Seattlem otřásá série záhadných vražd a Belle znovu hrozí nebezpečí od záludné upírky, jež stále touží ji zabít. Uprostřed toho všeho se navíc musí rozhodnout, čemu dá přednost: lásce k Edwardovi, nebo přátelství s Jacobem. Edward je upír, Jacob vlkodlak. Jsou jako led a oheň. Společnou mají jen vzájemnou nesmiřitelnou nenávist. A ještě jedno rozhodnutí musí Bella učinit: má zvolit život, či smrt? Ale co pro ni znamená život a co je smrt? (oficiální text distributora)

Kate Austen

Musím sa priznať, že na tento film som sa radšej ani netešila, strach a sklamanie z prechádzajúcich filmov boli obrovské ale tentoraz som bola veľmi príjemne prekvapená. Čím ďalej idú tie časti, tým sú, čo sa týka réžie, kamery, strihu, zvuku i efektov lepšie. Zatiaľ najlepší film z celej ságy, len výkony Roberta a Kristen sa mi akosi nepáčia, sú také ponuré, ako keby sa nevedeli poriadne odviazať, ešte šťastie, že Taylor nesklamal. Ten bol ako slniečko- nielen postavou, ale aj herecky. ()

Blondie83

Dávam o hvězdičku víc jak přechozímu dílu. U tohoto se mi podařilo udržet obsah žaludku v sobě, takže prostě a jednoduše musím. Tolik nesmyslného plkání o věčné lásce. Pochopím, že se to líbí 12ti letým ještě naivním holčičkám, ale u starších už mi nezbývá než nevěřícně kroutit hlavou. Ani "bojové" scény tento film moc nezachraňují, vidět upíra a nevidět krev? A celý film nadrženou a sobeckou Bellu potkat v reálném životě, tak jí asi zabiju. Jedině, proč na to -náctiletou holčičku pustit, vidím v tom, že se nám snaží vtlouknout do hlavy sex až po svatbě, což v dnešním světě a světě filmu člověk už jen tak nevidí:-) ()

jjimmy

ak by zo scenára vyškrtali všetky vety obsahujúce slovíčko "love" alebo "I love you" v strižni by vystrihli všetky close-up zábery na tvár, bola by z toho celkom slušná zhruba 2 minútová vlkodlačio-upíria bitka. Nemôžem zniesť Bellu a tú jej nekončiacu stupiditu, Eddieho a jeho strašne cool pohľady. Jediná postava ku ktorej som cítil akú-takú náklonnosť je Jacob, ktorý neznáša Eddieho. Jedna hviezda za wannabe akčnú scénu, na ktorú som čakal 3 filmy a za Patizónovu impotenciu. ()

AdrianaLarman

Zatím nejlepší díl z celé série. Nečekala jsem, že to David Slade dokáže, ale dokázal. Myslím si, že celou ságu posunul alespoň o krok vpřed. Už zbývá jenom vyměnit scénáristu a ještě více omezit Bellino "hekání" a bude to možná i na další hvězdičku.....Uvidíme ()

ondrasz odpad!

Neskutecna picovina, to je az k nevire....... Mel jsem K. Stewart rad, tahle role ji u me totalne odbouchla. Pattinson mel spis prodavat v obchodaku, nebo delat cokoliv jineho nez herce, rezije je opravdu dobra, ale ta predloha je proste ubohost sama.... Nechapu ()

NoRell

asi jsem myšlankami pořád v době puberty, ale civět dvě hodiny na křečovitýho Pattinsona mi vůbec nevadí. ()

Nikkki

Skvělej film. Předloha příliš neoplývá dějem, ale zfilmováno je to dokonale. Situace jsou dobře provedeny, jen občas si divák musí domyslet, co se hlavním hrdinům asi honí v hlavě, ale to opravdoví fanoušci Twilight mají určitě načteno Prostě zajímavej zážitek a určitě hodně povedené další pokračování, když se v podobném duchu ponese i čtyřka, tak to skončí opravdu perfektně. ()

Barysek29

Čekala jsem, že to bude ještě horší zpracování než druhý díl, ale spletla jsem se. Sice tam byly některé scény dost přehnané, ale líbilo se mi to. ()

Zaynab

Aby se tato série vyšplhala na 4 hvězdičky, museli by z ní (bože, chraň) udělat 100dílný seriál:) Ale nepatrné vylepšení lze najít. Hlavní hrdinové už se chvílemi dokázali i tvářit normálně, což se pochopitelně nedá říci o většině dialogů (moje oblíbená "perla" - intimní rozhovor v posteli, pro mě letosní nejlepší komický výstup). Leč kdo četl knihy, ví až příliš dobře, že plytkost je společným jmenovatelem promluv postav i v papírové podobě. Každopádně Zatmění nelze díky filmařům upřít alespoň nějaký děj, což se cení. Takže pokud jsem Novému měsíci dala slabých 50 %, Zatmění má 51, což v přepočtu na hvězdy u mě znamená 3, protože půlky na ČSFD nevedou:) Btw. o náznacích sektářství a potenciální společenské nebezpečnosti bych v tomto případě neuvažovala. Pochybuji, že tak dalece mladé čtenářky/divačky analyzují Bellinu motivaci. Touha někam zapadnout, tj. udělat z "nenormální" dívky čistý průměr (v rámci nějaké skupiny), je typickým znakem dívčího románku. ()

