Moon

Stuart Fenegan

Nicolas Gaster

Kostýmy:

Jane Petrie

Zklamání. Kombinace levných digitálních triků, miniatur a umělých kulis z jednoho ateliéru mě ne a ne přesvědčit, koncept samotný navíc neutáhne ani devadesát minut. Je to jen obstojné autorské cvičení, které je ale stejně tak zapomenutelné. A po mém soudu vůbec neopravňuje Duncana Jonese k tomu, aby se stylizoval do spasitele současného sci-fi.(5.4.2010)

Kvalitní vesmírný snímek - mám takové filmy rád, ale bohužel jich není mnoho. Tvůrcům tohoto filmu se podařilo skvěle vytvořit atmosféru osamění, kdy Země je daleko a na Měsíci je člověk sám se sebou. Zajímavá Mansellova hudba v podstatě opakuje jedno téma, ale podkresluje příběh velmi pěkně. A samozřejmě klíčový byl hlavní herec pro tak náročnou roli a Sam Rockwell splnil svůj úkol odstínit různé polohy svého hrdiny dokonale - navíc mu k tomu pěkně nahrává hlas Kevina Spaceyho.(28.10.2009)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $5,010,163Tržby Celosvetovo $7,500,000Tržby za predaj DVD v USA //počet predaných kusov ║ Komorná psychadelická sci-fi z "one man show" Sama Rockwella. Zo začiatku to bola kľudná jednoduchá cesta postupne rozvetvená do riešenia životných otázok bytia. Rockwell strhujúco ovláda celý dej a súboj zo sebou samým. /80%/(3.12.2009)

„Je to dobrý plán. Len si pre návrat vybral nesprávneho chlapa.“ Chápem, že diváci sú zničení z hlúpych sci-fi (MISIA NA MARS, ČERVENÁ PLANÉTA) a tak, ak príde hardcore sci-fi, spoliehajúce na príbeh, atmosféru a psychológiu (a nie na efekty a akčné scény), je pre nich hotovým zjavením. Ale v porovnaní s Kubrickom je MOON priemer. Rockwell ujde, réžia ujde, nápad ujde, vizuálna stránka ujde (ako dieťa som chcel mať také zamestnanie, aké má Rockwell), smajlíkovský robot s meditačným hlasom Kevina Spaceyho viac, než len ujde. Ale SUNSHINE ma bavilo o 40% viac. Viac v mojej recenzii na Recenzie.org.(24.11.2010)

Divně i podivuhodně hybridní sci-fi. Trochu „herecké“ drama (dosud největší příležitost pro Sama Rockwella). Trochu (para)psychologická ujeťárna typu Solaris. Trochu antikorporační thriller a trochu poděkování fanouška sci-fi za 2001: Vesmírnou odyseu. Co je ale podstatné, ve výsledku to všechnu drží dobře pohromadě. Na film, který nemá pořádný příběh a své největší tajemství odhalí krátce za polovinou, dokonce velmi dobře. 80% Zajímavé komentáře: Cervenak, Marigold, Nathalie, niethustra, FateKEEPER, Theatis(27.9.2010)