Vítejte ve městě, kde vládne zákon džungle!  V podsvětí Melbourne zuří tvrdý boj s nevypočitatelnou policií. Lupič a výtržník Pope Cody je v hledáčku mužů zákona, kteří by jej nejraději viděli mrtvého. Stojí za ním však jeho rodinný klan. Svou roli zde má pomsta za smrt matky a především závislost synovce ‚J‘, který se vrací domů a propadá osudové hře zločinu a drog. Sugestivní psychologický thriller debutujícího Australana Davida Michôda je fascinující studií rozkladu kriminálnické rodiny, strhávající s sebou do propasti celé své okolí. (oficiální text distributora)

KOZEL84

Doma je teplo,říkal Pepa Kainar.A někde je doma takový hic,že by se člověk usmažil.Hodně pozvolný film ze kterého je cítit jak se všechno děje pod povrchem a na povrchu zůstávají mrtvoly.Hudba-spíš zvukový podkres-dokonale dotváří atmosféru depresivního pekla,po kterém mám chut' jít,dát pusu mamce.Velká škoda,že hlavní roli hraje zombie bez výrazu,ale takový Ben Mendelsohn předvádí něco z čeho vůbec nejde spustit oči (už v kravině Tresspas zaujal).Oscar nic?Tak doufám,že se jemu i Edgertonovi bude v Americe dařit,páč to vypadá na další skvělý australský,herecký export (ne vážně,Crowe,Gibson,Ledger,Bana,Rush,Watts,Kidman...-to je samý skvost.A ne.Worthington ne).Necítil sem žádný kalkul a ani chvilku se nenudil! ()

Dr.Manhattan

Jeden z tych filmov na ktore myslim este dlho po zhliadnuti. A cim viac na ne myslim a premietam si v hlave co sa v nich udialo, tym viac hviezdiciek by som im dal. Pomaly vyvijajuca sa rodinna krimi drama, ktora vo vas nieco zanecha... Nieco, kvoli comu budete premyslat o tom, co sa tam vlastne odohralo. Tieto filmy mam velmi rad. A dakujem za to zakoncenie, uz som vazne myslel ze k tomu nedojde. Mat Jacki Weaver viac priestoru vo filme, mozno by si toho Oskara odniesla domov ona... ()

bezvim

Škoda, že se film pořádně rozjede až po hodině a půl, ale možná by pak ten závěr nevyzněl tak hlasitě. Vykreslení postav a jejich obsazení se vydařilo. Hudba pracuje dobře. Ten konec zasáhne přesně a tvrdě, jen to prostě trvá. ()

kostej_

Film má pomalejší rozjezd, ale postupně se díky postavě Joshe jako osamělého hrdiny proměňuje v úžasnou studii spravedlnosti. ()

Hapretor

Možný SPOILER! Retardovaně se tvářící teenager, který si neumí umýt po vysrání ruce, zneškodní hlavního bosse mafiánské rodiny, který není o nic míň retardovaný než onen teenager. K nim přidejte Gaye Pearce coby miloučkého, intelektuálního detektiva se slabostí pro retardované jedince a máme o zábavu postaráno. Nebo mám spíše upřesnit - o nudu postaráno. Velmi slabě průměrný thriller. Podobných je taková spousta a lepších, a přitom s menším rozpočtem. ()

agassi68

Podmanivý hudobný podmaz, sugestívne výkony kriminálnej rodiny a zdanlivo pomalé tempo sú atribúty, ktoré urobili z tohto filmu zážitok, dúfam že nielen pre mňa. Postupne zažijete psychickú traumu jediného člena rodiny, ktorý sa chcel vymaniť z pazúrov psychopatov na čele s mamou. Prakticky mi prekážal len Guy Pearce s Ftáčnikovskými fúzmi/ Ftáčnik=primátor BA/. ()

hororwatch

Ten film neměl naprosto co nabídnout svým obsahem a forma natočení to ještě umocnila na korunovanou nudu, z níž mě probral až konečný výstřel na Popa. Snímek se snaží naprosto okatě a účelově vymanit z kopy klasických akčně/ dramatických filmů a hraje si na něco inteligentnějšího, což není. Režisér si zřejmě myslel, že když film roztáhne na skoro dvě hodiny a pustí depresivní hudbu někam, kam se vůbec nehodí tak nad to vyzraje. Omyl. Jediný, co bylo depresivního, byl výběr do role vypravěče / schlíplého chudinky ,,J'' , který buďto měl za úkol se celý film tvářit a chovat jako dement nebo to dement je. Zajímavé charaktery ( Guy Pearce + Baz ( jméno herce neznam) ) nedostávají téměř žádný prostor. Film měl pár záchvěvů, které mě donutily pootevřít jedno víčko oka, ale ty hned rozfoukal slabý vánek. Víc nevím co mám psát, protože v podstatě není o čem. ()

