Před pěti tisíci lety, v dobách, kde ještě nestály slavné pyramidy, pustošily egyptskou zemi hordy barbarů z východu, které vedl bezohledný Memnon, přezdívaný Král Škorpión. Toužil ovládnout svět, zabil každého, kdo se mu nepodřídil, a zdál se neporazitelný díky proroctvím svého čaroděje. Právě toho se rozhodnou zabít vládci zbylých svobodných kmenů. Tajně se sejdou a najmou si trojici mužů vedených odvážným Mathayusem, kterému generace předků vlila do žil válečnickou krev, a tedy i lest. Nejprve chce zjistit, kdo je tím záhadným Memnonovým rádcem. Když proniknou do Memnonova ležení, padnou však do pasti. Mathayus přitom odhalí, že Memnonovým čarodějem je ve skutečnost krásná mladá Cassandra. Při útěku z paláce se mu ji podaří unést. Cassandra se stává jeho rukojmím a souboj na život a na smrt mezi dvěma mocnými, i když zcela rozdílnými muži je nevyhnutelný. (TV Nova)

sheen

Hustá akční podívaná se sympatickým hlavním hrdinou. Plná akce, akce a zase jen akce a krásné čarodějky:) Filmařům se dokonce podařilo skloubit, tak jako v Mumii humor a akci (Sommers se nezapře). Nic jiného jsem taky od toho filmu neočekával a to jsem dostal. ()

kingik

Nevidím nic špatného na tom, dozvědět se něco bližšího o prokletém králi. Zpočátku je to kladný hrdina, ale ze série Mumie je známý jako (digitální) záporák. Dostatek akce, ale chudší příběh, tak by se to dalo shrnout v případě "nástavbového" dílu. Dwayne Johnson má charisma a muskulaturu a to film zaručeně utáhne. Chuck Russell nikdy nedosáhl věhlasu svých kolegů zaměřených na akci, ale tady se opravdu snažil. Do lepšího hodnocení mnoho nescházelo. Veskrze příjemný film. 60% ()

Legas

Mumie se vrací bez mumie. Opět se jedná o jakousi filmovou počítačovou hru, která na jedno shlédnutí neublíží (občas i pobaví), ale už si ji asi nebudete chtít zopakovat. ()

InJo

Neškodná a absolutně nenáročná akční fantasy oddechovka. Jednoduchý a přímočarý děj, dostatek ucházející akce a rozhodně tomu nechybí ani potřebný nadhled, který tu všudypřítomnou demenci dělá alespoň trochu snesitelnější. The Rock má sice na kontě pár (po všech stránkách) lepších filmů, ale i tady předvadí svoje "herecké" dovednosti na slušné úrovni. Výživné zápletky, nejednoznačné postavy, silné emoce a hluboké myšlenky pochopitelně hledejte někde úplně jinde. ;-) 60 - 70 % ()

HoneyBunny

Celých 94 minut jsem si říkala, že je to příšerná blbost, a svůj názor jsem od té doby nezměnila. Neplatila bych za něj v multikině, ale jako film na sobotní večer na Nově se to dá skouknout. ()

Anderton

Kráľ Škorpión je čistá bezmyšlienkovitá jednohubka, ktorá sa na nič nehrá a je o niečo svižnejšia a akčnejšia ako jej múmioidní predchodcovia. Ak by išli na rozličných televíznych kanáloch súbežne a musel by som si vybrať, čo budem pozerať, vybral by som si Kráľa. Ani by som nemal žiadnu dilemu. Takže týmto komplimentom som povedal všetko. Viac už budú hovoriť meče a nedokonalé triky. ()

Kothy

Dwayne Johnson tomu sice dává trochu šťávu, ale už se to jen veze na úspěchu Mumie. Už to není ono... ()

