Před dvěma lety Bryan Mills pozabíjel albánský gang obchodníků s bílým masem, aby zachránil svou unesenou dceru. Otec jednoho z nich mu na pohřbu přísahal pomstu.Zjistil, že Mills se chystá na cestu do Istanbulu, aby na tři dny poskytl ochranu bohatému obchodníkovi. Když práci dokončí, má radost, že jeho bývalá manželka Lenore a dcera Kim akceptovaly jeho pozvání a přijely za ním. Kdyby tušil, že je mu v patách pomstychtivá albánská mafie, nezval by je. První večer si vyjde jen s Kim, Lenore je po cestě příliš unavená a druhý den se zase omluví Kim. Chce, aby její rozvedení rodiče strávili nějaký čas o samotě. Bryan a Lenore se vydají na výlet po městě, ale Bryan si za chvilku všimne, že je někdo sleduje. Požádá Lenore, aby vystoupila a proběhla obchodním centrem na opačnou stranu bloku. Sám se pokusí pronásledovatelů zbavit. Bohužel jsou Lenore i Bryan chyceni, ale Bryan ještě stihne varovat Kim, aby se ukryla. Je mu jasné, že ona je dalším cílem únosců. Kim se podaří uniknout a čeká na otcovy instrukce. Bryan je spoutaný v nějakém sklepě, ale díky svému výcviku agenta CIA, je připraven i na takovou variantu. V ponožce má ukrytý minitelefon, kterým kontaktuje Kim a chce, aby utekla na americkou ambasádu. Kim však chce rodičům pomoci a Bryan nakonec souhlasí. Instruuje ji jak má zjistit, kde se právě s matkou nachází a chce, aby mu přinesla pistoli. Jak mu ji předá, to ještě musí vymyslet. Zatím ji posílá na východ města, kde by se měli s Lenore nacházet. Lenore únosci řízli do hrdla a pověsili ji hlavou dolů a to před Bryanovýma očima. Chtějí, aby na vlastní oči viděl dlouhou a bolestivou smrt milované ženy. Když odejdou, Bryanovi se podaří vyprostit se z pout a Lenore uvolnit ze zavěšení. Pak volá Kim, aby vhodila pistoli do komína. Podaří se mu pistoli sebrat a slíbí Lenore, že se vrátí. Nyní musí nejprve zachránit Kim, kterou únosci odhalili... (TV Prima)

Wysch

Když dobrá šablona dobře kope, je netřeba ji předělávat (viz Lethal Weapon, Die Hard nebo Mission: Impossible). Jenže když se dobrá šablona špatně zkopíruje, je film řádově o dva levely níž, a to to ještě dopadne dobře vlastně. Liam Neeson je pořád stejně dobrej, ale tempo a změna režiséra už tak moc dobře nekope. Čím to je přesně, to nějak po první projekci nedovedu posoudit, ale pokud by se měla z Taken stát nová série, je zapotřebí ty šablony kopírovat dobře. A svižně. A pořád stejně kulervouce. Taken 2 tak spíš působí ve srovnání s jedničkou jako nepovedený pokus něco zkopírovat, což nakonec vede k samoúpadku. ()

SaNcHeZ_cz

Megatuna a jeho ukázka jak netočit akční film podruhé. Další výprava vládního agenta za unesenými rodinnými příslušníky. Liam Neeson se sice snaží servírovat opět nekompromisní akční vypalovačku, ovšem nohy mu podráží jak režie tak scénáristická uspěchanost, lacinost a ve velkém také zbytečnost, kterou si každý na place tak nějak vlastně uvědomuje. Je to škoda. Nadějný materiál tak končí jako laciná průměrná hodina a půl bez čehokoliv výrazného, kromě samotného hlavního představitele. [55%] ()

