Před dvěma lety Bryan Mills pozabíjel albánský gang obchodníků s bílým masem, aby zachránil svou unesenou dceru. Otec jednoho z nich mu na pohřbu přísahal pomstu.Zjistil, že Mills se chystá na cestu do Istanbulu, aby na tři dny poskytl ochranu bohatému obchodníkovi. Když práci dokončí, má radost, že jeho bývalá manželka Lenore a dcera Kim akceptovaly jeho pozvání a přijely za ním. Kdyby tušil, že je mu v patách pomstychtivá albánská mafie, nezval by je. První večer si vyjde jen s Kim, Lenore je po cestě příliš unavená a druhý den se zase omluví Kim. Chce, aby její rozvedení rodiče strávili nějaký čas o samotě. Bryan a Lenore se vydají na výlet po městě, ale Bryan si za chvilku všimne, že je někdo sleduje. Požádá Lenore, aby vystoupila a proběhla obchodním centrem na opačnou stranu bloku. Sám se pokusí pronásledovatelů zbavit. Bohužel jsou Lenore i Bryan chyceni, ale Bryan ještě stihne varovat Kim, aby se ukryla. Je mu jasné, že ona je dalším cílem únosců. Kim se podaří uniknout a čeká na otcovy instrukce. Bryan je spoutaný v nějakém sklepě, ale díky svému výcviku agenta CIA, je připraven i na takovou variantu. V ponožce má ukrytý minitelefon, kterým kontaktuje Kim a chce, aby utekla na americkou ambasádu. Kim však chce rodičům pomoci a Bryan nakonec souhlasí. Instruuje ji jak má zjistit, kde se právě s matkou nachází a chce, aby mu přinesla pistoli. Jak mu ji předá, to ještě musí vymyslet. Zatím ji posílá na východ města, kde by se měli s Lenore nacházet. Lenore únosci řízli do hrdla a pověsili ji hlavou dolů a to před Bryanovýma očima. Chtějí, aby na vlastní oči viděl dlouhou a bolestivou smrt milované ženy. Když odejdou, Bryanovi se podaří vyprostit se z pout a Lenore uvolnit ze zavěšení. Pak volá Kim, aby vhodila pistoli do komína. Podaří se mu pistoli sebrat a slíbí Lenore, že se vrátí. Nyní musí nejprve zachránit Kim, kterou únosci odhalili... (TV Prima)

srolyma

Když povraždíte bandu albánský únosců žen, tak asi nelze očekávat, že jejich otcové, dědečkové, strýcové, bratři, sousedi a další verbež jen zamáčkne slzu a pěkně po křesťansku vám odpustí. Kdepak, pěkně po muslimsku půjdu po krku nejen vám, ale i vaší rodině. Ještě štěstí, že jste elitní agent a jen tak někdo si na vás nepřijde, že? A když už vás ti pitomci přeci jenom lapí, tak vám nechají mobil a dají vám fůru času na to zavolat své šikovné dcerušce, která vám pomůže s útěkem. Tak tohle pokračování se moc nepovedlo. Je to celé dost přitažené za vlasy, akce pomálu a taky moc nechápu, proč dělají z chudáka Liama na stará kolena akčního hrdinu. ()

maniacxl

Hrozná kravina....,ano,takový mám zásadní poznatek z filmu!Když jsem tenkrát vytýkal"jedničce",že má jednoduchý a hloupý scénář,a to jsem jí dal myslím hezkých 55%,tak co potom mám napsat o tomhle veledíle?Luku Besone,já se ti divím,co to tam máš za mandoša,co píše ty scénáře-nescénáře Režisér sice není žádnej "Bay",ale určitě by se s tím popral líp,kdyby aspoň měl trochu co točit,to se pak může akorát tak posrat,a vymyslí stejně hovno.Vystihl jsem to přesně,co?Trpěl jsem od první istanbulské minuty.Úplně postavený na hlavu,nereálný,trapnýýý!!20%. ()

situs

Obrovská škoda! Tvůrcům se podařilo zničit veškeré kvality charakteristické pro první díl. Béčkový, avšak účelově úsporný příběh, který dal plně vyniknout Neesonově buldočí zarputilosti, drsné syrovosti akčnich scén a především obrovskému tempu a intenzitě s kterou se odehrával je pryč. Nahradilo ho rodinné melodrama s klipovitymi souboji a dementním chováním postav na samé hranici snesitelnosti. Škoda. ()