MikeCool

Tehdá, jakožto puberťákovi mi to přišlo neskutečně vtipný. Nyní koukám, že žánrem "komedie," oficiálně tenhle film ani nedisponuje. No, nevadí. ()

swamp

Já si pamatuju, že to prezentovali nějak v návaznosti k filmu The Mummy. Ale jeho dobrodružných kvalit to zdaleka nedosahuje.. ()

Campbell

Teda nic moc,je pravda že film je průměrný ale po hitovce Mumie jsem čekal něco lepšího. Akční sekvence jsou super, úvodní bitka bombová, ale jinak? Příběh slabota(ale co čekat, že?), hlášky moc vtipné nejsou, a herci hrůza. Ale Rock je prostě frajer, a umí nakopat prdel každému. Ale na pokračování(i když od odblíbenýho režiséra) se nechystám. ()

predators

Rozhodl jsem se brát Škorpiona jako čistou rubačku, bez nějakých dalších přikrášlení. Tedy, pokud nebudu brat v potaz všechny ty polonahé holčiny, jež se to tu jenom hemží. Tipuju ale, že takový byl i záměr tvůrců. Nevidím moc do historie, ale co se tohoto podtextu týká, nějakého opěrného datumového nebo záhadného bodu se zde nedočkáme. Což je taky moje jediná výtka. Vypnout a bavit se, takový je Král Škorpion. 60% ()

klerik

Rovnako "zaslúžené" 4* ako pri riddickovkách. Zábavné, priamočiare, akčné, s peknou herečkou. Rock sa len mračí a usmieva a ono to stačí... Film má pár zaujímavých nápadov (zlomené meče) aj dosť klišé (finále). Jednoducho, CONAN-ovka ako má byť... ()

SeBig

Akční řežba s Dwaynem dobře promakané fighty, zajímavý příběh, dobré prostředí..celkem pohodovka. ()

LaciLC

Sommersova Múmia má v zábavnosti určite navrch, ale ako oddychovka Kráľ Škorpión splnil svoj účel. Aj keď je plný klišé, film ma aj trochu zabavil a nenudil som sa. Takže pekná popcornová fantasy. ()

Arsenal83

Film je preqelom či spin-offom filmu Múmia sa vracia, čo je volebný slogan pri kandidatúre Joe Bidena na prezidenta v roku 2024. Ale tie múmie boli lepšie. Nie Biden, ale reálne filmové múmie škorpióna poľahky dali. Toto je len podpriemerný dobrodružný film, z ktorého nejdú dobré pocity, ako keď dostanete na dovolenke dom s bazénom a keď sa idete okúpať, plávajú v ňom riasy. Remeslo bolo odfláknuté, veď film bol taký krátky, že museli narýchlo dokrúcať scény, aby mal akú takú stopáž. To je až amatérske. ()

mat.ilda

Echt béčko se slušnou výpravou, líbivými barvami a Dwaynem Johnsonem jako animovaným - s úhledně vytrhaným obočím a šamponem pro hedvábný lesk, věrohodný fantasy vzhled zbylého osazenstva kazil zjevem céčkového gaunera z předměstí samozvaný král Memnon, jinak jsem viděla i horší výtvory. ()

Michael Clarke Duncan zemřel ve věku 54 let

Michael Clarke Duncan zemřel ve věku 54 let

04.09.2012

Sólovka čaroděje z Conana?

Sólovka čaroděje z Conana?

22.07.2008

Připravte se na porci černé magie. Doslova černé. Už několik týdnů rašily z internetové půdy klepy o tom, že Djimon Hounsou byl odsazen do nové verze Barbara Conana (samozřejmě ne do hlavní role).… (více)

Pohrobci Mumie a X-Menů se blíží

Pohrobci Mumie a X-Menů se blíží

20.10.2007

Dnes tu máme dva hrdiny, kterým se neradno stavět do cesty, protože by vás nejspíš naporcovali na malé kousíčky. Ten první svými vysouvacími adamantiovými drápy, druhý pečlivě nabroušeným mečem. U… (více)

Emmerich bude mikroskopický

Emmerich bude mikroskopický