Do neznáma

• USA Approaching the Unknown

Filozofický sci-fi snímek pojednává o muži, který se sám vydává na cestu napříč vesmírem. Kapitán William D. Stanaforth, vědec, jenž je pro své experimenty ochotný riskovat vlastní život, podniká jednosměrnou misi na planetu Mars, kterou chce začít kolonizovat. Na cestu vyráží poháněn velkým odhodláním i jasnými vědeckými cíli. Když ho ale zradí technika, kapitán se kvůli své aroganci dostane do potíží. Stanaforth je zlomen a musí v sobě najít nové přesvědčení, aby mohl pokračovat dál. Americký film zkoumá, jak daleko musí člověk zajít, aby si připustil, že záhady vesmíru zůstanou navždy nepopsatelné. (HBO Europe)

MickeyStuma

Snímek svým vlivem filozofické úvahy a přesvědčení pouze pro filmové fajnšmekry. Poukazuje na fakt, že snaha dobít vesmír má na rozdíl od něj své hranice. Dějově se dotýká stále aktuálního snu a tím je vstoupit na planetu Mars lidskou nohou. Máme tu člověka, který toho chce dosáhnout za každou cenu a je pro to odhodlaný udělat cokoliv. Odstartuje a letí daným směrem. A těžkosti očekávaně přijdou. Nejedná se o žádný thriller, o žádné drama, o žádnou komedii. Vážnost všeho dění prostřednictvím vnitřních monologů a faktu, že se v podstatě jedná o příběh jednoho člověka, se snímek stává velmi těžko uchopitelným a těžkopádným pro diváky mající o sci-fi filmu zcela jiné představy. Toto je psychologicko-filozofické sci-fi v hluboké, vážné a poměrně pomalé atmosféře. Snímek tedy nese velký otazník a tak se uvidí, jestli jednou dojde k jeho uznání. ()

Enceladus

Dosť priemerný film, ktorý sa pokúša poukazovať na pocity astronauta, ktorý je skoro rok osamotený a sem-tam dôjde na kus reči aj s Houstonom. Dosť okopírovaný Marťan a keďže sa ľudia psychikou astronautov zaoberajú desiatky rokov, názov "Approaching the unknown" je minimálne nevhodný. Nudný priemer. ()

misbos

Onemanshow o tom, jak jednomu (možná) nadanýmu člověku jeho hybris nedovolila vidět jeho vlastní limity, nedovolila mu poslouchat varování ostatních, a on TO (ať už to "TO" bylo cokoliv) - nedokázal. Srovnání s marťanem se přímo nabízí - tam hrdina hned z kraje přijme možnost selhání (protože zná svoje limity) hodně se směje, což mu pomáhá udržet si nadhled a racionální odstup a překonat nenadálý překážky, a neuzavře svůj systém (cywe, zase ten Snowpiercer :-) ), ale komunikace aka výměna informací (se zemí, s lidma) je to první, co se snaží zařídit a udržet, a díky tomu všemu TO dokáže. Tenhle astronaut ja naproti tomu neustále krutě vážnej a patetickej, neposlouchá ostatní, i když by měl (ty dvě trosky na "kraji propasti", co netoužej po ničem jiným než se vrátit na zem - mezi lidi), a když to posere, je pořád tak vznešeně neomylnej, že radši svůj systém odstřihne a uzavře (informačně), než aby před ostatníma nesl následky svý chyby. A - jak jinak - zcvokne.V posledních scénách totiž nesledujeme nějakej triumf, nebo snad "nekonečnou krásu okamžiku" - sledujeme definitivní tragickou samotu šílenství. Proto za pět, milé děti. Howg. ()

dalziel

Na Zemi sa da trénovať a pripravovať na čokoľvek, avšak na samotu a osamelosť v nekonečnom vesmíre ľudskú bytosť nepripraví nikto a nič... ()

Blowler

Film tak trochu pro introverty. Jednočlenná výprava na Mars, kde jediná komunikace se zbytkem světa probíhá pouze skrz obrazovku přece musí působit depresivně a osamělé. Chápu, že při porovnání třeba s "Marťanem" působí tento film jako zoufalý výkřik do tmy, protože je minimalistický a není pro každého. Já si jej užil. Se zdejším hodnocením moc nesouhlasím. ()

Hpatrik

Jak už tu bylo řečeno, myšlenka špatná určitě nebyla, a dokonce bych tomu odpustil i některé faktické nedostatky (a že jich tam bylo), ale takhle brakový scénář skousnout nedokážu. Zvlášť pak u takového nízkorozpočtového snímku, který má šanci bodovat v podstatě jen vybroušeným scénářem a smysluplným příběhem. ()

Listyx odpad!

