Před pěti tisíci lety, v dobách, kde ještě nestály slavné pyramidy, pustošily egyptskou zemi hordy barbarů z východu, které vedl bezohledný Memnon, přezdívaný Král Škorpión. Toužil ovládnout svět, zabil každého, kdo se mu nepodřídil, a zdál se neporazitelný díky proroctvím svého čaroděje. Právě toho se rozhodnou zabít vládci zbylých svobodných kmenů. Tajně se sejdou a najmou si trojici mužů vedených odvážným Mathayusem, kterému generace předků vlila do žil válečnickou krev, a tedy i lest. Nejprve chce zjistit, kdo je tím záhadným Memnonovým rádcem. Když proniknou do Memnonova ležení, padnou však do pasti. Mathayus přitom odhalí, že Memnonovým čarodějem je ve skutečnost krásná mladá Cassandra. Při útěku z paláce se mu ji podaří unést. Cassandra se stává jeho rukojmím a souboj na život a na smrt mezi dvěma mocnými, i když zcela rozdílnými muži je nevyhnutelný. (TV Nova)

Gilmour93

Uauu! Nabušený The Rock se jako akkádský brácha Bobbyho Sixkillera mečuje s dvojníkem Maxima z Gladiátora, pomáhají mu přitom velbloud, polonahá věštkyně, či John Coffey (jako káva) a celé to ke všemu kameruje kameraman! Samým vzrušením jsem si v kině polil colou pytlík s přezůvkami.. Je nesmyslem porovnávat popcornového Krále Škorpióna s mytologickým Barbarem Conanem, nicméně co se charismatu týče, Dwayne Johnson strká svalnatého Rakušana do kapsy mezi druhou a třetí břišní destičkou na levé straně.. ()

TheDarKnig

tohle jako měl být nějaký doplnek k Mumii? no nevím, akční scény byly asi to jediné, co bylo těsně nad průměrem, jinak vše ostatní kolísa někde mezi snahou být cool a snahou nepokazit to úplně.. A takto se to různě převrací. Děj nic moc, výkony nic moc, Dwayne Johnson není určitě ten typ sympatického válečníka, na jeho místě bych mnohem raději viděl nějakou jinou ikonu nebo někoho úplně nového. Nějaká věštice, objevivší se zloduch, s kterým se do ted náš hlavní hrdina nikdy nesetkal, ale jelikož mu zkřížili cestu, musí nastat čas pomsty. Bum, Bum.. hura konec.. ()

Brouk

Kingos škorpiónos – hm akční podívaná po dobrém obědě či večeři pokud človíček není hnidopich a není šťouralem, Král Škorpion mu umožní vizuelně příjemné trávení a nebo (horší případ) přežití nákupní horečku jeho bližních v nějakém megagigaobludárním hypermarketu, jen nedej bože vydat se sám do kina, zaplatit či koupit si DVD či VHS s tímhle filmem, zděsit se a procitnout a pak si roztřískat hlavu o parapet či topení nad vyhozenou investicí. The Rock rulééééééééééééééééz! i když je to v podstatě pěkná šaškárna.... :-) ()

genetique

Opäť jedna čistá jednohubka bez dlhého trvania a na jedno zhiadnutie. Aj keď už hory svalov nezaberajú tak ako kedysi, ešte stále je tu pre nich priestor. Ale podľa mňa by aj zabrali, keby mali filmy také spády ako v 80-tych rokoch. Tu to poste nestačí. Akčné scény dosť dobré, dialógy a scenár priehľadný až na zaplakanie. Konečne však Michael Clarke Duncan v jednej z hlavných rolí a užil som si jeho nádherný hlas naplno. Jedno je však do takejto role dosadiť hlas, druhé je mierumilovná tvár, ktorá sa proste na typ bojovníka jednoducho nehodí, nech má svalovú hmotu akúkoľvek. 75%. ()

zelvopyr

Koukl jsem se na to po letech znovu -- vypl titulky (o českém dabingu nemluvě), a zaujalo mě tam několik inteligentních komentářů k obecné rovině vládnutí říši a věštbám, které předtím překlad zkomolil... tak zvedám o hvězdičku. ()

Ainy

Já si nemůžu pomoct, ale pohled na Dwejna je fakt moc legrační. To jeho zdvižené obočí a rádoby drsný výraz mi způsobuje cukání ramen a upřímný úsměv na rtech. A může za to jeden nejmenovaný uživatel! Každopádně tisknout se k němu na velbloudovi by za každých okolností nemuselo být až tak špatné, naopak. Teď mám na mysli toho herce, přirozeně. Klidně bych s ním po vzoru Kelly Hu v tom pouštním stanu ztratila i svou čarodějnou moc. Líbilo se mi jak řekl čarodějce, že si svůj osud píše sám, když za ním přišla plná strachu z budoucnosti. Osobně jsem na takové příjemné, dobrodružné blbinky dělaná, takže mě film neotrávil, ale pobavil a tak to má být. ()

Hitman_47

Seriálová kamera + seriálové kulisy + seriálové efekty => seriál? Ne, film s Rockem v hlavní roli...další zvěrstvo, které si píšu na seznam. ()

