Před pěti tisíci lety, v dobách, kde ještě nestály slavné pyramidy, pustošily egyptskou zemi hordy barbarů z východu, které vedl bezohledný Memnon, přezdívaný Král Škorpión. Toužil ovládnout svět, zabil každého, kdo se mu nepodřídil, a zdál se neporazitelný díky proroctvím svého čaroděje. Právě toho se rozhodnou zabít vládci zbylých svobodných kmenů. Tajně se sejdou a najmou si trojici mužů vedených odvážným Mathayusem, kterému generace předků vlila do žil válečnickou krev, a tedy i lest. Nejprve chce zjistit, kdo je tím záhadným Memnonovým rádcem. Když proniknou do Memnonova ležení, padnou však do pasti. Mathayus přitom odhalí, že Memnonovým čarodějem je ve skutečnost krásná mladá Cassandra. Při útěku z paláce se mu ji podaří unést. Cassandra se stává jeho rukojmím a souboj na život a na smrt mezi dvěma mocnými, i když zcela rozdílnými muži je nevyhnutelný. (TV Nova)

alienemo

Slabšie 4 hviezdy. Mňa samého prekvapilo ako ma môže tento film tak baviť. Ale je to tak. Je tu akcia od začiatku do konca. Je tu humor a krasna predstaviteľka ale hlavne je tu Rock, ktorému táto úloha sadla ako uliata. Nečakajte veľa a dostanete viac ako čakate, Pre mňa veľmi milé prekvapenie. ()

Ceberus

Výborná akční jednohubka, která bez potíží sklouzne trávicím traktem a máte z ní dobrý pocit. The Rock skutečně hraje (nebo alespoň nevypadá, že by nehrál), má důstojného protivníka a vše je také okořeněno přesně naměřenou malou dávkou neintrusivního humoru. Pěti hvězdičkám brání jen absence něčeho nezapomenutelného. Všude zmiňované srovnání se Schwarzennegerovým Conanem je pro mě osobně docela jednoduché, protože Conan plyne dost pomalu a epicky, zatímco Škorpión je rychlá akce a zábava. O něco víc se blíží snímku Kull dobyvatel, ale ten je přeci jen natočen příliš všedně, zatímco ze Škorpióna lze cítit jakousi vlastní originální duši. Edit 2024: Projíždím znovu kompletní mumiografii (dokud jsem neviděl druhou Mumii, tak mi ani to spojení nedošlo) a Škorpík opět nejlepší - svižných akčních zábavných 90 minut jízdy za čtyři a půl hvězdy. Pátou hvězdu si pošetřím, aby to zase nevypadalo, že je to jeden nejlepších filmů všech dob. 🙂 A taky nějaké mínus za rockovou hudbu, která mi tam až tak moc nesedla. Který rock ale sedl, tak to je začínající Dwayne "The Rock" Johnson - tohle je za mě jeho nejdomovštější žánr: spousta akce šmrncnutá humorem. Dokonce pokud bych měl Johnsona popsat jediným filmem, byl by to nejspíš právě Král Škorpión. ()

sarfian

Na tomto filme som sa celkom dobre pobavil. Zopár filmových chýb sa tu nájde, ale aj napriek tomu to bol pre mňa nadpriemerný filmový zážitok. Rockove ksichtíky, jeho osobitý vtip a akčné scény ma vždy pobavia. VIDENÉ 2x ()

Rudyamon

Když jsem "krále" viděl poprvé, byl jsem docela nadšený. Nadšení ovšem po letech opadlo a to z mnoha důvodů. Už v prvních scénách, když bojovník vypočítáva muže různých národů, které již zabil a v jedné větě vyjmenovává národy, které se jaksi nemohly v jeho řebříčku sejít, neboť neexistovaly v jedné historické epoše, to už bylo trošku divné. Pak, ač král Škorpión je doložen v Egyptské historii, jsem zjistil, že praktický celý děj se odehrával v Gomorre, to už jsem byl fakt hodně vedle. To, že se mimo jiné pak mluvilo ještě o Pompejích, mě už nakonec vlastně ani nepřekvapilo. Takže jsem pochopil, že s historií to moc společného, vlastně vůbec nic, nemá. Nicméně dalo se na to dívat, poměrně dobré bojové scény, hezká čarodějka (snad, na můj vkus a zvlášť v tomto filmu, zbytečně moc oblečená, filmu to mohlo aspoň trošku vylepšit reputaci ...) a opravdu přírodně vyhlížející příroda. To by asi tak bylo vše, co bylo dobré. Čas to ale ztracený nebyl, když člověk přepne mozek na minimum aktivity, může se docela bavit. Bude to ovšem pouze za 2 hvězdičky a takových 30% a žádný Akaďan, Babyloňan, Asyřan, Sumeřan, Nubijec ani Egypťan (pokud to ovšem nebude Sinuhet ...) mě neukecá na víc ... :-) ()

Armin82

Taková průměrná dobrodružná ptákovinka na nedělní odpoledne po flámu. Žádné veledílo, ale nuda to nebyla a hlavně ta sexy čarodějka :) ----50% ()

rublik05

Původně zamýšlený spin-off k filmu Mumie se vrací, který má však s tímto filmem společného snad jenom hlavní postavu v podání Dwaynea Johnsona jako Krále Škorpiona. Historicky velmi nepřesný snímek, který lze bez pochyby považovat za slušně natočené akční béčko, však má divákovi co nabídnout a jedná se skutečně o povedený počin. Na ploše téměř 1,5 hodiny nám filmaři naservírovali spoustu kvalitních soubojů, celkem obstojnou práci s kamerou a dokonce se i povedla nějaká atmosféra, protože film působí velmi pozitivním dojmem a je kupodivu velmi vtipný. Herecké obsazení perfektní, The Rock a Duncan neskuteční sympaťáci. Naopak hlavnímu záporákovi by neuškodilo trochu charisma a trochu nepřirozeně až otravně na mě místy působila Kelly Hu. Dějově je snímek trochu jednodušší, přesto má spád, nenudí a jako oddechová akční jednohubka funguje skvěle. Film sice není nějaký kvalitativní majstrštyk, pořád se jedná o průměrné akční béčko, které postrádá jakékoliv napětí a sází zejména na herce a humor, což se víceméně vyplatilo. 6/10. ()

Nix

Ale jo, mne to tolik nevadilo. Určitě je to lepší průměr, ale pořád je to film, který toho moc nemá co nabídnout. Ale akce tu je a je fajn, takže je čas vzít popkorn a vypnout mozek,. Takhle to mám rád. ()

RAFT

No není to špatný film ale,docela vklidu dobře natočenej,i když ze všech čtyřech dílů krále škorpion ,které sem viděl asi je tenhle ze všech nejlepší.The Rock s dosti dlouhým páčem ve filmu baví .60% ()

papadoce

Lacná Rockovina, ktorá odštartovala závratnú Dwayneovu hereckú kariéru. Ako beží čas, príde mi to čoraz otrasnejšie 😂😂😂, ale tak čo už. Lacný pokus, ktorého nasledovníci boli také prepadáky, že jednotka pri nich vyznie ako skvost. Ešteže čarodejnica bola j****á. A je to vtipné, veľmi. ()

HarveyDent

AAAAAAAAAAAAHhhhhhhhhh Těžké béčko, ale když na veškerou logiku zapomenete a budete se věnovat jen "drsnýmu týpkovi" The Rockovi a krásné čarodějce(mohli vybrat i lepší) tak vás nechtěně směšné scény rozesmějí a dlouhé bojové pasáže uspokojí váš chtíč po popcornové americké akci. BTW: V té Gomoře maj všici tak pěkně bílé zuby :-D ()

amyth

Rádoby třetí pokračování Mumie. Totální úlet. Mumie sice nebyly nijak zvlášť geniální filmy, každopádně jejich provedení bylo kvalitní. Na Králi Škorpiónovi není kvalitního snad nic. Vysloužilý zápasník už je stokrát okoukaný. Před dvaceti lety by tento film patřil k těm lepším. Dnes jen trapárna ()

Cortesz

Průměr. Tohle slovo mě napadlo při sledování tohoto filmu. Herci, scénář, boje, výprava, a hlavně ta vnucovaná megalománie, která působí spíše TV zpracováním a seriálovým dojmem. Děj je spíše podprůměrný, scénář moc nepomáhá, takto všechno nakonec zachraňuje Dwayne "Rock" Johnson a jeho charisma a to jeho skromné herectví, které není na bůhvijaké úrovni, ale zkrátka se na něj dobře dívá, dále velkým plusem je všudypřítomný humor, někdy i nechtěný ze strany tvůrců. ()

xxlch

Nevím co tímto chtěl kdo říct.Já se hádám sama se sebou je li toto prequel nebo spin-off k Mumii,nebo je to ňáká béčková slátanina.Vychází mi to na tu slátaninu.To už raději Conana. ()

MaxForValue

Efektne natočená hovadina, presne toto sa mi vybavilo po poslednej scéne. Je to taký typický akčný snímok, v ktorom sa cyklicky opakujú témy známe už z iných filmov, avšak všetko je to zaobalené do takej podoby, že som miestami váhal nad vyšším hodnotením. Dwayne Johnson a.k.a. The Rock už pre mňa dávno nie je len skalou v ringu, ale aj veľmi solídnym akčným hercom. ()

Michael Clarke Duncan zemřel ve věku 54 let

Michael Clarke Duncan zemřel ve věku 54 let

04.09.2012

Sólovka čaroděje z Conana?

Sólovka čaroděje z Conana?

22.07.2008

Připravte se na porci černé magie. Doslova černé. Už několik týdnů rašily z internetové půdy klepy o tom, že Djimon Hounsou byl odsazen do nové verze Barbara Conana (samozřejmě ne do hlavní role).… (více)

Pohrobci Mumie a X-Menů se blíží

Pohrobci Mumie a X-Menů se blíží

20.10.2007

Dnes tu máme dva hrdiny, kterým se neradno stavět do cesty, protože by vás nejspíš naporcovali na malé kousíčky. Ten první svými vysouvacími adamantiovými drápy, druhý pečlivě nabroušeným mečem. U… (více)

Emmerich bude mikroskopický

Emmerich bude mikroskopický