Twilight sága: Rozbřesk - 2. část

• USA The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2 (více)

Cappuccino

Podpriemerný námet, plus nadpriemerné spracovanie, rovná sa priemerný výsledok. Určite nemôžem povedať, že by nastala výraznejšia nuda, sága je u konca a treba podotknúť, že s pomerne dôstojným, dvojdielnym zakončením. Csfd hodnotenie je opäť davovou psýchózou podhodnotené. Odpad si zaslúžia iné snímky. ()

liskam

Když Jeane Grey konečně dokázala oběvit svou skrytou sílu, kterou samozřejmně použila k ochraně své lásky Logana, a v bitvě proti Erikovy Lensherovy a jeho nohsledům také Ororo Munroe, Kurta Wagnera a Roberta "Bobby" Drakea. Mé náctilété srdíčko opravdu zaplesalo štěstím. Sice jsem po chvilce zjistil, že celá ta (dětsky provedená mela), byl jen trik Carlese Xaviera, ale i tak mi bylo jasné, že ti dobří X-meni zvítězí nad těmi ošklivými a zlými X-meny. A ANO dobře to dopadlo, a já jsem na konci filmu mohl utřít mé uslzené tváře.... ... Počkat........Cože..???...... Tohle nebyl remake na X-men poslední vzdor...??? ... ááááááha......:-( ....tohle byla vlastně Twightlight sága - rozbřesk č.2.. No, takhle jsem to asi vyděl.... tak nějak nemastný neslaný konec. Místo napětí (v knize..ano četl jsem jí) pouhá slaďárna. Z Epické bitvy se stalo dětské hraní s cínovými vojáčky. A to se ani nebudu zniňovat na některými naprosto zbytečnými scénami. Ale to se dalo čekat když někdo z jednoho dělá dvě.. Takže za mě 45% ()

kingik odpad!

Pozor+++pozor+++ po završení celé antihororové ságy hrozí nepřipraveným divákům krystalicky čistá sugesce debility a nahlížení na ženské tvůrce, jako na surrealisticky pitomé bytosti. Stojím u děkovačky letošních anticen Zlaté maliny a děkuji spisovatelce Stephanie Meyer, scenáristce Mellisse Rosenberg (podle mě nemá vyšší IQ než někdejší pornoherec) a v neposlední řadě také režisérovi Bill Condonovi, jaký mě připravili nevídaný zážitek v podobě nového 3DDD rozměru. Za film jsem si totiž prošel třemi fázemi a všechny byly Debilní. První fáze (cca úvodních 30 min.) sestávala z debilních, a podotýkám vážně míněných dialogů, kdy co replika, tak to nevídaná perla. Druhou fázi (cca 45 min.) bych označil nejen za maximum debilum stupidum, ale také, jako za maximálně zmatenou. Dokonale jsem se ztratil v ději, nechápal jsem, o co jde, namátkou se, mimo jiné, na scénu dostavily zcela nefunkčně, nepochopitelně, a jak jinak, než zmateně, dvě amazonky, anebo se objevily prvky z "x-menů". Třetí fáze (posledních cca 30 min.) byla asi nejméně debilní, ale za to vrchol celého filmu. Avizovaná epická bitva Cullenovi versus Volturiovi, ke které se schylovalo, se v reálném ději neodehrála a byla jen budoucí vizí jedné z kladných ženských postav!!! Plátnem v té době sice létalo na tak korektní sérii množství utržených hlav, ale v podstatě to prachmizerný dojem nijak nevylepšilo. Poté následovala opět pro mě nepochopitelná rekapitulace a jakési připomenutí předchozích dílů, respektive vztahu Bella & Edward. Pak už následovaly vysvobozující závěrečné titulky a i ty byly opět zmatené. Objevily se v nich totiž tváře herců, kteří se v závěrečném dílu vůbec neobjevily. Obludný děj pak už jen dorazila nepovedená digitální animace (vlci + potomek s digitálním obličejem ústřední dvojky jménem Renesma). Ještě jednou tvůrcům díky za nevšední zážitek u filmu. Tohle jsme opravdu nečekali!!! Klady: série skončila + zajímavě nastajlovaná Maggie Grace+Dakota Fanning + MyAnna Buring + Casey Lebow + pěkný vizuál + utrhané hlavy se také počítají + zavolejte duo Friedberg & Seltzer, aby to ještě jednou zparodovali. Zápory: maximálně debilní + zmatený + smysl nedávající děj + zmatená režie + absurdně vystavěný scénář + příšerný námět + nejhorší herecké výkony všech (dob) zúčastněných bez výjimky v čele s Michaelem Sheenem + legračně zrychlený "upíří" pohyb Belly + Billy Burke jako otec, co v lese spustl a neholí se, respektive nemá čím se holit + nasupené a zlostné pohledy Kristen Stewart vyvolávající smích + svlečené tričko a trapná muskulatura Taylora Lautnera + amazonky + zvláštní paruka Nikki Reed +Jackson Rathbone + nepovedená a příliš okatá digitální animace vlků + pumy + Renesmy + porušování zásad pro upírské filmy + nefunkční doladění děje prvky z jiných filmů, respektive z jiných časových období + celé je to hovadina. Mé hodnocení: 0% ()

