Existuje dôvod, prečo sme už nikdy viac nešli na Mesiac...

Film o reálnej misii do vesmíru, ktorú NASA v roku 1970 zrušila. (JohnRambo)

KajusaK

Kamera skákala sem a tam nic nebylo vidět, herci šílení. Vše ujeté a nedokonalé. Dávám 2* jen za ten nápad a uskutečnění. ()

Baker

Moc příjemná atmosféra strachu a klaustrofobie jediných dvou lidí na měsíci. Jenže prvních 15-20 minut je k nepřežití nudných. Už na plakátu je prokecnuto, že se na Měsíci setkáme s nějakou neznámou bytostí, ve filmu na "velkolepý zvrat" čekáme skoro 50 minut. A SPOILER nedozvíme se o ní absolutně nic. ()

3n3my

Apollo 18 po celý čas neúspešne balansuje medzi hororom a sci-fi, k tomu ešte tie kvázi autentické zábery a nedotiahnutý a celkom márny záver - no a má zrazu zarobené na slušný prepadák. V rámci sci-fi ešte čo-to dokážem odpustiť, na horor som však náročnejší. Konkrétne: málo postáv na budovanie atmosféry, epileptická kamera a niektoré zábery nevedno odkiaľ, vykrádanie a recyklovanie iných hororov a najmä chýbajúca logika (autentické zábery z ručných kamier posledného letu na Mesiac došli asi kuriérom). Ale aby som len nehanil, vizuál Mesiaca a audio boli fakt na úrovni. ()

mr.filo

Ani na Měsíci nejsi sám, Rusové tu kradou vlajky .... Třesoucí se kamera na palubě Apolla sloužící jako deník nezverné lunární mise vytváří film o třech hereckých etudách a jednom hlasu ze Země. Nic záživného ani velkolepého, spíše takové home video z uzavřeného prostoru. ()

Doudis19

Found Footage, tentokrát z Měsíce. Děsivá Měsíční krajina v kontrastu s překrásným obrazem Země na horizontu je asi největším kladem téhle otravné báchorky o konci projektů Apollo. Autenticitě je zde podřízeno takřka vše. Tudíš většinu času vidíme jen zrnění, šumění nebo jen černé nic. Bohužel i lekaček, které bývají tím hlavním lákadlem podobných filmů, je zde všeho všudy pár. A dvě působivé procházky po povrchu Měsíce, z té hodiny a čtvrt nudy už nijak nevytrhnou. ()

Khumbac

Mít to trochu větší rozpočet kvůli efektům...Nějak mě to nevystrašilo a ani jednou jsem pořádně neztuhl. Nezdál se mi ani střih kapitána modulu, nosili v té době vůbec tak krátké vlasy? ()

ivan_drago

Na to, že film má slabou hodku a půl se neuvěřitelně táhne a selhává přávě tam, kde by podobný film měl excelovat... Nedaří se mu totiž doručit tu atmosféru stístěnosti a prázdnoty vesmíru... Ani napětí a strach z neznámého se nedostavuje... Jako instruktáž do života kosmonouta zajímavé, jako celovečerní film absolutně nezáživné... Emoce se dostavují až v závěrečné desetiminutovce a sympatie hlavnímu hrdinovi zajisťuje hlavně rozhodnutí ho tam nechat a rodinná nahrávka... The rocks are alive with a sound of transmitter... ()

Mrkvič

Mně se tohle béčko teda líbilo celkem dost. Že to na Měsíci mělo být jako ve vile velkého bratra je sice teda třeba brát s rezervou a jak se potom někdo dostal k páskám vysvětleno není, ale jinak slušná atmosféra, tak akorát rozklepaná kamera a místy nějaké to pokoukání navíc. Hlavně se mi ale líbil to historické zasazení. SPOILER ALERT!!! Rusíci, kteří tam nikdy neměli být, a emzáci, kvůli kterým se přestalo na Měsíc létat, i když je to vlastně už tolik dekád a mělo by to teď už být nesrovnatelně snažší. To tomu prostě sedlo mnohem líp než nějaké pobíhání ve strašidelném domě nebo lese. ()

dzira

Pokud přistoupíte na hru, že proběhla mise Apollo 18, tak vás to bude bavit..... To je má zkušenost s tímto filmem. ()

Javad

Čistá dĺžka filmu, nepočítajúc záverečné titulky, je približne 70 minút a počas tejto doby si dokáže tento nízkorozpočtový sci-fi horor udržať svoju úroveň napínavosti a zaujímavosti. Divákom zameraným na tento žáner sa to myslím bude páčiť, pretože APOLLO 18 splnilo presne to čo sľubovalo. Veľké prekvapenia a „niečo čo tu ešte nebolo“ ale nečakajte. ()

uiu

Velké plus filmu dávám za to, že přináší zase něco nového - takové spojení Aliena s Paranormal Activity... ovšem to napovídá i o tom, že se jedná zároveň o velké mínus. Takže tu máme zase nějaký "found footage" horor, kosmonauti na Měsíci s sebou neustále všude nosí kamery, v jejich mini kosmické lodi jsou všude kamery, kamery zaznamenávají i venkovní plochu a ke konci už vlastně kamery natáčejí i to, co by logicky vůbec natáčet "found footage" nemohl. Film se nám snaží namluvit, že se jedná o skutečné záběry z letu Apolla 18, do roku 2011 skryty v sejfech FBI, NASA a kdo ví koho ještě - prostě dělat z diváka idiota, šoupnout tam pár "baf" záběrů a zaměřit se čistě na diváky s oblibou ve sci-fi hororech odehrávajících se ve vesmíru (tedy fanoušky Alienů). Takový průměr, co nezaujme asi každého, ale zas tak špatné na dvě hvězdy to není. ()

noriaki

Mrazivý sci-fi horor natočený ve formátu "nalezené záběry". Prostředí vesmírných výprav je hrůzostrašné samo o sobě, zvolená forma vyprávění k němu perfektně sedne a proto se zdá, že se snad ani nemůže nic pokazit. To sice není až tak úplně pravda, přesto klady výrazně převyšují nad zápory. V úvodu je řečeno, že původní stopáž dvou dní záběrů bylo sestříháno do finální verze hodiny a kousek a na filmu to jde poznat. Děj bez zbytečných odboček a vysvětlování pádí dopředu, neustále se něco děje a atmosféra pořádně houstne. Konec je jak se sluší, patří děsivý a navíc i neočekávaný. Hard sci-fi snímků se moc netočí a proto si je třeba vážit každého pokusu. Zvlášť když je tak vydařený, jako tento. ()

Tomes83

No vida, tak už nám Vetřelec nebo spíše něco jako facehugger pobíhá i po měsíci! A ty kurwy americký i ruský to před námi tajili! A na Zemi to už má sakra blízko! Ale i kdyby tu už byl, my se to stejně dozvíme až jako poslední!! Velmi reálný snímek, který Vás nechá na pochybách.-) ()

lennyd

Podle oficiálních zpráv byl vesmírný program Apollo ukončen 17tým letem z důvodu nedostatku financí. Nyní se ale objeví materiály, že v rámci programu byla ještě jedna návštěva měsíce - Apollo 18. Co se ale v průběhu mise stalo, že bylo nutné vše před veřejností utajit?... Autorům tohoto filmu se podařil docela husarský kousek. Z jednoduché myšlenky (co když...) a díky takřka dokumentárnímu zpracování filmu se jim podařilo vyvolat v divákovi pojem, že jde opravdu o nalezené záznamy (včetně závěrečných titulků). A to je něco, co se musí ocenit - i když jinak je ve filmu hromada nelogičností a nesmyslů (nejvíce vyčnívá to, jak americký astronaut v pohodě nastartuje ruskou plechovku a odstartuje z povrchu Měsíce - jak to říkal Peter Stormare v Armageddonu? Americké nebo ruské, stejně je to vyrobené na Taiwanu). Co ale film rozhodně nepostrádá, je hustá atmosféra - přece jen, povrch Měsíce není místo, odkud by člověk mohl jen tak jednoduše utéct - zvlášť když váš jediný parťák je právě sežrán něčím nevysvětlitelným... ()

demented

Ako už býva dobrým zvykom u found footage filmov, po viac ako hodine koncentrovanej nudy nastupuje pôsobivý záver a titulky. Nič viac, nič menej. Snáď len to šikovné zasadenie deja na mesiac ;) Hoci v porovnaní napríklad s takým Paranormal Activity sa tu aspoň niečo deje. Bohužiaľ, stále nič, čo by ma donútilo siahnuť po tomto filme ešte raz. ()