Sidney Prescott, nyní autorka nové self-help knihy, se vrací domů do Woodsboro, které je poslední zastávkou jejího turné k vydané knize. Tady se opět spojí se šerifem Deweym a Gale, kteří jsou nyní manželé a její sestřenicí Jill a tetou Kate. Naneštěstí její návrat přiláká zpátky i Ghostface a tím se Dewey, společně s Jill, jejími kamarády a celým městečkem Woodsboro dostávají do nebezpečí. (oficiální text distributora)

Bloody13

Po ubohém slasheru My Soul To Take jsem Wesovi už prostě nevěřil, že se mu povede důstojný návrat ke slavné vřískající trilogii. Jenže zázraky se asi vážně dějí, Craven to totiž dokázal! Vývoj charakterů tria hlavních hrdinů se za posledních deset let moc nikam neposunul, ale co si budem nalhávat, o to tu ve skutečnosti ani nejde. Jelikož jsme v novém tisíciletí, pravidla všech vyvražďovaček se silně změnila. Nový Vřískot reaguje snad na všechny zásadní události, co se za posledních deset v tomhle žánru objevily. Hrdinové tu rozebírají torture-porn seriál Saw, komentují trapnost remaků a dokonce si sami uvědomují, že jsou v hororovém filmu a chovají se podle toho. Craven opět spojil síly se scénáristou Williamsonem a jde to sakra znát. Jde vidět, že kluci mají svůj žánr v malíčku. Rádi si hrajou, nebojí se experimentovat, a na diváka si přichystali několik překvapení, kterými nejen ortodoxnímu fanouškovi vykouzlí blahodárný úsměv na tváři. Přidalo se na brutalitě, efektivitě (tou trojka hodně strádala) a najít skutečného vraha je opět oříšek, protože podezřelí jsou úplně všichni. Škoda jen, že neměli tvůrci koule na to, ukončit film o něco dřív, čímž by odrovnali naprosto všechny diváky. Přesto velká spokojenost hodná 75 procentům. ()

pan Hnědý

Končit se má v nejlepším a to Wes Craven splnil. Velice působivá scéna Emmy Roberts a její masochistické záběry (scéna s nožem do ramene byla vynikající), velmi pozoruhodná postava Courteney Cox! Jako celek SCREAM 4 má skvěle propletený děj, který se rozsukoval v divákově myšlence v celé kráse, ale působivý závěr nepomůže první polovině (v té se Lucio Fulci jen v záhrobí nudí). Ani jediná důvěřivá postava mezi vyšetřovateli zákona, kde to zachraňoval Cox - škoda. Litry krve, střeva bijící do očí, všechno ve stopách prvního dílu - prostě tak jak to máme rádi. ()

Jara.Cimrman.jr

Nevyhledávám horory, neboť mne v lepším případě nudí a v tom horším případě nutí k cynickému smíchu. Vřískoty si však ujít nenechávám, protože se neberou příliš vážně a výjimkou není ani tato čtvrtá lekce hororové teorie. Co na tom, že totožnost bubáka tentokrát není až tak těžké uhádnout, hlavně když je to poměrně zábavné a bubákova vychytralá sebedestrukce je vyloženě povedená. ()

EdaS

How meta can you get? Jako rozloučení s fenoménem Vřískotu i slasheru vůbec je to pořád moc fajn. ()

Zíza

Nostalgie, hororové klišé, Sydney, Dewey, Gale, vrahové. Je hezké, když 4. díl nedělá ostudu a naopak je kvalitní, zhlédnutelný. Slabší 4*. Pokud se líbily díly předtím, víte, na co se odkazuje, máte o zábavu postaráno. ()

Pumiiix

Když jsem se dozvěděl, že se natáčí Scream 4, moc jsem se upřímně netěšil, ale (!) poté co jsem viděl první ohlasy a hodnocení, můj zájem o čtvrtý díl rapidně vzrostl. A verdikt? Jsem dost zklamán. Film na mě z velké části působí dost stupidně, herci moc přehrávají, vrah mě nebavil a finále je taky jedno z těch slabších. První a druhý díl mě bavil rozhodně více. Co mě naopak potěšilo, byly narážky na nové horory a taky vzpomínky na staré klasiky. -5/10. ()