dr.horrible

Pre vyššiu technickú úroveň a celistvejší (takmer uspokojivý) príbeh, je toto jediná časť dosahujúca úrovne troch hviezd, stále ale zabitá detailami, smiešnou mytológiou a podpriemerným herectvom všetkých zúčastnených. Zároveň sa jedná o jediný zábavný film série. 50% Väčšina hejtu sa vždy ukáže byť falošným, preto som do toho šiel s otvorenou mysľou, ani po dôkladnom zvážení ale skrátka Twilight sága neprináša dostatok pôžitku v akomkoľvek smere. O slušnej technickej úrovni sa dá rozprávať iba pri poslednej časti (možno posledných dvoch), herecky je to zlé stále a podľa mňa úmyselne. Príbeh prináša málo akcie, ale čo viac: nedostatok romantiky. Prvé tri epizódy sú hlavné (tri) postavy vystavené neustálym (neustále tým istým) dilemám, zatiaľčo o láske sa väčšinou iba rozpráva. Prvé tri časti majú navyše prakticky len  jedného záporáka, takže tri filmy - šesť hodín sa riešia identické konflikty dá sa povedať vo všetkých rovinách. Z postáv mi z celej série prirástla k srdcu len minirolička Dakoty Fanning.  Z hlavnej trojice je Bella extrémne nesympatická, Edward frigidný a Jacob najviac friendzone-nutý charakter v histórii kinematografu (“Sluší Vám to spolu”). Dokonca ani vizuál nie je potešujúci, pričom zvykne využívať rôznych kontrastov (hlavne) bielej, čiernej a červenej, a príbeh sa zo značnej časti odohráva vo fotogenickom prostredí zasnežených hôr. Vnútorné pravidlá Meyerovej vesmíru (a základ nenávideného/milovaného young adult žánru) sú postačujúce výhradne pre vkus juvenilnych dievčat a tie jediné pravdepodobne môže Stmievanie uspokojovať. Pri nádeji, že ony - obyčajné, môžu byť tiež výnimočnými a jedného dňa sa o ne pobijú svalnatí krásavci. Pre nás ostatných je to ale celé len hlúpe a zle zaranžované. Päť filmov, odo mňa dohromady šesť hviezdičiek, a to som sa snažil byť objektívny (to ja vždy). ()

Tsuki

Ani tohle sice nebylo na pět hvězd, ale je pravda, že Rozbřesk (první i tato druhá část) zvedly úroveň docela vysoko. Pořád se sice najdou nějaké trapnější nebo ne až tak povedené scény (například scéna, kdy na začátku leze Bella s upírskou vervou po skále, působí dost hloupě), ale těchto scén je v podstatě minimum. Převládají scény, na které se dobře kouká nebo jsou nějakým způsobem zábavné (opět musím připomenout, že oproti Novému Měsíci tady skutečně jde o zamýšlený vtip - u Jacobovy svlékací scény jsem se fakt nasmála). Objeví se několik nových zajímavých upírů a zlatým hřebem je samozřejmě závěrečná bitva, která je propracovaná a hodně efektní (plus překvápko jako třešnička na konec). Já jsem tedy opět spokojená na čtyři hvězdičky. A musím pochválit i povedené úvodní a závěrečné titulky. ~(4,3)~ ()