Radek.SCH

Nenechte se zmást rozporuplným hodnocením. To se jen zdejší hodnotitelé přežraly filmů a lepší hodnocení dávají jen svým favoritům. Animal Kingdom nemá podporu zvučných jmen hereckých (snad kromě Pearce) ani režijních (režírovat to například Nolan, tak by to bylo samozřejmě lepší a rafinovanější, ale hodnocení by se i tak neúměrně zvedlo do výšin). Michôd je celovečerní debutant, kterého nikdo nezná, australské filmy u nás taky nemají kdovíjakou fan základnu a kriminálka bez efektivního střílení, akce, honiček, drsných hlášek, známých gesichter (Wilis, Statham, Diesel), nadupaných trailerů a odhalených holek prostě není ono. To že se jedná o rize artový film, takže přiměřená dávka nudy se dostaví, je snad přirozené (já osobně jsem se ale nenudil, ale chápu, že pomalejší tempo může někoho, kdo má problémy s koncentrací, odradit). Frecheville nemá sympatickou tvářičku jako Pitt, ani takové charizma, ale hrát umí, a role J. mu jednoznačně sedla. Když k tomu přidáte podprahovou hudbu, spomalené snímání, občasné stříkání mozkomíšní tekutiny na zdi, zadní záběry na Frecheville proplouvajícího ulicemi kdoví-jakého-města a výbornou Weaver v roli Matky, vznikne vám z toho podařený film, z kterého (kdyby ho natočili ČEŠI), by se celá česká divácká a odborná veřejnost posadila na prdel, kina by byla plná až po půdu a na Oscary by vyslali hádejte koho. Ale co chcete od národa, který si pod drsným filmem představuje Bastardy nebo Tacho. - 80 % ()

n3uro

Musim říct že jsem čekal úplně jinej film; nečekal sem že na mě zapůsobí tak silně depresivně, byť i přes to že 99% z filmu je totální nuda. Ke konci se příběh trochu rozběhnul ale nesplnil moje očekávání že v něm odehraje jediná logická, jediná správná věc. Celou dobu jsem měl pocit že je něco špatně, možná je to částečně zbytkovým alkoholem co mi proudí v krvi, ale stoprocentně je to příběhem. Dokážu si velmi živě představit duševní nálepku "WRONG" na idee příběhu. A taky to mohlo být kratší. Nečekejte že tohle bude další z řady blockbusterů, pokroucenost tohoto filmu asi nikdo neodtuší dokuď se na něj nepodívá. Nakonec ani nevím jak to mám hodnotit - čtyři nebo dvě hvězdy? ()

Harts

Film, jenž se spíše odehrával v hloubi duše každého díváka než na filmovém plátně, hluboký psychologický zážitek o tom, jak někteří jsou bez jakýchkoliv výčitek a v některých to přímo tiše řve. ()

Charlie84

O 100% lepší než Město, na které jsem se o 100% víc těšil. Je nadmíru osvěžující vidět, že gangsteři nejsou cool chlapíci, ale parta více či méně, tak či onak narušených individuí, kterým nemůžete fandit ani při nejlepší dobré vůli. Ono ne že by na tom kluci od policiie byly výrazně lépe. Jediná sympatická postava zemře sotva ve třetině filmu, pak už se jen čeká, až se zbývající postřílí mezi sebou, případně jestli to někdo přežije. Což je vlastně ve finále jedno. Nezávislácký look tomu přidává na autentičnosti, přítomnost jen a pouze buď retardovaných, bezmocných nebo záporných postav na atmosféře. Jednoznačně překvapení tohoto roku. ()

kvardis

Skveli herci , skvela atmosfera,paradne nevsedne tahly dej, ktery pravem zaujme. Australska gangsterka, jejz hlavnim hrdinou je mlady chlapec, ktery nevi na kterou stranu se pridat, jestli k rodine nebo k pravu a "dobru" ,revoltuje v sobe povrchne klidnym dojmem, tim ztraci nejspis nejake sympatie. ()