Shit

Vyloženě trapný, Craven to absolutně nezvlád, nejenže to je jen taková čórovačka z předchozích dílu, obzvlášť z jedničky a Craven se prostě jen opakuje, ale navíc celá zápletka je ubohá a zavěrečný rozuzlení vyloženě zhnusí. Ono už je celkem varování na začátku, kdy se Wes Craven snaží diváka nachytat pomocí filmu ve filmu a předhazuje mu stále jiný začátky, přičemž se stupidnost začátku nesnižuje, jak asi bylo zamýšleno, ale bohužel se zvyšuje. ()

choze

"Tragédie jedné generace je zábavou pro tu další." Plně doceněno až na podruhé. Craven a Williamson na to pořád mají a přivádějí sérii do internetového věku. Sidney si měla tu pistoli, co se s ní oháněla ve trojce, nechat. ()

brit84

Jedním slovem - nuda! Pořád to stejné dokola. Co děsilo v jedničce, už zde přijde k pousmání. Nechcu tvrdit, že vrah je známý od začátku, ale zrovna překvapení se taky nekoná. Přítomnost Neve Campbell a Courteney Cox už mě spíš otravovala, než aby navodila řádný flashback. Doporučuju jen těm, kdo neviděli jedničku. ()

Gilmour93

Ve městečku Woodsboro se za hysterického vřískotu kuchá krásná mládež. Zase.. Marný pokus o vdechnutí života do žánru teenage slasherů za pomoci moderních komunikačních technologií a Williamsonova derivátu předchozích dílů přecpáného hrátky s hororovými klišé. Občas jsem koukl na loudající se čas na DVD a spřádal plán, že jestli se Wesley C-havran rozhodne pro další odvar, připíchnu mu na čelo dranžírákem jemu dobře známý vzkaz: „Don´t fuck with the original!“ a to nejen proto, že Ghostface v mých očích už dávno patří do svérázného univerzu Wayans Brüder. Ve smyslu toho, co říkal šerif Dewey - dříve vážná věc, nyní už jen vtip a já podotýkám, že hodně ohraný.. ()

Hal_Moore

Pořádně na mě dýchla nostalgie, ale jen díky tomu nadhodnocovat nehodlám. Emma Roberts je příjemný a tolik potřebný svěží vítr, který série potřebovala, bohužel jsou přítomny také únavné faktory v podobě Courteney Cox a Neve Campbell. Emmě však pomáhají vždy výborný David Arquette a Hayden Panettiere, která mi rozhodně svým novým účesem učarovala. Wes Craven asi udělal dobře, když se po sérii hovadin vrátil k jednomu ze svých největších dítek, škoda jen, že to muselo trvat celých jedenáct let. Narážky na dnešní Hollywoodskou impotenci, hororové klasiky a klišé zapříčinily, že se na čtvrtý Vřískot určitě ještě minimálně jednou podívám, ale jinak jde o čistokrevný průměr. PS: Emmu Roberts tímto začínám sledovat o něco podrobněji. ()

Kryšpín

Ti starší by měli vědět, že tolik očekávaná hororová komedie navazuje na původní trilogii Vřískot (z let od 1996 do 2000). Původní trilogie promítala popkulturní svět, v němž postavy viděli tuny hororu a znali všechna "pravidla" o maskovaných zabijácích. Nyní se scenárista Kevin Williamson a režisér Wes Craven snaží přizpůsobit sérii i pro tu "technologicky chytřejší" generaci. Veteránka křiku Neve Campbell, Courteney Cox a David Arquette se vžívají opět do svých původních rolí, které doplňuje mladá a sexy krev (panny už nejsou v módě). Stejně jako u předchozích filmů, můžete očekávat spoustu ironické humoru, krve, gore, sprostých slov a sexuálních narážek. ()

TheDarKnig

Čtvrtý díl téměř stejně kvalitní jako první? Ano, i v žánru horor 21. století, kde jsou povětšinou čtvrté díly tragické sračky bez jakéhokoliv náznaku aspon malé inteligence, se to může povést. A tady se to povedlo náramně. Wes Craven se vytasil s perfektním příběhem, plném odkazů, zábavných dialogů kolem samotné podstaty a složení jakéhokoliv hororu a jejich následném překroucení a boření. Herci jsou sympatičtí, krev teče proudem, mrtvol přibývá a nakonec přichází i perfektní několikanásobná pointa. Popravdě, vraha jsem jenom matně tušil, takže překvapení to bylo parádní (ti, co viděli, ví). Jsem taky rád, že jsem naštěstí nevlezl před shlédnutím do diskuze, protože její úroveň klesla s příchodem pár jedinců hluboko do doby ledové a nějaká Sydney by jim měla říct, jak se má chovat k originálu. No, to jen takové povzdechnutí a snaha na to někoho upozornit. Zpátky k filmu: Craven nám teda spolu se scénaristou Williamsonem přináší na dnešní poměry velmi inteligentní horor, který se ani trochu nebere vážně a přináší prvotřídní vyvražďovačku téměř bez zakolísání. Nebýt té nudnější poloviny, bylo by to za 5. Ale GhostFace nikdy nebyl v takové formě. Who is this? ()

