Seattlem otřásá série záhadných vražd a Belle znovu hrozí nebezpečí od záludné upírky, jež stále touží ji zabít. Uprostřed toho všeho se navíc musí rozhodnout, čemu dá přednost: lásce k Edwardovi, nebo přátelství s Jacobem. Edward je upír, Jacob vlkodlak. Jsou jako led a oheň. Společnou mají jen vzájemnou nesmiřitelnou nenávist. A ještě jedno rozhodnutí musí Bella učinit: má zvolit život, či smrt? Ale co pro ni znamená život a co je smrt? (oficiální text distributora)

c.tucker

Je vidět, že režisér zmákne a hodně a udělal z toho i něco zajímavého. Mluvený projev hlavních postav je opět stejný jak dříve a v podstatě jsem neměl větší zájem některé pasáže ani poslouchat a musel jsem se hodně přemlouvat (prostě nafouknutá bublina keců, které jsou totálně na přesdržku). Ještě že to mnohonásobně vylepšila akce a to vše okolo. Začínám čím dál tím víc nesnášet Bellu, jak jsem jí v jedničce miloval, tak se mi ve dvojce znusila a postupně je to ještě horší, to je opravdu nejhůře napsaná postava dějin (s tím nic nezmůže ani herecký výkon Kristen Stewart). Ale musím říct, že jsem si některé okamžiky užil - souboje, hudbu, solidní kameru a některé neúmyslně vtipné dialogy. ()

Plangi

Asi nemá už smysl békat nad zvrhlou scénaristickou rukou paní Melissy Rosenberg, která v Zatmění předvádí ještě větší extrém neumětelství, než tomu bylo v Novém Měsíci. Ano, jde to. Takhle – děj Zatmění jako knižní předlohy je ve srovnání se Stmíváním a Novým Měsícem několikasetstránkové přežvýkávaní chutného sousta…a film, díky výše zmíněné madam, tomu nezůstal nic dlužen. Nadějný režisérský flastřík Slade maká na 200 procent v momentech, které mu to umožňují (souboje mající konečně šťávu, výcvik proti novorozeným), jež jsou bohužel stále nedostatkovým zbožím oproti té kupě tlachacích kolovrátkových scén. Takže kvalitativní sešup filmové ságy v New Moonu ani Eclipse nenapravilo, právě naopak. Mnou často zmiňované kouzlo prvního filmového dílu je nenávratně totam, ale aspoň jsem se opět několikrát zasmál nad pitomostí pár nezapomenutelných momentek, stejně jako u těch opravdu vtipných. 55% ()

Davosh

Vybrání Sladea jako režiséra třetího dílu téhle "ságy" byl asi nejlepší nápad, jaký mohlo studio napadnout. Hlavně díky jeho pevné režisérské ruce film chvílemi ani nepřipomínal předešlé dva díly. Opět se sice hrooozně pomalu mluvilo o ničem, v podstatě se vůbec nic nevyřešilo, ale tentokrát měl celý film docela spád a všechno to pěkně směřovalo k prozatím nejakčnějším pasážím téhle série, v nichž se Slade i docela pěkně vyblbl. Navíc potěšily sebeparodující vtípky (objevující se opět nejspíš zásluhou Sladea). Po otřesné jedničce a a tak nějak "guilty pleasure" dvojce se konečně objevil koukatelný díl. Vydělané peníze jsou to sice pořád nezasloužené, ale s tím už se stejně všichni smířili. Dal bych asi silnější 2*, ale vzpomenu-li si, jak jsem trpěl při sledování předchozích dílů, je tohle docela překvapení, takže slabší 3* ()

