Mleako

Další povedená gansterka, která sice nemá žádnou pořádnou zápletku a "pouze" líčí každodenní život mafiána a šéfa kasina. Naštěstí ale Scorsese tohle téma umí skvěle zpracovat a umí si k tomu také vybrat skvělé a v podobných rolích ostřílené herce. Každopádně i přes výše zmíněnou chválu by si Casino zasloužilo trochu prostříhat, protože přibližně po dvou hodinách filmu jsem se již přístihoval, jak sleduji, kolik času zbývá do konce. ()

Wishkah

Skvělý film. Nevím co jiného k tomu dodat. Tradičně vynikající Robert De Niro, kterého skvěle doplňují Joe Pesci a Sharon Stone tady předvádějí herecký koncert a vynikající příběh a tom jak se kdysi vedlo kasino v Las Vegas. Navíc kde jinde uvidíte Roberta De Nira v těch nejkřiklavějších oblecích jaké ste kdy viděli:-) ()

wayd

Scorsese, De Niiro, Stone, Las Vegas, 422 fucků...velmi,velmi kvalitní kombinace, od které bych čekal mnohem víc...ale zase, špatný to rozhodně nebylo ()

Mantis

Pozitiva: Dobré herecké obsazení a technické provední. Na druhé straně mne neoslovil děj, neustále hlášky typu "Nicky měl vlastní pohled na Las Vegas", a taky obludně dlouhá stopáž. Nebýt to tak opěvovaný film možná bych dál i slabší 3*. ()

Ondis

Mafiánské filmy je pořád to samé dokola. Nejvíc mě zaujal přesvědčivý výkon Sharon. Dlouhé až hrůza...příběh slabší. Lepší 3 hvězdičky. ()

Prochy38

Klasika v podání holywooských hvězd ze světa hazardu. R. DeNiro skvělej boss, J. Pesci výborný gangster a krásná S. Stone coby pořádná mrcha. Skoro tříhodinový film, ve kterém se pořád něco děje okořeněný skvělou hudbou. 80% ()

Itar

Jeden ze svaté skupiny klasických mafiánských filmů. Nenabízí to tak hluboký ponor do zákulisí mafie, zato je ale mnohem osobnější než o čtyři roky starší Goodfellas. A.. pro mě osobně je i o něco lepším filmem, čistě z hlediska zážitku. Roberta De Nira a především Joa Pesciho nejde nemilovat, Sharon Stone potom nabízí více než důstojný protipól. Filmy jako tenhle nám v 21. století pořád ještě scházejí (Americký Gangster poměrně blízko, ale stále ještě v zákrytu). ()

Darth Maul

Martin Scorsese natočil veľdielo, v ktorom sa podrobne zamýšľa nad tým, čo s človekom môžu spraviť peniaze. Okrem mafiánskej tematiky sa venuje aj rozboru konzumného spôsobu života, ktorý robí z ľudí zvieratá. Potešil ma najmä koniec filmu... Skončilo to spravodlivo? Neviem... Ale s nástupom záverečných titulkov sa človek jednoducho musí zamyslieť nad tým, aké sú tie peniaze niekedy svinstvo... ()

Zero_Signal

Neuveriteľne pútava mafiánska dráma z dielne majstra Scorseseho. Asi som v menšine, ale myslím si, že Casino vo veľkom predbieha Goodfellas (tým nechcem zhadzovať Goodfellas, je to tiež úžasný film). Neskutočný soundtrack, príbeh, postavy, scenár a samozrejme réžia Vás nenechajú za tie 3 hodiny vydychnuť. Obrovská poklona každému, kto sa na tomto umeleckom diele podieľal. ()

shimpy(CZ)

Skvělé dílko, Scorsesemu se opět podařilo upoutat na celé tři hodiny moji pozornost. Chválím fenomenální výkony hlavně Sharon Stone a Joea Pesciho. ()

Schuldiner

Joe Pesci je maniak... a takhle ho mam nejradši... takovouhle roli by mohl hrát v každym filmu :-) Sharon je tu (jako obvykle) chvílema naprosto odzbrojující a De Niro (jako obvykle) naprosto přesvědčivej... No a tyhle tři postavy dělaj z tohohle filmu to čim je, tedy bombu! Pořád je na co se dívat a ty tři hodiny utečou jak voda... ()

barcaacrab

Casino je výborný film, kterému se dá vytknout jedině délka. Bohužel to (z mého pohledu) filmu akorát uškodilo, protože jsem si musela dávat přestávky a přistihla jsem se, jak mu chvílemi nevěnuji pozornost. Jinak příběh je tak dokonalý, že v první hodině máte pouze chuť nasednout do letadla a vydat se směr Las Vegas. Hereckým výkonům se nedá nic vytknout. De Niro je vážně boss a myslím, že takhle by měl vypadat každý šéf. Pohled, kterému nedokážete uhnout a který vás přečte během vteřiny. Navíc ta lehkost, s jakou ztvárnil veškerý hněv, je dech vyrážející. Nedivím se, že Sharon byla nominovaná na Oscara, protože během tří hodin dokázala zahrát bohyni ovládající Las Vegas i trosku, která se nebojí přivázat své dítě k posteli. A Joe Pesci? Role této malé krysy se ujal se ctí :-) Možná že scéna s baseballovou pálkou byla trochu přepálená a méně ran by neuškodilo. ()

