Twilight sága: Rozbřesk - 2. část

• USA The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2 (více)

Katullka

Popcorn a házej na obrazovku! Nová picí hra: Zemře někdo napij se... a tak dále a tak dále. Škoda, že už naposledy. ()

Kamca_

Jsem ráda, že už je to konečně poslední díl ságy. Nejvíc se mi líbil první díl. U tohoto dílu jsem se opět nudila. Tady to nezachránila ani Kristen. Víc se mi líbila jako člověk než jako upír ... A nechápu tu dlouhou stopáž. Děj se začal táhnout už po půl hodině. Kristen Stewart mám jako herečku ráda, ale svůj herecký talent ukázala v jiných filmech než ve Stmívání. Bohužel kvůli této sérií si jí bude hodně lidí spojovat právě s Twillight. Sečteno, podtrženo - tenhle díl byl totální propadák. 25% (ze soucitu). ()

MoiJe

Keď začali záverečné titulky a hudba, čakala som, že sa všetci chytia za ruky a začnú spievať, nejak ako v Shrekovi. Inak o deji nemá zmysel, čo ma ale fascinovalo, bolo posúvanie celej mytológie v pozadí do ďalších a ďalších levelov absurdity. ()

Terva

To je podvod, upíři a jsou vidět v zrcadle. CITÁT - Musíš nejdřív ovládnout žízeň.......... Pak nám holka skáče jak Hulk a mě to připadá strašně směšné. Prostě mě tahle série vůbec nevzala. Akční scény jsou sice nádherné, ale všechno to kolem je prostě jen blbost. CITÁT - Nebo ne?........... To digitální dítě to už mě dostalo a já se celkem smál. Ale asi to nemá být komedie, že? A pak zase všichni dělají tuli-tuli. ()

Lyli

Konec jedné ságy, a není vůbec špatný. Ovšem pravdou je, že takhle to vidím jenom kvůli druhé půlce filmu. Začátek byl toporný, až jsem skoro cítila fyzickou bolest. Ano, zmlácení vlkodlaka + první lov to zachraňovalo, jenže cca 4 minuty nezachrání téměř třicet dalších nudných. Takže po přetrpění toho řečnění, konečně přicházejí nové postavy a směle se blížíme k pořádné akci. Nečekala jsem takový ultimativní masakr a o to víc jsem nadšená. Co na tom, že se to vlastně nestalo? Ty emoce, když padá k zemi jeden hlavní hrdina za druhým, jsou neskutečné (fanoušci rozumí). Následně šťastný konec a půlka kina ždímá kapesníky. Co dodat? Bavila jsem se, a tak to má být. Edit (12.3.13) - No, dobře, 4* byly možná hodně unáhlené... ()

JohnCZ

Ta věčná nenávist vůči Twilightu jde naprosto mimo mě a i přestože si i já občas rýpnu do poker fejsu Kristen Stewart, rozhodně nemíním filmu nasolit "z principu" odpad, aniž bych ho zhlédl. Knihy jsem nečetl (a nejspíš ani číst nebudu), ale filmová série rozhodně není jenom pro "nablblé třináctky". Ano, film má opět místa, kde bych na té přeslazenosti ubral, ale v tomto díle je jí z celé série rozhodně nejméně. Naopak o slovo si říká akce a hlavně epická bitva, na kterou každý čekal, a která se dle mého názoru povedla, byť její okolnosti mě trochu naštvaly (aneb jak udělat efektní řežbu aniž by musely zemřít některé postavy). Herecký výkon Michaela Sheena fakt pobavil. Spolu s jedničkou nejlepší díl ze série. ()

Chermy

Zajímalo by mě kolika dětem zkazí fanatické fanynky (budoucí maminky) život jménem Renesmee. Hvězdu dávám za hudbu, protože za takovou melodickou a tématicky bohatou parádu si Burwell zaslouží velkou pochvalu. ()