Lamiczka

Volné pokračování úspěšného akčního bijáku, ve kterém unesli dceru agenta v Paříži překupníci s bílým masem. Tam měl 96 hodin na to, aby ji našel a zachránil, jinak hrozilo, že už ji nikdy neuvidí. Nyní se opět vracíme k partičce vysloužilého agenta a jeho dcery, kteří se spolu s bývalou manželkou dostali do hledáčku otců a dědů povražděných mladíků z pařížské minulosti. Ti touží po krvavé pomstě a tak se rozhodnou celou rodinu, která si vyrazila na dovolenou v Istanbulu, zajmout, vydírat a ve finále samozřejmě zabít. Liam Neeson se vrací v roli špičkově vycvičeného agenta a ochránce. Jenže už zde to trošku s tou nedobytnou fazónou borce škobrtá. V mnoha bojových scénách to totiž nejen vypadá, že už nemůže ani popadnout dech, ale snad i drze a vyzývavě stojí a čeká na první ránu, která by každého normálního člověka položila k zemi. Liam je ale opravdový machr, údery oplácí tak silně, že nestačí nepřátelé umírat. Avšak vrcholem večera zůstávají momenty, kdy se Liam snad převléká za rytíře Jedi a pouhým stiskem zabíjí vše živé okolo. Jinak si to nedovedu vysvětlit. Vůbec je celá akční část filmu dost přehnaná a moc nedává smysl. Hrátky s granáty jsou tak už jen pro zasmání. Bohužel ani v konstrukci příběhu a ve snaze děj pokračování posunout dál se nedějou žádné zázraky. Dcera se učí na zkoušky v autoškole a randí s klukem. To je asi tak všechno k ostatnímu příběhu, pokud tedy zrovna otec nezachraňuje dceru i bývalou ženu a potažmo i sebe ze spárů smrti. I přes veškerou, a jistě velkou, snahu se nepodařilo režisérovi, ani scénáristům, podat divákovi něco víc, než průměrnou akční podívanou. Velké plus za charisma a odvahu si znovu stoupnout před kameru v tomto projektu ode mě dostává Liam Neeson, který i přes veškerá úskalí, která mu autoři připravili, předvádí bezchybné herecké umění. ()

javak810i

Velká škoda. Na sequel skvělého Taken jsem se opravdu těšil. Bohužel, Taken 2 je velké zklamání. Zápletka je sice velmi prostá a očekávatelná, ale nad tím bych přimhouřil oko. Hlavním nedostatkem filmu je rozhodně scénář. Film i chování hlavních postav je občas nelogické a dialogy působí hloupě a nepřirozeně. Čekali byste, že film bude zachraňovat alespoň dobrá akce... Ne, díky naprosto chaotickému střihu a kameře nevidíte z akce prakticky nic a nevíte, co se děje. V celku nemá Taken 2 snad nic, v čem by vynikal. Je to prostě jen lehce podprůměrný akční film, který sázel na úspěch svého předchůdce. ()

Praxis

Ještě že to bylo tak krátký, jinak bych si asi vymlátil mozek z hlavy. Ach jo, pouhopouhý vývar brutálně skvělé jedničky. Tady se totiž nic neděje, a když jo, tak se okatě vykrádá, kde se dá, hlavně teda u svého staršího bratříčka. Nelogičností se tu kupií všude spousty, až si i ten nejzabedněnější divák musí říci, že tady něco nehraje. Dcera hlavního geroje tady běhá po střechách, všude hází granáty a nikdo neřekne ani popel. Následně řídí taxík jakoby se nechumelilo, do toho rozmlátí půlku instanbulského policejního vozového parku a ještě se zvládne prostřílet až na americkou ambasádu, kde se hlavní hrdina odpoutá a vydá se střílet další kopy nepřátel. A zjevně to nikomu z ambasády nepřijde divné... Hmmm, následně si všichni společně dají čokošejk za pět a společně se poplácají po rameni, jak jsou dobrý. Prostě obyčejná emerická rodinka. Chjo, tohle bylo hodně zlé...Ještě, že Liam má pořád neskutečné kouzlo a je to hroznej sympaťák, i když mu pod nohy hází klacky snad úplně celý štáb... 40% ()

Ellmariachi

Liam o něco starší, ale stále ve formě. Ne už v takové jako před pár lety, ale dobrý. Má několik nepřátel před kamerou a asi si s nimi poradil na výbornou. Proč píšu asi? Protože hlavní nepřítel čekal za kamerou, ve střžně a kdo ví kde ještě. Ono když nevíte v akčním filmu a konkrétně v akčních scénách či pěst je ta co narazila do kraje čísi čelisti a kdo vlastně bitku vyhrál tak je něco špatně. Dozvíte se to, až když zjistíte, že Liamm je tím kdo zůstal stát. 50 procent za Liamma, který se snaží film táhnout a nádherný nohy dcery, ale proti druhé části nepřátel nemají šanci. Po 2. pokoukání, už tak přísný nejsem. Člověk se musí oprostit od vynikající jedničky. Hodnocení zvedám na 69 procent. Ale na 4tou hvězdu to prostě není. ()