WolfR

Opět další příšerný film ze série Twilight. Mě prostě nebaví filmy o přihřátých Emo upírech. Tentokrát byl k projektu vybrán v celku slušný režisér, ale co ten dokáže udělat s už tak dementní knižní předlohou. Já si myslím, že adaptovat knihy ve filmové podobně by se měli, pokud jsou vážně dobré. Točit, ale film podle dementní knihy je naprostá kravina. Herci stejní jako vždy, takže hrůza, dialogy se mi zdají horší a horší a celý ten děj nebo, jak tomu o tohoto filmu říkáte je jedna velká blbost. Autorka knihy a i tvůrci filmu chtěli natočit film, zřejmě o tom, jak si dívka vybírá mezi dvěma muži. Ale nevěděly jak to zasadit do nějakého děje tak tam naplácali takové nesmysly. Je to prostě strašné a směšné! Nicméně, tentokrát se mi líbila hudební stránka filmu, Howard Shore si pohrál. Celkově ale katastrofa! Ačkoliv menší, než Nový měsíc. Tak tedy doufám, že aspoň ta závěrečná část bude stát za něco, a že se tvůrci konečně vzpamatují, i když pochybuju. 1 hvězda PS: Ideální film pro rozmazlené náctileté holky! ()

papaJA21

Nevím jak dalece může režisér v této sáze mluvit do scénáře. Pokud ano, pak by se měl Slade hodně zpytovat. Scénář je naprosto tragický. Úplně degraduje knižní předlohu. Ze všech čtyř knih měl zrovna tento jediný slušný příběh od začátku do konce. No a vzniklo s toho sto dvacet minut posedávání, polehávání a tlachání na trávníku, na zápraží, ve stanu a v posteli. A pak je tam jedna čtyřminutová digitální mazanice, která měla nejspíš být tou epickou bitvou ()

animaxis

Asi takto:lepší než druhý díl a to o dost,ale jednička nebyla pořád taková moc barevná a měla temnější atmosféru a tu mám prostě radši.První tři minuty byly dost dobré a skoro jsem nevěřil,že si dívám na Twilight,ale pak se to vrátilo do normálu a já se zase docela nudil.Jediné pro mě zábavné scény tu byly s tou armádou,jinak nic moc.Celkem mě ale pobavilo i to,že Jackobova žárlivost na Edwarda se tu dala nahmatat a Edward mi tu přišel takový nafoukaný:D ()

Baker

Hrozivý, nudný blábol. Celou dobu jsem se nemohl zbavit pocitu, že cílový divák má mít chapadla a začínající menstruaci. ()

nineweh

Pro fanoušky prvního filmu a knižní předlohy tohle bude na plný počet hvězdiček. Pro předem zaujaté lidi, kteří knihy nečetli a vůbec netuší, jaké jsou (a těch tu je bohužel většina) to bude nejhorší film roku. Vzpamatujte se, vážení, a přestaňte chodit na filmy, které vás nezajímají, jen proto, abyste pak na ně mohli kydat hnůj! Děkuju. ()

Noviik odpad!

Tohle jsem nečekal ani já, který tuhle ságu opravdu hodně nemusí. Na začátek musím opět uvést, že jsem film navštívil s přítelkyní, fanynkou, a také musím uvést, že ona by filmu dala jednu *, protože odcházela hrozně zklamaná a znuděná. Jestli vám dříve vadily dlouhé nudné rozhovory mezi hlavním trojlístkem o tom, jak hrozně trpí láskou a jak je k ni život/smrt nespravedlivá apod, tak tady je to dotažené k dokonalosti. Opravdu neuvěřitelně dlouhé, táhlé a hrozně nudné rozhovory, které vedou k jedinému možnému závěru - ze sedačky se pomalu kloužete směrem země... Co se týče hlavních představitelů, tak Bella opět dotahuje k dokonalosti výraz - eh alá Homer v opilosti, Jacob zřejmě ztratil pumpičku svalů a stává se z něj pomalu, ale jistě psychopat (Kubrickovi by rostl další Nicholson), Edward opět neuvěřitelně nudný, ale méně otravný (po dvou filmech příjemná změna). Tentokrát se dokonce dočkáte akce (pokud tedy do té doby neusnete), ta ale rozhodně není dobře natočená a spíše ji přejdete. Došel jsem k závěru, že i Transformers mě bavily více a to už je sakra co říct! ()

