Před pěti tisíci lety, v dobách, kde ještě nestály slavné pyramidy, pustošily egyptskou zemi hordy barbarů z východu, které vedl bezohledný Memnon, přezdívaný Král Škorpión. Toužil ovládnout svět, zabil každého, kdo se mu nepodřídil, a zdál se neporazitelný díky proroctvím svého čaroděje. Právě toho se rozhodnou zabít vládci zbylých svobodných kmenů. Tajně se sejdou a najmou si trojici mužů vedených odvážným Mathayusem, kterému generace předků vlila do žil válečnickou krev, a tedy i lest. Nejprve chce zjistit, kdo je tím záhadným Memnonovým rádcem. Když proniknou do Memnonova ležení, padnou však do pasti. Mathayus přitom odhalí, že Memnonovým čarodějem je ve skutečnost krásná mladá Cassandra. Při útěku z paláce se mu ji podaří unést. Cassandra se stává jeho rukojmím a souboj na život a na smrt mezi dvěma mocnými, i když zcela rozdílnými muži je nevyhnutelný. (TV Nova)

wa_

no jo...kdyby to rozkouskovali a pustil odpoledne na nově,tak z toho maj dobrej seroš...takhle docela B...... ps: nejlepší scéna: Čarodějka padá na stůl a praští se o cihlu...,,Proč maj kurva na stole se slavnostní hostinou dlažební kostku jako vystřihlou z filmu o Jaku Rozparovači".... :) ()

Moviak

Můj nejoblíbenější fantasy film. A to především díky Dwaynu "The Rock" Johnsonovi. Ty je ho držky a vtípky posouvají film úplně jinde. Právě díky němu neberu tento film vážně, ale spíše jako, ne vyloženě komedii, ale hodně sympatický film. Pro mě vynikající filmová zábava. ()

maklymm

Dokoukanim tohodle filmu skoncila klasicka pohadka. Zneuznavany bojovnici byly zajati, jeden zabit. Pak pomsta a zamilovani. Pomsta vysla a zily stastne az do smrti. Ovsem akcni sceny byly pomerne dobre za to maji prvni hvezdu a dalsi dve maji za peknou carodejku. Tento film nebyl jako celek az tak spatny spise prumerny tak jak se ocekava od tuctoveho akcniho filmu. Ovsem podruhe nema cenu na to koukat protoze takovychto typu filmu je nespocet mnoho. ()

Profík

Jasně, že je to béčko. Ale je to zábavné, dost dobrých akčních scén a netrvá to moc dlouho, aby to začalo nudit. A líbí se mi tam i Kelly Hu. 80%. ()

bratr_jezek

Celý příběh stojí na vodě a těží z popularity úspěšnější Mumie (protože by klidně snesl i jiný název, pak by ale bohužel zapadl jako klasické béčko). Jediným pojítkem s "dábelským Králem Škorpionem" v již zmiňované Mumii je jen obsazení hlavního představitele, jinak máte opravdu pocit, že koukáte na nějaký nový díl Conana nebo krále Kulla . ()

Ruprecht1.

Na filmu jsem byl před lety v kině, doteď si pamatuji scénu, jak na konci The Rock ukončí Memnona a začne při tom hrát Godsmack - I stand alone. 65%. ()

Scorpik87

No konečně jsem zjistil jak to bylo s Mathayusem. V Mumii 2 je tak počítačově s podobou štíra.Ztvarněni postavy Mathyuse dobře vybran herec T-Rock. ()

mafianis

Mnohý sa pýtajú je Mathayus s tohto filmu a Král škorpion s Múmie 2 ten istý človek. Výzor tomu napovedá ale charakter postáv v týchto filmoch nie. Možno tak iba toho istého producenta- Sommers režíroval prvé dva diely Múmie...Král škorpion je dobrý film....Režisér Likvidátora po dlhom čase priniesol film, ktorý stojí za to ()

Morrigen

Další z filmů mého dětství, na který jsme s bráchou do zblbnutí koukali na videu pořád kolem dokola. Ale i teď se na tenhle snímek ráda podívám. Je fakt, že s realitou to má skutečně pramálo společného a těch vydařených náhod je možná víc, než je zdrávo, ale podívaná je to slušná. O akci tu není nouze, příběh plyne podle veskrze zavedených klišé, ale tak nějak nenásilně, dialogy sice místy tak nějak pokulhávají, ale humor jim nechybí, no a samotný Dwayne Johnson, mimochodem perfektně se hodící pro danou roli, září jako hvězdička na nebi. Když to bude člověk brát trochu s nadhledem a nebude se vrtat v každé prkotině, jako to tady má většina lidí ve zvyku, tak se jedná o nadprůměr daného žánru s povedenými efektními souboji a výhrou dobra nad zlem, neboli hrdinou nad zlovolným králem. ()

