Star Trek: Enterprise

USA, (2001–2005), 68 h 44 min (Minutáž: 42–92 min)

Scott Bakula, John Billingsley, Jolene Blalock, Dominic Keating, Anthony Montgomery, Linda Park, Connor Trinneer, Vaughn Armstrong, Gary Graham (více)

Série(4) / Epizody(97)

Píše se 22. století, což je skoro sto let před tím, než James T. Kirk zaujme své místo v pionýrských dobách prozkoumávání vesmíru. Lidé ještě nemají k dispozici štíty, Federace dosud neexistuje, mezihvězdné transportéry se používají pouze pro přepravu nákladu. Za těchto podmínek se do vesmíru vydává posádka první lodi, jíž velí kapitán Jonathan Archer, prototyp kapitánů hvězdné flotily, kteří teprve přijdou; je statečný, zvídavý, dychtivý a odváží se tam, kam člověk dosud nevkročil. Na rozdíl od ostřílených důstojníků 24. století, které hned tak něco nepřekvapí, posádka ENTERPRISE dává najevo údiv, vzrušení i obavy z podivných věcí, s nimiž se setkává. Hvězdné mapy jsou prozatím většinou prázdné a oni musí prokázat, že jsou připraveni na život v hlubinách vesmíru. (oficiální text distributora)

Recenze uživatele DocBrown k tomuto seriálu (34)

Říše vyvolených (2003) (S03E12)

Ten důvod války byl fakt vtipný. Podobně jako válka mezi přívrženci červených čapek a zatvrzelých modročepičkářů. Nebo ještě více jako mezi šiíty a sunnity. ()

Zkušební oblast (2004) (S03E13)

Asi nejlepší díl seriálu, samozřejmě zejména kvůli Shranovi. ()

Válečná lest (2004) (S03E14)

A ještě jedna výborná epizoda. Několikrát byla tohle lest ve Star Treku naopak, ale takhle je to originální. ()

Azati Jedna (2004) (S03E18)

První půlka výborná (hlavně Archerova přednáška o plazech během výslechu), ovšem jen do chvíle dokud tam T'Pol nezačla fňukat, korunováno stupidním ukončením epizody uprostřed bitvy, která skončí v dalším díle během pár sekund. ()

(2004) (S03E21)

Velmi podobný námět byl už v DS9, ale tady je přece jen lépe zpracovaný. Teda až na tu vatu jako výplň (T'Pol+Tucker). Ani tady si s nesmyslností časového paradoxu hlavu nelámou. ()

Bouřková fronta, část 2. (2004) (S04E02)

Mě teda Štuka moc nepotěšila. Samozřejmě pěkné letadlo, na začátku války velmi platné, ale v roce 1944 už zoufale zastaralé a pomalé. Asi tak to poslední, do kterého by něco takového namontovali. Nicméně daleko víc mi vadil ten nesmysl s Leninem. Zabít Lenina by byl ten nejzáslužnější čin a nacistům by rozhodně nenahrál. Imperiální Rusko by bylo bez občanské valky a Stalinových čistek silnější a rozhodně daleko větší spojenec Západu než Sověti a nečekali by až je Němci napadnou. A ještě víc mi vadí, jak se zničením přístroje najednou vše vrátí do původního pořádku, a to i to co se stalo v minulosti. BTW Černoška z minulosti na hvězdné lodi kouká na Zemi, není to už klišé? ()

Kryostanice 12 (2004) (S04E05)

Slavné blikající zářivky z Airplane II na scéně v dalším ST! ()

Onemocnění (2005) (S04E15)

Škoda, že Seth MacFarlane nepředvedl nějaký svůj hlas, takový Stewie by se hodil. ()

Postižení (2005) (S04E16)

Gratuluju, smíchat sekci 31 (spolupracující s Klingony), augmenty, Nebezpečnou rychlost a rádobyvysvětlení proč v TOSce neměli peníze na výraznější masky Klingonů by nedokázali lépe ani pejsek s kočičkou. Samozřejmě v TOSce neni žádná zmínka, že tam jsou pouze nějací zmutovaní Klingoni, protože takovou kravinu by jen tak někdo nevymyslel. Všichni tenhle incident samozřejmě zapomenou, stejně jako Regeneraci, tohle prostě nemůže být kánon. ()

Pouto (2005) (S04E17)

Velmi nadějný (zelený) začátek, ale závěrečná pointa je hodně slabá. Opravdu bylo hodně důmyslné nechat je hlídat chlapem. Tuckera se opět nezbavíme, ale naštěstí už se (jeho) konec stejně blíží. ()

V zemi za zrcadlem část 1. (2005) (S04E18)

Pěkné odskočení ze slabého průměru 4. série. Sice tu není žádné napojení paralelního vesmíru na hlavní děj, ale ani to nijak nevadí. S tím začátkem si opravu vyhráli a dokonce natočili pořádnou úvodní znělku. Ovšem to jak tam Archer napochoduje a nechá se zadržet, a po krátkém výslechu mu vrátí funkci, to by bylo naivní i v normálním vesmíru. ()

V zemi za zrcadlem, část 2. (2005) (S04E19)

Federation of Fools. Docela zábavné, jen ten počítačový Gorn mi vůbec nesedl, resp. vůbec nevypadal jako ten z TOSky. Jenže, tohle měl být konec? No i tak by to byl lepší konec seriálu než poslední tři zbytečné díly. ()

Přízraky (2005) (S04E20)

Hahaha, a že tu zcela nehlídanou superzbraň nepoužili proti Xindské kouli :-D ()

Toto jsou cesty... (2005) (S04E22)

Kdyby to nebyla poslední epizoda a kdyby to pojali jako parodii jako Tribly v DS9, tak by se to asi dalo. Ale tohle byla strašná slátanina a značně obtloustlý Riker tomu moc nepřidal. Tuckerova smrt čistě účelová, v té chvíli to vůbec nemusel dělat. ()

Zemřel herec Dean Stockwell

Zemřel herec Dean Stockwell