Petrson17

Musím se přiznat, že jsem nebyl nikdy Twilight fanoušek. První díl se mi celkem líbil, hlavně zpracováním a dobrým příběhem, nikdy jsem však nemusel příliš přeslazené scény. Finální díl musím o trochu víc pozvednout, jelikož mne mile překvapil. Myslím, že je to velmi epická a krásná tečka za celou ságou. Poslední díl vlastně postrádá trochu děj, ale je mnohem víc akční ( finální bitva, byla vskutku epická, ikdyž vlastně, no ale nebudu nic prozrazovat ) a mnohem víc fantasy ( tvůrci si pohráli s jednotlivými schopnostmi, takže se vymyká trochu předchozím dílům, ale jelikož jsem fantasy fanda, tak jsem byl nadšený ), na druhou stranu mě iritovaly, ale zároven pobavily některé laciné efekty ( např. digitální dítě ) a jako vždy přeslazené, tupoduté zamilované rozhovory. Mé hodnocení možná trochu ovlivnuje, jak moc mě finální díl překvapil, ale musím uznat, že jsem odcházel spokojený a útraty za lístek nelituji ! Bezesporu nejlepší díl ságy, alespon pro mne. . . Mé hodnocení : je to tak mezi - 3-4 hvězdami. - 65 % - ()

Skrk odpad!

Absolutní prázdnota (herci nemají příliš prostoru, dokonce i Robert Pattinson je v povzdálí) s klasicky hloupými dialogy, která až v úplném finále, kde se trhají hlavy i čelisty (ale samozřejmě s absencí jakékoliv krve), nějak graduje. Což se samozřejmě i Twilight haterovi jako jsem já začne líbit a cokoliv odpouštět, ale to by nesmělo dopadnout tak, jak to dopadlo. Člověk začne být opět šíleně znechucený a následující vyláskovaný happy end celou tu nasranost jenom potvrdí, takže zapomene na EPIC (FAIL) finále a Schwarzkopf, který na konci potvrdil svůj dlouhotrvající účinek a napaří mu bez milosti odpad. __ Jo a abych nezapomněl, komentář obsahuje spoilery. ()

Suzie05

Jednoznačně nejlepší a možná i jediná hláška filmu: Ty jsi pojmenoval moji dceru po lochnesské příšeře?! ()

corpsy

Ach, aká škoda, že tvorcovia ( vlastne aj herecký predstavitelia ), nevložili do finále všetky svoje zručnosti. Ten telenovelovský scenár s dialógmi tak naivnými a jednoduchými sa len tak nevidí. Línie, ktoré potrebujú a pýtajú si rozviesť, sa strácajú v neznáme a naopak scény, ktoré by vôbec nemuseli vo filme zavadzať, sú v plnom prúde. Akčné finále ale stojí za to ( v rámci ), objavia sa aj nejaké tie emócie a človek pri záverečných sentimentálne ladených titulkoch rozmýšľa ( pri pohľade na celý herecký ansámbel ságy ), že síce postavy boli fyziognomicky šikovne, ale talentovo slabo obsadené. ()

Ajinka126

Podle mě je to nejlepší díl série.. i když ne že by něco změnil, nebo skončil nepředvídatelně, to zase musíme zůstat nohama na zemi.. ale přesto mi to nedalo, abych to neocenila, protože v tomto vampire segmentu to byl slušný film. ()

El Pistolero

Tak fajn, díkybohu mám tuhle ságu konečně za sebou a už o ní nechci ani slyšet. Překvapilo mě, že poslední část je tou zdaleka nejstravitelnější, když první part „Rozbřesku“ byla čirým utrpením, a že Pattinson je v céle sérii mnohem snesitelnější a sympatičtější než Stewart, která kandiduje na nejotravnější ženskou postavu všech dob. ()

