efko

Pri sledovaní tohto filmu som sa cítil podobne ako pri čítaní jednej z kníh Arthura Haileyho. Osvečené režisérsko-scenáristické duo Scorsese - Pileggi, s rovnakou dávkou perfekcionizmu, zasväcuje diváka do chodu lasvegaského kasína a (ne)legálnych praktík s tým spojených. Celý príbeh je v podstate vystavaný na príbehu šéfa kasína - Acea (De Niro), ktorého bezstarostný život komplikuje jeho mafiánsky priateľ Nicky (Pesci) a predovšetkým "femme fatale" Ginger (Stone). Dokonalé prepojenie obsahu a formy. ()

spiritus

Casino a Robert De Niro.To je synonymum.Když se řekne jedno, představím si to druhé. Robert De Niro v roli nastrčeného šéfa casina exeluje a předvádí pouze to lepší ze svého skvělého herectví.Jeho postava je maximálně přesvědčivá a já jako divák se vždy nechám vtáhnout do jeho pohledu a postoje a celým filmem propluji s ním.Jeho ochránce a následný nepřítel Joe Pesci alias Nicky Santoro je stejně přesvědčivý jako sám De Niro.Tak jak zaslouženě dostal Oskara za Mafiány, tak určitě ho měl dostat i za úlohu Nickyho.Jeho podání nelítostného, brutálního ale i citlivého mafiánského vykonavatele je prostě a jednoduše famózní.Co se týče Sharon Stone, jedná se podle mě o jeden z jejích nejlepších herckých výkonů.Zahrát proradnou bestii Ginger to určitě nebyl žádný med, ale v podání Stoneové je opět naprosto bezchybný a přesvědčivý.I ostatní herci si zaslouží chválu za dobré podání bossů, zlodějů, podvodníků, hráčů, policistů a ostatních.A nakonec největší uznání patří Martinovi Scorsese.Bez jeho skvělé režie by Casino, jeden z nejlepších mafiánských eposů a filmů vůbec, nikdy nevzniklo.Klobouk dolů. ()

dehlie

mafiánska klasika od scorsesiho. de niro sa pre takéto role narodil, u joa pesciho čoby nicky santora- chlapíka, ktorý sa nikdy nevzdáva, platí to isté. najviac si pamätám barovú scénku s perom... ()

Eruntano

Nebýt úžasných herců a parádního zpracování, dal bych méně. Uvnitř je ten film totiž povážlivě prázdný. Kouká se na to dobře i přes tříhodinovou stopáž, protože je to natočené perfektně, ale když se nad tím filmem zpětně zamyslím, vkrade se mi do hlavy jakýsi myšlenkový stín. Kromě promě překvapivého způsobu konstrukce příběhu (který byl ale dán pravděpodobně reáliemi) tu není moc záchytných bodů a protože samo vyprávění neaspiruje na to být strhující, ale epické, samo si tak vytváří mezeru, kterou není schopno vyplnit. Ještě něco: Sharon Stone může být jakkoliv dobrá, ale její postava mi připadala v kontextu filmu docela zbytečná a bylo na ní vyplýtváno příliš mnoho prostoru. ()

Wenca888

Už tradičně výborné výkony De Nira a Joea Pesciho, k tomu skvělá režie a poutavý příběh. Chvílema sice jako bych se díval na Goodfellas, ale to mi nemůže zkazit 5*... ()

Klay

Propracovaná, elegantní, svižná sonda do nečistých praktik kolem jednoho vegasského kasina. Tři hodiny filmu bez jediného hluchého místa, tomu se říká filmařský kumšt. Obzvlášť když si uvědomíte, že takový filmový kolos je zaměřený na pouhé tři hlavní postavy. Je nošením dříví do lesa rozepisovat se tu o hereckých výkonech, proto raději zvlášť pochválím kameru a skoro geniální (jak já to slovo nesnášim) scénář ve kterém nechybí humor ani dostatek obligátního fuckování. Prostě klasika na poli gangsterek. ()