Milonak

Mizerně natočená blbost se snahou o akční podívanou. Silně mně to připomíná filmy s Kevinem Sorbem - všechno působí strašně papundeklově, je to jakési nezáživné až směšné a ten scénář a dialogy..... The Rock je celkem charismatický chlapík, ale v této roli vypadá s dlouhýma vlasama jako ... (nechci být neslušný). V podstatě naprosto zbytečný film, jednu hvězdu mu dávám jen proto, že na absolutní odpad to není, i když k tomu moc daleko nemá. 10,5% ()

mad.dog

Film, na kterém jsem v dětství ujížděl jak blázen a baví mě do dnešních dnů. Lehká béčková fantasy, která si na nic víc nehraje. Vše tu je: drsnej hlavní hrdina, vtipnej sidekick a krásný ženský. A to, že příběh jede podle šablony mě nevadí. Extrémně silný 3*! ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Ať s tebou mají bozi slitování, protože můj bratr ho mít nebude!" Dwayne Johnson jako Král Škorpión se poprvé objevil - ve druhé Mumii. Zde vystavuje svoje svaly a chystá se pomstít smrt svého bratra. Top zde byla polonahá čarodějka Kelly Hu. Jinak jsem měl pocit, že koukám na nějaký nový díl Conana. Film je slušná akce s občasným humorem. "Přišel jsem si pro ženu a pro tvou hlavu." - "Nájemný vrah a čarodějka... Jak romantické, pohřbím vás do jednoho hrobu!" - 90%. ()

serbero

Historická dobrodružná akčná komédia , takto by sa dal opísať Kráľ škorpión. Zábava pre celú rodinu, nič extra ale na nedeľné poobedie to je perfektné ()

