsem přímo extra příznivcem celé této crazy série. Craven hraje na pořád stejné noty. Technicky mu to jde dobře, umí si ze sebe udělat srandu a to celé prokládá dobrými odkazy na tunu filmů snažící se kdoví co všechno, jen ne bavit. Stále stejná herecká kapacita nijak neohromí, takže jsme v podstatě tam, kde jsme byli před X lety. Solidní porce zábavy ryze na jedno podívaní. Skutečně se mi nepodařilo najít hlubší smysl, ani žádný jiný důvod vidět tento film znovu. ()

Krouťák

'' I'm gay, i'm gay ! If it helps ? '' Místy předvídatelná, přesto kvalitní vzpomínka na staré (dobré) časy s oblíbeným castem a cool hláškama navrh. Wesi ? Dal bych si přídavek, ale nezapomeň... Don't fuck with the original ! :) - 80%. ()

Falko

Dost dlho som nevidel prve 3 casti, ale myslim si, ze v mnohych scenach mi pripominala tato cast prave jednotku a co sa tyka kvality, tak sa jej prinajmensom vyrovnala. Napätie bolo skvele, cely film som tipoval, kto by mohol byt vrahom, samozrejme po tom, ako som to zistil som do cierneho teda netrafil, takze treba sa nechat len prekvapit, ale som rad, ze sa tvorcom podarilo natocit skvele pokracovanie. Pred premierou filmu som mal obavy, ci to nebude scenaristicky dost pokazene, ale bol som milo prekvapeny, ako sa to vsetko snazilo pripomenut jednotku vratane zaveru, ale aj tak to dopadlo inak. _________ Neve Campbell - (Sidney Prescott) +++ Alison Brie - (Rebecca Walters) +++ David Arquette - (Dewey Riley) +++ Courteney Cox - (Gale Weathers-Riley) +++ Anna Paquin - (Rachel Barnes) +++ Kristen Bell - (Chloe Patterson) +++ Lucy Hale - (Sherrie Blake) +++ Roger Jackson - (Hlas) +++ Shenae Grimes - (Trudie Jennings) +++ Dane Farwell - (Ghostface) +++ Emma Roberts - (Jill Roberts) +++ Rory Culkin - (Charlie Walker) +++ Mary McDonnell - (Kate Roberts) +++ Heather Graham - (Casey) +++ Produkcia: Wes Crave, Bob & Harvey Weinstein +++ ()

castor

Statistický úřad v městečku Woodsboro musí mít asi hodně trpělivé vedení, protože tyhle neustále klesající počty obyvatel musí neuvěřitelně vytáčet.. Jedno je ale jisté, feeling prvních dvou pokračování je nenávratně pryč. Tedy alespoň ten feeling z druhé poloviny devadesátých let, kdy ještě tak náramně fungoval. Třetí zadýchané pokračování už bylo solidním krokem vedle, čtyřka je sice viditelně lepší, ale na staré dobré časy rozhodně nemá. Tehdy se Craven rozhodl, že nás nejen vyděsí, ale i pobaví. Natočil poctu žánru, plnou odkazů a stylových hlášek pro znalé. U čtvrtého Vřískotu je tu jeden velký problém – už ničím nedokáže překvapit!! Hlavní hrdinové jdou víc s dobou, ale výsledek vypadá … unaveně, řekl bych. I když tvůrci nabízejí hned několik potencionálních vrahů, nakonec nepřekvapí. Člověk by si řekl, že po deseti letech pořádně promažou divákovy závity a začnou přepisovat hororovou historii, ale oni si jen jedou v tom svém a opisují to, co jsme milovali v roce 1996. A to není dobrá cesta.. scénář se tváří býti vychytralým, má řadu poznámek k dnešnímu stavu žánru, ale sám jen lenivě postává a.. pak jen v klidu odkráčí do zapomnění. A divák už (i kvůli nevyváženému tempu) pomalu zívá.. stejné pocity má i s ohledem na vyšeptalou ústřední trojku, která nemá absolutně co hrát. Nadsázka, nenadsázka, já se prostě nudil a s nostalgií vzpomínal na výše zmíněná léta páně 1996.. ()

viperblade

Fuck Bruce Willis! Zatímco u prvního dílu jsem měl jasno a dal jsem plný počet bez zaváhání, u druhého dílu jsem chvíli uvažoval, ale kvůli konci jsem dal pět hvězd. U třetího dílu už to nešlo a musel jsem dát "jen" čtyři hvězdy no a u tohoto nejnovějšího dílu jsem přes hodinu přemýšlel mezi čtyřmi a pěti hvězdami. Protože Scream 4 má o čem vyprávět a dokazuje, že pokračovaní (i po 11 letech) nemusí být nutně jen blbost, která chce vytřískat ze zbylých fanoušků nějaké ty peníze navíc. Přičtěte k tomu fakt, že je zde dost krásná "mladá krev" (Hayden a Emma) a prakticky všichni přeživší se vrátili taky. A kvůli těm fórům (filmovým i nefilmovým, např. o manželství Courtney a Davida) kvůli té mladé krvi, kvůli faktu, že jsem se téměř pořád opravdu bavil (i když ke konci bylo celkem náročné rozpoznat, co je parodie na horory a jejich klišé a co už jen nezvládnutý scénář) musím přitlačit a těch 90 % tomuto zatím poslednímu dílu jedné uvřískané série dám. ()

