Twilight sága: Rozbřesk - 2. část

• USA The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2 (více)

eLeR

Jediná časť, ktorú som videla v kine. Pochváliť musím spracovanie úvodných titulkov, ďalej muzika bola fajn a aj Jacob mal jednu peknú košeľu. Malá Renesmee ... to čo bolo, jej výzor som teda vôbec nepobrala a celkovo to bolo také nejaké prehnané cez photoshop, jedným slovom otrasné. Čiernobiele rozlúčkové titulky na konci filmu ma skoro rozplakali. Keď to zhrniem, tak knihy som čítala, lebo som chcela byť v obraze, čo to ten tvajlajt je a boli zadarmo. Čo začnem čítať, vždy dočítam. A s filmami je to rovnako. Zbohom. ()

Lenny.M

Hodně, hodně slabší než první část..No ale když už jsem navštívila první část, tak půjdu přeci i na druhou, že jo :D Jediná pozitivní věc? KONEC Twilight série, snad i brzo konec té mánie. ()

klerik

Ak si odmyslím, že je to stále o tom istom - trochu romantiky a potom už len ukazovanie nových postavičiek, je to celkom znesiteľné. Keď zoberiem do úvahy akčnú mega scénu (konečne naozaj veľká bitka), je to milé prekvapenie. Tentoraz sa mi zdali funkčné aj niektoré vedľajšie postavy (veď bolo na čase). Príbeh je dosť hlúpy a finále zbytočne mäkké, ale konečne som sa nenudil... ()

Larrysbride

Osobně se považuji za obrovského odpůrce filmového spracování celé této nechvalně známé ságy, avšak s druhou částí Rozbřesku na mne čekalo nečekané (až děsivě nečekané) překvapení. Pomenu-li tedy nudný a (hodně) patetický začátek a fakt, že upíři holt stále září jak světlušky v noci, Rozbřesk se stal z dětinské nesnesitelné slátaniny překvapivě přijatelnou romantickou podívanou s nádherným soundtrackem a hodně nevyzpytatelnou (pro děti ne zas tak vhodnou... ehm...) bojovou scénou. ()

korbitch22

Po jedničce druhý nejlepší díl a vlastně i s jedničkou jediný opravdu sledovatelný pro "normálního" diváka.Condom měl kliku jako prase, že mu poslední díl ságy nabídnul mnohem větší prostor pro práci s herci, jelikož nemusí pracovat jen s úvodní gumovou trojící, která byla tak rutinní, sladká a zoufale okoukaná, že i z mé oblíbené a herecky velice talentované Kristen Stewart se stala jen povrchní a obyčejná tuctovka, která tady vypadá doslova jako luxusní kurva.Pryč je ta něžná a krásná Bella, z tohodle monstra se mi chtělo spíš blejt.No díky bohu se s příchodem celé řádky upírů z celého světa otevřela herecká možnost pro slušnou řádku opravdových a charismatických herců, kteří konečně dodali téhle umělé sáze to, co jí chybělo nejvíc...kvalitní herce!Kdo četl knížku (já né přísahám :D ) nemohl být ničím překvapený, všechno zase jede (prý) slovo od slova a mě celkem bavilo sledovat hlavně získávání dalších členů téhle MTV crue sosádky.Mluvit o něčem, jako je romantika či sympatie s ústřední trojící se prostě nedá, jelikož ze mě to jejich romantické ňufíčkování odešlo hned s druhým dílem.Líbil se mi především nepřekonatelný výkon Michaela Sheena, který je doslova diamantem mezi plejádou hnících hoven a vše kolem otce Belly, to bylo taky docela úsměvný.Jinak vše samozřejmě zachraňuje dost dobře zmáknutá a k mé radosti skoro 40 minutová finální bitka, což bylo vlastně to jediné, co mě už od začátku na Stmívání zajímalo a v co sem doufal a přišlo to až po dlouhých osmi hodinách romantického zvracení.Škoda jen, že to neskončí přesně jako v knize, i když tvůrce chápu, na stole by měli pěknou řádku žalob od rodičů mrtvých nanynek, kterým by pod takovým tlakem pukalo srdíčko a dostávali by hromadně po kinech v celém světě mozkové mrtvičky.Tuhle ságu jsem dokoukal čistě ze zvědavosti a taky kvůli tomu, že jsem šel kdysi na první díl do kina s partou kámošů v domění, že to je nějakej "horor" a oni mě chtěli na konci zabít.Myslim si, že se po těch předchozích nesnesitelných blitkách rozloučili tvůrci s touhle sérií docela se ctí i když mi je jasný, že nebude trvat dlouho a Hollywood nás zase obšťastní nějakou mocinky moc cool pentalogií, ze které nanynky budou vlhnout, pokladny kin se plnit a zdejší intelektuálové šílet.55%. ()

