Před pěti tisíci lety, v dobách, kde ještě nestály slavné pyramidy, pustošily egyptskou zemi hordy barbarů z východu, které vedl bezohledný Memnon, přezdívaný Král Škorpión. Toužil ovládnout svět, zabil každého, kdo se mu nepodřídil, a zdál se neporazitelný díky proroctvím svého čaroděje. Právě toho se rozhodnou zabít vládci zbylých svobodných kmenů. Tajně se sejdou a najmou si trojici mužů vedených odvážným Mathayusem, kterému generace předků vlila do žil válečnickou krev, a tedy i lest. Nejprve chce zjistit, kdo je tím záhadným Memnonovým rádcem. Když proniknou do Memnonova ležení, padnou však do pasti. Mathayus přitom odhalí, že Memnonovým čarodějem je ve skutečnost krásná mladá Cassandra. Při útěku z paláce se mu ji podaří unést. Cassandra se stává jeho rukojmím a souboj na život a na smrt mezi dvěma mocnými, i když zcela rozdílnými muži je nevyhnutelný. (TV Nova)

Nancy

Takový klasický akční film typu Conana. Já teda takovýhle filmy moc nemusim, takže se to ode mě asi lepšího hodnocení nedočká, ale i přesto se na to dalo koukat (když pominu to, že jsem si po měsíci nepamatovala, o čem to bylo). ()

honajz

Není to kdovíjaká bomba, ale film příjemně plyne, na souboje se dobře kouká, má to i nějaký příběh, a Dwayne Johnson má dostatečné charisma, aby snímek udržel v příjemném průměru. ()

SOLOM.

Nebýt pohledné Kelly Hu, tak se na to asi ani nedodívám. Její koupelová scénka byla asi tím nejlepším, co mě zaujalo. The Rock vypadá jak buzna a zbytek herců mu těžce šlapal na paty. Podobné rádoby „historické“ kousky musí mít nějaký pořádný děj, ale tady se na něj tvůrci vykašlali. Bojové scény jsou jen tak pro efekt, ale dosti nereálné. Souhlasím s tím, že vytlačené hlášky nebyli mnohdy vůbec vtipné a zasmál se jim zřejmě jen sám scénárista. Hodně slabých 50%. ()

HellFire

Chuck Russelll má poměrně zajímavou kariéru na režijním postu. Jako první natočil skvělý třetí díl Nightmare on Elm Street a vyloženě luxusní osmdesátkový horor The Blob. Později spolupracoval se Schwarzeneggerem na Eraser a v King Scorpion spojil své síly s Rockem. A musím uznat, že z toho vylezl mírně nadprůměrný film, což jsem upřímně ani nečekal. Rock se do role drsného zabijáka skvěle hodí a i když třeba jeho sidekick alias comic relief je spíše otravný, při sledování jsem se bavil. Rozpočet: 60 mil. USD. Box office: 179 mil. USD. ()

Sofia

Neskutečná pitomost. Po Mumii jsem se pěkně těšila, ale byla jsem straaaaašně zklamaná. Naprosto nepovedený scénář a The Rock je pravděpodobně nejhorší herec na světě. ()

ARI50

Jediný a taky nejslabší král škorpionu který svoji cestu slávy vyzkoušel, kdyby dodal více akce adrenalinu a napětí a možná trochu nějaké potvůrky bylo by to hned lepší ale chválím tenhle film i tak. ()

becki_tu

Dobrodružná blbinka s namakaným Rockem, sexy Kelly Hu a spoustou písku. Nemastná neslaná záležitost, na kterou přes noc zapomenete. ()

Lucasion

První hlavní role Dwayna Johnsona. On si tu svojí pidi roli z Mumie se vrací prostě musel zopakovat. Proč ne. Král Škorpión je akční výplach se vším, co od takového filmu čekáte. Nikterak nepřetýká humorem, ale na druhou stranu vůbec neurazí a něco je docela i úsměvné. The Rock se na tu roli hodí skvěle a tak nemám problém sledovat další příběh z Egypta, dříve než stály pyramidy. Příběh je vcelku zajímavý a samozřejmě se nevyhne klišé. Akční scény jsou parádní. Ani není důvod si na něco stěžovat. Potěší i role Michaela Clarke Duncana. Za mě je Král Škorpión podařeným fantasy akčňákem. Největší zásluhu má samozřejmě hlavní herec, kterému já fandím. Oproti poslední reinkarnaci Hercula (se stejným hercem) má tohle spád, příjemnou akci, hudbu a dobře se na to kouká. Devadesát dva minut a film vůbec nenudil, na rozdíl od Hercula. (70 %) ()

