Policejní odznak

• USA The Shield (více)
USA, (2002–2008), 87 h 14 min (Minutáž: 44–72 min)

Tvůrci:

Shawn Ryan

Kamera:

Rohn Schmidt

Michael Chiklis, Walton Goggins, CCH Pounder, Catherine Dent, Jay Karnes, Benito Martinez, Michael Jace, Kenny Johnson, David Rees Snell, Cathy Cahlin Ryan (více)

Série(7) / Epizody(88)

V nejhorším policejním okrsku v L. A. šéfuje drsný Vic Mackey, velitel jednotky proti gangům. Ve světě, kde neplatí hranice mezi dobrem a zlem, se řídí vlastními pravidly a neváhá se zločinci obchodovat a zároveň je podrazit. Nový kapitán Aceveda chce situaci změnit, ale brzy zjistí, že proti němu stojí skupina zkorumpovaných, ale výkonných policistů, bez jejichž pomoci se neobejde. (oficiální text distributora)

Dr_Bilo

Po dokoukání poslední série už můžu s jistotou říct to, co jsem si už delší dobu myslel, Shield je jeden z nejlepších seriálů všech dob! I když to asi bude znít hloupě, tak zejména ke konci mi tenhle seriál místy způsoboval až fyzickou bolest. Občas jsem prostě musel přerušit sledování a chvilku rozdýchávat to, co se na obrazovce děje. Velmi kruté, velmi smutné, velmi krásné… Nikdy nezapomenu, díky, Shawne. ()

6thSun

Není mnoho seriálů, u kterých jsem cítil smutek hluboký jako Macocha, když jsem dokoukával poslední díl. Tento patří mezi ně. Mistrovské dílo! ()

Tommassi3

Nádherně syrový seriál, který dostává maximální grády s příchodem Foresta Whitakera, nečekaně opět v roli charismatického slizáka, kde můžeme sledovat policejní práci naprosto realisticky bez těch všech cool sci-fi vychytávek a zhovadilostí á la Kriminálka Las Vegas, Miami atd. Fakt, jaký vysílací čas tahle pecka dostala na TV Nova, svědčí o neschopnosti lidí nejodpovědnějších..;) Postavy se mají kam dál charakterově posunovat, i ten Chiklisův Vic Mackey není až takové prase, jak by se mohlo zdát, vše je tu nasáklé korupcí a roztříštěností úhlu pohledu na boj se zločinem !! Adrenalin a napětí tryská ze všech stran, aniž by se tu tlačilo na explicitu násilí či nahoty.. Naprostá absence typicky amerikánského černobílého škatulkování na hrdiny a darebáky bez náznaků hlubší motivace činí z Policejního odznaku za mě to nejlepší, co v daném žánru vůbec kdy bylo natočeno.. Samozřejmě v případě Dextera jde o samostatnou kapitolu !! [ Dabing 7/10 ] Celkem povedený kus práce, samotného zpracování dabingu se ujalo AXN v produkci společnosti DubTracks, přičemž po druhé sérii úkol zvolna s úspěchem převzala společnost SDI Media, maximálně oceňuji zachování samotných dabérů s prověřenými jmény jako Miroslav Hanuš, Jan Vondráček či Martin Stránský. ()

Lacike

Nie som fanda kriminaliek, ale Shield je jedna z mala vynimiek, ktore mi sadli. Jednak tu je velka hlavna linia ohladom skorumpovaného Vica a jeho timu, ktora sa tiahne celym serialom a potom tu su fantasticke epizodne zapletky u ktorych ma fakt zaujimalo ich vyustenie a neraz ma prekvapilo. Samozrejme velkym plusom je spinave a nekompromisne prostredie gangov. No a cely serial korunuje najgenialnejsie, najpôsobivejsie a najemotivnejsie finale ake som kedy videl. S postavami sa serial nemazli, ale zaroven vyustenie osudov postav pôsobi prirodzene a logicky. Najlepsia mi pripadala piata seria, ktorou sa tiahne superenie titanov. Chiklis vs. Whitaker. Obidvaja herci zo seba vydali maximum a najironickejsie je, ze divak fandi zloduchovi Vickovi a praje smrt kladnemu Whitakerovi z vnutornych zalezitosti, ktory ide po Vickovi. Najslabsou mi pripadala stvrta seria v ktorej pôsobi divne, ze Vic je celu seriu za polepseneho spravnaka a jeho dovtedy bezuhonny protivnik Aceveda padne do riadnych sraciek. Velkym kladom tejto serie je nova velitelka v podani Glenn Close, ktoru som neznasal, ale v Shielde si ma ziskala. Z postav mi bol najsympatickejsi Lemansky, ktory ako jediny z toho skorumpovaneho timu mal svedomie. Najtragickejsi osud schytal Shane Vendrell a Walton Goggins sa behom serialu poriadne herecky vypracoval. Dvojica Wagenbach + Wymsova tam boli na tie epizodne detektivne zapletky. Slabsia mi pripadala len dvojka Danni Sofer + Julien Lowe. Hlavne Lowe potom, co sa vyriesila jeho gay linia, bol uz skoro zbytocny. Jak CZ, tak SK dabing sa vydarili. 1-3. seriu som videl v CZ dabingu, 4-5. v SK a 6-7. v origináli. 1. séria: 90%, 2. séria: 100%, 3. séria: 100%, 4. séria: 80%, 5. séria: 100%, 6. séria: 90%, 7. séria: 100%. ()