actor-SP

Zložitá spleť ľudských vzťahov tu vytvára dojem reálneho sveta, ktorý nás obklopuje, no je nevnímaný. Snímka so silnými momentmi, no nie dostatočne zábavne vykreslená. Diváka každou minútou viac a viac traumatizuje jej monotónnosť a smutným faktom je, že či už ju dokonca dopozeráte, alebo nie, dojem z filmu bude zrejme rovnaký. Slabé 3.5* ()

jauzdu

Použití civilní kamery se ukázalo jako nejlepší cesta k vyobrazení jakoby reálného života jedné prohnilé rodinky. Mírné tempo, které nepotřebuje zběsilé prostřihy s cákanci krve a slušně může stavět pouze na dialozích a silných charakterech. Přepychové herecké výkony všech zúčastněných. Pro mě velmi nečekaný silný zážitek z ČT art. Děkuji! ()

Petulka88

Velice příjemné překvapení. Je sice pravda, že hned ze začátku jsem měl v postavách trošku bordel, ale netrvalo dlouho a zorientoval jsem se. Odměnou za to mi byla napínavá kriminálka, která si dokáže udržet divákovu pozornost téměř celé 2 hodiny, a to především díky několika dějovým zvratům, ale hlavně díky výborným hereckým výkonům. Jen díky hercům můžu říct, že babička hlavního hrdiny je opravdu slizoun k pohledání a Papež je řádně ujetej magor, který se s ničím a ani s nikým nepáře. Přece jen mi přišlo, že ke konci tempo filmu, které se do té doby jen a jen stupňovalo, začalo trochu váznout a celý film se jakoby zastaví na místě. Závěrečnou pointu jsem nečekal, ale těžko říct jestli patří zrovna k těm nejlepším. Ale to jsou jen drobnější výtky, jinak se jedná o povedenou záležitost, které by diváci měli dát šanci. ()

Werde

K hlavnímu představiteli (James Frecheville) si budete těžko prokousávat cestu..Je to neslanej nemastnej "ťunťa". Celkově se snaží film zaujmout svou syrovostí, a to je taky jediná světlá stránka... ()

ljukyljuk

Netypický krimi thriller, z ktorého je úplne zreteľné, že nejde o klasický Holywood. Teda, austrálsky akcent by to tiež mohol dosť prezradiť, obviously, ale sú tu aj iné veci, ktoré ho odlišujú. Napríklad v obsadení nehľadajte žiadneho hottie zločinca ani sexi policajtku (dámy, ešte aj Guy Pearce tu má mustáž, takže ani nad tým slintať nebudete) a rovnako nečakajte nejaké nadupané akčné scény. Je tu naháňačka, to áno, ale žiadne výbuchy, žiadne helikoptéry ani preskakovanie medzi autami... Nuž, Animal Kingdom sa teda zatiaľ môže zdať ako nudný film s nezaujímavými hercami. Ale omyl. Tento film je zaujímavý práve úplnou obyčajnosťou a realistickosťou. Lebo keď uvidíte ten barak, kde sa dohadujú kšefty, tak tam jednoducho nevidíte hercov, ale gangstrov... A teda, nesmiem zabudnúť aj mamu gangsterku (herečke Jacki Weaver by som za jej výkon ruky-nohy bozkával). Akčné scény úplne dostatočne vykompenzuje atmosféra stupňujúceho sa napätia, ktoré občas bolo tak sakramentsky čitateľné, že by som ho nakrájal aj cez monitor, a pritom sa nič bombastické nemuselo diať, stačí pohľad, nájazd kamerou a efekt sa dostavil. K tomu niekoľko nečakaných dejových zvratov, ktoré prídu TAKTO! rýchlo, uveriteľné a neprehrávané herectvo a výsledkom je Animal Kingdom. Možno neohúri každého, ale komu netreba ku šťastiu explózie a la Michael Bay, ten si príde na svoje. 80% ()

polonius

Tohle, že je režisérův první větší film? Tleskám! Naprosto jiný přístup k tomuhle žánru je neobyčejným oživením! ()

Nástupce krále Leonida v další Třístovce

Nástupce krále Leonida v další Třístovce