Stanislaus

Poslední díl (uvzdychanými náctiletými puberťačkami adorované a téměř všemi dalšími nesnášené) Twilight ságy se mi v rámci možností líbil. Tuna vzdechů, nespočet hloupých a prázdných pohledů, množství WTF scén ... prostě klasické Twilight! Soundtrack byl opět pěkný, zejména hudební doprovod k závěrečné rekapitulaci postav. Rozhodující "bitva" byla velmi drsná, akční a drastická, vůbec se nedivím tomu, co následovalo, protože by asi většina fanynek (fanoušků?) utrpěla infarkt. Zkrátka poslední díl upírsko-vlkodlačího (nevím proč?) fenoménu mě nepřekvapil, ale ani nezklamal, takže jsem byl vlastně s výsledkem spokojený. ()

Darneth

Já nevím, asi začínám být na starý kolena nechutně naměkko, jinak si nedokážu vysvětlit tu nadhodnocenou trojku. Avšak přes všechny nedostatky, jakými pentalogie trpí, zaslouží si ten vleklý slaďák jednu schovanou hvězdu navíc. Proč? Inu možná za vtipnou sebereflexi, jenž celkově oplývá, za kousek věčné lásky a také za nabušený finish celé série. Konec je pouhým začátkem a slovo navždy je cítit z každého pohledu ( i kdyby zrovna chodili s odpadem). Ona osudovost má zde těžkou váhu a rovnat se jí může už jen Bellin křivák. Tak žili šťastně až do doby, než na ně přišel Blade s mačetou, ale o tom už jiný story. Nechť se jim v té perníkové chaloupce v mechu a kapradí dobře pečou králičí pirožky. "Nobody's ever loved anybody as much as I love you." Forever! Hawk. ()

virus10

Strašná chujovina. Aby se upíři bratříčkovali s vlkodlaky? Nemyslitelné!! Jacobe, nechceš k nám zajít na návštěvu? Jasně, musíme promyslet strategii. Co to sakra je? :D Dobře, předloha, beru na vědomí. Další zásadní problém druhé části Rozbřesku je to, že se po celou dobu filmu vlastně vůbec nic nestane. Postavy jsou nesympatické a ani nemam potřebu někomu fandit (a to mam například Kristen Stewart rád). Jediný co mě aspoň trochu zaujalo je finální ( ale bohužel ne opravdová) bitva a trhání hlav, jenže v tomhle světě krev neexistuje. ()

SOLOM.