MM_Ramone

"Vreskot" mal zostať bez pokračovaní. Pôvodný snímok z roku 1996 bol progresívny, svieži a prekvapivý teenagerský slasher horror. Kultové dielo. Po celosvetovom úspechu bola hneď o rok do kín uvedená druhá časť, ktorá však ani zďaleka nemala silu svojho predchodcu. V roku 2000 bol natočený "Vreskot 3" a poviem vám, že to bola poriadna blbosť. Možno aj preto trvalo ďalších jedenásť rokov pokiaľ sa vyprodukovala štvorka. Bohužiaľ je to skoro taká istá katastrofa ako diel číslo tri. "Vreskot 4" je posledný kinofilm, čo natočil americký režisér Wes Craven. Je škoda, že sa takýto horrorový velikán rozlúčil so svojími vernými divákmi tak šede priemerným, nevýrazným a zbytočným snímkom. "Vreskot" mal zostať bez pokračovaní!!!** ()

PinokKio

Neoslovil mne už první Vřískot, natož jeho další pokračování. Asi je to tím, že hororová pravidla mi jsou cizí a zjištění, že vrahem tady může být v podstatě kdokoliv, mě staví do role pouhého vychutnávače zakrvácených vřeštících teenagerek. ()

Ded@M@tes

Klasika v zamotanosti příběhu a jako obvykle je těžké zjistit kdo má vraždy na svědomí. Ale už děj hodně moc vyždímaný, kde překvapit diváka je velice těžké. Herecké výkony jsou čím dál víc trapnější. ( Hodnocení: 4/10 ) ()

Spooner

Nakonec ne tak zbytečné pokračování, jak jsem očekával, ale i tak to mohlo dopadnout lépe. Hlavně teda v první polovině, která je místy dokonce až nechtěnou parodií (začátek). Někdy kolem poloviny se to ale příběhově i režijně zatraceně zvedne a konec už vypadal skoro jako Craven ve svých nejlepších letech. Mělo to spád, nápady, napětí a dokonce i celkem překvapivé odhalení vraha. Herci byly taky vesměs sympatičtí, i když třeba takový David Arquette už tam neměl moc co hrát. Ale nakonec celkem příjemný jednohubkový horůrek. ()

Wacoslav1

Nutno uznat, že po katastrofální trojce jsem se do toho moc nehrnul. Navíc moje očekávání spadla na bod mrazu, ale ono to nakonec v rámci možností tak nepřijatelný nakonec nebylo. Teda tím nechci říct, že se nejedná o film přecpaný klišé který vyvařuje z předchozích dílů to zase ne, ale aspoň tu třeba oproti třetímu dílu nemáme žádnou vyloženě debilní pointu která by nějak zabíjela předchozí dění ve filmu. Začátek byl i docela zábavnej a ano musím se přiznat taky jsem byl lehce zmatenej. Pak už se film víceméně pohybuje v zajetých kolejích série takže se nejedná o nic výjimečného. Taky mě už trochu štve nesmrtelnost ústřední trojice. Všichni kolem nich můžou zařvat, ale oni neohroženě přežijou všechno. Nicméně celkově vzato je to všech stránkách určitě přijatelnější pokračování než tragická trojka a co se hodnocení týče vidím to na ten čistý průměr.50% ()

Davies182

Vražedně vtipná smršť neotřelých hlášek, scén, a postav. Wes to všechno zvládnul: udělat si legraci nejen sám ze sebe, ale i z úplně všech hororových filmů (a přitom je brát naprosto vážně), přijít s novou dávkou překvapení a inovace, a v neposlední řadě také diváky na střídačku rozesmívat/strašit. Dalo by se tvrdit, že v tomto uvadajícím žánru už nemá co překvapit, přitom to celé chtělo jen trochu opepřit a přidat nadsázku - v čem možná trochu drhne první polovina filmu, to napravuje vymazlený konec a nekonečná režisérova pomrkávání. P.S. Minirole sličných hereček a hororová fanynka-roztleskávačka z Heroes nemají chybu. ()

petero

I keď dávam rovnaké hodnotenie ako jednotke aj dvojke, klasiky mi prišli kvalitnejšie režijne a boli aj hororovejšie (trojku do dnes úspešne ignorujem). Dnes už teenagerské vyvražďovačky veľa vody nenamútia, ale nové mladé osadenstvo a návrat starých známich tvárí potešil a skoro vlastný remake vlastne i ubehol bez väčších problémov i keď tie menšie by sa našli. ()