PauloZ

Vážení a milí spoluuživatelé ČSFD. V jistý moment svého zdejšího působení, jsem si opravdu myslel, že hodnocení filmů má jakýsi objektivní význam, ale ty doby jsou čím dále vzdálenější. Nebo alespoň to tak vnímám z některých aktuálně hodnocených filmů, mezi které patří i závěrečný díl téhle emo romance. Musím dát 4* a rád podopřím tenhle závěrečný díl upíří ságy, která je samozřejmě ultra sladká, ale taky jsem ochoten naplno akceptovat tu bídně slabou předlohu a dokážu ocenit obrovské snahy rejži Condona, který z toho vydusil věru poutavou, zábavnou, napínavou, akční a v závěru i dosti podlou podívanou! Rozbřesk 2. část je díl, který stojí sám o sobě a veškeré předešlé počiny maže a převelice přebíjí snad úplně ve všech směrech. Šel jsem do kina na emo srandu a dostal jsem opravdu solidní podívanou, která mě překvapila a bavila. Finálový fajt je opravdu velmi dobrý, digitálně v rámci série výborný a moment překvapení funguje na 100%! Jen bych to rozhodně utl před tím ultracukrkandlovým finišem na louce. Fenomén odpadu je u tohohle dílu velmi nemístný, je to náznak buď hloupé setrvačnosti, nebo neschopnosti a nadutosti jedinců jakékoliv kvality přiznat. Bavil jsem se opravdu nečekaně a jelikož jsem dal 1. části po 3*, tak zde musím dát v naprostém klidu 4*. Nice work Condon. ()

kleopetra

Nechápu, proč na to do toho kina chodíte, když se vám nelíbily předchozí díly. To vás k tomu přítelkyně nutí či co? Prostě doják pro holky, tak se s tím smiřte, že ženy mají rádi romantiku... Jednoduchý příběh, málo akce, naředěný děj, to určitě ano, oskara bych také nikomu nedala - to je pravda. Jenže já šla do kina na sen... Láska navždy. Také mám raději akční filmy a upíry, co umí kung-fu, ale nějaka oddechovka...Kdyby to byl opravdu takový odpad! Tak na to do kina nikdo nechodí. Nejlepší jsou pokrytci, co na to jdou, celou dobu to pomlouvají a stejně vydrží až do konce jen aby to mohli pomlouvat, protože se nedokáží vyrovnat s tím, že by se jim na tom mohlo v skrytu duše něco líbit. Mě se třeba nelíbí Saw. S odporem jsem přetrpěla jedničku, protože přítel nechtěl jet domů, ale opradu jsem si další díly nepouštěla, nikdo mě na ně nedostal a opravdu jsem tu pak nezačala dávat dalším dílům odpad! Nijak mě nezajímalo, jestli mohou být další díly ještě horší než ten první. Nový měsícc byl hodně slabý a unylý, ale Rozbřesk je konečně zajímavý! Jedna hvězdička navíc určitě proto, že miluji fantasy :-) ()