Norino12

Scorseseho veľkofilm, ktorý ma udržal v kresle počas celej doby. Skvelá dráma, ktorá bola zvládnutá bravúrne po všetkých stránkach. Veľmi dobre zvládnuté herecké výkony a hlavne pravdivo vypovedané fakty o kasínach. Ako inak musím zase pochváliť skvelého De Nira, ktorý zvláda tieto role neskutočne dobre. ()

Paldiny

Scorsese znovu vo svojich vodách. I keď geniálni Goodfellas zostali o trochu viac geniálnejší, patrí táto gangsterská maškrta z Vegas k tomu najlepšiemu, čo sfilmované životné príbehy ponúkajú. Výborné obsadenie rolí je spečatené excelentným výkonom spoľahlivého dua De Niro-Pesci, krásne vyšinutá Sharon žiari ako Slnko na oblohe a pekne slizký Woods by pre dolár predal matkinu poslednú zdravú obličku. Scenár využíva vďačnú tému do poslednej hodenej kocky a spojením s pestrým slovníkom, iskrivými dramatickými pasážami, Scorseovsky typickým čiernym humorom a nekompromisným využitím rôznych pracovných náčiní uzatvára Martyho nepísanú trilógiu životopisných drám // Štvrtý dokonalý Scorsese! ()

Mitin

Téměř nic by se Casinu nedalo vytknout, až na ty 3 hodiny a hrozně moc protažený děj. A na tom u mě film bohužel ztratil 2*. ()

Honzeek95

Mafiáni II. Po celou dobu sledování filmu jsem měl pocit, že "toto už jsem někdy viděl".. Snímky tohoto typu nejsou špatné a celkem mě i baví, ale vždy při rozuzlení na konci se divím, kolik hlavních postav tam bylo.. Je to zbytečně dlouhé. Ale samozřejmě zahrané a odrežírované bravurně.. ()

Rozjimatel

[3,5*]     "Downstairs he takes us for two million and upstairs he takes free soap, shampoo and towels."     V podstate akýsi doplnok k filmu Goodfellas (1990) (nevyhnem sa hojnému porovnávaniu), takisto vychádzajúci zo skutočnosti a takisto zaradený v zozname 1001 filmov, ktoré musíte vidieť, než umriete. Oproti spomínanému filmu ma tento bavil o niečo viac, najmä tým, že je viac odľahčený humorom. Opäť tu síce vystupujú samé pre mňa odpudivé mafiánske kreatúry, ale tentokrát sa mi páči aspoň to, ako ich Scorsese zosmiešňuje ("veľavážená" mafia ako nahlúpla geriatrická partička zo "zelovoca"). Tiež uznávam, že to vyblýskané prostredie veľkého hazardu, ktoré ma inak vôbec nepriťahuje, je tu predstavené veľmi podmanivým spôsobom (najmä vďaka výbornej kamere slávneho Roberta Richardsona a tiež kvôli zaujímavým detailom zo zákulisia hazardného biznisu, ako je odhaľovanie podvodníkov). Z hereckej stránky je film ešte lepší ako "Goodfellas" (hlavne sa tu v hlavných rolách nevyskytuje žiaden toporný panák typu Raya Liottu), vynikajúce je predovšetkým ústredné trio: štýlový Robert De Niro ako Sam 'Ace' Rothstein (snáď jediná aspoň trošku sympatická postava filmu), Sharon Stone (nominácia na Oscara) ako parádne hnusná mrcha Ginger McKenna (jedna z najodpudivejších postáv, aké som kedy videl) a Joe Pesci ako arogantné sadistické hovädo Nicky "Pán sveta" Santoro. Posledne menovaný hrá v podstate tú istú postavu ako v "Goodfellas" a jeho herectvo ma tu už bavilo o niečo menej. V čom sa "Casino" od "Goodfellas" nelíši a čo mi zároveň podobne nesedí, je spôsob rozprávania (rozprávač je strašne "ukecaný", až otravný) a spôsob využívania hudobného sprievodu (bez filmovej hudby, kompilácia existujúcich skladieb), ktorý mi nepripadá príliš citlivý (ako päsť na oko mi tam napr. znela hudba Georgesa Deleruea z filmu Pohŕdanie (1963)).     "Wait a minute. You mean to tell me that the money we're robbing is being robbed?" ()

Kánon filmu 2011

Kánon filmu 2011