Xmilden

Dost překombinované, pokud u nějakého dílu nešlo odhadnout zápletlu, tak tady je to na beton. Příjemným překvapením je několikrát se rozbíhající začátek, Anthony Anderson ve vážné roli a Anna Paquin, která se stala neskutečnou kočkou. 4. díl se moc zdaleka netvářil zase tak moc jako remake, jak bylo avizováno. Hlavní hrdinové sice notně zestárli, ale stále ještě umí. Ghostface se tady činí více než kdy jindy a prakticky na jeho noži krev neuschne. Myslím že se jedná o docela příjemné vzpomínkové rozloučení, podobně to kdysi zažil Halloween H20. Takže natáčet další díly Screamu by asi nebylo šťastné rozhodnutí. 55% ()

darkrobyk

Tyjo, víc mrtvol než v Robocopovi... Poslední Vřískot jsem odkládal na neurčito, jelikož trojka mě nijak zvláště nenadchla. Vidím, že jsem udělal chybu. Tolik rozkošných mordů, míhání se nože a rudých výstřiků (pravda, uřízlé hlavy ne, ale zase střeva ven jo). A samozřejmě záměrné vršení jednoho klišé přes druhé, jejich popírání a následné potvrzování, odkazy na klasické horrory a sličné studentky (byť nahota nulová, nojo, nejsou holt 80.léta). Předchozí trilogii jsem viděl hodně dávno, proto si z ní moc nepamatuji - to bude zřejmě výhoda. Napětí, humor a snaha tvůrců svádět diváka na falešné stopy...mě to bavilo! ()

Gimp

Paráda! Ne lo-fi verze Rubber a výborná fun for fans. Craven dokázal z žánru teenage vyvražďovačky vytěžit maximum a snaží se potěšit fanoušky teenagerovských hororů, ortodoxní fanoušky, nerdy a studenty nových médií. A až na tu nahotu se mu to docela daří. ()

Hrabka

To zas byla slátanina, nechápu co se na tom může hororovým fandům líbit. Že Hayden Panettire vyjmenuje v jednom zátahu asi 20 hororů je fajn, že se tu neustále připomínají jiné horory je poměrně zajímavé, že tam jsou pěkný holky je samozřejmost, že tam jsou staré známé postavy je velmi důležité, ale co ten samotný film? Hrozný slepenec nejrůznějších hororových klišé. Já vím, že to je tak udělaný naschvál a že to má působit spíš jako parodie než vážný horor, ale tohle se mi prostě nelíbí. Už to tu jednou bylo, tak proč dělat to samé znovu a znovu. První díl měl aspoň nějakou atmosféru, tady ty napínavější scény vůbec nefungují, protože si z toho v ostatních scénách dělaj spíš prdel nebo to tak rozhodně vyznívá. Tohle já neberu, tohle mě nebaví. Nutno dodat, že některé momenty byly povedené a daly vzpomenout na předchozí díly a chvilkové napětí se taky dostavilo. 50% ()

LiVentura

Chjo. Nic nového už pan Craven nemá v té své hlavě...?!!! :-( Působí to celé spíše jako groteska.. jen ten závěr za něco stojí, to musím uznat. ()

Vřískot popáté a naposled, pak televize

Vřískot popáté a naposled, pak televize

07.10.2013

Vřískot 4 měl být úvodní částí nové trilogie, ale s rozpočtem 40 milionů dolarů utržil celosvětově necelých 100 milionů a zůstal tak daleko za očekáváním produkční společnosti Dimension Films. Tu… (více)

Vřískot pěkně postaru

Vřískot pěkně postaru

26.11.2009

To znamená se všemi, kteří přežili původní trilogii. Včetně Wese Cravena. Žerty stranou, v srpnu mu bylo rovných sedmdesát a pokud se naplní „hrozby“ scénáristy Kevina Williamsona, že Scream 4 bude… (více)

Hororové pohromy ve 3D

Hororové pohromy ve 3D

27.09.2009

Spy Kids 4. Že to není horor? Neříkejte, že neječíte děsem. Robert Rodriguez už píše scénář, v březnu začne natáčet. Jak jinak, i tohle pokračování bude ve 3D. Stejně tak se třetí rozměr plánuje pro… (více)

Hvězdné nábory i útěky

Hvězdné nábory i útěky