Ellesime

Nějak nechápu, proč je to rozděleno na dva díly. A jo, vlastně chápu, prachy jsou prachy. Oba filmy jsou utahané, vleklé a do dvou hodin by se daly zhustit úúúúplně v klidu. Trochu mi taky vadilo to umělohmotné bejby - copak nešlo udělat nějak přirozeněji? O Kristen Stewart, která snad už neumí pusu vůbec dovřít, se raději nebudu zmiňovat, jen řeknu, že jakmile se přeměnila na vempájrku, tak mi vadila ze všech filmů asi nejmíň. Jo a ještě něco -to byl opravdu Patizón zvolen nejvíc sexy mužem planety? Brrr.... ()

Sinecod

Až na závěrečnou bitvu, která se vlastně neodehrála je ten film dost hloupá blitinka, která mě ničím nezaujala a od odpadu! to vytáhlo maloučko "scének". Jo a nesmím opomenout snad to nejhorší: to si maskérka nevšimla, že se obrovská vrstva světlého make-upu sráží hercům na ksichtě a tvoří tak nehezké mapy a vrásky? Poslední puntík k směšnosti.. ()

Anderton

Z blata do stále väčšej a väčšej kaluže diel druhý. Solídna prvá časť celej série poskytovala nádej na epické/inteligentnejšie/šťavnatejšie pokračovania, ale stal sa pravý opak. Absolútne nevyužitý potenciál námetu, čo ale bude chybou viac kníh, ako filmárov, ale žiaden z nich sa nepredviedol v podstate v ničom. Mizerné triky, gýčovité obrázky krajiny a určitá televíznosť proste nemôže z Twighlightu urobiť konkurenciu HP v túžbe po získaní si teen diváčky. Stalo sa a keďže som zase musel vidieť Lautnerovu hruď (nehovoriac o jeho výraze tváre) nad jednu hviezdu nepôjdem. BTW Michael Sheen by zaslúžil za upísanie sa tejto ságe odtrhnúť hlavu. A nemyslím to iba obrazne. ()

Socrates

Ale jo, až se mi chce říct, že to za to stálo, všechno tohle absolvovat. (No, pustit si znovu tři prostřední díly, asi bych si za to tvrzení dal facku, ale...) Velký překvápko! Docela svižný dílko, Jacob a Bella snesitelní, proti příběhu nic nemám a romanťáren tentokrát tak akorát. Kazily to jen slabší triky, Edward se svejma ichtylníma ksichtama a pár trapnejch situací a dialogů. Možná jsem samým překvapením přihodil hvězdičku navíc, ale nevadí, aspoň to trochu vyváží to umělý podhodnocování haterů týhle série. (Proč na to vlastně choděj?) ()

Frajer42

Nedokážu slovy popsat, jak moc je tento díl lepší než všechny předešlé dohromady. Konečně se dostal na úroveň divácké snesitelnosti, za což mu skládám poklonu, protože jsem to nečekal ani v nejrůžovějších snech. Samozřejmě je ve filmu stále mnoho nesmyslů, pičovin a ptákovin, které si neodpustím vyjmenovat. Začal bych u počítačových efektů v popředí s digitálním miminem. Takhle blbé a debilní efekty nebyly jistě k vidění ani mnoho let nazpět. K jejich docenění je asi nutné býti retardovaným debilem. Dále bych se pozastavil u té hnusné přeslazené omáčky, která je vehementně cpána do každého dílu. Zejména díl předchozí byl na její hnusné pachuti vybudován. Zde je jí výrazně méně, ale ten její hnusný zápach je cítit asi stejnou měrou, jak zdejším ,,upírům" smrdí ,,vlkodlaci". Tahle omáčka je ve filmu asi pouze pro oslovení širokého diváctva, ve kterém 97,6 % tvoří retardované 10 - 12 leté puberťačky, co ještě neměly měsíčky. A konečně se dostávám k poslední výtce, která mi stojí za vypsání. Tou výtkou není nic menšího než nejrostodivnější ,,superschopnosti", které pojem ,,upír" škrtají a nad něj píší ,,,,,,,,,,upír""""". Ano, skutečně takhle výrazně se zdejší ,,,,,,,,,,upíři""""" od těch původních liší. Jinak se samozřejmě jedná o krásný film a stojí za to ho vidět. P.S. Ty čárky dole symbolizují pochopitelně dolní úvozovky. Film mi rozhodně nestojí za to, abych hledal, že se tyhle úvozovky („) dají psát například použitím kombinace: levý alt+0132. Jo a hodnocení? Hodnotím 2*. Poznámka pro dementy, která je zde rozhodně na místě: dvojka je celé číslo přesně mezi jedničkou a trojkou. ()

