Seattlem otřásá série záhadných vražd a Belle znovu hrozí nebezpečí od záludné upírky, jež stále touží ji zabít. Uprostřed toho všeho se navíc musí rozhodnout, čemu dá přednost: lásce k Edwardovi, nebo přátelství s Jacobem. Edward je upír, Jacob vlkodlak. Jsou jako led a oheň. Společnou mají jen vzájemnou nesmiřitelnou nenávist. A ještě jedno rozhodnutí musí Bella učinit: má zvolit život, či smrt? Ale co pro ni znamená život a co je smrt? (oficiální text distributora)

Luki.V

Říct že Zatmění je nejlepší díl Stmívání je jako říct, že ta včerejší nehoda při které vykolejil vlak byla mnohem lepší než ta z minulého týdne. Mohla vám připadat lepší, ale je to pořád tragédie ()

jafuska

další díl, na který jsem se moc těšila a nezklamal, první díl jsem přečetla, ale pak jsem si říkala, že si radši počkám na filmové zpracování, a nebudu číst další díly a udělala jsem dobře, je to magický svět, plný nadějí, že snad jednou Cullenovy budou žít bez strachu, že budou zničeni, zabiti, prolínání děje S bellou a Edwardem, plus Jacobem, je to vlastně takový trojúhelník, koho ona vlastně miluje nejvíc? ona sice tvrdí Edwarda, ale je to skutečně tak? není to jen nějaké zalíbení vněm? Nebudu tady psát o Patttinsonovi, na něm bohužel změnit názor nemůžu, pořád vidím jen jeho prkenný výraz ve tváří, chabý nic neříkající úsměv, ale vlastně tahle celá sága stojí jen na něm, nebýt jeho, nebylo by to tak populární, to je jasný, jediný, co v tom můžu vytknout, je, že to bylo docela na přeskáčku, chvíli bojovaly, pak zase záběry jinam, nebyl z toho vlastně ucelený děj, ale to hlavní z toho vzešlo a to je důležitý, takže shrnme to, povedený, tajemný film ()

Aildrin

Do třetice všeho "dobrého".. Za trhání hlav a zabíjení malých holek připisuju třetímu dílu ságy, (oproti dílu druhému), jednu hvězdičku. Takže s odřenýma ušima **. Jaké jsem si z filmů odnesl dojmy nestojí za zmínku, ale napadlo mne, jak by to asi skoncilo kdyby se skřížil vlkodlak s upírem. ()

Bonniesgun

Sladeovi se podařilo navázat uprostřed ságy, chytit se a dokonce i vyšvihnout. Tedy - vyšvihnout svým vlastním stylem. Povinné romantické výlevy, které ospravedlňují další a další pokračování (ale nudit začaly už koncem prvního dílu) promíchané se vzrušujícím bojem, střídmě nechutným a vrchovatě zábavným. Pod taktovkou Sladea upíři jedou!!! A člověk neví, komu fandit. Zato ti vlkodlaci, ach bože! Trapné počítačové makety, případně polonazí indiáni. Nesluší jim ani jedno, ani jedno není sexy (a to se hlavní vlk Taylor /Jacob snaží, co mu svaly stačí). Jednička byla jednoduchý upíří slaďák, dvojka zmotaný průser a trojka (Zatmění) kvalitní hororová podívaná. Pokud nebude rozpůlená čtyřka jen upírsko-vlkodlačími Rodinnými pouty, možná se ještě budeme bavit! Jo a málem bych zapomněla - JASPER! Ach! Zdá se, že upířím fanynkám byla předhozena další oběť k obdivování! ()

ma883

Tak to vypadá jasně. Sága Twilight má bohužel klesavou kadenci. Zatímco první díl kráčel svěže a odhodlaně, druhý za ním zakopl a snažil se zvednout. Ale bohužel měl po pádu nožičku dost pochroumanou, a tak chudáček Zatmění celou cestu kulhá. Dávám tři a půl hvězdičky. Není to nejhorší, ale bohužel také nejlepší. Ve filmu se dokonce objevují chvíle, kdy jsem se proti své vůli nudila. Zajímavé je, že nejpřitažlivěji neočekávaně nepůsobil ani Edward, ani Jacob, nýbrž doposud v pozadí stojící upír Jasper, což pro mě bylo příjemné překvapení. Jestli to tak půjde dál, můžeme se v dalších dvou dílech těšit na nové fešáky... Ale to se nejspíš nestane. Dějová linie byla lepší než ve druhém díle, ale tvůrci se na ni asi trochu vykašlali, aby dali prostor zmateně pobíhajícímu Edwardovi, tak trochu nesympatické Belle a Jacobovi, který si snad pokaždé zapomněl vzít triko. Doufám, že v následujících dvou filmech to tvůrci napraví a odrazí se ode dna. Byla by škoda, kdyby to takhle pokračovalo dál, protože pak by se pětka nejspíš plazila po zemi s jednou hvězdičkou. ()

Marrianna

Haha, všichni zvracejí nadávají, ale stejně jdou a na další díl této pubertální kýčovinky jdou třeba i do kina - to mi rozum nebere. Já šla, vypla mozek a nelitovala vyhozených peněz i ztraceného času. Viděla jsem první díl, druhý i třetí a na čtvrtý si klidně počkám. No tak vezměte řádnej šutr do ruky a kamenujte - ale prosím proč ne, jen co takhle ten čas trávit někde jinde, když to vaše zažívání nevstřebá? Líbí se mi Stewart a Pattinson má potenciál, slizký vlkodlak tam zřejmě prudit musí a mě se nechce 100 % svého života chovat jako nudná, dospělačka s dobrým vkusem, takže pro mě nenadchne/neurazí průměr. ()