Kaka

Jestli se spekulovalo, zda bude The Rock dostatečně vhodný pro tuto roli, tak to bylo naprosto zbytečné. Padne sem skutečně jako ulitý a se svým mečem se umí oháněj stejně rychle jako jazykem. Cedí jednu drsnější hlášku než druhou a přitom si udržuje nebývale symaptický nadhled. A podobně je koncipován i celý film. Ač je obtěžkán tunou dobrodružných klišé, koukat se na něj dá relativně bez problémů. Akce je svižná a vizuálně namakaná, hlavní záporák nevadí (scéna na cvičišti je fantastická) a Duncan je v převlečení neodolatelný. Absolutně pohodová oddychovka bez jakýchkoliv ambic na něco více, nežli jednohubku a solidní příspěvek do žánru. ()

akisha

Nepochopila jsem, proč se to jmenuje Král Škorpion, když ho otráví škorpionovým jedem, za pět minut vyléčí a nijak jinak už to příběh neutváří. Johnson se nebere moc vážně, to je dobře, jeho sidekick nevzbuzuje okamžitý odpor a partnerku má skutečně krásnou, navíc po většinu času nahou nebo téměř nahou. Kvalit žádné mumie to sice nedosahuje, ale jinak to není až zas takový průšvih. Až na ty nalíčené sexy baby, co vypadají, jako by si odskočily od tyče, ale to k těmhle filmům asi patří. 40% Jo, a hraje tam Bernadr-Theoden-Hill! ()

Jezinka.Jezinka

Mám evidentně velký dar vybrat si na večer opravdu pekelně špatný film, ale (a jak pravil nejmenovaný hrdina v nejmenovaném seriálu: "Cokoliv před ale není důležité.") v tomhle filmu hlavní hrdina jezdí na velbloudovi a to nejen jako nějaká z nouze ctnost, ale protože nahlédl, že koně jsou sice rychlejší, ale velbloud je chytřejší. A měl fešáckého velblouda blonďáčka, který byl jistě absolventem velbloudí akademie, chytráček, uměl přijít na zavolání a jak smutně koukal a jak rozkošně békal. Pak tam taky tedy byl hlavní hrdina sám. Pro mě měl výhodu, proti jiným akčním hrdinům, že tenhle ksicht i ve rvačkách rozeznávám v davu, sympatická hlavní hrdinka a ... a konec výmluv, prostě se mi líbil ten velbloud. ()

Rex Mundi

Nie som prvá ani posledná, čo to povie, ale keď ono sa to tak derie na jazyk ;-) Barbar Conan pre nové tisícročie. Oprášený, prepratý, znova naolejovaný a v podobe The Rocka aj akýsi ľudskejší a zhovorčivejší hrdina (Conan bol v porovnaní s ním typický mlčanlivý mrzút 80. rokov), ktorý nešetrí odpaľujúcimi hláškami a okrem svalov sa snaží používať aj rozum. Je to klišovité a vo všetkom typické pre akčnú hrdinskú fantasy, ale komu to vadí? Tu je hlavná zábava, sympatickí herci, správne kulisy, heroické postavy viacerých druhov, veselé hlášky, boj dobra so zlom i vynaliezavé, akurátne dávkované súboje. ()

D.Moore

Sice skrznaskrz jednoduchý příběh, ale má jisté, ehm, barbarské kouzlo. Po filmařské stránce neoslní a tváří se jako výpravný díl televizního Herkula, ale navzdory otravnosti některých vedlejších postav zabaví, rychle uteče a člověk nemá pocit, že mu ublížil. Zaujala mě hudba Johna Debneyho, který prokládá velmi poctivé a chytlavé orchestrálky málem současnou elektronickou hudbou, aniž by se to tlouklo. Proč ne. ()

petero

Scorpion King je miestami až príliš detský, čo však našťastie prebíja ten Conanovský svet, Dwayne Johnson a polonahá Kelly Hu. ()

Xmilden

Ve svých počátcích se The Rock nebál přiznat že jeho hlavní inspirací jsou hlavně Arnold a Sylvester. Oslovení Král Škorpión po celý film nezazní, až na konci. A nebýt krátké scénky, ve které je náš hlavní hrdina nakažen štířím jedem, vlastně by divák ani netušil proč ho tak Clarke Duncan osloví. Zábavná akční pitominka, která svým vyzněním směřuje více ke Conanovi než k Mumii. 50% ()

Shakers

Po Mumii sa vracia, kde si The Rock strihol krála škorpióna, mu Stephen Sommers zastrešil aj plnohodnotný prequel. Výprava, kostými, akcie a Dwayne Johnson ako Kráľ Škorpión sa fakt podarili. Stephen Sommers (Múmia 1 a 2), ktorý mal na starosti scenár a produkciu ma opäť dokázal zaujať, škoda len toho jednoduchého príbehu. Ako odľahčená akčná rezba to funguje fajn a stopáž je taká krátka, že sa pri tom moc nedá nudiť. 70% - 3* ()

Indiana

Hodně pohodová komediálně akční fantazy, mnohem zábavnější než obě Mumie (možná i dohromady). The Rock má mega charizma a hláškuje o sto šest a Branscombe Richmond rulezzz, i když to hned koupil. ()

Michael Clarke Duncan zemřel ve věku 54 let

Michael Clarke Duncan zemřel ve věku 54 let

04.09.2012

Sólovka čaroděje z Conana?

Sólovka čaroděje z Conana?

22.07.2008

Připravte se na porci černé magie. Doslova černé. Už několik týdnů rašily z internetové půdy klepy o tom, že Djimon Hounsou byl odsazen do nové verze Barbara Conana (samozřejmě ne do hlavní role).… (více)

Pohrobci Mumie a X-Menů se blíží

Pohrobci Mumie a X-Menů se blíží

20.10.2007

Dnes tu máme dva hrdiny, kterým se neradno stavět do cesty, protože by vás nejspíš naporcovali na malé kousíčky. Ten první svými vysouvacími adamantiovými drápy, druhý pečlivě nabroušeným mečem. U… (více)

Emmerich bude mikroskopický

Emmerich bude mikroskopický