Kothy

Kupodivu to nebylo špatné. Čekal jsem horší. Nejlepší díl, až tenhle mě přesvědčil. Hlavně ty jejich schopnosti se mi líbily. Ani jsem nevěděl, že jich mají tolik. Hlavně závěrečná bitva byla hodně dobrá. Aspoň už si trhají hlavy a nelítá jenom sklo jak ve 3. dílu... ()

boshke

Já se bavil. Jako u většiny dílů této skvostné ságy. Začátek byl zábavný - no prostě telenovela - a zábava to byla i nadále, i v očekávání osudové střetnutí zlých upírů s hodnými upíry a hodnými vlkodlaky (WTF?). OK, za jeden z největších filmových WTF momentů považuji "vyvrcholení" této ságy. Už jen hodně nucená "osudovost" celého setkání asi padesáti človíčků na zasněžené pláni byla vtipná, což pak při řežbě podpořila ještě LOTRovská hudba. Ale moment, kdy divák zjistí, že se žádná bitva neodehrála (a ani neodehraje), posílá opravdu do kolen. Vyvrcholením pěti filmů je tedy (ne)přátelská debata a odchod všech zúčastněných vlastním směrem. Bomba. A proč není produkce schopna na natáčení sehnat reálné dítě a dolepí tam tak trapně umělohmotného parchanta, nechápu... 80% ()

Kudly4

Tenkrát jsem viděl (nedobrovolně) pouze tento finální díl. Dobrovolně si sám nikdy předešlé díly nepustím. Ovšem tohle nebylo špatné, tu závěrečnou, povedenou bitvu na ledě či kde, si pamatuji doteď. ()

AllShallFall

Tohle je snad jedinej díl na který jsem se díval rád. Samotnému se mi nechce věřit, že ho takhle hodnotím. Až shlédnu lepší kvalitu, napíšu rozvinutější komentář. Prozatím úspěch ()

swamp

Finální bitva je tady! WTF?! Ano, jedno velké WTF zakončení mizerné gay-upíří série. Nebudu se asi více rozepisovat o tom, jak je Bella jako upírka trapně vyfrajírkovaná, aby všem vzápětí mohla ukázat své citlivé "hraní" v podobě pootevřené pusy a zasklených očí. A proč tam je sakra pořád ten Jacob?! ()

LoLaa

Jít na tohle do kina byla zpočátku spíše povinnost, četla jsem totiž všechny knížky a viděla všechny předchozí (ne moc povedené) filmy, ale tento prvotní účel se nakonec změnil. Poslední díl jsem si užila a utekl celkem rychle a já jsem se ani nestihla začít nudit. :) Určitě se jedná o nejlepší část celé série s hromadou zvratů a zajímavých scén. Pár hluchých momentů a chyb se samozřejmě našlo, ale vše přebila skvělá atmosféra, hlavně bych vyzvedla tu ve scéně týkající se souboje. Všichni herci podle mě ve srovnání s minulými díly dospěli a jejich herecké schopnosti vzrostly mnohonásobně. Trochu mi vadil ten sentimentální konec, který mě však i přes obrovskou snahu nedohnal k slzám a nemohla jsem tak napodobit pubertální faninky. Film však doporučuji jako oddychovku, od které by člověk neměl moc očekávat a třeba bude odměněn příjemným překvapením :) ()