Džasman

To jsme se tak jednou vydaly s kamarádkou na trilogii Twilight - no prostě všechny tři filmy najednou (z toho trojka měla půlnoční premiéru). šly jsme spíše z hecu, knihy máme obě moooc rády, ale druhý díl teda rozhodně nezaválel. No co říct - asi jsme dost rušily a furt se smály, jelikož nás několik pubertálních dívenek několikrát okřikovalo a toto nabralo na intenzitě při premiéře... Ne že by se nám filmy nelíbily, byl to takový oddych,ale vychutnat si první dva díly a hlavně se zaměřit na ty kyčovitosti - no prostě kácely jsme se smíchy, to když ty pubertální dívenky vzdychaly :-) Nebo představte si mladíka plujícího, ano plujícího (doslovně), po schodech v tmavém kině, kdy se zrovna na plátně odehrává drámo - no to už celé kino ječelo smíchy. Takže co závěrem - jděte na to jen tak, nic od toho hlubokého nečekejte a prostě se bavte a kašlete na ty pubertačky. Trojka rozhodně lepší než dvojka, my se krásně pobavily a nakonec nebylo to tak hrozné, už se dokonce těšíme na příští rok na maraton čtyř dílů :-))) PS: blahopřeju všem mužům, tatínkům a přítelům, ktěří to s těmi holkami v tom kině vydrželi :-))) ()

ratpile

Především díky solidní finální akci o něco snesitelnější než druhý díl. Navíc, Slade přinesl přeci jen alespoň trochu nadhledu - především v rámci pošťuchování mezi Jakem a Edwardem. Děj je bohužel pořád jen pozadím pro Bellino rozhodování a "bolavé" nepřirozené dialogy; člověk musí Jaka i Edwarda, stejně jako v New Moon, opravdu upřímně litovat. Jednička zůstává a také nejspíš zůstane vrcholem průměrné série. Je potřeba si ale přiznat, pro koho je série určena.Velmi slaboučké 3 hvězdy za lehký progres oproti dvojce. ()

vieriX

Po celkem povedeném a to opakuji povedeném prvním díle a naprosto příšerným druhým dílem přichází třetí díl a v mých očích se zařadil z těch dílu asi nejvýše určitě pomohla změna režiséra v osobě Davida Sladea. Triky ale pořád na mě působí tak nějak lacině aspoň tu je méně odhalených lidi alias vlkodlaku jelikož v druhém díle jsem měl pocit jako bych se díval na nějaké homosexuální porno. Celkové hodnoceni palec nahoru ale jen tak lehce. ()

RyanRainheart

Jednoznačně lepší díl než byla hrozná dvojka. I tak mi ale dialogy chvílemi přišly docela hrozivé, herecký výraz hlavních hvězd se od dvojky příliž nezměnil. Scénaristka tu z chudiny Belly udělala "kravičku", která místy neví koho vlastně chce (př. Bella si chce si vzít upíra a je evidentně šťastná, jenže za několik málo minut nechá vášnivě líbat od vlkodlaka a Edwardovi to vůbec nevadí). Přitom v knize takováto scéna nebyla, a pokud si snad scénaristka myslí, že toto filmu nějak prospívá, tak se podle mě hluboce plete a napříště by měli tvůrci filmu tuto paní vyhodit a nahradit ji někým méně sentimentálním!! Na druhé straně se mi zase líbilo, že konečně dostal i prostor vztah Belly a otce a i dalších členů z rodiny Cullenových, i když jen na malém prostoru. Toto ale bohužel pro mě nestačí. Stupidní scény a dialogy filmu škodí a srážejí jeho hodnocení na 2 hvězdičky s odřenýma ušima. ()

Kaszos

Musím sa priznať, že len málo komédií dosiahne to, čo u mňa dosiahlo Zatmenie. Výbuchy smiechu dokonca aj pri pasážach, ktoré chceli byť vtipné a aj sa im to podarilo, ale samozrejme aj nad celým príbehom, nad tým, že tam neviem koľko týždňov alebo mesiacov zhromažďujú armádu a potom ju za chvíľu roznesú v zuboch a podobných hovadinách akými je táto sága preplnená. Béla (Bella) ma ako vždy neskutočne srala, Edward s tým jeho pridrbaným účesom a napudrovaným ksichtom tiež rovnako ako aj polonahý Jacob. Ale "nech nežerem" ten záver sa mi celkom páčil, myslím tú časť kde sa drvili. (40%) ()

Soubi

Všichni to tu už napsali... protože nejsem emo, nemůžu dát víc než 1*. Překvapilo mne, jaká je tady Bella vlastně mrcha, táhnoucí to s oběma zaráz... to je taková i v knize? :D ()

Režisér pro Padesát odstínů šedé?

Režisér pro Padesát odstínů šedé?

13.05.2013

Kdo natočí finále Twilight ságy?

Kdo natočí finále Twilight ságy?

17.03.2010

Už angažováním Davida Sladea pro Zatmění studio Summit Entertainment překvapilo. Pro zastánce masakrování upírů sekerami a sněžnými frézami bude zřejmě bolestivé dívat se na selanky v malebných… (více)

Stmívání 3 ještě před Stmíváním 2

Stmívání 3 ještě před Stmíváním 2