Seattlem otřásá série záhadných vražd a Belle znovu hrozí nebezpečí od záludné upírky, jež stále touží ji zabít. Uprostřed toho všeho se navíc musí rozhodnout, čemu dá přednost: lásce k Edwardovi, nebo přátelství s Jacobem. Edward je upír, Jacob vlkodlak. Jsou jako led a oheň. Společnou mají jen vzájemnou nesmiřitelnou nenávist. A ještě jedno rozhodnutí musí Bella učinit: má zvolit život, či smrt? Ale co pro ni znamená život a co je smrt? (oficiální text distributora)

anyonecek

Celý děj je o výběru Belly mezi upírem a nebo vlkodlakem a připravování na válku, která v závěru filmu trvá cca. 5 minut. Takže si to shrneme a výsledkem je dalších 114 minut povídání a 5 minut "brutálního" likvidování upírů od smečky vlkodlaků a od no řekněme další smečky lesklých upírů. ()

A_san odpad!

Je asi jedno, který díl sledujete, všechny jsou stejné, stejně hrozné. Chápu, že to milovníky knihy může nadchnout, ovšem mé masochistické já tohle sledovalo opravdu z čiré zajímavosti, jak něco takového může vyjít na světlo světa. Kirste Steward zde opravdu předvádí, že je snad během natáčení celou dobu někde sjetá a hladinku fetu si udržuje od konce a možná to jí způsobuje ochablost svalů a jejich nezvladatelnost. Působí opravdu strnule a hovor se skoro půlminutovými pauzami v lese, kdy se s ní Ed loučí, to bylo peklo. Nemůžu to označit ani za oddechový film, u kterého prostě vypnete a koukáte, protože vizuální stránka je prostě příšerná. Jedno velké plus, kterou sága má, je výběr hudby, ale tím to začíná a vlastně i končí. Kdyby tahle sága nevznikla, vůbec by se vlastně ani nic špatného nestalo, peníze by se investovaly do něčeho daleko prospěšnějšího, třeba čištění vody pro lidi v Africe :D ()

Brano

Zatmenie som mal počas pozerania tohto filmu. Celé je to nehorázne nudné. S príbehom a aj so scenárom si autori nedali veľa práce. O hereckých výkonoch ani nehovorím. Hlavne Pattinson je pre mňa jeden z najhorších hercov, akých som kedy videl hrať. Ten človek nemá ani štipku charizmy. A ani Kristen Stewart ma dvakrát nezaujala. Navyše jej postava je strašné otravná. Niektoré scény som už musel pretáčať, lebo na to sa už naozaj nedalo pozerať. /30%/ ()

Kimkong

Nejsem si jist jestli si jen zvykám, nebo se ten film lepší. V tomto díle došlo k propojení dvou dílů předchozích. Což znamená propojení světa vampírů a vlkodlaků. Dozvěděli jsme se něco z historie obou táborů a ukončila se závěrečná zápletka z prvního dílu. Díl opět utekl mnohem rychleji a hodnocení se pomalu blíží ke 3*. ()

JosefTomas

Soubojové scény mají konečně něco do sebe. Scénář se opět nechytá, romance je až moc chtěná. A hororové je akorát to, že se bojíte, kolik toho ještě můžete protrpět. ()

PlysovyMacko

Tvorcovia mohli prepracovať aspoň postavu Belly viac, lebo pre všetkých je strašne dôležitá, aj keď je len tuctova pubertacka. Film rieši milostný trojuholník, tým ze Bella sa chce vydať za upíra, ale vlkovi dáva stále nejakú nádej. Postavy sa pripravujú na veľký súboj, ten je na konci odbity piatimi minútami. Páčili sa mi flashbacky ako boli upíri premeneni a scéna v stane, niektoré dialógy sú fakt hlúpe. ()

Paladin25

Film sa jednoznačne a určite podaril. Opäť v ňom vidíme žiariť staré známe a stále obľúbené tváre. Nový režisér si do tohto dielu priniesol svoju poctivú prácu v akčných scénách, ktorá sa jednoznačne blíži k dokonalosti. Čo sa týka porovnania s predlohou, nie je toho veľa čo by sa dalo vytknúť. Držal sa jej zbytočne nevymýšľal a tak to má aj byť. Herecké výkony vo filme opäť skvelé, som rád, že viac priestoru dostali aj ostatný členovia rodiny Cullenovcov. Každý vie čo má hrať a taktiež ako. Je skvelé, že sa herci vžili so svojími postavami. Najviac sa mi asi páčila záverečná masová bojová scená kde to úpíri spolu s vlkodlakmi poriadne roztočili. Jednoducho fantastický film, ktorý určite nebude chýbať v mojej zbierke. :) ()

natalie15

Zmena režiséra a výber Davida Slada zanechala na Eclipse svoje stopy. Dej už nie je tak strašne ťažkopádny ako v New Moon a niečo sa tam konečne deje. Avšak, ako tu už bolo povedané, väčšina deja sa zameriava na milostný trojulohník, než na zaujímavý príbeh zrodenia sa pomsty, ktorú plánuje Victoria. A zameranie sa na Bellu - Edwarda - Jacoba je síce dobrá voľba pre 13 ročné dievčatá, ale nie dobrá voľba k docieleniu niečoho aspoň trochu kvalitného, pre diváčku, ktorou "nezametá" puberta. Čo musím uznať je, že flashbacky sú dobre spracované, príbehy členov rodiny Cullenovcov a "vlčej svorky" sú pôsobivé, ale málo rozvinuté, pretože priestor sa robil siahodlhému bláboleniu o tom, kto koho viac miluje, potrebuje a či sa má Bella stať upírkou, alebo nie. Pritom dej za tým je o dosť zaujímavejší, ako sladučké kecanie o ničom. Dobré scény: 1.začiatok (pripomína skôr nejaký thriller s nádychom hororu, no hned to musia pokaziť tou, síce krásnou, ale už opozeranou lúkou) 2.kratučké naháňanie Victorie v lese 3.všetky flashbacky 4.rozhovor s Charliem (aspoň jedna normálna postava, spolu s Alice, Reneé a Jasperom) 4.scéna v stane (neskutočne vtipné) 5.posledná kratučká bitka novorodených s Cullenovcami a vlkmi a konfrontácia Volturiovcov s Cullenovcami, 6. a priznám sa, keby boli Edward a Bella nemý, páčila by sa mi scéna s požiadaním o ruku, vďaka My Love od Sia a krásnej izbe a osvetleniu. Ale to je dosť málo pre 124 minútový film, kde sa možno 34 minúto ozaj čosi deje a ostatných 90 minút sa len kecá a kecá a kecá o ničom. Postavy sú jednoducho neskutočne ploché, najmä Bella, Jacob, vlci a Edward. Bella je naivná, necieľavedomá, ufňukaná a nerozhodná a to nie je to, čo chcem vidieť v hlavnej postave filmu, pokiaľ to nie je psychologický film o mierne narušenej utiahnutej dievčine. Kristen Stewart, pritom veľmi dobrá mladá herečka (Speak, Welcome to the Rileys a The Runaways) je ako bábka. Možno je to chybou Bellinho hrozného charakteru. Robert Pattison sa vie usmievať, vie fňukať a vie ceriť zuby a to je asi všetko (pritom Remember me je super film). Taylor Lautner nezvláda ani to. Čo už, režisér nie je čarodejník a nedokáže z neschopného scenára a väčšiny neschopných hercov urobiť kvalitný film. Avšak, ja Davida Slada obdivujem už len za to, že v Eclipse badať náznaky niečoho menom dej. Kniha je určená pre uvoľnenie a prenesenie sa do úplne iného sveta, ktorý nejestvuje, (a nemyslím tým len tie fantazijné prvky), ale film nemusel byť natočený.  40%, **. ()

haribo11

a to jenom proto, že tam je edward víc jak ve druhem dile a jenom proto, že jackob nenosí tričko...A dalsi plus, že Jasper zacal mluvit...jinak jsme se od druheho dilu vubec, ale vubec nikam neposunuli... ()

asader

Být či nebýt upírem,toť je jedna ze dvou otázek filmu.Druhá zní Jakob nebo Edward?A tyto otázky se řeší skoro celý 2hodiny,přesto Bella,už má vybráno a akorát se to zbytečně prodlužuje o tom jak to začalo.Třetí pokračování se ještě víc zaměřilo na svoje publikum což jsou holky v podobném věku jako Bella a stává se z toho telenovela.Pro ty ostatní to sice naservíruje nějákou akci,která se docela povedla,ale čekal sem,že to bude na tu bitvu zaměřeno víc než na nějáký milostný trojúhelníky,ale to už by se asi nelíbilo hlavnímu Twilight publiku.5/10. ()

zlopocasna

Je to proste srdcervouci romantika, kterou nekteri z nas v tomto svete postradaji a radi se prenesou do sveta fantasie. Pokud nekdo cekal dramaticky zvrat, nasili, smrt hrdinu ci intelektualni zazitek, coz je po prvnich dvou dilech dost nepravdepodobne, at se koukne na televizni noviny... Mimo te intelektualnosti, v nich najde vse, co mu mozna v tomto filmu chybelo. ()

lektvar

Emočne v prdeli. Teda keby aspoň tam, kde slnko nesvieti. Ale ani tam. Fajn akčné scény, ale o tom ten film nie je. Keď už je to tak citovo ploché, tak ich tam mohlo byť viac, aj keď to kniha neponúka. Zatiaľ najslabší diel pre mňa. Ale hviezda na vrch za hercov, ktorí sa rapídne zlepšili. Najromantickejšia scéna: Zápas Jaspera s Alice, najlepšia hláška: I´m hotter than you. ()

migsee

Dám 4 hvězdičky, protože jediný, co se mně občas nelíbilo, byly ty dialogy. Ty jsou bohužel ale daný předlohou, takže do filmu patří. Vyzdvihnout musím hudbu Howarda Shorea, kterou jsem si zamilovala, humor, se kterým tvůrci pojali některé situace a výběr herce pro ztvárnění Rileyho:))) ()

Režisér pro Padesát odstínů šedé?

Režisér pro Padesát odstínů šedé?

13.05.2013

Kdo natočí finále Twilight ságy?

Kdo natočí finále Twilight ságy?

17.03.2010

Už angažováním Davida Sladea pro Zatmění studio Summit Entertainment překvapilo. Pro zastánce masakrování upírů sekerami a sněžnými frézami bude zřejmě bolestivé dívat se na selanky v malebných… (více)

Stmívání 3 ještě před Stmíváním 2

Stmívání 3 ještě před Stmíváním 2