Ozo

Po druhé sérii jsem naprosto propadl kouzlu charismatického parchanta Mackeyho a stáhl si zbytek seriálu v originále s titulky, což je imho ještě lepší než (vynikající) český dabing. Pro mne po The Wire druhý nejlepší kriminální seriál. ()

Korbitch

Syrové, drsné, realistické a bez příkras. Takový je Shield vedený Vicem Mackeym. Na prdel mu šlape jeho uťápnutý kapitánek, který jako by ze skauta vypad i s růžovými brejličkami. Někdy holt musíte vymést větší zlo tím menším. Bezesporu nejsympatičtější rozporuplný hrdina v dějinách kriminálního seriálu. U některých scén jen němě zírám, abych pak vybuchl v záchvat smíchu. Vic Mackey je zvíře. ()

Soundtrack

Nejlepší (z půlky) epizodická kriminálka všech dob. A i souvislá dějová linie za to stojí. Na konci zahnáno do takového extrému, že mi z osudu některých postav bylo až nevolno. I když The Shield nepovažuju za úplně nejlepší seriál všech dob, tak je to rozhodně seriál, který mě po svých závěrečných epizodách odzbrojil nejvíc ze všech. Skvělé hlavní i vedlejší postavy, zápletky, atmosféra. Silnými momenty seriálu jsou různá morální dilemata, kterým postavy čelí a jejich následky. ()

O.Peta

Asi jsem se zamiloval :D První dvě série za tři dny zhlédnuty a jen škoda, že mi zásoba téhle kvalitní kriminálky nemá šanci vydržet na dlouho. O třídu lepší než The Wire. Shield totiž přidává na tempu, dáno větším množstvím případů, ale při tom neustále rozvíjí vedlejší vztahy, Vic Mackey si podmaňuje celý okrsek a s tím se kupí problémy a riziko odhalení. Celé pojetí ovšem neubírá na realističnosti a věrohodnosti, navíc to ani zdaleka není o jedné postavě. Většinou mám problém oblíbit si více postav a sledovat je se stejným zaujetím, ale tady by spíš bylo rychlejší vypsat ty nezajímavé, jestli by se tedy nějaká našla. S1 - 90% | S2 - 85% | S3 - 75% | S4 - 80% | S5 - 90% | S6 - 70% | S7 - 90% | Komplexní hodnocení - 95% Ten závěr je fakt strhující, takové finále nemá snad žádný seriál, který se natáhne až na sedm řad. Pocity během závěrečných titulků jsou nepopsatelné. Doporučuju každému, kdo uvažuje o zhlédnutí Shieldu, aby si vyhradil čas na celý seriál, nevyplatí se jednotlivé série kouskovat. ()

rt12

Je ,,krásné" když chce někdo takový jako je Vic Mackey ,, Pomáhat a chránit ". Píšu schválně je, protože si nedělám iluze o stavu Policie, která je rozeseta po celém Glóbusu. Nicméně musím opěvovat tento seriál, ke kterému jsem se dostala jako slepý k houslím, který mě hned od pilota oslovil a nemohla jinak než ho sjet až do konce. Neprofláknuté herecké ksichty v čele s opravdu skvělým Michaelem Chiklisem, dodávali seriálu na přitažlivosti. Pocit moci a nedotknutelnosti se kterou se chovali čím dál tím více drzeji, zde partička vyvolených zahrála tak, že ve Vás vyvolají vztek, zlost a bezmoc. Syrovým a nepřehnaným způsobem je zde vykreslena korupce a to nejen mezi poldy. Vždy se jedná o propojený řetěz. Však to známe a bohužel ne jen z filmu. ()

Hadža

Perfektni policejni serial,ktery nam ukaze i temnou stranku policie,Nelze se brodit bahnem,aby jste se neuspinili.Vic ma vsechno v rukou a nenecha se prevezt ani zlocinci,ani svymi sefy.Doporucuji preckat trochu slabsi stred serie a nepromarnit skvele finale. ()

vegetol.mp

Při pohledu na Vica Mackeyho a jeho tým člověku dojde, že se mu vlastně vůbec nechce trávit čas s Horatio Canem a jeho partičkou umělohmotných panáků. Skvěle natočenej, skvěle zahranej a především famózně napsanej seriál, kterej v podstatě postrádá slabší momenty. Kdokoliv hrozí, že by tomu spadnul řetěz, objeví se Strike tým a rozkope ksicht nějakým členům gangu. Brutálně nekorektní a nesentimentální seriál. ()