draggo

První část Rozbřesku byla pro mě takové zoufalství, že jsem k závěrečné části nechoval už žádné naděje, byť nabízela daleko zajímavější obsah - aneb konečně se tam něco děje. A hle, překvapení jako hrom a rozhodně nejlepší díl ságy. Už začátek, kdy Bella poznává své nové upírské schopnosti překypoval pěknými vizuálními nápady, prvnímu lovu nechyběla dynamika a první upírská noc Belly s Edwardem vypadala překvapivě... živě :) Vážně, herecké umění hlavního tria se opravdu zlepšilo (možná i tím, že mají co hrát :)) a ani při romantických scénách jsem si nepřipadal nijak trapně, konečně jejich vztah působil uvěřitelně. Závěrečný film ale zdaleka není jen o lásce, tentokrát má celý příběh daleko větší rozmach a konečně se nám ukáže upírský svět v celé své kráse, ať už je to mlčenlivá armáda Volturiů zahalená v černém, nebo samostatně žijící upíři ze všech koutů světa - od Rumunska po Brazílii. Nováčci se mi líbili a celkově film oživili, ačkoli bych si klidně dovedl představit více prostoru pro každého - minimálně Garrett, Alistair, Zafrina a Benjamin by za to stáli. Všechny ty jejich zvláštní schopnosti musely určitě nadchnout každého, kdo má alespoň trochu rád fantasy a závěrečné promluvy před odchodem do boje měly až překvapivou emocionální sílu. Závěr se oproti knižní verzi trochu liší, nebudu prozrazovat v čem, nicméně celému kinu to tak trochu vyrazilo dech :) Nicméně to filmové se mi líbilo více, bitvě na sněžné pláni nechybí jistá velkolepost, možná je jen trochu škoda občas zmateného střihua a příliš rychlého umírání některých postav. Stejně tak úroveň digitálních triků, kterých je v závěrečném dílu použito více než kdy předtím, je docela kolísavá, což je škoda. Zato hudba je opět skvělá, ať už klasická instrumentální, tak i vybrané písničky, zvláště se mi líbila A Thousand Years od Christiny Perri, která krásně podbarvovala pěkné závěrečné titulky. Závěr je pak ovšem klasicky přeslazený a extrémně šťastný, což mi ve výsledku vůbec nevadí. odpovídá to předloze a navíc mi nepřijde špatné čas od času vidět film, kde všechno probíhá a dopadá tak krásně. Má to samozřejmě pořád svoje mouchy a kvalitativně to na např. Harryho Pottera nebo Hunger Games z mýho pohledu nemá, ale ve svým posledním díle Twilight sága ukázala, že může být přetavena i do velmi slušného filmu, který dokáže uspokojit nejen cílovou skupinu dívky 13 - 18. /75% a 4*/ --- Finální zhodnocení celé ságy: Stmívání - 60%; Nový měsíc - 20%; Zatmění - 65%; Rozbřesk 1 - 15%; Rozbřesk 2 - 75% ()

Molikop

Vzhledem k očekávanosti tohoto filmu, sem i já byla přesvědčena, že mě čeká neuvěřitelná, propracovaná podívaná. Hned po prvních 10 minutách, jsem ale ze svých iluzí odstoupila. Nejlepší partii knihy, kdy se hlavní hrdinka měnila v upírku, a prožívala změnu své osobnosti a těla, část, u které jsem se vysloveně těšila, jak dokonale ji autoři dokážou ztvárnit, tuto část knihy vtěsnali pouze do prvních 5 minut filmu. Víc nic. Hlavní hrdince se mělo narodit dítě. Ale kdo kdy viděl, aby se skutečné matce a skutečnému otci narodilo animované dítě? Není v dnešní době už jen maličkostí sehnat roční dítě, které nebude ošklivé a vydrží pár minut pod kamerou? V prvních dvou třetinách film, jsem váhala mezi hodnocením „odpad“ a 1*, nakonec si ale autoři svou reputaci napravili epickou bitvou, která naprosto smetla mé předchozí zklamání. Dokonale zpracované zakončení tohoto jinak celkově nepovedeného filmu. ()

hous.enka

Scéna, kdy Jacob předvádí Charliemu, co se stalo s Bellou... bože, tenhle pánskej striptýz budu mít před očima ještě hhodně dlouho :D Jsem ráda, že Kristen Stewart se nakonec naučila hrát se zavřenou pusou (leč ty srní pohledy do kamery vrhá neustále). Digitální triky jsou mizerné (malá Renesmé mě opravdu děsila. A vlastně i ta "odrostlejší" a vševědoucí Renesmé vě mně vyvolávala podobné pocity :D) I tak se mi ale tenhle díl líbil snad nejvíc - a nejen proto, že byl dílem posledním :-) Oceňuji zejména akční finální bitvu, záporné upíry, ze kterých běhá mráz po zádech, a závěrečné titulky, kde byli uvedeni snad všichni herci od vedlejších rolí až po ty nejzásadnější. ()