Jupí, tak tohle byl teda „nářez“. Ještě teď nechápu, jak se tahle cca 11-12. hodinová „lovestory“ mohla stát takovým fenoménem všech těch uplakaných teenek a dokonce i několika chlapců. Raději tomu ani nechci rozumět, ale tak jako „fandím“ jim. Když se nad tím člověk zamyslí, tak kdyby to autorka knih zkrátila na jednu knihu (stačily by dvě hodiny nafilmovat), mohl z toho být docela zajímavý a vážně úspěšný romantický film. Takhle se z toho stala nudně natahovaná kravina, plná všech těch nádherných holek a chlapíků, kteří za to vyrýžovali celkem slušný balík a divák teprve na konci zjistí, jak ho všichni ti tvůrci postupně ochcávali. Popravdě se mi tahle závěrečná část líbila nejvíc a to hlavně díky (ehm) závěrečné bitvě, (ne)bitvě. Konečně jsem se i já dočkal alespoň trochy vzrušení a k mému překvapení, to zas až tak zle nevypadalo. Rozhodně dobrou vzpruhou byl i příchod ostatních upírů na scénu, protože jsem konečně nemusel furt jenom poslouchat ty romantické kecy okolo. Navíc Ashley Greene je prostě k „sežrání“. No nic pojďme udělat za Twilight Sagou finální tečku. Už nikdy jí nechci vidět, nijak mi sice neublížilo shlédnout všechny ty díly, psychicky mě to nepoznamenalo a konečně budu mít od ženské klid (teda doufám, protože jsem pevně rozhodnutý dát teď na dlouho od romantických slaďáků ruce pryč – to raději komedie) – ještě že neumí česky….Proto tento dívčí fenomén přenechám už na vždy jim a já si konečně pustím nějakou pořádnou krvárnu. Asi mě budete považovat za magora, ale mě se Breaking Dawn: Part Two zdál jako konečně průměrná podívaná, která mě neuspávala. ()

HellFire

Bože můj.... po první částí posledního dílu jsem byl strašně natěšen na další dobrodružství kapitána Edwarda a upíra Belly. První hodinu se opět řeší nepodstatné věci, pak kdosi s kýmsi bojuje a nějak to skončí. Sbohem Twilight. Další díly nás do pěti let neminou, naštěstí u toho nebudu. Kluci mají Pána prstenů, holky mají Twilight. Budu to brát tak. ()

Ilicka

Totální závěr: totální, želbohu jen imaginární válka + totálně neadekvátní happyend. Velká vítězství totiž v tomto iluzorním světě přicházejí bez úsilí nebo obětí, a proto mohou být v závěru všichni patřičně šťastní. Všechny postavy se v Twilight universu chovají poněkud úchylně, ale to určitě nějaké vysvětlení mít bude, i ta pedofilní náklonnost mladého vlka k několikaměsíční desetileté dívce. (Vím, že to má co dělat s tím otisknutím se, ale pokud to v knížce zní jako dobrý nápad, audiovizuální výsledek je přinejmenším znepokojivý...) Výhodou téhle části je, že se v ní, na rozdíl od těch předchozích, odehraje bitva dvou armád upířích X-menů, která celkem drží tempo a navíc mě jeden zvrat v ní i překvapil (nepříjemně, ale přece). Hudbu dělal Carter Burwell, což považuji také za plus, které jde slyšet už od úvodních titulků... a taky jsem měla subjektivní pocit, že scénář byl trochu tlačen směrem k sebeironii, ale nevím, kolik z vtípků bylo záměrně trapných a kolik ne. Nevadí. Velkým plus je, že tahle sága končí, tradice jsou naplněny a kinosály budou otevřené zase novým teen-fenoménům. Já u toho ale už nebudu. ()

ReneeS

Chce to kamarády, alkohol a žít s vědomím, že vás ostatní naprosto nesnáší a opravdu si ten film užijete. Na rozdíl od předchozího dílu (či části) která byla špatná (a tím myslím hodně špatná)... zde dokonce člověk narazil na pár vtipných a s troškou fantasie i zajímavých scén. Přinejmenším u konce publikum jednou zalapalo po dechu a o pár scén později alespoň některým z nás prolétlo hlavou " Dallas!". ()

Sofia

Konečně začaly padat i nějaké ty upíří hlavy...na samotném konci mi ze sentimentality a taky z úlevy nad tím, že už je konečně opravdu konec, až skoro ukápla slza. Pro mě nejlepší (a nejakčnější) díl série, o které už nikdy nechci nic slyšet. Forever and forever. ()

ARI50

Tenhle film celkový příběh jsi zaslouží velký obdiv. Epická bitva je užasna, film nabral od začátku příjemnou atmosféru nečekané situace humor který nechyběl. Nemůžu asi tomu nic vytknout až na menši nedokonalost začátku Belly. ()