Fanucci

The Shield není tak propracovaný a nejde tak do hloubky (např. do politikaření ve vyšších sférách policie nebo fungování organizovaného zločinu) jako Wire. Shield ovšem není vůbec špatný seriál. Jeho hlavní devizou je perfektní hl. postava zkorumpovaného policisty, který se snaží najít balanc mezi spravedlností a vlastním obohacením:-) Přerod této postavy a její vývoj je nakažlivé sledovat. Končím druhou sérii a jsem rád, že mne ještě dalších 5 čeká:-) EDIT: Po skouknutí 6 sérií musím jednoznačně zvednout hodnocení na 5. Seriál každou sérií poodkrývá trochu více z charakterů postav a chytře je staví do aliancí nebo proti sobě (jeden příklad za všechny - Aceveda x Mackey). Obzvlášť jak osud, chamtivost a nedůvěra cloumají s na začátku neohroženým Strike Teamem...to je paráda sledovat a scénaristé by zasloužili metál. Seriálu ani po 6 sériích nedochází dech, právě naopak. Obdivuhodné. EDIT č. 2:-) Toto musím napsat - poslední 7. série a samotný závěr seriálu je neskutečný...možná nejlepší závěr seriálu, který jsem v životě viděl. A to jsem jich viděl dost. Klobouk dolů před Shawnem Ryanem, scénáristy a herci v čele s Chiklisem. ()

ilemas

Zajimavý seriál z policejního prostředí o zkorumpovaných policistech a jejich metodách vyšetřování, při sledování první řady mám ale pocit jako na houpačce: výborné, trapné, dobré, nudné, zbytečné... Líbí se mi to a docela se těším na další díly. Po druhé řadě začínám tomu pomalu přicházet na chuť. Třetí řada super, čtvrtá nuda a asi to zabalím. Pátá opět super a seriál mě až teď při vyšetřování Vicka a jeho kumpánů začíná opět bavit. Jednotlivé epizody jsou mi ukradené, schází výraznější dějová linka abych se mohl nedočkavě těšit na další díly. Ta je sice provázaná všemi díly,někdy méně , jindy více, ale neustálé odbočování s vyšetřováním různých případů mě dost vadí. Zatím nejlepší policejní seriál co jsem viděl, tvrdá realita. Někdy nudí, jindy velmi baví. ()

tigre

Po první sérii 5* - chytře natočené, zábavné - i přes občasné tlačení na pilu v podstatě uvěřitelné a originální. ()

johny89

Srdeční záležitost :).. Vic Mackey je zkrátka borec. Akorát je zvláštní že jim prošlo v Americe to, že skoro každej zločinec je černoch nebo hispánec :)) 1. serie 85%, 2. 70%, 3. - 75%, 4. - 80%, 5 - ? ()

Lischai

Oproti The Wire seriál Shield ztrácí tím, že se průběžný oblouk policejní korupce nehraje důsledně v každému dílu (v první sérii). Takže často narazíte na výplňkový díl, který vás až tak nezajímá, protože nikam neposunuje děj. Jinak ale příjemně civilní, šedé a morálně indiferentní. ()

MrPierc

Michael Chiklis je výbornou volbu pro představitele poldy, který je zkorumpovaný ale stále v sobě má kousek mravní čisoty. Film má brutální nájezdy adrenalinu i klidné chvíle. Rozmanité charaktery a chudinské čtvrti. Nejlepší policejní seriál, co jsem kdy viděl. Poslední série už je tak nahuštěná všemi hříchy z minulosti, že to je skoro nesnesitelné. Poslední díl mne přímo odrovnal. Jenže on je každý z nás vlastně hodný, jen se časem všichni nějak ušpiníme. To patří k životu, u policajta je špína více zažraná. Pocta patří scénáristům každého dílu !!! Děkuji !!! ()

danecek24

Zlatý Glóbus - cena (2) - 60. ročník (za rok) 2002 - *Nejlepší seriál (drama), *Nejlepší herec v seriálu (drama) - Michael Chiklis + nominace (3) - 61. ročník 2003, 62. ročník 2004 - Nejlepší herec v seriálu (drama) - Michael Chiklis, 63. ročník 2005 - Nejlepší herečka v seriálu (drama) - Glenn Close ()

Gabbo

Jeden z nejlepších kriminálních seriálů. Vic Mackey dělá věci po svém a i když to občas tak nevypadá, je to setsakramentsky dobrej polda! Farmington District sice nemá takovou techniku jako chlapíci s modrými světly z CSI ale o to je to realnější. ()

Chlastající superhrdina se vrátí

Chlastající superhrdina se vrátí