Moon

Stuart Fenegan

Nicolas Gaster

Kostýmy:

Jane Petrie

Pocas prvej polovice filmu som sa hladala... Hladala, hladala a stale som sa nevedela najst. Nebola som si ista, ci ide o thriller, dramu, pure sci-fi, alebo nejaky zvlastny mix. Ale druha si ma absolutne ziskala nielen hereckym koncertom dvoj a viac role Sama Rockwella, ale aj uzasnou hudbou, krasnou sceneriou a skvelym "ludsko-neludskym" Gertym akka Kevinom Spaceym. Musim povedat, ze tak ako som vstupovala do filmu so skepticizmom, tak ten neskor vyustil do euforie, ktora bola o to sladsia, ze clovek od filmu ocakaval velmi malo.(24.10.2009)

Ten film ani nechce být nějak převratný, nebo revoluční. Ale je prostě hodně dobrý. Funguje všechno. Jak perfektní Sam Rockwell, tak prostředí i hudba. Přijde mi, že čím víc má člověk nakoukáno sci-fi, tím víc si ten film užije. Například postava robota je moc príma a režisér dlouho tají jeho náturu. Klíďo se na to kouknu někdy znova.(12.4.2010)

• EvilPhoEniX

Né tohle mi nesedlo! Mám chut zakroutit Krkem tomu.. Kdo říkal, že tohle je 2x lepší než Apollo 18! Ani náhodou.. Tohle je psychologický Film, Bez akce, Strachu a Apollu to nešahá ani po Kotníky!.. Zkrátka jen Konverzačka, SPíše takové Drama, které se odehrává na měsíci.. Pěkně natočeno s Fájn myšlenkou, ale bohužél je to Nudné.. Celý film se praktický nic neděje.. Jen se chodí a poznává, Ani na konci žádná Akce.. Měla přijít elita, čekal jsem něco napínavého a zkratka Nic! Všichni chválí Hudbu a já při té Nudě ani žádnou nepostřehl!. 2* za Myšlenku.. Jednu hvězdu srážím, Jen za to velké očekávání, že to bude podobné jako Apollo18!(4.7.2012)

Na tenhle film jsem se tesil a nezklamal. Zacatek se sice tvari jako dalsi variace na osamelyho typka, co zacina blouznit, ale nastesti se pak zacne film ubirat jinym smerem a rozvine myslenku o klonech. Ne, ze by film byl potom nejak extra slozitej a o co jde celkem lehce odhalite uz nekdy v pulce filmu, nicmene tady jde o dve veci. Paradni atmosferu, kterou pomahaj dotvorit neustaly zvuky a skvela jednoducha hudba a Sama Rockwella, na kterym celej film stoji a on podava paradni vykon, navic to ma stizeny tim, ze je na scene vickrat. Jeste bych se zminil o tricich, ktery jsou prakticky bezchybny, na to, ze nejde o nejakej sci-fi velkofilm. Co se tyce Spaceyho, ten mluvi hlavniho robota, u kteryho je prijemna zmena, ze to neni nejakej vrazednej magor, kterej ma naprogramovano skodit hlavnimu hrdinovy a snazit se mu zatajit, o co jde, ale naopak je to sympatak, kterej odpovida na vsechny dotazy a snazi se se vsim pomoct. Kdyby tvurci vic pritlacili na pilu a pridali nejaky vyhroceny sceny, mohlo to bejt jeste lepsi, ale i tak se jedna o paradni sci-fi.(28.10.2009)

Ačkoli je Moon příjemnou klaustrofobickou podívanou, která rozhodně má čím zaujmout, zejména pak hereckým výkonem Sama Rockwella, jde o snímek, který v paměti dlouho neutkví. Velice pomalé tempo snímku, které zpočátku nese velký podíl na působivosti tohoto díla, se bohužel s přibývajícími minutami stává spíše překážkou.(2.11.2009)