American Horror Story

• USA American Horror Story (více)
USA, (2011–2024), 100 h 14 min (Minutáž: 34–74 min)

Předloha:

Ryan Murphy (kniha), Brad Falchuk (kniha), Danielle Vega (kniha)

Sarah Paulson, Evan Peters, Lily Rabe, Jessica Lange, Denis O'Hare, Kathy Bates, Angela Bassett, Frances Conroy, Taissa Farmiga, Emma Roberts, Adina Porter (více)

Série(12) / Epizody(132)

Recenze uživatele stitch7 k tomuto seriálu (31)

Manipulace (2021) (S10E05)

/// ŽERU TOOOOO Pár příběhových zvratů jsem tipoval správně, i přesto se mi z nich tajil dech. Hodně brutální epizoda, jsem zvědavý na finále! ()

Zima zabíjí (2021) (S10E06)

/// To snad ani není možný, ne? Takhle to brutálně podělat. Myslím, že by i snad bylo lepší, kdyby tahle část skončila minulým dílem. Zkratkovité, zmatené, hloupé. Harry zase najednou lituje Doris. Ale tak do půlky to ještě celkem šlo, ale po opuštění P-town šlo jen o výplach mozku. Poetické kecy na konci ani nedávaly smysl. Grrr - epizodu psala pale person. ()

New York City (2022) (S11)

/// Tahle série si aktuálních 54% procent rozhodně nezaslouží, takže i přes výhrady, které k ní mám, nechám čtyři hvězdičky. Na NYC jsem se netěšil a po těch letech, co seriál sleduju šlo o první řadu, na kterou mě nenalákaly ani plakáty, ani trailer. Prostě ani ťuk. A přitom jsem se konečně mohl těšit na sérii, která si nastaví dvě příběhové linky a dokáže se na ně soustředit a nepřidávat deset dalších vedlejších (teda až na věštkyni, na kterou se potom poněkud zapomene). Jistě, není to příliš hororové a ke konci to zase klasicky zaskřípe, není to ale takový průšvih jako obvykle. K větší spokojenosti mi chybí větší dbání na detaily, takhle je to takové klasicky AHS sloppy (myslím že český výraz nemáme) s několika WTF momenty. Je ale fajn si potvrdit, že pořád jde přijít s dobrým námětem. Takže to s AHS ještě nevzdávám! Ještě bych rád vyzdvihl roli Leslie Grossman, která konečně není jenom nějaká blbka pro zasmání. ()

Něco se blíží (2022) (S11E01)

/// Docela vlažný start. Pilot zkrátka moc nebavil. A to i přesto, že celkový příběh vypadá celkem slibně - ale slibné začátky měly i poslední série, že ano. ()

Děkuji za vaše služby (2022) (S11E02)

/// Zábavnější a svižnější. Gino je ovšem fakt otravná a patetická postava. Plus mě štve že je občas něco úplně random (nebo mi snad něco uníká?), jako když Adamovi na policejní stanici přijde během výslechu dát facku pán v jockstrapu?? ()

Delicate (2023) (S12)

/// Bohužel jedna z nejslabších řad. Úvod mě celkem navnadil, následně mě díly bavily na střídačku trochu méně nebo trochu více. Bylo to prostě celkem fajn. Pokud jste viděli nějaký horor s těhotenstvím řízlým démonstvím, nejspíš vás to vůbec nepřekvapí. Hodně halucinací, trocha body horroru a nechutností. A samozřejmě dle standardu tohoto seriálu, hajzlové jsou vlastně úplně všichni. Nebylo by to ovšem AHS, kdyby to finále opět nepohřbilo. Asi nejkratší díl, co kdy tahle antologie měla, zase zanechal hořkou pachuť. Nevím, jak moc za to může ta stávka, kvůli které poslední čtyři díly dorazily téměř o půl roku později, každopadně je to fakt špatně a nechápu, jak to někdo mohl považovat za uspokojivý konec. Nedává smysl a člověk ani neví, co se to vlastně stalo. Na pavouky, které jsme mohli vidět v každém díle, se autoři taky vykašlou a nic z toho není. Pochválit mohu herecký výkon Emmy Roberts, která se opravdu hodně snažila. Překvapila mě taky Kim, která do svojí role padla dokonale -  a to se čemukoliv Kardashianovskému skoro vyhýbám. Z minulých sezón se pak už příliš známých tváří nevrátí - Billie Lourd a Leslie Grossman snad většinu svých scének natočily za den, jak málo screen timu mají. A pak je tu taky skvělý Denis O'Hare, který ovšem taky moc příležitostí předvést se nedostane a na konci série pro jistotu chybí úplně - nejspíš na to pozdější natáčení neměl čas. Příliš tak Delicate doporučit nemohu. Pokud vás nechytne první díl, asi ani nemá cenu sledovat dál, nerozjede se to. Já jsem aspoň rád, že jsem si prvních pět dílů kvůli čekání na Disney titulky nepustil tehdy v říjnu a mohl jsem si teď vše sjet najednou. Tak schválně, jaká čeká AHS budoucnost. Bude 13. řada ta poslední? Vrátí se do ní víc našich oblíbenců? Možná by nebylo od věci si dát rok pauzu a naservírovat odchod ve velkém stylu. Podle mě se tak ale nestane, ono se to prostě radši nějak doklepe. ()

Rozmnožím tvé strádání (2023) (S12E01)

/// Příjemný úvod, který si mě zaháčkoval. Vypadá to na psychologický horor, takže jsem zvědavý. Líbí se mi modré ladění. Kim je dobře obsazená. ()

Houpy hou (2023) (S12E02)

/// S halucinacema se musí opatrně. Tady to byl občas dost zmatek. A ta scéna, kde Anna strčí do paní na toaletách je příšrná. Ta paní se o umyvadlo neuhodila, ale spíš se na něj položila. To samé s pádem na zem. To si fakt nikdo nevšiml, jak trapně to vypadá? ()

Mizející dvojče (2023) (S12E04)

/// Tak tomu virálu by se všichni tak maximálně vysmáli. Pokud by ho vůbec dokoukali. Naprosto mimo. ()

The Auteur (2024) (S12E09)

/// Jééé! Další sračkoidní, ultrauspěchané finále do sbírky! Děkujeme, přijďte zas! EDIT: Snižuju na jednu hvězdu, ani vlastně nevím, co se stalo. ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis