Existuje dôvod, prečo sme už nikdy viac nešli na Mesiac...

Film o reálnej misii do vesmíru, ktorú NASA v roku 1970 zrušila. (JohnRambo)

Kub_ees

Apollo 18 celkom dobre načalo tému týchto konšpirácii o pristátiach na mesiaci. Dej je dobrý, atmosféra tiež, len mi to neprišlo ako horor, skôr iba ako fiktívny dokument. Odhalenie ma nejak nedostalo a tiež mi vadila miestami dosť nekvalitná kamera. Takže film beriem ako priemerný. ()

J.Mayen

Pri kazde hra na PS4 ctete upozorneni o nebezpeci pro Epileptiky, a v tomhle pripade ne? To je na zalobu, sice nejsem epileptik,ale mel jsem co delat abych po ty roztrepany kamere ten zachvat nedostal. Nicmene kdyz na tohle clovek zapomene a zacne kameru ignorovat (coz se vam nepovede) tak zbyde celkem zajimavy koukatelny snimek s par husima scenama. Takhle krvavy oci co me Walker jsem mel asi pred 3 mi lety taky, po operaci, mohl jsem si jim nabidnout jako dubbler. Skoda, treba jindy. ()

ZHODNOTITEL

Film ocenění asi především nadšenci do found footage nebo vesmírných misí a ufounů. Pro ostatní to bude asi nuda a nic neříkající. ()

Aywes odpad!

Atraktivní téma, která je totálně zprasené. Laciné a špatné lekačky bych ještě prominul, ale naprostá kastrace a nuda celého filmu je jednoduše neodpustitelná. Je mi jedno, co si myslí konspirační teoretici. Tohle je prostě špatný film a už od začátku Vás začne urážet svoji snahou o realističnost, která je sama pohřbená špatnými efekty a herci po lobotomii. Četl vůbec někdo ten scénář? Vždyť si museli říct, že je to pitomost. Potenciál to přitom má. Nedoporučuji nikomu. Zájemci o konspirace okolo Měsíce ať sledují dokumenty na youtube. Mají o dost větší výpovědní hodnotu, než tohle 86 minutové nic. Právě jsem Vám ušetřil hodinu a půl vašeho života. Jsem prostě třída. ()

Tony.Frisco

Film , ktorý zo začiatku skúša všímavosť diváka a ku koncu je už len smutne a záhadne osadený. Kamera dodávala filmu čaro, ktoré je nenahraditeľné a s autentickými zábermi vytvára hustú, zahalenú atmosféru. Herecké výkony boli dostatočné na to aby ma presvedčili , že je to zaujímavý a kvalitný film. Celú dobu filmu som si kládol otázku či je možné aby to bol skutočný príbeh alebo nie .Preto som ostal očarený a hodnotím 70 %. ()

Arcisit

Neustále rozřesená kamera, šumící zvuk barvy rádoby z dob před 30ti lety.Až na to že je vidět digitální zpomalování, záměrné vypouštění framů atd. Z filmu mě po pár minutách bolela hlava a to i kdyby nápad byl sebelepší, obsah sebezajímavější tak to ta migréna všechno přehlušila.Snaha o autentičnost záběrů jako z raketoplánu mohla být rozhodně jen na oko a pak bych dal filmu určitě hvězd víc.Takhle ale nemůžu jinak..... ()

Djmacik

Je mi to ľúto, ale to, že som dal 2* je už aj tak veľa. Neide o to, či je film zlý. Ide o to, že to bola desná nuda, a aj keď máte v ruke autentický matroš, dá sa z toho vycucať veľa. Pozrime na film The Fourth Kind. Aj keď mi prišiel trochu prehnaný...ale tiež je založený na videozázname, no bavil ma omnoho omnoho viac než Apollo 18. Sorry bratku, ale "Bez servítky" by som dal 3* ;) ()

veverysiak

Nemám rád filmy natočené dokumentárnym štýlom, a tak som bol mierne prekvapený, že toto na mňa zabralo, veľmi slušný námet a atmosféra vybudovaná na komunikačných poruchách a mrazivých zvukoch v tichoprázdne nášho prirodzeného satelitu tomu dalo to pravé orechové, keď sa k tomu pridá tak obľúbená konšpirácia, vychádza to viac ako zaujímavo, takže 75%. ()

Ondrew

Wow. Pri "Apollo 18" som mal obcas podobne pocity, ako svojho casu pri legendarnom "The Blair Witch Project". Dokumentarny styl natacania, feeling opustenosti vo vesmire... trojica ludi vzdialenych od Maticky Zeme, strach z cohosi neznameho. Dalo by sa pokracovat, ale zda sa mi to zbytocne. Toto dielo sa, dla mojho nazoru, skutocne vydarilo. V relativne minimalistickom prostredi vznikol film, ktory celkom slusne dokaze zabrnkat na audiovizualne vnemy. Mne osobne po skonceni snimky ostal v hlave istu chvilu pocit typu "A CO KEBY...", takze sa nazdavam, ze "Apolollo 18" si vdaka tomu ulozim do pamate staby kvalitny filmik. V tomto pripade sa opat potvrdilo, ze menej je niekedy viac... 80%. ()

benqsiemens

Tak musím říct, že jsem čekal zpracování tohoto filmu daleko horší, ale jsem mile překvapen tím, jak zábavné to po celou dobu bylo. Na to, že to celé stálo asi tak 750 korun to fuckt nemá chybu. Super. ()

nightstalker

Mně se to prostě líbilo, styl téhle kamery je moje srdcovka a nedám na ni dopustit. Jediné, co mě na filmu mrzí je, že více nerozpitvali začátek - více o rodinách astronautů, cvičení na misi...pro mě tedy velice slušný film s nádhernou atmosférou. ()

Misha.d

Jak už tu bylo někým přede mnou řečeno, je to takový BlairWitch na měsíci. Pro mě to byla velmi příjemná a napínavá podívaná. Člověk si pak říká, co kdyby na tom bylo zrnko pravdy. Pravdy, kterou samozřejmě nikdo z nás obyčejných obyvatel modré planety nemůže nikdy zjistit a ověřit si jí. Když si to ještě spojíte s některými teoriemi, proč se přestalo létat na měsíc a proč tam posílají jen vozítka, tak pak máte chvíli o čem přemýšlet... ()

bezprezdivky

... aneb jak je to ve skutečnosti s výlety lidstva na měsíc. Forma rádoby dokumentárních záběrů z různých kamer zde naprosto sedí a funguje, skvěle budovaná atmoška. Jenom těžko uvěřit tomu, že by v dnešní digitální době byly nějaké záznamy pořizovány na klasické filmové kamery. ()

Destiny65

Silně mi to připomínalo Paranormal Activity ale přenesené do vesmíru, do toho oživlé vraždící kameny.To jako vážně??? ()

alex011

Pri citani nejakych tych negativnych vyjadreni k filmu a samotnom pozreti filmu som mal nutkanie aj ja nieco tomu filmu vytykat. Ale nie, nebudem. Mne sa to pacilo. Isiel som s tym pozerat sci-fi horor a to som aj dostal. Napaty som bol po celu dobu a stale som na monitore hladal ze co uvidim, ze co sa tam deje. To som sice nedostal skoro cely fim, az na koniec, ale aj tak svoj ucel to na mna splnilo. Prostredie je velmi tajomne, temne, mysteriozne. Ticha mesacna krajina do toho sedela a aj postavy maju svoj charakter a konaju rozvazne, hrdinsky, nie tupo (nie, ako som nedavno videl v Prometeovi). Po pozreti tohto filmu som si az uvedomil ake to musi byt veru narocne na psychiku pre tych ludi, ktori leteli v misiach Apollo (ak teda nejake take misie boli, ja beriem to, ze boli). Ti ludia bud museli mat hlavu uplne vygumovanu alebo mali obrovsku davku sebaovladania a odvahy. Ostat SAM na orbite mesiaca a lietat si tam SAM niekolko dni je silne hard cafe. Ale vacsi hard core je byt na mesiaci v neznamej krajine, sice aj ked dvaja ale dokazat tam nezblaznit sa za tych par dni v tom malickom priestore kde od zivota a smrti vas deli len nejaky kus kovu. K zamysleniu mi ten film dal veru vela a pre fanusikov sci-fi odporucam. ()

Rodriguess

Fajne zaujimavo napinave, dobre sa na to pozeralo a nedalo sa velmi predpokladat co sa tam stane. hodnotim kladne. obcas mohli kus ubrat z tej roztrasenej kamery. ()

Scaevola

(obsahuje spoiler) Začáteční strašení se v kombinaci s "dobově" vypadající kamerou a náznaky politického boje mezi mocnostmi velmi povedlo, ale jakmile se na scéně zjevili kamenní pavoučci, všechno padlo a nemohl jsem se dočkat konce minimalistické stopáže. A to nezmiňuji logické nedostatky a svůj názor, že mnohem děsivěji by vypadali zcela prostí šediváci z Roswellu. ()