JJ.Gibson

Tak musím říci, že Taken 2 je pro mě osobně mnohem větší zklamání, než jsem čekal! Liamovi to sice jde, ale už to tak dobře nefunguje jako v prvním dílu. Spoustu věcí se nechtěně opakuje a to zamrzí. Naopak co se nově přidalo - srdceneryvné a dech neberoucí rodinné scény . Šmarja, je to akčňák a né telenovela pro ježkovi voči! Napětí, povětšinu filmu nula! Neustále ležící a vstávající manželka Liama je vážně otravná a kdyby ji vzal sebou hned poprvé, tak film klidně mohl skončit po 45 minutách! Za scény s bitkami by si zasloužil střihač ustříhnout ruce!!!! Je to děs!!! Snad jediný úder nebyl vidět do konce. Nechápu jak to mohli pustit v takovém stavu na plátno?? Sem tam se najdou i pozitiva, ale veskrze ve mě převládá pocit, že se mi to nelíbilo :( A ta sladká tečka na závěr! Bomba!!! ()

Mr. Filuta

Bryan má v hlavě výkonný počítač a je "Sherlockovitější než Sherlock"; hlavní záporák, přednosta mafie, co obchoduje s bílým masem chytne emo když mu někdo zabije syna; triangulace pomocí házení granátů v metropoli; krvelační hardcore gangsteři roku 2012, co trpí syndromem Bondovských záporáků šedesátých let; kamera tak zmatená, že v půlce akčních scén není poznat co se děje; A HLAVNĚ ten chlíst nechutného sentimentu a rodinné pohody na konci.... Vyberte si sami co bylo nejhorší (a to nás ještě čeká Taken 3 a Taken 4, aby došlo k vyhubení celé mafiánské rodiny) ()

O.Peta

Dost možná si pokračování prvního dílu 96 hodin zaslouží titul nejzbytečnějšího filmu letošního roku. Stejně zbytečné bylo i pokračování Bourna, ale Megaton vyloženě ždíme značku a ze sebe nepřidá ani špetku. Na druhou stranu ho z velké části drží nad propastí Liam, který je v 60 neskutečnej frajer, proto se pocit úplné katastrofy nedostaví a prostřední pasáž mě i poměrně chytla. Příště bych ho radši viděl po boku Slye v Expendables 3. 60% ()

UncleG

"Zahraj to znovu, Liame"... Aneb když to fungovalo napoprvé, bude to fungovat znovu. Sledovat Taken a Taken 2 je jako dívat se na dva identický filmy, s tím rozdílem, že jednička byla první a dvojka je druhá. Ale abych jenom neskuhral... I tentokrát se Megatonovi povedlo ve mně probudit krvelačnou zrůdu. A tleskám skutečnosti, jak umně mi podsunul, že by nasranej Liam měl někomu nabodnout hlavu na skobu ve zdi. Od půlky filmu na to vyloženě čekám a nakonec jsem se dočkal. Takže vlastně spokojenost. Něch žije filmové násilí! Hip hip! ()

MikO_NR_1909

Aj jednotka je silno pritiahnutá za uši, ale Megaton z toho vyšperkoval priam až primitívny vývar, ktorý s pribúdajúcim finišom čoraz viac a viac chabne. Úprimne nechápem Neesona, ten človek mal (kedysi) našliapnuté do úplne iných levelov. Dá sa predpokladať, že trojka prekoná aj tento, už tak pošramotený diel. ()

speedy3

To v čem jednička Taken vynikala, dvojka naprosto propadá. To v čem jednička byla inovativní, je dvojka okoukaná a přehrávaná. 2* ()

erased

Po nijak zvlášť oslnivém prvním díle se kdovíjaké zázraky čekat nedaly. Chvílemi šel nový Taken sice hodně do pohádkových rovin, ale důležité je nakonec stejně jen to, že je ta akce stejně zábavná jako před čtyřmi lety. Jen tomu Liamovi přibylo pár vrásek. A Maggie vyrostla do krásy. V rámci možností tedy pokračování snad nemůže zklamat. ()

Alementina

Stejny jako jednicka vcetne vsech negativ ... takovy citlivy tatinek, co pozabiji desitku chlapku ani nemrkne... natoz aby se za sve hrdinske ciny musel alespon minimalne obhajovat u soudu... to ne, to on se po postrileni hromady typku v jedne zemi po trech tydnech trese u dcerine zkousky v autoskole ve sve rodne domovine, jak kdyby se vratil z dovolene... tohle neberu ani jako spoiler, neb vsem je od zacatku jasne, ze tatinek zase vsechny pozabiji a zachrani dcerusku i se svoji ex... no proste prehnane, prehnane, prehnane .. od zacatku do konce. ()