DonBraso

Vcelku solidní pečínka co nám Megaton s Bessonem připravili,protože jak jsem zahlídnul Luc Besson u produkce a k scénáři,bylo hnedka jasný na jaký vlně se to poveze.Scenář pro školku a logické myšlení lovce v Deer Hunter nezvládne jenom tak někdo.A vida přeci jo,Bryan Mills v podání Liam Neesona,který sice se pořád snaží,stojí u toho jak když jde pro rohlíky a výstřílí vše v dosahu jeho zbraně.Inu tam zadrhél tak není,že je všechno moc náhodně a nadřirozeně,je to prostě ten efekt,že člověk na to kouká a řekne tohle není možný nebo je to fakt krávovina.Divák si musí vybrat a pak dostane klasickou frantíkovskou akci,jak už jinak hlavně v automobilových scenách,který klidně mohli být víc cool,než je standartem,ikdyž dcerka Kim,na to jak nemá řidičák,řadicí páku nejspíš viděla prvně,tam jezdí jak Ken Block.Jak řikám,typické falzifikáty jsou známy,jenom štvou,ale hold se nedá nic dělat.Proto je film tam kde je,v průměrném hodnocení.Ruku na srdce,kdo čekal lepší film než jednička,ten nejspíš upad z Vesuvu:) ()

swinevenca

Ani hodně nevalný očekávání mě nespasilo, protože sem čekal, že aspoň akce bude na úrovni, bohužel se to nepovedlo, o nastrojenym příběhu nemluvě. ** a mám pocit, že jedna je jen za to, jak umně dokázal tatínek svoji dceru znavigovat po Paříži. ()

CrazymanM

Au,tak tohle fakt bolelo!Téměř to samé jako v původním filmu,stupidní únosci,akce taky nic moc,samej střihprostě na hovno!Nedám odpad jen kvůli Liamovi a kvůli výbornému prvnímu filmu!!! ()

rasto87

Ako som očakával. Jednotka bola úplne skvelá, ale táto druhá časť sa k tomu len márne približovala. Zápletka by celkom aj ušla, ale nakoľko je vo filme strašný zmätok so strihom tak divák si tie najlepšie scény ani moc neužije. Môžem povedať len toľko, že Megaton mohol z Taken 2 vytĺcť omnoho viac a spraviť z toho jednotkový trhák. Dávam tomu tých 50 -55 % ()

Muff

Recyklovaná jednička, ovšem bez nápadu. Lineární akce, last-moment scény jedna za druhou a nesmyslů (např. jízda dcery wtf?), že by si spíš zasloužil název Mission Impossible. Millsová v dalším díle nejspíš bude dělat freelancera nebo tak něco, driftovat umí, házet granáty taky, i ty skoky po střechách ujdou, ještě střílet a lámat vazy ... Bohužel, typický představitel vývaru jedničky, které nesahá po kotníky.. ()

ShotgunED

To co jedničku povýšilo z tuctového béčka na nádherný žánrový nářez, byla dravost a neustupnost hlavního hrdiny spolu s přehlednou syrovou nápaditou akcí, takže se nedalo Liamovi nefandit. Bohužel, když dva dělají totéž, není to totéž. To všechno co povýšilo předchozí díl, zde absolutně chybí. Oba díly disponují relativně stejnými jednoduchými scénáři a stejnou hereckým složenímu, ale z akce tady vydíme díky střihu jen zběsilé šmouhy, dravost a nápaditost je pryč a tak se jen nudím u tohoto zcela řadového B-čka. Megatona postavit do řady s Moorem a přerazit jim prsty, aby nemohli dále prznit. ()

j@hn

Až na tu taxihoňku s fízlama nic moc. Spíš nic než moc. A třeba takovej fight senilního Liama s tim mrňavym vyžranym cigošem ke konci byl vyloženě směšný, což nejspíš záměrem tvůrců nebylo. Jak byla jednička svižná a zábavná, tak je todle těžkopádný a blbý. Nepotěšilo. ()

Luckyboy

Metodicky důkladný Neeson podruhé. Tak dobré jako jednička to nebylo, ve skutečnosti je z toho béčková žánrovka. Neeson hodnocení zvedá o hvězdičku. Celkově žádná sláva, ale nenudil jsem se. Některé scény však byly na zvednuté obočí. ()

Vasyl

007 potřebuje na zabíjení povolení. Lájemovi stačí ruce, bouchačka a důvod. Bylo to o dost blbější než první díl, nicméně zlých mrtvých čmoudů není nikdy dost. Doufám ale, že další díl nebude, protože Maggie Grace se na tu roli tatínkovy vosumnáctky už moc nehodí. Ostatně Neeson taky musí ztrácet na síle, potřetí by to nemusel zvládnout. A filmy bez hepyendu dneska nefrčí. ()

elanista1

Prvych tridsat minut som mal permanentne zimomriavky po celom tele a plesal som blahom ako malokedy, zboznujem tuto rodinku a ten ochranarsky otcovsky instinkt ktory Bryan Mills ma, zlepseny vztah k jeho nadhernej zene. Bohuzial, potom som trocha vytriezvel a prisli mnohe scenaristicke nonsensy a kopa chaoticky zostrihanej akcie, neverim ze sa niekomu mozu pacit akcne sceny kde nenajdes jeden zaber dlhsi ako 1 sekunda. Dobre no scenar logicky nadvazuje na udalosti spred styroch rokov, ale uz postrada to caro a dovtip. Parkrat som si oci musel pretierat ci naozaj vidim dobre alebo sa mi len sniva, take nezmysly tu boli. Napriklad nerozumiem ako Liam dosiel na tie kruznice co kreslila jeho dcera, a ako vedel ze presli PRESNE 4,5 KM, viem ze ma mimoriadne schopnosti ale toto nie je uveritelne. Taken povazujem za jeden z najnapinavejsich, najemocnejsich akcnych thrilerov sucasnej doby, videl som ho aspon stokrat, preto dvojke odpustam aj take veci, ktore by som inym filmom neodpustil. Emocie tu boli opat pritomne, mrtvych tiel pozehnane, soundtrack uzasny, akcia neurazila, ale stopercentne nadseny nie som.. Inac teraz tvorcovia slovenskych nazvov celkom doplatili na svoju originalitu a preklad 96 hodin sa do dvojky uz maximalne nehodi. ()