Dal bych tomu snímku 4* kdyby to od druhé třetiny nepokálni na ntou. No celou druhou půlkou jsem byl už vyloženě nakvašenej, takže odpad s* a zahrabat pod zem. Obravdu mě štvaly haluzorní povídačjy jantara, kterého vyslala jantarová vesmírná agentura do jantarového vesmíru. Takovou jantarovou vylepšovačkou jsou ještě další jantaři co se tam vyskytujou. Legrační je už předpoklad, že někdo vyšle mamlase s aparátem, který se podělá co dvě scény, za miliardy prašulí na mars v lodi, která ani nemá záložní systémy. Pořád jsem dofal, že to blábolení bude mít nějaký reálný dopad na konec toho nesmyslu a ejhle, neměl. Prostě film o tom jak vynaložit spoustu pěněz na to aby někdo umřel na marsu a má při tom plnej bágl blábolů. Juchů! ()

vozralec

Film se převážně soustředí na pocity hlavního hrdiny. Občas lehce zavání nudou. Astronaut moc neposlouchal příkazy. ()

denulik

Nezáživný, nízkorozpočtový, citovo sterilný a úplne zbytočný kríženec Marťana a Interstellaru, ktorý od svojich vzorov prebral všetko zlé, čo sa dalo a okorenil to príbehom-nepríbehom, v ktorom sa absolútne nič nedeje. Williamova cesta odnikiaľ nikam je zaujímavá asi ako sfilmovanie telefónneho zoznamu a mentálne pochody Williama Stanafortha sú také polopatistické, že mu neveríte ani jedno otočenie skrutkovačom v jeho perpetuum mobile. Snaha o filozofický presah vyznieva detinsky a nútene, a tak aj pri krátkej stopáži sa cesta k Marsu stáva utrpením pre diváka. ()

MindTuber

To bylo zlé, velmi zlé. Ať už chtěl film přinést jakékoliv poselství, vše bylo pohřbeno pod obrovskou hromadou nudy. Začátek přitom nevypadá vůbec špatně a tak člověk chvíli vyčkává, zda-li se neobjeví nějaký ten náznak děje. Nicméně jde v podstatě o one man show movie, ve které se jeden odhodlaný kapitán propadá do svých myšlenek. My jako diváci můžeme jen sledovat posloupnost rutin, které vykonává a které v pozdějších fázích přecházejí do nelogického prázdna. Mark Strong se mohl snažit sebevíce, ale s takovým scénářem a ještě v omezeném prostoru kabiny vesmírného modulu to nemohl nijak uhrát. Raději sáhněte po Moonu s Rockwellem. Slabá dvě. ()

elimS

25% - komentář 20ti slovy: No jo, já mám stejně dlouho trvájící nudu v práci a kytky mi doma taky chcípají, takže jsem v tom něco našel :D ()

dkas

Zajímavé, psychologické sci-fi drama, které obsahuje celkem hodně faktických chyb, ale psycho hlavního hrdiny nastíní celkem věrohodně. Nicméně, zůstává to na půli cesty a nakonec to vyšumí bez kýženého efektu. Škoda ()

Clark_Kent

Tak tohle jsem nějak nepobral. Navíc M. Strong se sice snaží hrát, jenže je z toho spíš prázdná vesmírná srágora. Vysoce nudící příběh. ()

Pitryx odpad!

Ukradený námět. Skoro devadesát minut o ničem. Mne tak asi zajímají něčí „vnitřní pocity“. Tohle měli natočit v divadle a také to tam hrát. Jistě by měli vyprodáno. Původně jsem chtěl dát něco za přímo uchvacující záběry z Vesmíru, ale pak jsem si řekl, že ty by snad ve sci-fi filmu, který se nota bene ve Vesmíru odehrává, jaksi být měly. Navíc, když jich není zase tak mnoho a jsou to jen záběry lodi a pak mlhovin. Takže tomuto filmu nedávám nic a lituji ztraceného času. ()

Kub_ees

Approaching the Unknown je naozaj len o ceste na Mars. Dokopy nič sa tam nedeje, aj keď sa po čase začne kaziť nejaká technika. Film je dobrý maximálne na jedno pozretie, no aj napriek nedostatkom dávam tri, pretože som sa celkom bavil a film ma až tak nenudil. ()

Jadro odpad!

Tak som hľadal dôvod aspoň na jednu hviezdičku... Nechápem ako sa herec typu Mark Strong nechal nahovoriť na takú lacnú, tupú a ničím atraktívnu sračku.... Už len tá cesta - dve lode po jednom členovi posádky a na fatálne trápnych chybách - "abort mission" ??? Celý čas nie je jasné o čo tam ide a pozerať sa na tretiny času na to ako opravuje generátor neustálym dokrucovaním a prepájaním káblikov? Tak to sme sa vrátili na úroveň kinematografie 70tych rokov... Dopozeral som to len preto, lebo som nemohol uveriť, že je to také nie Bčko ale nakoniec Xko... 5% ()

harycek

Nějak jsem nepochopil co tento film měl vypovědět ??Nebýt tam krásné záběry vesmíru , tak je to depresivní nuda , bodík přidám za Marka Stronga!!! ()

jokino

Tak velký a slušný potenciál, a takto to celé dopadne.. Komorný snímok, ktorý vôbec nezamrzí, práve naopak, dokáže celkom slušne zaujať, ale už po relatívne krátkom čase začne upadať do akejsi dejovej monotónnosti, nerozvíja ďalej nič, akurát divák má možnosť vidieť, ako sa astronaut sám sebe vymkne spod kontroly a potom už nastane iba rýchlokvasný záver filmu. Škoda, mohlo to byť skvelé.. ()