JenYu

Podle mě nejlepší na Twilight filmech je čtení si následných reakcí.Taková přirovnání, která tady zazněla mě skutečně velmi pobavila.Celkově mě film zklamal - předloha je daleko vtipnější a živější.Ve filmu se Edward jedinkrát nezasměje, všichni jsou vážní...Knižní třetí díl je můj nejoblíbenější, ale film zůstává v poli průměru.Nejvíc se mi líbil Jessičin proslov a hudba. ()

GoldenGecko

Zatmění má ode mě jednu hvězdičku... A to musím přemýšlet, za co vlastně. Milostný upíří příběh se nám trošku zbláznil a je tu z toho drsný drama, které nás chce zarazit hodně hluboko do sedaček. Nemilosrdného dramatu apod. se nám ale nedostalo. Místo toho se nám nabízí cukrový žvatlání o tom kdo koho miluje, kdo koho nemiluje a tomu všemu vévodí armáda novorozenců (to zní obzvlášť drsně), která se řítí na naše milované hrdiny... Musím uznat, že na tolik logických nedostatků jsem narazila jen málokrát. Ale i přestože sem se sama sebe neustále musela ptát "Cože?" a "Proč se tohle vlastně stalo?" a taky přes velký úsilí, který jsem vynaložila abych to vůbec dokoukala, jsem přišla na pár pozitiv. Film dal konečně prostor Cullenovic charakterům, ve scéně " I'm virgin" se zasmějete a upíří bitka je celkem pěkně koukatelná. A finální souboj Edward (nepatřím sice do jeho fanklubu) vs. Victoria byl dobrej napínák... Ps: Fakt mě zajímá, jak se Sága po režisérských úpravách vyvine. ()

Saros

Ani třetí díl nenabídl nic moc převratného, přesto jsem se místy i pobavil. No nic budu brát tuto ságu jako takový casting pro začínající herce a herečky, kde se můžou předvést, co v nich je(nebo spíš není). Připomíná mi to tak trochu Smallville v upírském kabátku.Až na to,že Smallville má Kristin Kreuk a lepší scénář. ()

Ereniss

Vážně jsem se přemáhala, zda si třetí díl „Ságy“ vůbec pustit. Nakonec zvědavost zvítězila a mě se pouze potvrdila má domněnka, o jak hloupý a kýčovitý film se jedná. Už druhá scéna mě nutila film vypnout, tedy v momentě, kdy se Edward válí s Bellou na louce u lesa a vše vypadá tak uměle,až je to nehezké. Neustále se opakující nesmyslné dialogy typu „Já tě miluji“, „Ne já tebe víc“ mě nudily. Upíři bez upířích zubů bílí jako stěna spíš vypadali, že spadli do pytle s moukou, než že jsou nemrtvými. Celkově nemůžu dát víc jak jednu *…Opravdu jsem se nudila a ta * je pouze za pěkné flashbacky do minulosti Rosalie a Jaspera. ()

George.Camel

První díly ságy byl zajímavý, dvojka byla nuda a třetí díl je k nekoukání. A dvě hodiny poslouchat plky jestli miluje toho nebo toho druhého ... na to nemám chuť. Děkuji. ()

benny159

Pozerateľnejšie, ako dvojka. To rozhodne. Dvojku po tomto filme považujem za úplne zbytočnú. No tu som dostal aj troška atmosféry, akcie, a dokonca sa tu vyskytla aj aká taká dejová línia. Efekty taktiež postačujúce, ale to stále nič nemení na fakte, že je to pre mňa len americká telenovela. David Slade u mňa s filmom "30 dní dlhá noc" zabodoval na 100%. Myslím, že toto bola pre neho výzva, ako sa popasuje s menej upírskymi upírmi :) Ale knižná predloha ponúkla to, čo ponúkla. Nič viac sa s tým robiť nedalo. Ale Slade podľa môjho názoru robil, čo mohol. ()

sunjata

Za tu jednu obstojnou, ale děsně krátkou akci dávám dvě hvězdičky. Opravdu nejnudnější díl série plný utahaných keců hodných průměrné latinoamerické telenovely. Přitom téma má potenciál a kdyby se přidalo rozumně dávkované a ne moc za vlasy přitažené akce a ubralo sentimentální, přihlouplé romantiky, tak by se na to dalo fakt koukat. Nevím, kolik to celé bude mít dílů, ale je jasné, že Bella se nemůže nechat hned tak pokousat, protože pak už nebylo co řešit a celé by to mohlo skončit. Takhle nás čekají ještě přinejmenším dva filmy, ve kterých se bude pořád jen kecat a kecat. Film nedokáže vytěžit naprosto nic ani z toho soupeření dvou nápadníků, kteří by si málem padli do náruče nebýt toho, že milují jednu a tutéž mařku. Snad máme světlou perspektivu, že někdy v devátým, desátým díle jeden z nich zahyne při záchraně Belly, případně vyklidí pole, aby ji zanechakl šťastnou s tím druhým ... Co si ale budem povídat, až přijde další díl, stejně budu zvědavý, kam to celé dál směřuje. ()

Režisér pro Padesát odstínů šedé?

Režisér pro Padesát odstínů šedé?

13.05.2013

Kdo natočí finále Twilight ságy?

Kdo natočí finále Twilight ságy?

17.03.2010

Už angažováním Davida Sladea pro Zatmění studio Summit Entertainment překvapilo. Pro zastánce masakrování upírů sekerami a sněžnými frézami bude zřejmě bolestivé dívat se na selanky v malebných… (více)

Stmívání 3 ještě před Stmíváním 2

Stmívání 3 ještě před Stmíváním 2