Pár nenormálních aktivit 2

• USA A Haunted House 2 (více)

Marlon Wayans se vrací v neskutečně zábavném pokračování komedie o Malcolmovi, který poté, kdy ztratil milovanou Kishu při automobilové nehodě, začíná nový život s novou přítelkyní (Jaime Pressly) a jejími dvěma dětmi. Jakmile se ovšem přestěhují do nového domu, Malcolma opět začínají pronásledovat bizarní paranormální jevy. V sousedství se totiž objevila Kisha...Nepřetržitý gejzír gagů a vtipů může naplno vytrysknout! (Magic Box)

Kothy

Tohle se mi teda líbilo víc než předchozí díl. Byla to vážně prdel. Tentokrát se inspirovali filmy Sinister a V zajetí démonů. Některé scény jsou vážně extrémní, jako například sex s panenkou. Film je plný rasistických a sexuálních narážek. Ty tam hází třeba jejich mexický soused Miguel. Samotný Malcolm to taky dost zabíjí. No prostě tak jak už to u těchto filmů bývá. "Sleduj, jak zabiju tvoje děcko!" :D ()

Campbell

Wayansové už nejsou zábavní jako v leteh 2000. A tohle dílo to jen potvrzuje. Ano uznávám je to lepší než první díl ale to moc nepomůže. Začátek je sice zábavnej ale po prvních 10 minutách film padá do těžké trapnosti. Černoský humor je ohranej a rasismus ke konci filmu není tak moc vtipnej. Pochybuju že se Wayansovy aspoň minimálně přiblíží k dokonalosti Scary movie. ()

korbitch22

Marlon Wayans je zpátky a s ním i jeho typický humor.Od jedničky se vůbec nic nezměnilo, geniální scény u kterých padáte smíchem se střídají s těmi trapnými, úsměvnými či jen zoufale nudnými.Když se na plátně objeví situační humor funguje, když se mluví je to zoufalé.Scénky Wayans dělat umí, dialogy psát už ne.Začátek je řacha a smějete se prakticky neustále, od půlky to vyhnědne a nijaký konec tomu moc nepomůže.Jsem asi úplně na stejným hodnocení jako u prvního dílu.Nejvíc k zamyšlení je to, že občas je to víc děsivé, než samotné horory které to paroduje a pár lekaček funguje skvěle.Ve světle Seltzerů a podobných debilů je Marlon Wayans pořád komediální třídou, se kterou se dá počítat.50%. ()

Chrustyn odpad!

Jestli byl první díl křečovitý průjem, nevím, jakým výtokem, exkrementem, nebo nadávkou, nazvat tenhle zmetek, který nemá co do činění s filmem nebo zábavou. Počítám však, že tupost lidí, tohle veledílo xkrát zaplatí, takže můžeme brzy, po další dávce hororů, očekávat další díl, této sofistikované podívané, za které bych tvůrce i všechny zúčastněné, mlátil kladivem přes prsty. ()

rollman1

Musím přiznat, že mě první díl bavil dost. Zasmál jsem se mnohokrát a považoval jsem ho za lepší novodobou parodii, protože ty odpady co vychází, na to se nedá koukat a Haunted house hodně vyčníval. Druhý díl už je však o něco slabší. Recyklace vtípků z dílu prvního mi nepřišla moc vtipná, ikdyž to Wayans převedl ještě na větší úroveň trapnosti. Nemůžu říct, že jsem se u něčeho nezasmál, ale už to nebyl tak intenzivní smích, spíše jen pousmání. Potěší nějaké zajímavé narážky(třeba ta na Scarie Movie mi přišla hodně povedená), dobře zparodované některé situace z oblíbených nových duchařin a casting taky není vyloženě zlej. Některé scénky pobavily, některé stály za hov*o a ještě potěšilo pár hororových efektů. O třídu horší, ale pořád to tak nějak nenudí. ()

Pítrs85

Ona i ta jednička byla kravina, ale člověk při ní, s kámoškou nostalgií, zavzpomínal na staré dobré Scary Movie, tedy na film, který všechny ty parodie na hočico, co přišli po něm, lehce strčil do kapsy. A Wayans nezklamal. Njn, ale u dvojky už tohle neplatí, páč ta je, s výjimkou asi tří čtyř povedených vtípků, prostě nudná, případně trapná (a hlavně hrozně uřvaná, jestli Marlon nepřišel během natáčení o hlasivky, tak už fakt nevim :-). Ale home videa alá Sinister krutě pobavila :-) ()

eraserhead666

Marlon je zpět a dokázal pro mě nepředstavitelné. Překonal první A Haunted House. Údernými vtípky nabušený film, až jsem zíral. Bavil jsem se od začátku do konce. Humor přesně mého gusta. Sexování s Abigail trumflo dosud nejšílenější loutkovou scénu z Team America: World Police co jsem zatím viděl. Zdá se, že se našla náhrada za teď již úpadkovou Scary Movie sérii. A zřejmě není náhodou, že v ní má prsty právě někdo z Wayansů. Chci trojku! ()

SOLOM.