Tony.cs

Víte, Pierre Morel je dobrej v tom, že i z blbýho scénáře dokáže díky parádní akci udělat opravdový film. Megatonův problém je, že i kdyby měl dobrý scénář, neudělá film. Protože nezvládá akci. Rychlý střih má akci zrychlit. Zde i přes rychlý střih vypadá Neeson pomalý a neohrabaný. Nepřehledné souboje a vše bez špetky náboje, i když těch opravdových tu lítá dost. Megaton je nejhorší akční režisér, jakého znám. ()

gogos

Scénáristické vaření z vody, průměrná lineární chodičková zápletka, spousta wtf momentů a neskutečně špatný střih akčních scén. Besson se tentokráte 2x nevyznamenal a režisérský neum potvrdil i Megaton. Vše zachraňuje skvělá závěrečná třetina, stále dobrý, i když viditelně schřadnutý Neeson (60 let je holt 60 let...), typická brutální syrovost, vzhled hlavních hrdinek a taky fakt, že má snímek uspokojivou délku a přes fůru negativ naštěstí nezačne nudit. Na jedničku, na kterou se vždy rád a s chutí podívám, to nemá ani náhodou, ale jako večerní jednohubka na jedno shlédnutí to uplně neurazí. Hodně slabé 3* ()

SarumanKo

Tvorcom sa podarilo vykastrovať takmer všetko, čo som na jednotke miloval. Okrem Liama Neesona. Ten chlapík je na to proste príliš cool. Statočne sa borí tým svinstvom, zahŕňajúcim rutinnú akciu, zmiernenú brutalitu, debilnú rodinnú príťaž a fatálne zlyhávajúcu logiku, a pri tom si dokáže zachovať tvár. Až natoľko, že som mu vo chvíli, kedy sa zbavil dcéry a vyrazil na priamočiaru likvidáciu albánskej chamrade, znovu začal fandiť. (5/10) ()

Žralok

Kvalit 1. dílu to sice bohužel nedosahuje. I tak se ovšem jedná o nadprůměrný akční thriller. Po událostech z jedničky se na scénu dostává otec jednoho z únosců a chce pomstít synovu smrt. Společně s příbuznými ostatních zabitých padouchů dá dohromady plán na unesení jak Bryana tak i jeho bývalé ženy a dcery. Jakmile se všichni 3 sejdou v Istanbulu, plán se rozjíždí a události dostávají nečekaný spád. Nic nejde ani chvilku jak by si náš hrdina přál a celý svět se mu hroutí pod rukama. Naděje na záchranu nejbližších se mu pomalu vytrácí a on je doslova bezmocný. Podaří se mu i tentokrát obě ženy uchránit, nebo únosci dosáhnou své odplaty ? ()

Makky

Sám Besson by sa mal podujať k výučbe začínajúcich filmárov a premietať im Taken & Taken 2. Tu by každý videl, ako sa to má a ako sa to nemá robiť. Druhá časť je veľmi slabučký odvar prvého snímku, kde je všetko bez logiky a s neuveriteľne rušivým strihom. Nenudil som sa, ale potešený som tiež nebol. ()

Liam Neeson se vrátí v Taken 3. Za dvacku.

Liam Neeson se vrátí v Taken 3. Za dvacku.

26.06.2013

Tohle bude především o číslech, jak už to u sequelů úspěšných filmů bývá. Liam Neeson se původně už nechtěl vrátit jako nelítostný agent přinucený zabíjet Bryan Mills. Říkal něco ve smyslu: „Nemůžete… (více)

Hollywood z nás loni vytřískal víc peněz

Hollywood z nás loni vytřískal víc peněz

03.01.2013

Kevin Costner má tři dny na zabití

Kevin Costner má tři dny na zabití

16.12.2012

O tomhle projektu už jsme psali, ale postupně nabírá obsazení a přesnější tvary. Nejdřív fakta: půjde o další produkci EuropaCorp., tedy společnosti Luca Bessona. Ten jako obvykle poskytl námět a… (více)

Liam Neeson je zabiják

Liam Neeson je zabiják

20.11.2012

A snaží se ochránit svou rodinu před mafií. Že vám to něco připomíná? Ne, tohle není zpráva o dalším pokračování 96 hodin. U projektu studia Warner Bros. The All-Nighter lze očekávat, že půjde o… (více)