Delaney

Perfektní film! nemám slov! Opravdu mě dostal jako už dlouho žádnej jinej. De Niro perfektní boss s perfektním charakterem. Sharon Stone nenažraná kurva a Joe Pesci bezchybná svině. Ty charaktery jsou tak silný a uvěřitelný, že když jsem film, bohužel, musel dokoukat na dvakrát, tak jsem ty dva dny nemyslel na nic jinýho než na to jestli De Niro nakope Pescimu prdel a stone se uchlastá k smrti. 99% to jedno procento za trochu utahanej začátek, kterej mi při sledování vážně přišel zdlouhavej, ale po celym zkouknuti jsem si rikal, ze bych si ho pustil znova:) ()

geimz

Ako inak, pôsobivá záležitosť od majstra mafiánskych príbehov. Prvá polovica sa nesie v duchu spoznávania fungovania kasína a v neskoršej časti filmu sa zmení na úchvatnú napínavú osobnú drámu, a obidva prvky sú tak vyvážené, že do seba film skvelo zapadá a 3 hodiny ubehnú ako nič. Jednoznačne treba vyzdvihnúť parádny herecký výkon Sharon Stone pre jej náročnú rolu a násilníckeho Pesciho, z ktorého sálala surovosť na každom kroku. Tradične výborný DeNirov výkon spomínať ani netreba. ()

serioga

Skvelý film o mafiánoch,ktorý aj napriek svojej dĺžke dokáže upútať a nedovolím vám odíst,pokým to nedopozeráte. ()

Ollie235

Casino je filmem, kterému vlastně nic nechybí. Naopak mu toho dost přebývá. A tím ani nemám na mysli tříhodinovou stopáž, se kterou se u tohoto žánru jednoduše musí počítat. Ne, daleko více mi vadilo, že byl příběh až příliš zaměřen na vztah Sama s Ginger (tahle část mě hlavně ke konci vůbec nebavila). Navíc mi úplně neseděly Scorseseho ,,hrátky se světlem". Zůstal ve mně pocit, že ty přesvětlené scény, kdy má divák pocit, že je Las Vegas v nebi, do tohoto filmu nepatří. Ale to je jen můj osobní dojem. Jinak vyšlo všechno - od herecké sestavy, až po vypravěčský styl. I tak ale v mých očích na vrcholu Scorseseho tvorby zůstávají Goodfellas. ()

Nethar

Výborně zahraný film s mafiánskou tematikou. Dokonale vygradované od začátku až k rychlému akčnímu závěru. Bohužel nemůžu hodnotit lépe, protože tříhodinová délka je na mě v tomhle případě prostě moc a vzhledem k té dokonalé gradaci mě první řekněme hodina vůbec nebavila. ()

Santino7

Pohľad do hazardného sveta Las Vegas - kde vládnu peniaze - prepojeného s mafiou v osemdesiatych rokoch minulého storočia, navyše vychádzajúci zo skutočných udalostí. A pohľad je to vskutku elegantný, na úrovni. Presne taký, aký by sa od režiséra Scorseseho kvalít očakával. Herecké obsadenie na výbornú - De Niro v roli veľkého hazardného hráča a bývalého stávkara dohliadajúceho na celkový chod kasína (Listen to me very carefully. There are three ways of doing things around here: the right way, the wrong way, and the way that I do it. You understand?), Joe Pesci ako výbušný (a kurva štýlový!) mafián (Peek-a-boo, you fucks, you!) prichádzajúci do Vegas s cieľom rozbehnúť vlastné kšefty a popritom polámať všetky možné kosti/nosy/lebky, no a v neposlednom rade aj jedinečná Sharon Stone v úlohe nevyspytateľnej, no zároveň i čertovsky neodolateľnej polovičky. Scorseseho (zďaleka nie prvá) mafiánska klasika opisujúca vyberané spôsoby kasín, ľudí ťahajúcich v tomto odvetví za nitky, či napríklad praktické využitie pre rozľahlé púšte v Nevade. V tých je miesta dosť - na čokoľvek. Stačí si len vybrať. Avšak nezabúdajte, treba to mať pripravené už vopred! Výborný dojem umocňuje aj fantastický sprievodný komentár hlavných protagonistov Sama „Ace“ Rothsteina a Nickyho Santora, ktorí nám objasňujú dianie na plátne vo veľkom štýle. Treba k tomu snáď napísať niečo viac? Tento film je jednoducho absolútnou klasikou, v podstate povinnosťou pre filmových fajnšmekrov... A ozaj - kasíno vždy vyhrá! 100% ()

Mikino00

Pomalá lehce plynoucí dějová linka nepřekypující velkými zvraty je mistrovsky odvyprávěna a natočena do podoby stylové gangsterky. Scorsese vytvořil zajímavé prostředí a postavy mající co nabídnout. Ty velice vhodně obsadil a celé ústřední herecké trio předvádí fenomenální výkony. Ale to co dělá film vyjímečným je již zmíněné vyprávění příběhu. ()

Kánon filmu 2011

Kánon filmu 2011