Jirkacek

Snímek s názvem Král Škorpión z roku 2002 jsem si koupil nedlouho po jeho natočení na DVD a disk pak putoval do šuplíku, kde vydržel dalších přibližně 17 let. Teprve po takto šíleně dlouhé době se na něj dostala řada, nicméně to jsem se na něj už docela těšil, protože dobrodružný žánr od dob Indiana Jonese patří mezi mé velmi oblíbené. Představitelem hlavní role však nebyl Harrison Ford, ale svalnatý Dwayne Johnson, kterého jsem viděl už v jiných snímcích a nikdy mi nijak nevadil. Ten si zde zahrál roli Mathayuse, posledního akkádského žoldáka, jenž byl spolu se svým nevlastním bratrem a přítelem Jesupem (Branscombe Richmond) najat králem Pheronem (Roger Rees), aby zabili čarodějku Cassandru (Kelly Hu) ve službách krále Memmona (Steven Brand), jenž Memnonovi předpovídala výsledek každé bitvy. Král Pheron se svojí družinou, jakož i Mathayus se svým bratrem, však v tu chvíli ještě netušili, že se ve skutečnosti nejedná o čaroděje, nýbrž "čarodějku" Cassandru. Když se mu podařilo ke Cassandře proniknout, byl prozrazen Pheronovým zrádným synem Takmetem (Peter Facinelli), což zapříčinilo smrt Mathayova bratra a přítele. Než stačil Memmon zabít Mathaya, Cassandra řekla, že to není dobrý krok, protože by mu to přineslo smůlu, a tak ho Memmon nechal zahrabat až po krk s tím, že ho mají sežrat červení mravenci. S pomocí zloděje koní Arpida (Grant Heslov) se mu podařilo uniknout a pak se rozhodl pomstít bratra a zabít Memmona. Následně Cassandra předpověděla Memmonovi další vítězství. Memmon plánoval budoucnost a oznámil Cassandře, že se stane jeho královnou až definitivně zvítězí nad svými nepřáteli. Cassandra namítla, že pak ale ztratí své schopnosti. Memmon na to řekl, že už je pak nebude potřebovat. Mathayus s pomocí Arpida a chlapce-lupiče pronikne do Gomory a do Memmonova sídla. Byl připraven střelit Memmona šípem, ale raději zachránil chlapce, který mu pomohl, když měl přijít o ruku za krádeže. To ho prozradilo a musel se dá na útěk. Když prchal před vojáky, narazil Mathayus na Cassandru a unesl ji. Společně uprchli z města a setkali se s Arpidem a Mathayovým velbloudem a všichni se vydali do Údolí mrtvých. V noci se pokusila Cassandra neúspěšně utéct. Řekla Mathayovi, že nemá v úmyslu vrátit se k Memmonovi. Mathayus ji pak osvobodil, ale Cassandra s ním nakonec zůstala. Druhý den byl Mathayus dostižen Memmonovými vojáky, které vedl Memmonova pravá ruka Thorak (Ralf Moeller). Mathayus všechny zneškodnil až na Thoraka, jehož zabil až po napínavém souboji. Před smrtí ale ještě Thorak Mathaya bodl šípem se škorpióním jedem. Arpid a Cassandra nalezli po písečné bouři Mathaya téměř mrtvého. Cassandra se ho v noci rozhodla vyléčit svými schopnostmi, ačkoli tím riskovala vlastní život. Svou pomoc Cassandra vysvětlovala tím, že věří, že Mathayus dokáže lidi vymanit z Memmonovi tyranie. Dále v poušti se trojice potkala s Philosem (Bernard Hill), vědcem z Memmonova dvora, kterého Mathayus potkal již dříve v Gomoře, který se rozhodl opustit město. V poušti zdokonalil svůj střelný prach. Philos, šťastný, že vidí Cassandru živou, se přidal k Mathayovi. Později se všichni přidali k Balthazarovi (Michael Clarke Duncan), vůdci Memmonových nepřátel. Nejdříve spolu Mathayus a Balthazar bojovali, ale když zjistili, že mají stejný cíl, spojili své síly. Během oslavy v Balthazarově táboře, měla Cassandra vidění, jak Memmon zabije Mathayuse a další lidi. Mathayuse to nezastrašilo a řekl, že Memmona zabije. Po intimní noci s Mathayem se Cassandra vrátila za Memmonem, aby ho varovala před útokem. Mathayus a Balthazar Cassandru následovali. Proběhla bitva mezi jejich a Memmonovými silami. Balthazar zabil Takmeta, Mathayus zase Memmona. Bitva skončila vítězstvím Balthazarových a Mathayových lidí. Mathayus se stal králem a Cassandra jeho královnou. Ta neztratila svou moc a řekla, že si to čarodějnice vymyslely již dávno, aby se ubránili před vládci jako byl Memmon a byl konec. Ačkoliv jsem se na film docela těšil, velice mne zklamal jeho bezduchý průběh, založený na akčních scénách a vzájemných soubojích. Chyběl mi zde nějaký humor, který v podání zloděje koní Arpida naprosto nestačil a hlavně nějaká lepší zápletka nebo více napětí. Takto uběhlo 92 minut, aniž by film ve mne nechal nějakou hlubší stopu. Abych jen nekritizoval, líbila se mi představitelka čarodějky Kelly Ann Hu, americká herečka, bývalá modelka a Miss Teen USA 1985, na níž jsem oči mohl nechat. Nicméně celkově jsem byl úrovní filmu z období před 5000 lety zklamán. Suma sumárum, snímek Král Škorpión ode mne získal dvě škorpióní hvězdy **. () (méně) (více)

Michael Clarke Duncan zemřel ve věku 54 let

Michael Clarke Duncan zemřel ve věku 54 let

04.09.2012

Sólovka čaroděje z Conana?

Sólovka čaroděje z Conana?

22.07.2008

Připravte se na porci černé magie. Doslova černé. Už několik týdnů rašily z internetové půdy klepy o tom, že Djimon Hounsou byl odsazen do nové verze Barbara Conana (samozřejmě ne do hlavní role).… (více)

Pohrobci Mumie a X-Menů se blíží

Pohrobci Mumie a X-Menů se blíží

20.10.2007

Dnes tu máme dva hrdiny, kterým se neradno stavět do cesty, protože by vás nejspíš naporcovali na malé kousíčky. Ten první svými vysouvacími adamantiovými drápy, druhý pečlivě nabroušeným mečem. U… (více)

Emmerich bude mikroskopický

Emmerich bude mikroskopický