KatanaCZ

Slade to podle mě umí a to mi stačí. I když se jedná o film šitý na míru teenagerům, já mám prostě rád upírskou tematiku a ani fakt, že je to především pro "děti" nebo jak to říct, mi to prostě nezošklivý a nebudu film zatracovat jen kvůli nějakým předsudkům veřejnosti. ()

okkac

David Slade z toho vyšel se ctí a přinesl nejlépe zrežírovaný díl, ale stále je to Twilight a to by semlelo i sebedokonalejšího režiséra jako třeba Camerona, Jacksona, Greengrasse či takové velikány jako Wellese nebo Kubricka. Při úvodu jsem si říkal hmm celkem fajn temné a atmosférické, pak přijde scéna na louce a vše je totálně v pr.... Pak se sem tam občas vysketně něco zajímavého, hlavně flashbacky do minulosti vedlejších postav, které jsou o dost zajímavější, než co se děje kolem ústřední dvojice, případně trojice. Kdyby se vystříhala, zbyl by z toho fajn 30 minutový kraťas s výbornými akčními scénami (Ale blábolit něco o armádě a ona je to taková menší skupinka je fakt směšné). Zavěr na opět na té samé louce vypadá, jako kdyby se těch 100 minut mezi úvodem a koncem nic nestalo, oni prostě pokračují tam, kde v úvodu přestali. Navíc je Bella jinak strašná kráva, přesně ve směru, jak popsala uživatelka kiddo. To už mnohem zajímavější je její kamarádka v podání Anny Kendrick, že kdybych nedejbože byl Edwardem, tak bych balil ji. 4/10 ()

sir-dave

Hodnocení možná mírně nadhodnoceno, jenže v rámci série jsem byl opět spokojen, po propadácké dvojce. Sladeovská zkušenost s upíry byla pravděpodobně k užitku. Úvodní scéna mě dokázala navnadit na celých 120 min s dojmem, že by se mohlo jednat o pořádnou upíři jízdu. Splnilo se mi to zhruba ze 2/3, ale na řeči okolo a okolo (jak se chce proměnit atd.) jsem si už zvykl a jsem smířený i s polonahými vlky. Edward: Aspoň to triko sis mohl obléct . Závěrečná bitva povedená. Těším se počtvrté do kina na čtverku :-) Na Twilight mírná slabost díky K.S. ()

Pája=)

What the fuck? ... Co to sakra bylo? Takže od teď nejen, že upíří září na slunci oni jsou dokonce z ledu a když se dostanou do styku se zapalovačem tak se okamžitě vznítí! jo Bella je děvka! ochmatává se s jedním týpkem, pak chce osouložit jiného proti jeho vůli!! To dívky nemají žádnou úctu k mužům? Když odmítne skočí druhému do náručí a prosí ho ať jí začne líbat? I mean what the fuck again! .. to nečetla příručku k relejšipmentům ? nejdůležitější je její bezpečí? a to jako proč? kdyby měla ty kluky fakt ráda tak už skočí z útesu! dyť je to badass! sobec. Všiml si někdo, že je vlastně na temné straně síly? a co až se z ní stane upír, to mi jako řekněte, že nebude chtít lidi zabíjet. A vůbec, na to jak křehká dívka to vlastně je, tak jí nevadí, že se kamarádí s bandou vrahů a sadistů, je rozdíl někoho zabít a je rozdíl někomu utrhnout končetiny a co víc, nechají nevinnou upírku umířt!! jako tomu říkáte kladní hrdinové? A jako odkdy jsou newborn upíři super extra silní? od zatmění - a když jsou teda tak super extra silní jakto, že slabší upíři s něma neměli sebemenší problém? - Náhoda jak cyp - nějaký zbylý upírek se zatoulá a nemá nic jiného na práci než zákeřně napadnout vlkodlaka, nikdo z těch extra supr dupr sensibilů upírů ho asi nezaregistroval, asi se soustředili na ochmatávání svých blízkých. A sakra schytal to Jake! aaa - ten miluje svou bellu do té doby, než jí přestane tlouct srdce. Well thats great my friend! to seš teda dobrej necita. A jakto, že Edward zničeho nic čte myšlenky, já myslel že jeho super spešl schopnost je extrémní rychlost (good for bella, or poor bella? ) a jaktože , to ostatní nedokážou? - muselo to být docela těžký jet do maiami a nesvítit, asi padesátka opalovák! a co udělat něco pro pánské obecenstvo - když chalpi chodí bez triček proč nemůžou dámy? a sakra proč se ta stará paní idiánka bodla do břicha a umřela ( third wife, to byl teda nevěrník) bella to zvládla jen říznutím do ručky a prej to bylo mnohem víc EPIC!- I mean, je to jenom mnou nebo ten film je tak blbý až to bolí? .. Neviním, režiséra, perfektní kamera a všechno co tam bylo, bylo uděláno dobře, problém je ten, že děje tam bylo deset minut a zbytek byly trapné, bezduché kecy. Koho vinit - scénáristy? hell yeah! - abych jenom nenadával a nehledal mínusy a obhájil si své dvě hvězdičky tak musím vyzdvyhnout Dakotu Fanning! Sáááááákra ta holka má tak obrovskej talent! sice byla ve filmu jen pár sekund ale přehrála celý zbytek castu.. Vlci byli fajn, co je chlupaté to je sexy! Prostě děcka, choďte s vlkodlaky, klidně i s upíry ale nikdy si nevybírejte někoho jako je Bella.. ()

