Před dvěma lety Bryan Mills pozabíjel albánský gang obchodníků s bílým masem, aby zachránil svou unesenou dceru. Otec jednoho z nich mu na pohřbu přísahal pomstu.Zjistil, že Mills se chystá na cestu do Istanbulu, aby na tři dny poskytl ochranu bohatému obchodníkovi. Když práci dokončí, má radost, že jeho bývalá manželka Lenore a dcera Kim akceptovaly jeho pozvání a přijely za ním. Kdyby tušil, že je mu v patách pomstychtivá albánská mafie, nezval by je. První večer si vyjde jen s Kim, Lenore je po cestě příliš unavená a druhý den se zase omluví Kim. Chce, aby její rozvedení rodiče strávili nějaký čas o samotě. Bryan a Lenore se vydají na výlet po městě, ale Bryan si za chvilku všimne, že je někdo sleduje. Požádá Lenore, aby vystoupila a proběhla obchodním centrem na opačnou stranu bloku. Sám se pokusí pronásledovatelů zbavit. Bohužel jsou Lenore i Bryan chyceni, ale Bryan ještě stihne varovat Kim, aby se ukryla. Je mu jasné, že ona je dalším cílem únosců. Kim se podaří uniknout a čeká na otcovy instrukce. Bryan je spoutaný v nějakém sklepě, ale díky svému výcviku agenta CIA, je připraven i na takovou variantu. V ponožce má ukrytý minitelefon, kterým kontaktuje Kim a chce, aby utekla na americkou ambasádu. Kim však chce rodičům pomoci a Bryan nakonec souhlasí. Instruuje ji jak má zjistit, kde se právě s matkou nachází a chce, aby mu přinesla pistoli. Jak mu ji předá, to ještě musí vymyslet. Zatím ji posílá na východ města, kde by se měli s Lenore nacházet. Lenore únosci řízli do hrdla a pověsili ji hlavou dolů a to před Bryanovýma očima. Chtějí, aby na vlastní oči viděl dlouhou a bolestivou smrt milované ženy. Když odejdou, Bryanovi se podaří vyprostit se z pout a Lenore uvolnit ze zavěšení. Pak volá Kim, aby vhodila pistoli do komína. Podaří se mu pistoli sebrat a slíbí Lenore, že se vrátí. Nyní musí nejprve zachránit Kim, kterou únosci odhalili... (TV Prima)

Charlie.Harper

Neviem čo všetci čakali. Nabúchaný akčnák s rozjazdom v štýle Christophera Nolana? Kto vie. Jednotka bola tak podarená, že si diváci vysnívali pokračovanie tak dokonalé, že to asi už ani nebolo možné. Alebo išli do kina už s hnevom a nenávisťou v srdci, že ako si mohol niekto dovoliť sfilmovať pokračovanie tak dobrého filmu. No jasne film už stratil na tej originalite, ale stále má čo ponúknuť. Taken 2 je jednoducho dobrý film a dôstojné pokračovanie i keď samozrejme už nie lepšie. Z hodnotenia sa Taken 2 zdá byť podpriemerný film, ale nenechajte sa zmiasť. Pokiaľ sa dokážete odosobniť od toho, že existuje ešte pred týmto filmom jedna časť máte o zábavu postarané. Chcel by som vidieť hodnotenie tohto filmu keby neexistoval prvý Taken z 2008. ()

aannemer

Nechápu odpor většiny uživatelů k tomuto filmu. Mně se moc líbil. Pravda, není nijak originální (který mnohem více oslavovanější film ale dnes je?). Má to napětí a vůbec všechny prvky klasického akčního thrilleru. Já dávám 4,5, bez diskuse. ()

morwen

Předem bylo jasné jak to dopadne. To co si u mě vybudoval první film tenhle poslal do kytek. Nechápu v čem je kurva problém. Vždyt se na scénáři podílel Besson. Chudák se ted někde dusí baguettou pokud teda zase s Mihojama nešnupe ty sračky co mu pak lezou na mozek. Škoda mluvit teda psát. Čistá a krvavá akce je zde nahrazena řešením rodinných problémů a tupou a bezmyšlenkovitou akcí kde kamera sahá na nejhorší dno němluvě o střihu. To i v pořádném a tvrdém neměckém fekál pornu uvidíte obrovský rozdíl kvality. Jdu si pustit radši předchůdce tady tohohle velehovna, které mi snad zlepší náladu a když ne pořád tu máme německé "filmy". ()

