Před pěti tisíci lety, v dobách, kde ještě nestály slavné pyramidy, pustošily egyptskou zemi hordy barbarů z východu, které vedl bezohledný Memnon, přezdívaný Král Škorpión. Toužil ovládnout svět, zabil každého, kdo se mu nepodřídil, a zdál se neporazitelný díky proroctvím svého čaroděje. Právě toho se rozhodnou zabít vládci zbylých svobodných kmenů. Tajně se sejdou a najmou si trojici mužů vedených odvážným Mathayusem, kterému generace předků vlila do žil válečnickou krev, a tedy i lest. Nejprve chce zjistit, kdo je tím záhadným Memnonovým rádcem. Když proniknou do Memnonova ležení, padnou však do pasti. Mathayus přitom odhalí, že Memnonovým čarodějem je ve skutečnost krásná mladá Cassandra. Při útěku z paláce se mu ji podaří unést. Cassandra se stává jeho rukojmím a souboj na život a na smrt mezi dvěma mocnými, i když zcela rozdílnými muži je nevyhnutelný. (TV Nova)

Drky

Mám rád krásné čarodějnice a, že je jich hodně málo. The Rock je taky pohodář a vždy se mu všechno podaří. K tomu jeden povedený komik v podobě škorpionova kamaráda, drsný Duncan a krásné bojovnice, trocha velmi lehké erotiky. Celkově 3* a 65%. ()

kecka007

,,ty nejsi žádný Král" ,,Tak proč přede mnou klečíš,když nejsem král ?" no až zas taková pecka to není,pás cén je tedy vskutku vydařených ale jako celek nic moc. prostě Průměr,který ničím nepřekvapí.3* ()

Sekacik123

Mne sa to náhodou celkom páčilo. Taký lepší akčný priemer. dalo sa to dobre pozrieť. Je to asi najlepšia z troch častí zatiaľ. ()

pirate

Dwayne Johnson se hodí i do tohoto žánru mimo jeho známé akční (toto je také akční, ale v jiném stylu) a je nutno říci, že se mu daří. Dobrodružný film, který nepostrádá to hlavní. Záživnost a správně dobrodružný děj. Zasloužil by si tři a půl hvězdy. 70%. ()

Mort09

Podceňovaný film, který přitom není vůbec špatný. Pohádkový děj okořeněný velkou porcí kvalitní akce a dozdobený slušným humorem. 70% ()

zeromen

Opoznání lepší než Mumie 2. Jen díky Rockovi je ve filmu i nějaký ten humor, který slušně pobaví. Jinak film jako celek ujde, bohužel další díly jsou děs a zkáza Egypta, to už jsou lepší kobylky než se dívat na tyto nepodařené co si co si říká film. ()

Pythonator

Moje velká béčková láska. Nezbytnost pro každého fanouška sword & sorcerer fantasy či heroic fantasy. No prostě něco jako Barbar Conan. Film je možná i lepší než Barbar Conan z roku 2011. ()

looo

Film úplně o ničem, naprosto zapomenutelnej, jenže jsem měl tehdy novej přehrávač a zkoušel funkce a tak najednou jsem objevil možnost přehazovat audio stopy a našel jsem tu zásadní - the Rockem komentovaná projekce a hned to dostalo zcela jinej rozměr. Takže 5* za film s komentářem, 2* za film bez něj. Tedy za 5* protože jsem se královsky bavil. protože co Rock nezvlád herecky, to dohnal jeho voice over - pokud budete mít někdy nějakou zvrácenou potřebu pustit si to (třeba znova?!?!), poslechněte si co si o tom všem myslí titulní hrdina, hned to do sebe líp zapadá. ()

Mark1983

Tak Král škorpion mě nefascinoval ani trochu,viděl jsem ho jednou a vícekrát ho už vidět vážně nemusím. Myslím,že se jedná o jednu z těch nejslabších rolí Dwayneho Johnsona vůbec. ()

Mistr119

Pěkný příběh, hodně akce, láska, pěkně se na to dívalo, ale obecně takový odpočinkový film bez hlubšího poselství. Alespoň konečně vím, proč se mu říkalo král Škorpion. :) ()

Holly_Molly

Jakožto 100% heterosexuál musim pro začátek podotknout, že Dwaynovi ta dlouhá hříva neskutečně sekne! :-* A co se týká lidí co to srovnávají s Conanem.. tak ne, protože kromě nasvalenýho hlavního hrdiny to spolu nemá nic společnýho a jako bonus se to nebere tak vážně a je to ve všech ohledech zábavnější film. ;-) ()

Miroslav.Zac

Zatímco v Mumii, která se tak nějak musela držet reálií, byl Král Škorpion jen malou rolí, kde toho moc nesvedl, tady si to The Rock očividně užíval. Aby ne, když měl po boku takovou kočku jako Kelly Hu. Krásné na oko a zábavné, nic víc ke spokojenosti nepotřebuju. ()

Ušák89

Barbar Conan v novém kabátu. Co víc k tomu říct. The Rock je dobrej a Michael Clarke Duncan se taky snaží. Dávám za tři. ()

bocy

Raz za čas si viem pozrieť niečo dobrodružné na štýl Indiana Jones a tento film ukojil moju túžbu po dobrodružstve...aspoň na chvíľu. :-) ()

Michael Clarke Duncan zemřel ve věku 54 let

Michael Clarke Duncan zemřel ve věku 54 let

04.09.2012

Sólovka čaroděje z Conana?

Sólovka čaroděje z Conana?

22.07.2008

Připravte se na porci černé magie. Doslova černé. Už několik týdnů rašily z internetové půdy klepy o tom, že Djimon Hounsou byl odsazen do nové verze Barbara Conana (samozřejmě ne do hlavní role).… (více)

Pohrobci Mumie a X-Menů se blíží

Pohrobci Mumie a X-Menů se blíží

20.10.2007

Dnes tu máme dva hrdiny, kterým se neradno stavět do cesty, protože by vás nejspíš naporcovali na malé kousíčky. Ten první svými vysouvacími adamantiovými drápy, druhý pečlivě nabroušeným mečem. U… (více)

Emmerich bude mikroskopický

Emmerich bude mikroskopický