Terva

Podařené. Co bych dnes dal za takový film. CITÁT - Nájemný vrah a čarodějka. Jak romantické, pohřbím vás do jednoho hrobu!........ ()

JohnCZ

Nenáročná oddychovka, kde se The Rock ohání mečem a u toho nezapomíná hláškovat. Výpravou je to takové roztomile béčkové, ale zároveň to nepůsobí úplně lacině. Dějově je to klasická pohádková fantasy, která sice nepřináší nic moc nového, ale zároveň ani nenudí. Jen to spojení s Mumií je takové pofidérní, dokonce spíše žádné. ()

Marek1991 odpad!

Otras ktorý ozaj nemusím. Tento film je riadna blbosť a nepomôže mu ani tma, ktorá je v takýchto filmoch častá. Obyčajné komerčné Béčko, či Céčko, keď nie niečo horšie, čo si vlastne myslím. Ja sa nevyžívam v svalnáčoch, najmä tých z bývalých športových disciplín, či z vecí ako wrestling. Mňa to nepresvedčilo po žiadnej stránke, je to akoby nepodarená kópia Múmie v mnohých smeroch. ()

corpsy

Dobrodružný spektákel, ktorý sa síce môže pochváliť charizmatickým hrdinom, ale ten zvyšok okolo neho - a to myslím aj film všeobecne - nieje nič čo by sme už pred tým nevideli. Tuctovka, ktorá ale má spád, non-stop akciu a nezastaviteľný dej. P.S Rok 2018 - snímok, ktorý určite nezapadol a to bola jeho najväčšia skúška. ()

sidzej

Film inšpirovaný oboma Múmiami rozhodne žiadnym pokračovaním Múmie nie je. Je to príbeh kráľa škorpióna za čias, kedy ešte nezapredal svoju dušu diablovi. Jedná sa o čisto priemerný historický film zďaleka nedosahujúci kvalít oboch Múmii. Na druhú stranu je vtipný, dobrodružný, hrdinský ale i naivný. Film rozhodne nemal skončiť happyiendom vzhľadom k tomu, aký osud škorpióna postihne. Ozaj viete prečo hrdina dostal prezývku škorpión? Odpoveď nájdete práve v tomto filme. Ak ste si mysleli že Rock nevie byť vtipný, istotne vás presvedčí o opaku. Priemerný film, zabudnuteľný. ()

Turiec

Akákoľvek historická vernosť dostáva poriadnu nakladačku. Reálie, odevy, postavy, spôsob boja - všetko je štylizované pre efekt. Zbrane nie sú také, aby boli funkčné, ale také, aby vypadali brutálne. Rovnako hlavné postavy nie sú normálni bojovníci - silní chlapi, ale sú to vypestované ozruty. Film je v podstate dobrodružno-akčná zmes. Môžeme si pozrieť 90 minút wrestlingu s miernymi romantickými prvkami. Nenadarmo bol film natočený v spolupráci so svetovou federáciou wrestlingu WWF. ()

Rosana odpad!

Nechápu, jak se to může někomu líbit a hlavně nechápu, jak může někdo dávat peníze na takovou hloupost :) Možná si to někdo přirovnává k "Mumii", ale to ji úplně jiný film. ()

Laxik

Jó, to byl ještě Dwayne Johnson Rockem a jeho svaly dávaly ještě aspoň trochu doufat v poctivou nechemickou nakorbenost. ()

Michael Clarke Duncan zemřel ve věku 54 let

Michael Clarke Duncan zemřel ve věku 54 let

04.09.2012

Sólovka čaroděje z Conana?

Sólovka čaroděje z Conana?

22.07.2008

Připravte se na porci černé magie. Doslova černé. Už několik týdnů rašily z internetové půdy klepy o tom, že Djimon Hounsou byl odsazen do nové verze Barbara Conana (samozřejmě ne do hlavní role).… (více)

Pohrobci Mumie a X-Menů se blíží

Pohrobci Mumie a X-Menů se blíží

20.10.2007

Dnes tu máme dva hrdiny, kterým se neradno stavět do cesty, protože by vás nejspíš naporcovali na malé kousíčky. Ten první svými vysouvacími adamantiovými drápy, druhý pečlivě nabroušeným mečem. U… (více)

Emmerich bude mikroskopický

Emmerich bude mikroskopický