Slušný výdělek prvního dílu byl pro Marlona Wayanse jasným signálem, že by se měl hned vrhnout na pokračování a tak bylo potřeba rychle zkouknout několik hororů a posléze sesmolit u flašky tequilly nějaký ten scénář. Do zaměřovače jeho zvráceného smyslu pro humor se tentokrát dostali tyto filmy: Sinister, Annabelle, Insidious, The Possession, The Conjuring a samozřejmě nesmí chybět ani trocha Paranormal Activity. Společně s Rickem Alvarezem však tak trochu ostrouhali, protože dolarové žně se tentokrát moc nekonaly. 20 miliónů dolarů je však i tak slušná částka na takovou blbost. Začátek se nese v téměř totožném duchu, jako tomu bylo u jedničky. Opět si tu popláčou ochránci zvířat a Wayans zase popustí uzdu svých zvrhlým sexuálním choutkám. Jen tentokrát nebude souložit s plyšovými zvířátky, ale posedlou panenkou Abigail. Což bude mít za následek mírně humornou „lovestory“. Na rozdíl od jedničky se tu dá narazit na mnohem více humornějších momentů, které ač jsou samozřejmě stejně trapné – tak se jim divák alespoň trošku zasměje. Zvláště ve scénách, kdy hlavní hrdina sleduje pásky rodin, které poctil svou návštěvou démon Bughuul. Samozřejmě kromě fekálního humoru, nesmí chybět ani sexuální a rasistické narážky (urážky) a přehlídka toporných hereckých výkonů. 50% ()

TheEvilTwin

Tak tohle byla absolutní pecka všech parodií a může se s přehledem řadit k těm “lepším” jako jsou Scary Movie. Marlon Wayans byl výborný a nikoho jiného si tady představit ani neumím. Film si bere do parády nejznámější horory jako Annabelle, Conjuring nebo Sinister a vůbec je nešetří, naopak jim nakládá brutální rány a já jsem se 90% filmu nahlas smál. Vtipy jsou trefné, narozdíl od slabších bratříčků jako jsou Disaster movie a další “hloupé” parodie si to zachovává kontinuální dějovou linii a když nemá co říct, neuchyluje se k násilí a stupidnímu humoru, ale pokračuje dál. Zejména ve finále to neztrácelo dech a až do konce si to zachovalo solidní kvalitu. Za mě jedna z nejpovedenějších a nejméně nucených parodií, která dělá podobným filmům dobré jméno. O 2 třídy lepší jak podprůměrný první díl, který můžete rovnou vynechat. ()

ARI50

Dvojka si sice dělá srandu z mojí milované Annabelle ale já to schvaluji protože tohle je síla, člověk se fakt musí řezat smíchy lepší promyšlenější jako jednička super bomba. ()

Morholt

Sice je to o fous lepší, než předešlý díl, ale pořád je to mizerná parodie navazující svojí tupostí na Scary Movie a podobné výplachy. Vedle mizerného obsazení tu dominují "vtípky" plné sexuálních narážek, na které už jsem mimořádně alergický. Opravdu by to nešlo bez nich? Nejlepší zámořskou parodií tak zůstávají Žhavé výstřely a vzhledem k současné tvorbě nebudou hned tak překonány. 10% ()

ScarPoul

Našťastie už nie taká boha pustá sprostosť ako prvá časť. Konečne to má aspoň nejaké smerovanie a niečo čo sa dá nazvať príbehom. Pár krát som sa dokonca zasmial. Ale na koniec aj tak všetky dejové línie smerujú do prázdna. Nič sa nevysvetlí a po všetkom zostane chuť trápnosti a klasického černošského humoru. Pričom sa z toho dalo vytrieskať podstatne viac. Ale hold, toto zarába najviac. Jedna hviezda za Pressleyovú v spodnom prádle a štek Fluffyho, ktorého mám rád ako stand up komika a ktorého prítomnosť ma potešila rovnako ako cameo Russella Petersa v nedávno dopozeranom Chefovi. ()

Marsik

Hodnocení dávám stejné jako prvnímu dílu a v podstatě bych mohl komentář z jedničky zkopírovat. Tzn. film totální bláznovina a ujetina, ale člověk se fakt 80 minut směje. Jestli je Marlon Wayans úplně v pořádku, tak já jsem čínský bůh srandy. 66% ()