zorro

Dejte to jakému koliv režisérovi a on si stejně vyláme zuby. Stěmito dialogy a scénářem se asi nic udělat nedá. Jen by mě zajímalo jestli knížky jsou stejně nudné a zdlouhavé. ()

bartias

Třetí díl emo ságy o ukňouraných upírech a vlkodlacích není tak horozivě špatný jako Nový měsíc. Děj poměrně odsýpá a režisér krvavých hodů 30 dní dlouhá noc David Slade se ho snaží okořenit aspoň zajímavými záběry. Ale moc nezmůže, když se sama předloha topí v nekonečných dialozích na stokrát omýlané téma miluješ mě-nemiluju tě, miluju jeho-nemiluješ ho, miluješ mě... Potenciálně epická bitva na závěr je natočená s velkou střídmostí a střízlivostí. Asi aby se náctileté fanynky u "boje" nenudily. ()

Safenat

V jakémsi pominutí smyslů jsem se podíval i na tento díl Stmívání a musím říct, že jde překvapivě o výborný film, lépe řečeno výbornou komedii. Celou dobu jsem se neuvěřitelně bavil - dialogy i jednání postav je naprosto neskutečné a předčily všechna moje očekávání (obzvlášť doporučuji scénu ve stanu - myslel jsem, že spadnu ze židle, jak jsem se smál; také scéna na skále je legendární). Takže díky tomuto zážitku přehodnocuji celý svůj pohled na tuto ságu - už podle mě nejde o výblitek, ale o v podstatě geniální filmy, které bych přirovnal snad jen k neméně geniálním počinům Eda Wooda, humor je tu podobný jako v Plan 9 from Outer Space nebo v Bride of the Monster. Jsem přesvědčen, že za takových dvacet let, až se přežene tato estrogenní hysterie, budou tyto filmy často a s oblibou pouštěny na satirických filmových večerech. ()

Radiq odpad!

Hraničilo to s jednou z největších nud, co jsem kdy zažil. Místama jak strašná telenovela pro pubošky, všude samá láska a žádná pořádná upíří akce (a když jo, tak hodně slabá). Všichni herci se mi totálně zprotivili a děj se táhne jak soplisko lepkavy, v podstatě se tam neděje skoro nic, kromě podělanejch vztahů. Co dodat... nic, sračka... Netěšim se na další díl, kterej někdo finančně nadrženej rozdělil na dva další díly... (asi to je teď moderní) ()

Langsuyar

Všem puberťačkám: Milovat můžete klidně i dva kluky. Ale jednoho musíte víc. Nejlépe toho, který vás vozí luxusním Volvem. Ale líbat se můžete s oběma. A pohlavní styk? Na ten zapomeňte, leda až po svatbě. Jo a jeden z těch vašich dvou kluků by měl chodit často polonahý, ať se máte do svatby čím "bavit". 1/10 ()

Režisér pro Padesát odstínů šedé?

Režisér pro Padesát odstínů šedé?

13.05.2013

Kdo natočí finále Twilight ságy?

Kdo natočí finále Twilight ságy?

17.03.2010

Už angažováním Davida Sladea pro Zatmění studio Summit Entertainment překvapilo. Pro zastánce masakrování upírů sekerami a sněžnými frézami bude zřejmě bolestivé dívat se na selanky v malebných… (více)

Stmívání 3 ještě před Stmíváním 2

Stmívání 3 ještě před Stmíváním 2