poster

Moon

 • Velká Británie

  Moon

Sci-Fi / Drama / Mysteriózní

Velká Británie, 2009, 97 min

Režie:

Duncan Jones

Scénář:

Nathan Parker

Kamera:

Gary Shaw

Hudba:

Clint Mansell

Producenti:

Stuart Fenegan

Střih:

Nicolas Gaster

Kostýmy:

Jane Petrie
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • KarelR
  ***

  Tradičně skvělý Rockwell a krásná Mansellova hudba, ale jinak jsem nenašel nic, co by mě nadchlo. Jones si určitě zaslouží poplácání po zádech za to, že tuhle one man show vykouzlil jenom za pět mega, jenže co na tom, když se v ní nic moc neděje. Jedna brzo provařená idea je natažená na hodinu a půl, a pokud to není první film s onou tématikou, co vám zkřížil cestu, měl by se brzy dostavit pocit, že jste něco podobného už viděli jinde a lépe zpracované. Jasně, atmosféra nechybí a kdyby tohle někdo vytáhl před 30 lety, byla by to asi pecka, ale v dnešní době Moon potěší snad jen ty, kterým příběhy tohohle typu vážně zoufale chybí (i když koukám, že vás není zrovna málo :). Nemám ten old-school přístup Jonesovi vůbec za zlé, jen bych ocenil obsahově hutnější scénář a nějaký neotřelý pohled na věc, díky kterému by jeho debut líp šlapal.(25.10.2009)

 • pan Hnědý
  ****

  Klaustrofobní atmosféra. Bílá základna temného kosmu působí skvěle. Snímek připomíná klasická žánrová díla 60. a 70. let. Kompaktní žánrová miniaturka, která stojí na vlastních nohou a je příslibem dalších zážitků. Kubrick by z MOON udělal mistrovské dílo.(5.11.2011)

 • Matty
  ****

  Divně i podivuhodně hybridní sci-fi. Trochu „herecké“ drama (dosud největší příležitost pro Sama Rockwella). Trochu (para)psychologická ujeťárna typu Solaris. Trochu antikorporační thriller a trochu poděkování fanouška sci-fi za 2001: Vesmírnou odyseu. Co je ale podstatné, ve výsledku to všechnu drží dobře pohromadě. Na film, který nemá pořádný příběh a své největší tajemství odhalí krátce za polovinou, dokonce velmi dobře. 80% Zajímavé komentáře: Cervenak, Marigold, Nathalie, niethustra, FateKEEPER, Theatis(27.9.2010)

 • Nathalie
  ****

  Ecpliptis lunae. Měsíční a náměsíčná sonáta, v níž některé pasáže znějí falešně a jiné zůstavají skryté ve stínu, aby se v závěru vynořily se smrští otázek. Komorní individualistické drama jednotlivce, které přes vizuální a tematické podobnosti stojí nekonečně daleko od Sunshine. Nepálí, nehřeje, ale něčím je ten jemný svit uhrančivý. Snad, že lidskými emocemi, úsměvy a slzami tu plýtvá robot, snad napětím, které si nenápadně sedá za zátylek, snad tím, že lidské jáství je nečekaně amorfní kategorie.(26.10.2009)

 • Mr.Apache
  ****

  Proč téměř vždy, když se nějaké sci-fi nebo nějaký horror ukážou jako opravdu dobré, vylezou lidi s tím, že to vlastně žádné opravdové sci-fi nebo horror vůbec není? Ach, ty kdo ví kým vším naordinované bloky...(6.5.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace