Pár nenormálních aktivit 2

• USA A Haunted House 2 (více)

Marlon Wayans se vrací v neskutečně zábavném pokračování komedie o Malcolmovi, který poté, kdy ztratil milovanou Kishu při automobilové nehodě, začíná nový život s novou přítelkyní (Jaime Pressly) a jejími dvěma dětmi. Jakmile se ovšem přestěhují do nového domu, Malcolma opět začínají pronásledovat bizarní paranormální jevy. V sousedství se totiž objevila Kisha...Nepřetržitý gejzír gagů a vtipů může naplno vytrysknout! (Magic Box)

Fiftis

Dvojka síce plynulo nadväzuje na jedničku, ale neparoduje len jeden film, ale viac hororov, takže sa od vás očakáva, že ste hororoví maniaci a všetky ste ich videli. Je ešte viac uletená a všetci sú perverzní ukričaní zmrdi a celé je to taký hustý snímok s dobrými hláškami a čiernymi ceckami. A všetky tie patetické horory si takúto paródiu zaslúžili. Film na samom začiatku nasadí brutálne tempo, kedy som sa smial takmer nepretržite. Humor je vybrúsený na absolútnu hranu nevkusu, tak ako to milujem. Robí si srandu úplne zo všetkého a pred ničím sa neskloní. V tomto prípade by som sa možno obišiel bez niektorých vulgarizmov, ale oni tam patria. Čím hrubšie, tým lepšie. Ide o zábavu a ak niekomu podobný humor vadí, nech sa nepozerá. ()

Xmilden

Stejně jako první díl i tenhle je hrozně nevyrovnaný. Závěr je již totální chaotický bordel, kde každý mele páté přes deváté. Škoda že divák nemá možnost sledovat pouze one man show Marlona Wayanse, který nabízí celou řadu skvělých scének. Jednoznačně vládne souboj s živým kohoutem a výborné situace přichází i z jeho vztahu s panenkou Anabelle. 40% ()

kingik

Extrémní démoni, mají extrémní život a Marlon Wayans překonává všechny extrémy s decimující vervou. A démonů ani kritiků se nebojí, respektive zvysoka na ně kašle. Ve druhém pokračování Malcolm pochoval svoji milovanou ženu Kishu posedlou satanem, která ale tak ještě docela "mrtvá" není, a se svojí novou rodinou rok od její smrti se nastěhoval do nového domu. Posedlost natáčet všechny a všechno za všech okolností ho stále neopustila, a i když ani nevíme, kdo třímá v ruce kameru, protože Malcolm to rozhodně není, tak na tom nezáleží, protože filmu jde především o nový přístup k parodiím, které stejně, jako většina hororů dělící se do subžánrů, budou mít od nynějška svůj subžánr, který jsem pojmenoval po česku " extrémně groteskní parodie", ačkoliv v angličtině "extreme grotesque parody" by mělo větší říz. Ponechme neoficiální označení filmu stranou a raději rozeberme, co si Marlon pro nás v pokračování přichystal. Tentokrát se nevybíravě pustil do hororové trojice "V zajetí démonů", "Sinister" a poněkud překvapivě také do nepříliš komerčně úspěšné "Kletby z temnot". Série "Paranormal Activity" ustoupila do pozadí. zřejmě už autorovi nepřišla tolik zajímavá, aby mělo nějakou relevanci se jí věnovat. Od posledně jsou zde z tohoto hlediska zachovány pouze rozmístěné kamery po domě, kdy se v pozdním létě pořizují záznamy z dění v domě. Byly to jedny z mála okamžiků filmu, kdy se vtip nedostavil. Vše ostatní však dostalo kulometnou kadenci a od prvních záběrů se jede mimořádně až na dřeň . Silně pochybuji, že v budoucnu tohle bude překonáno. Žádný režisér na to nebude mít koule ani žaludek. Wayans si nebere servítky a humor nejhrubšího zrna překonává i ten, co byl k vidění v jedničce, a to přibližně s pětinásobným přídavkem, nášupem, nebo jak chcete. Současně však i při té extrémnosti a zacházení do krajních detailů, dal oproti jedničce svému řádění řád. To samo o sobě zní dost zvláštně, dovolit si označit to celé živelné spektrum, že mělo, respektive dodržovalo nějaký řád, když jde v podstatě o zběsilý sled parodovaných scének se závanem improvizačních Wayansových sólo výstupů, ale světe div se, mělo. Wayans totiž moc dobře věděl, že s tím svým legračním přehráváním a zejména svým řevem, postupně dojde ke kýženému cíli, na jehož konci je zanechán vrchol, kteří jiní specialisté na parodie raději podlezou. Výsměch je totiž také částečně adresován díl od dílu trapnější sérii Scary Movie, kterou bři Wayansové před léty nastartovali, ale jejich štafetový nástupce David Zucker a pozdější Malcolm Lee, razí poněkud odlišnější styl humoru, než bylo odvozeno v původní myšlence série. Nějakou výraznější návaznost na Scary Movie však v tomhle rozhodně nelze hledat. Jen se o ni decentně otře i opře. Extrémně pojatých gagů se tady nakupilo takové množství, že by byl přímo zázrak najít v něm nějaký slušný. Jedním z vrcholů druhého dílu, dá-li se to tak nazvat, jsou Wayansovy sólo výstupy, které jsou zábavnější, než když s ním je v záběru kdokoliv z účinkujících. Viz oplzlá soulož s panenkou. Všichni jsou bez výjimky odsouzeni do rolí statistů, a to i zábavně vtipné postavy z předešlého dílu, jako byl Cedric the Entertainer nebo Affion Crockett, už tady nejsou zdaleka tak zábavně hláškující, jako před rokem, anebo jsou dost upozaděni. Jaime Pressly, která už se postupně přehrává do rolí sexy mamin, je jednou ze světlých výjimek, ale i ona se z větší části zmohla jen na vyjevené nebo jiným způsobem vtipné grimasy. A má tady erotickou scénu, která trochu "zjemnila" ten příval šíleností, přinejmenším si při ní ponechá na sobě spodní prádlo. Spousta příznivců výše jmenovaných filmů si bude rvát vlasy nebo kroutit hlavou při pohledu, jak Marlon Wayans przní jejich oblíbené horory. Těžko říct, jaký k nim má vztah. Je však pravdou, že druhé pokračování tentokrát velmi dobře táhne, a to ve svých téměř geniálně pojatých improvizačních solech. Je jako časovaná nálož. A divák, který se na druhý díl podívá, ji právě odjistil, a při přestřižení nesprávného drátku, není co řešit. Primitivní, leč velice účinné. A platí, že kdo má nakoukáno horory, tak se bude i nebude bavit. Jde o to vzít to, nebo natočit to ze správného úhlu, jak tvrdí Malcolm v jedné z choulostivých scén filmu. Ačkoliv si myslím, že ten, komu se parodované horory líbily, tak sotva tomuhle zatleská. Já s tím problém neměl. Prostě originální fekál humor po "wayanovsku", který je o něco vyzrálejší než v jedničce. 100% () (méně) (více)

maddy odpad!

„You don't believe in paranormal? I am Spanish, of course, I believe. I believe in all that shit. Big Foot, Chupacabra, Obamacare. Tak vážení, what the f*ck, have I just seen?! Bez akéhokoľvek mučenia priznám, že prvý Haunted House sa mi v rámci takej tej podvratnej zábavy celkom páčil. Objektívne by na viac ako tie dve hviezdičky nebol, ale za správnych podmienok (čítaj: so správnym množstvom pív/alkoholu v krvi / otestované) a správnou partiou kamošov pobaví a subjektívne mu nemám najmenší problém prihodiť aj tú tretiu hviezdu. Druhý krát v živote ten film už síce vidieť nechcem, ale to nie je dôvod prečo ho odsúdiť. Navyše stále bol aspoň o nepatrný level vyššie ako súčasná odpadová parodická konkurencia typu Superhero Movie, Paranornal Movie, Epic Movie, Date Movie a pod. Na pokračovanie som bol preto právom zvedavý. Bohužiaľ, Haunted House 2 už nefunguje ani s fľašou tequilly v krvi (taktiež otestované) a smelo sa môže zaradiť ku svojej odpadovej konkurencii. Netuším, či všetci zúčastnení stratili za ten rok od prvého filmu aj tú poslednú mozgovú bunku, ale inak si tento rapídny prepad neviem vysvetliť, nakoľko za kamerou, ani pred kamerou sa nič nezmenilo. Ten istý režisér, ten istý scenárista a zase raz Marlon Wayans (pre ktorého mám malú slabosť ešte od čias prvého Scary Movie). Haunted House 2 síce paroduje populárne scény zo súčasných hororov ako Conjuring, Sinister, Possession, opäť raz Paranormal Activity 3 alebo v náznakoch aj Evil Dead, avšak nefunguje ani jedna kvázi vtipná scéna, všetok humor je ďaleko za hranicou trápnosti, za hranicou akéhokoľvek vkusu a vôbec za hranicou znesiteľnosti. Po celý film postavy otravne kričia, vrieskajú, hulákajú, až z toho po pol hodine bolí hlava. A keď nerobia to, tak sexujú alebo sa opakuje doslovne 15x ten istý vtip so španielskym susedom. Pokiaľ teda niekomu príde vtipná holá Wayansova riť ako desať minút preťahuje bábiku z Conjuringu v rôznych polohách, tak smelo do toho. Za mňa nikdy viac a silne pochybujem, že sa nechám (v akomkoľvek stave) ukecať na prípadu trojku, pokiaľ vznikne. Zasmial som sa jeden jediný krát pri hláške zo samotného úvodu komentára. A to teraz nechce vyznieť skutočne nijako povýšenecky, ale ktorú pochopí len minimum tunajších divákov, ktorí si pustia film akým je Haunted House 2. Ale plne tomu rozumiem, veď načo by sa aj zaujímali o politiku USA, keď to dostatočne nefunguje u nás. Za tú hlášku ten jeden bod, inak za nič iné. Na záver pripomínam, že nie som žiaden puritán, ani internetom erudovaný rádoby filmový kritik, ktorých je na CSFD plno, ani výhradne zaťažený proti podobných paródiám a prvý film ma v rámci možností aj pobavil. Toto však nie, nie, nie, nie a ešte raz nie! CELKOVO: 0,5* (1/10) ()

George Stobbart

Starý známy Malcolm z prvej časti sa snaží o pokojný život, no ani pri novej žene a v novom dome nedokáže uniknúť paranormálnemu prenasledovaniu... Skôr než ako pokračovanie mi to pomaly pripadalo ako upgradovaný remake jednotky, ale nejak to nevadilo, takže kto sa zabavil pri jednotke, sa pri tomto zabaví ešte viac. Wayans je perfektný; jeho uletený humor mi sadol, k tomu sexica Jaime Pressly a s nimi v dome 2 blbé deti. Prvé 2 tretiny je to fajnová, drzá a nekompromisná paródia, kde som sa z chuti smial, no v tej záverečnej tretine to už celkom nehralo. Viac postáv, väčšia (nezmyselná) uletenosť a hrotenie do rozmerov, ktoré už pôsobili vyčerpávajúco, až nudne. Ale aj tak sa mi to z drvivej väčšiny páčilo. ()

• Něco po 28 minutě filmu, když Malcom (Marlon Wayans) mluví k Abigail můžemesi povšimnout pastelky v ruce Abigail, kterou střídavě drží a pak zase nedrží. (KergeSinko)
  • 8. dubna 2013 bylo díky finančního úspěchu prvního dílu potvrzeno pokračování. Rozpočet prvního dílu se zastavil na 2,5 milionech amerických dolarů, přičemž film vynesl 59,9 milionů. Rozpočet pokračování byl 3 miliony amerických dolarů. (KergeSinko)