Astaroth12

Jednotku som ešte nevidel a po tejto časti ju odsúvam na neurčito. Nie , že by to bola katastrofa, ale u parodických komédiách veľa vody nenamútila. Je to hlavne uškriekane a v tom zábavu teda nevidím a Marlon Wayans tu viac prehrával, ako bol zábavný. A to v Scary movie exceloval, tam bol rozhodne najzábavnejším článkom filmových postav, ale tu hlavnú rolu až tak nezvládol. Tak tri sceny mi prišli vtipne a najviac asi tá, kde si to rozdáva s Annabbelov, ale ostatné je už len trápna vata, ktorá s vtipnosťou nemá čo dočinenia. Ako som napísal na začiatku, nie je to katastrofa, ale ako komédia to tiež nie je niečo mimoriadne. Slabé 3*. ()

hous.enka

Pár dobrých (a vtipných momentů - ten bílý psík, panenka a la Anabelle apod.), ale jinak dějově nic moc. Navíc ten konec, kdy se celá zápletka rozřeší během pár minut, mě dost zklamal. Na druhou stranu: co taky vymyslet nového, když Scary movie už tu bylo a Haunted house 1 taky... ()

schizmo

Plnohodnotnej nástupce jedničky, takže pro milovníky přehnaných parodií a vyhrocených komedií jasná volba. Opět si budete klepat na čelo nad přepáleným humorem, který místy ani není vtipný, jindy budete plakat smíchem a za těch několik scén to rozhodně stojí! ()

maddy odpad!

„You don't believe in paranormal? I am Spanish, of course, I believe. I believe in all that shit. Big Foot, Chupacabra, Obamacare. Tak vážení, what the f*ck, have I just seen?! Bez akéhokoľvek mučenia priznám, že prvý Haunted House sa mi v rámci takej tej podvratnej zábavy celkom páčil. Objektívne by na viac ako tie dve hviezdičky nebol, ale za správnych podmienok (čítaj: so správnym množstvom pív/alkoholu v krvi / otestované) a správnou partiou kamošov pobaví a subjektívne mu nemám najmenší problém prihodiť aj tú tretiu hviezdu. Druhý krát v živote ten film už síce vidieť nechcem, ale to nie je dôvod prečo ho odsúdiť. Navyše stále bol aspoň o nepatrný level vyššie ako súčasná odpadová parodická konkurencia typu Superhero Movie, Paranornal Movie, Epic Movie, Date Movie a pod. Na pokračovanie som bol preto právom zvedavý. Bohužiaľ, Haunted House 2 už nefunguje ani s fľašou tequilly v krvi (taktiež otestované) a smelo sa môže zaradiť ku svojej odpadovej konkurencii. Netuším, či všetci zúčastnení stratili za ten rok od prvého filmu aj tú poslednú mozgovú bunku, ale inak si tento rapídny prepad neviem vysvetliť, nakoľko za kamerou, ani pred kamerou sa nič nezmenilo. Ten istý režisér, ten istý scenárista a zase raz Marlon Wayans (pre ktorého mám malú slabosť ešte od čias prvého Scary Movie). Haunted House 2 síce paroduje populárne scény zo súčasných hororov ako Conjuring, Sinister, Possession, opäť raz Paranormal Activity 3 alebo v náznakoch aj Evil Dead, avšak nefunguje ani jedna kvázi vtipná scéna, všetok humor je ďaleko za hranicou trápnosti, za hranicou akéhokoľvek vkusu a vôbec za hranicou znesiteľnosti. Po celý film postavy otravne kričia, vrieskajú, hulákajú, až z toho po pol hodine bolí hlava. A keď nerobia to, tak sexujú alebo sa opakuje doslovne 15x ten istý vtip so španielskym susedom. Pokiaľ teda niekomu príde vtipná holá Wayansova riť ako desať minút preťahuje bábiku z Conjuringu v rôznych polohách, tak smelo do toho. Za mňa nikdy viac a silne pochybujem, že sa nechám (v akomkoľvek stave) ukecať na prípadu trojku, pokiaľ vznikne. Zasmial som sa jeden jediný krát pri hláške zo samotného úvodu komentára. A to teraz nechce vyznieť skutočne nijako povýšenecky, ale ktorú pochopí len minimum tunajších divákov, ktorí si pustia film akým je Haunted House 2. Ale plne tomu rozumiem, veď načo by sa aj zaujímali o politiku USA, keď to dostatočne nefunguje u nás. Za tú hlášku ten jeden bod, inak za nič iné. Na záver pripomínam, že nie som žiaden puritán, ani internetom erudovaný rádoby filmový kritik, ktorých je na CSFD plno, ani výhradne zaťažený proti podobných paródiám a prvý film ma v rámci možností aj pobavil. Toto však nie, nie, nie, nie a ešte raz nie! CELKOVO: 0,5* (1/10) ()

kaylin

Jsem si jistý, že snímek „A Haunted House 2“, který podle všeho v českých kinech neuvidíme, není skvělou komedií, ale mně prostě sedla. Jsou zde momenty, které by v klidu vydržely i ve vážném hororovém filmu, ale hlavně jsou zde vtipy, které nejsou jen hloupé. Ano, ty banální převažují, ale tentokrát jsem měl pocit, že už se u toho někdo snažil a že chtěli, aby ta zábava nebyla úplně stupidní. Povedlo se. ()