darth_swan

Promarněná šance. Zatímco jednička byla bravurní, ve dvojce je všechno minimálně o stupeň horší - příběh, akce, postavy. Liam Neeson se sice snaží, ale sám to nezachrání. Takhle by pokračování vypadat nemělo a jen s obavami můžu vyhlížet Taken 3. // Co mě zaujalo: Měření vzdálenosti podle výbuchu granátu. ()

BenchPress

No, tak jednička byla výborná. Ta mi udělala opravdu radost, protože to byla učebnice moderního akčního žánru. Bohužel, jak se dalo očekávat, tak druhý díl tomu prvnímu nesahá ani po kotníky. Jak po stránce příběhové (co by taky chtěli po jedničce vymyslet), tak ani po stránce režijní a technické. Mám rád zběsilý střih, ale co je moc, to je moc. Házení granátů na střeše byla taky slušná bomba, která mi pocuchala nervy. 2/5. ()

muti

cely cas film posobil ako "dvojka", resp pokracovanie kde pozostali albanci chystaju pomstu Neesonovi a jeho rodine. film mi pride ako taka nepovinna dokrutka k jednotke (a mozno bude aj dalsia, hm). Chybali mi krajsie zavery z Instanbulu, albanci sa tam akosi prilis vyznali, Liam bol vzdy v pravy cas na spravnom mieste... pacil sa mi pohlad na to ako to asi moze vyzerat ked "amateri" unesu profika. z celeho filmu som sa najviac cudoval Liamovi ze nezacal svojich utocnikov hned zabijat, napr im lamat vazy, hlavne ked videl ze idu po nom a ze ide do tuheho, pricom vedel ze tam ma rodinu (tak aspon koli nim no), namiesto toho ich tam odhadzoval ako lev hyeny bez toho aby sa ich hned zbavoval. Albanians brace yourselves, Taken 3 announced, Liam Neeson is coming ()

Don Maty

Nevedel som či je to zlý vtip alebo to fakt režisér myslel vážne. Že z nás hollywood robí hlupákov, to som vždy vedel. Ale že nemá ten slávny hollywood žiadnu súdnosť a toto pustí do kín, to som nevedel. Obrovská fraška trvajúca 88 minút. Najprv teenagerka behajúca po instanbule s granátmi, tvariaca sa "Haháá tu si jeden odhodím". Hádzala granáty ako jablká a nikto nič. Potom mu hodí zbraň cez komín a sranda sa môže začať. Uviažu ho o trubku s jednou páskou a hlavne, neprehladajú ho predtým než ho uväznia. Dcérenka, ktorá nemá ani vodičák z amerického automatu sadne do taxíku s manuálnym radením a bez problémov jazdí lepšie ako Semir Gerchan. Už len BMW jej chýbalo a mohla v tom seriali hrať jeho priateľku. A ideálny je záverečný boj s albánskym cigáňom kde som rozoznal iba švihanie rukami. Myslel som si, že to je gymnastický tanec. Nikdy viac toto nechcem vidieť. Začínam nenávidieť Luca Bessona...1* ()

Liam Neeson se vrátí v Taken 3. Za dvacku.

Liam Neeson se vrátí v Taken 3. Za dvacku.

26.06.2013

Tohle bude především o číslech, jak už to u sequelů úspěšných filmů bývá. Liam Neeson se původně už nechtěl vrátit jako nelítostný agent přinucený zabíjet Bryan Mills. Říkal něco ve smyslu: „Nemůžete… (více)

Hollywood z nás loni vytřískal víc peněz

Hollywood z nás loni vytřískal víc peněz

03.01.2013

Kevin Costner má tři dny na zabití

Kevin Costner má tři dny na zabití

16.12.2012

O tomhle projektu už jsme psali, ale postupně nabírá obsazení a přesnější tvary. Nejdřív fakta: půjde o další produkci EuropaCorp., tedy společnosti Luca Bessona. Ten jako obvykle poskytl námět a… (více)

Liam Neeson je zabiják

Liam Neeson je zabiják

20.11.2012

A snaží se ochránit svou rodinu před mafií. Že vám to něco připomíná? Ne, tohle není zpráva o dalším pokračování 96 hodin. U projektu studia Warner Bros. The All-Nighter lze očekávat, že půjde o… (více)