TeeAge

|| Scenár: Kevin Williamson | Hudba: Marco Beltrami | Produkcia: Wes Craven, Iya Labunka | Distribúcia: Dimension Films | Štúdio: Dimension Films, Corvus Corax Productions, Outerbanks Entertainment | Rozpočet: 40 miliónov $ | Tržby: ? $ || ()

genetique

Craven vrátil sérii dôstojnosť. Je síce pravda, že som sa miestami v deji strácal a bolo by asi lepšie nabudúce pozrieť si celú sériu spätne ešte raz, pretože je v nej neskutočné množstvo odkazov na predchádzajúce diely. Inak som mal z toho celkom dobrý pocit, film má hlavu aj pätu, má zaujímavú zápletku, je plný zvratov, zábavných okamihov, ktoré však nezhadzujú film do lacnej frašky a celý dej je pomerne inteligentne poprepájaný. Rovnako odhalenie vraha je asi najlepšie od prvej časti. Takž spokojnosť, ale prikláňam sa k názoru, že táto časť by mohla byť definitívne poslednou. 75%. ()

StarsFan

Nejsem fanoušek hororových vyvražďovaček, dokonce je oproti řadě vrstevníků považuji za můj nejméně oblíbený žánr. A to se chtě nechtě podepsalo i na mém názoru na tolik obíbený Scre4m, který mi i přes své parodické pojetí prostě vtipný nepřišel a u kterého jsem si někdy od třicáté minuty přála, aby maskovaný zabiják vzal své útoky rychleji a já tak konečně mohla s poslední přeživší postavou zjistit, kdo se skrývá pod maskou, a jít tím pádem i spokojeně domů. Pokud patříte mezi fanoušky žánru, klidně si k mému hodnocení minimálně dvě hvězdy přidejte, já se ale ztotožňuji s divákem sedícím přede mnou, který své pocity z filmu vyjádřil po jeho skončení velmi prostou větou: "Scream 4 was shit." ()

Hakha

Je to takové ušmudlané 5 hvězdičkové hodnocení, protože nedostatků a chyb v tomto díle je požehnaně a čímkoliv se toto pokračování dá odstřelit, ale vem to čert... bavil jsem se u této vyvražďovačky s parody prvky přímo královsky. V mých očí nejlepší díl série a navíc kvůli obsazení také nejvíc sexy… mé hodnocení 4,5 hvězdičky… ()

LihO

Posledné slová pred smrťou: "Fuck Bruce Willis" - ten scenár to zabíjal neskutočne, strašne som sa nasmial pri tom :D ...a aj keď som ten film bral s nadhľadom a viac menej som sa na ňom zabával, tak boli momenty, pri ktorých mi prešiel mráz po chrbte, čo bolo na tom celom najlepšie ;) ()

Eliott

Ačkoli mi tento druh hororových filmů nikdy nebyl blízký, tak Vřískot čtyřka moc mile překvapila. Dovolím si i tvrdit, že tento neuvěřitelně originální a vtipně natočený akční snímek předčil historickou jedničku. 70% ()

Botič

Scre4m aneb online horor pro generaci 2.0. Novomediální gore fest, který dokáže vyrazit dech, zastavit srdce a rozechvět bránici, aby byl divák hned v zápětí resuscitován vlnou neokoukaných nápadů a neoposlouchaných hlášek. K dokonalosti dotažený a proklatě hravý sequel/remake, který se může hrdě postavit po bok jedničky a utvořit tak perfektní elektrizující oblouk probíjející do všech stran. Spolu s Limitless zatím to nejlepší, co rok 2011 přinesl. Any last words? Clear! PS: pokud by měl někdo vyvraždit celý Hollywood, pak by to měl být Wes Craven!!! ()

Vřískot popáté a naposled, pak televize

Vřískot popáté a naposled, pak televize

07.10.2013

Vřískot 4 měl být úvodní částí nové trilogie, ale s rozpočtem 40 milionů dolarů utržil celosvětově necelých 100 milionů a zůstal tak daleko za očekáváním produkční společnosti Dimension Films. Tu… (více)

Vřískot pěkně postaru

Vřískot pěkně postaru

26.11.2009

To znamená se všemi, kteří přežili původní trilogii. Včetně Wese Cravena. Žerty stranou, v srpnu mu bylo rovných sedmdesát a pokud se naplní „hrozby“ scénáristy Kevina Williamsona, že Scream 4 bude… (více)

Hororové pohromy ve 3D

Hororové pohromy ve 3D

27.09.2009

Spy Kids 4. Že to není horor? Neříkejte, že neječíte děsem. Robert Rodriguez už píše scénář, v březnu začne natáčet. Jak jinak, i tohle pokračování bude ve 3D. Stejně tak se třetí rozměr plánuje pro… (více)

Hvězdné nábory i útěky

Hvězdné nábory i útěky