wesker

Slabej odvar prvního dílu...nesmysl za nesmyslem.. napětí žádné...klepající se kamera z ruky taky shit... ()

kikin01

Takový skok dolů jsem nečekal. Na jedničku to absolutně nedosahuje. Dalo se na to podívat, ale skutek utek. Jestli se bude nedej bože schylovat i ke trojce, tak...Good Luck! ()

ZetDaElO

Za dievca, ktore nevie soferovat a spiatockou porozbija turecke policajne zigule by si to zasluzilo tak 2 *, ale za ten skvely song od Alexa Clarea na zaver jednu predsa len pridam. ()

Delfador

Nějak tu chlapci zkazili akční scény, které z prvního dílu udělaly superakčňák. Tady to působí jenom zmateně. ()

Ondrew

Ku dnesnemu dnu som nevidel prvy diel, takze "dvojku" mozem posudzovat relativne nezavisle. Liama Neesona mam vcelku rad a i v tomto pripade odohral svoju rolu dobre, lez problem je niekde uplne inde. Pribeh je tuctovy, scenar ako taky casto vtipne predvidatelny... mno... a ten zaver? Ehm... V kazdom pripade to vo mne prebudilo zvedavost, takze si zrejme co najskor mrknem prvy diel. Sam som zvedavy, aky je medzi nimi kvalitativny rozdiel. Rozhodne vsak musim vyzvihnut soundtrack, ktory ma casto zaujal viac, nez samotny dej :). Tak ci onak, v tomto pripade je to za 50%. ()

ondrach

Nechápu. Šel jsem do toho s tím, že to podle hodnocení (58%) bude propadák a velké zklamání po výtečném prvním dílu. Já jsem ale spokojen. Změna prostředí prospěla. Nasraní Albánci se přijedou pomstít a paradoxně roste (opět) počet mrtvých Albánců a Bryan zůstává bez problému naživu. Dozvíme se, že už ho nebaví neustále snižovat počet obyvatel Albánie, a proto už další díl nečekám. Ano, není to takový mazec jako jednička, kamera je občas až moc rozklepaná, Kim řídí neobyčejně "akčně" a možná ještě něco...... Ale celkově to působí jako skvělý akční film, který si podle mého zaslouží lepší hodnocení. ()

david666

Co jsem chtěl dostat, dostal jsem. Co na tom, že se tady víceméně opakuje vzorec z prvního dílu. Není to však u každého akčních filmů podobné? Zápletka, vývoj děje apod.? Myslím, že je. Většina podobných filmů ale nemá v obsazení Famke Janssen:-) ()

sedlak16

Ach jo, toto radsej Liam nemusel tocit.. Ak by ste cakali pokracovanie 96 hodin v povodnom style, cakate marne.. Liam nebol taky velky cavo ako minule, ta jeho zena tam bola iba na ostaru, pokojne ju mohol nechat Alabancom, skoda by jej nebolo.. Dcrea bola fajn v plavkach, inak nic moc. Ocakavam treti diel 96 hodin - Odplata odplaty.. alebo radsej nie.. ()

redalert21

Hrozná nuda, bez zápletky, napětí....Akční a logická stránka dostala těžce přes ústa, i když vem logiku když to má spád, nápad, kvalitu. Bohužel toto postrádalo vše :( ()

marrrrian

Jednotka ponúkla jednorazový príval adrenalínu do žíl. Vidíte to slovo jednorazový? To je veľmi dôležité, pretože aj kvôli nemu je Odplata len esenciou prvého filmu. Nasilu vykonštruovaný príbeh prameniaci z túžby vyťažiť ešte čosi viac zo značky Taken. Zvládnuté to bolo, o to pokoj, ale bez šedivej Odplaty by som sa zaobišiel. ()