Aja2001

Myslím že jako fanoušek této sagy jsem alpoň 4* musela dát, ale oproti prvnímu dílu ROZBŘESKU mě to nějak nenatchlo. Ta akce s trhání hlav kterou tam dali aby tomu přidali šťávu tam byt vůbec nemusela ba ani neměla být. :-( Opravdu jsem odchazela znechuceně z kina na druhou stranu pro ty co nečetli knihu možná dobré. ()

Beastmaster4

Jednu hvězdu jenom za tu bitvu, jinak jde o nudnou, kecací a kýčovitou šaškárnu. Vlastně ani nechápu, jak se to může těm náctiletejm cácorkám tak líbit, když tam dle mýho pro ně nemůže bejt nic zajímavýho. Taylor Lautner má hubu jak lama a Robert Pattinson jak, když mu někdo v dětství zválcoval obličej. No prostě hrůza! ()

becki_tu

Finále zahrané na jistotu. Pohledy do minulosti, usmiřování, ultradlouhé záběry na hlavní dvojici a snad nejméně komplikovaný scénář ze všech dílů. I poslední film má tradiční neduhy celé Twilight ságy, o kterých už bylo napsáno mnoho a tak nemá smysl psát o tomto tématu další řádky. V případě Breaking Dawn: Part 2 paradoxně trailer sliboval větší zlo, než to nakonec bylo. Vlastně to nebylo zlo vůbec, ale dost možná i jeden z nejkoukatelnějších dílů celé ságy. ()

Morholt

Z celý tý bídy asi nejlepší část. Já sice moc nechápal, o co jako vlastně jde a podle mě se v tom zamotala i sama autorka, ale stejně šlo jen o to, aby se v závěrečnym "epickym" souboji utkali united vampires s Sheenovou černoplášťáckou partou. A to se mi právě líbilo, ačkoliv se tomu sám divim. Navíc bylo hodně totálně přehrávajícího Michaela Sheena, čim dál tim víc krásnější Dakoty (proč se cejtim jako úchyl, když se mi líbí) a na scéně se objevilo i srandovní digi mimino. Takže jedná se samozřejmě o sračku, ale tahle má ze všech těch dílů k zácpě asi nejblíž. 30% ()

Handle

Tak hned na úvod bych chtěl upozornit, že nejsem neobjektivní fanda téhle ságy (nový díl = 5*) ani trapný hater (nový díl = odpad!). Ale upřímně jsem nikdy nechápal, co je na Twilightu tak super, proč je tak úspěšný a proč má takovou návštěvnost v kinech. Žádný díl mi nepřišel příliš kvalitní a nikdy jsem tam nenašel nic, co by mě zvedlo ze židle. Můžu však říct, že 2. část Rozbřesku opravdu příjemně překvapila. Twilight se podle mě posunul úplně někam jinam a je to jediný díl, který bych označil jako nadprůměrný. Škoda, že se povedl až závěrečný díl, ale tak lepší pozdě než nikdy... :) Ale co tedy beru asi jako největší plus... KONEČNĚ! Konečně se snímek nebere TAK strašně vážně, jako předchozí díly. Tvůrci do něj vložili nadhled a to je přesně to, co film potřeboval. Odlehčené vtípky se mi líbily velmi a filmu to jedině prospělo. Další překvapení je to, že postava Belly byla 100x víc fajn a Kristen Stewart KONEČNĚ začala trochu hrát, dávala do toho už i tu mimiku a emoce. Režie a filmařské kvality jsou taktéž dobré a závěrečná bitva je skvěle akční a napínavá a je to samozřejmě nejlepší moment filmu. Uvítal jsem také, že romantika neměla zas tak velký prostor. No a co vytknout? Občas ty triky no. Ono hlavně... Já zas neskáču radostí do stropu. Není to filmový zázrak, ale přesto si to tu čtvrtou hvězdičku podle mého názoru zaslouží. Tvůrci totiž podle mě z braku dokázali vytvořit celkem slušné fantasy. Dát v tomto případě odpad už je jen póza. Za mě palec nahoru, rozhodně jsem nečekal, že se pátý díl takto důstojně rozloučí. ()