FantoMaSk

Jak malo staci k nestesti ... Kde prvni dil dominoval (akcni sceny, relativne prehledna kamera), je druhy dil uplne mimo a zbesilym strihem a epilepticnosti kazdeho souboje tak v podstate selhava prave v tom, co by chtel kazdy fanda jednicky videt. Velky palec dolu. Megaton nema pro akci cit (provereno i tretim Kuryrem). ()

wick

Druhý díl, který podle pravidel většiny pokračování parazituje jen na úspěchu povedené jedničky. Naprostá ztráta času. ()

ludovit14

Tak toto je slabý odvar oproti jednotke.Jednoducho nedalo sa neporovnávať to s jednotkou.Táto časť je len nehoráznou urážkou výbornej jednotky. Veľmi zbabraný scenár,nekvalitná réžia-tu je veľmi cítiť neúčasť Pierra Morela. HOD:60% PS:96 HODÍN je totiž ukážkový prípad filmu, ktorý z logických dôvodov nemôže mať pokračovanie. ()

Fos4ity

Po vnikající jedničce přichází sucha dvojka kde si nevychutnáte akci díky ultrarychlemu střihu ani Neesona, kterému nevěříte že to ten samý drsnak z jedničky a prostoduchý scénář taky nepřidáva ()

topvideo

Nehľadajte logiku v tomto akčnom kúsku. Logiku to síce má, ale určenie polohy podľa vyhodených granátov z okna nemá páru. ()

kuře.gril

Někdo to natočil znovu a znovu špatně (a já hloupá jsem se tomu opět nevyhla obloukem). Svým zbůsobem je to pro mě ale unikátní film. Nevím, zda se mi kdy stalo, že bych tak hluboce nenáviděla nějaké postavy ve filmu, natož hlavní hrdiny. A když říkám hrdiny, tak mi to moc neleze přes pusu. Postavu otce nenávidím již od prvního dílu (který celý byl dle mého názoru tragický), postavu dcery a matky jsem začala nesnášet pořádně až s druhým dílem. Dcera je rozmazlený spratek a matka je tak strašně nesympatická, že jsem se několikrát až otřásla. Děj raději nekomentovat. Byl to pro mě prostě takový příjemný filmový večer plný nenávisti. :) ()

kolodej1

pořád dobré, akce v dobrém tempu, nicméně atmosférou se to jedničce nemůže rovnat ani náhodou. Tam byl lépe vystavěný příběh a to, co tam překvapovalo, tady už tolik nefunguje. Taky mám problém s dceruškou, která ve svém hereckém zralém věku si hraje na osmnáctku, co má prvního kluka. Taky vidím problém v tom, že od začátku nebylo pochyb, jak to celé dopadne. Na druhou stranu si lze film s deaktivovaným mozkem coby akční jízdu dost užít ()

Liam Neeson se vrátí v Taken 3. Za dvacku.

Liam Neeson se vrátí v Taken 3. Za dvacku.

26.06.2013

Tohle bude především o číslech, jak už to u sequelů úspěšných filmů bývá. Liam Neeson se původně už nechtěl vrátit jako nelítostný agent přinucený zabíjet Bryan Mills. Říkal něco ve smyslu: „Nemůžete… (více)

Hollywood z nás loni vytřískal víc peněz

Hollywood z nás loni vytřískal víc peněz

03.01.2013

Kevin Costner má tři dny na zabití

Kevin Costner má tři dny na zabití

16.12.2012

O tomhle projektu už jsme psali, ale postupně nabírá obsazení a přesnější tvary. Nejdřív fakta: půjde o další produkci EuropaCorp., tedy společnosti Luca Bessona. Ten jako obvykle poskytl námět a… (více)

Liam Neeson je zabiják

Liam Neeson je zabiják

20.11.2012

A snaží se ochránit svou rodinu před mafií. Že vám to něco připomíná? Ne, tohle není zpráva o dalším pokračování 96 hodin. U projektu studia Warner Bros. The All-Nighter lze očekávat, že půjde o… (více)