Julia Robertsová získala Oscara za nejlepší ženský herecký výkon v tomto vzrušujícím, zábavném a nekonvenčním dramatu natočeném podle skutečných událostí. Erin Brockovichová (Robertsová) se ocitne ve svízelné situaci poté, co po automobilové nehodě, kterou nezavinila, prohraje spor o odškodné. Erin, která je bez peněz, bez práce i bez jakýchkoli vyhlídek, přiměje svého advokáta Eda Masryho (Albert Finney), jenž pro ni u soudu nedokázal vymoci slíbenou náhradu, aby ji zaměstnal ve své advokátní kanceláři. Tam náhodou narazí na případ znečišťování půdy a podzemních vod, které má zhoubné následky pro členy zdejší komunity. Svou neústupností a osobním zaujetím si Erin nakonec získá důvěru místních a pomůže Edovi vyhrát soudní spor s energetickou společností, která musí více než 600 poškozeným vyplatit nejvyšší odškodnění v dějinách Spojených států. (HBO Europe)

Mistickzz

Príbeh sexi prsatice Erin Brokolicovej bol tak neskonale nudný, že som až zaspal. Síce film má svetlé momenty, Julia Roberts sa mi páčila a Thomas Newman zložil pekný soundtrack, no to je asi tak všetko čo by som vyzdvihol. A ešte som skoro zabudol na vlasatého Aarona Eckharta. Ale i tak to nezahnalo ten pocit nudy, ktorý ostal aj po filme. Najviac sa mi páčila psoledná scéna odovzdávania šeku. ()

Vajonek

Tenhle film jsem měla ráda vždycky, ale až nyní po několikátém zhlédnutí jsem si naplno uvědomila, jak moc zde Julii Roberts sedla hlavní role a jak jí za její výkon toho Oscara přeju. I když i ostatní kolegové herci jsou výborní, právě na hlavní protagonistce film stojí, díky ní mu s klidem odpustím, že je to v některých ohledech vlastně taková ne úplně realistická sentimentální pohádka a prostě v tom více vidím a užívám si silný příběh o silné ženě, která neměla rozhodně na růžích ustláno, ale jíž přesto (nebo právě proto) stálo za to bojovat za spravedlnost pro druhé, kteří už by sami tolik síly neměli. A taky je to jeden z mála filmů z právnického prostředí, u kterých mi vůbec nevadí, že se jen malá část odehraje v soudní síni. Možná proto, že to důležité, ty prožitky, dojmy, pravdy, které v právnických filmech v těch soudních síních hledáme a dostáváme, v Erin Brockovich měrou vrchovatou nalézáme i mimo budovy soudů... 85 %. ()

wosho

Co na tomto filmu zrovna tolik lidí vidí, to fakt nevím. Rozhodně jediné odůvodnění je výkon Julii Roberts, která prakticky nese celý film na svých prsou (které zatím v žádném filmu tak sexy jako tady nepředvedla). Co fakt ještě více nechápu je proč do toho lezl Steven Sodergerg. Prostě průměrný film s dobým obsazením, na který za 30let si nikdo nevzpomene. ()

Ripley

Dal bych "stovku",kdyby Soderbergh prodloužil stopáž a natočil i hlavní soudní líčení.Škoda,jinak jde o výborný film. ()

Scytale

Mám rád filmy z právnického prostředí a zejména kauzy, v kterých právničtí outsideři a začátečníci dokáží položit na lopatky velké nadnárodní korporace. Julia Roberts zde zahrála výborně, stejně jako kdysi v podobném filmu (Vyvolavač deště) Matt Damon. ()

DocBrown

Oblíbené téma, které na americké publikum vždycky zabere (podtrhnuté "podle skutečné události"). Lépe tohle téma ale zpracoval Rainmaker. Julie tady přehrává jak to jde, takže mě spíše upoutaly její neustále sexy oblečky. Vadí mi druhá půle, která se místo u soudu hraje na dojení slz při jednání s postiženými. Ta chladná právnička, to bylo fakt moc. ()

Paity

Dávám plný počet a to přitom Julii Roberts vůbec nemusím, ale po Pretty Woman je tohle podle mého její nejpovedenější kousek. Sice ten sladký konec je moc happyendovský, ale přehlédnu to, kdo by nechtěl "pustil žilou" velikým bezohledným a nafoukaným chemickým koncernům. ()

EKLEKTIK

No vida, jak hezky to může dopadnout, když Steven Soderbergh, není jen "Dannyho parťáci", když Julia Roberts, není jen Vivian z "Pretty woman", když Albert Finney, není jen Sir z "Garderobiéra", když Aaron Eckhart, není jen Nick Naylor z "Děkujeme, že kouříte", když Marg Helgenbergerová, není jen Catherine Willows z "Kriminálky Las Vegas", když Scarlett Pomers, není jen Naomi Wildmanová ze "Star treku - Voyager" a když Tracey Walter, není jen Bob rváč z "Batmana". ()

Krystalion

Julii Roberts moc nemusím, možná tak po sedmi osmi pivech, kdy se mi rozostřuje zrak, tak si uvědomuju, že to je fakt ženská, ale popravdě řečeno po osmi pivech je sexy i moje akvarijní rybička. Ale v tomto dramatu mi připadala docela i sexy a myslím si, že podala svůj životní výkon v přiběhu podle skutečné události ze kterého běhá mráz po zádech. Když si uvědomíte, co se to v tý Americe děje, jak ty nadnárodní korporace mlžej a kolik takovejch nedořešenejch případů a někdy i šoupnutejch pod stůl tam maj, tak se mi chce z toho skoro blejt. ()

Ještěřák

ERIN BROCKOVICH jsem viděl kdysi dávno v TV (dávali to překvapivě rychle po premiéře, asi tak po roce) a byl jsem s tímto "velkofilmem" relativně spokojený, ačkoliv "první liga sociálních dramat" to s největší pravděpodobností není (a Julia Roberts nikdy nebyla skutečně "prvoligová" herečka). ()

Arach.No

Nejslabší Soderberghův film jaký jsem zatím viděl. Julia Roberts je jako obvykle nudná a přehrávající, kdo stojí za pozornost je můj oblíbený Aaron Eckhart. ()

jasiska

Nedá sa povedať, že by mi na Erin Brokovichovej (či už filme alebo osobe) vadilo niečo konkrétne. Ako celok to však na mňa bohvieako nezapôsobilo tak, ako asi malo. ()

peetriss

Strhujícím způsobem podaný příběh a o nerovném právním boji obyčejných lidí s korporátním kolosem, likvidujícím jejich zdraví a životy. Životní role pro Julii Roberts. 90% ()

valasek.m

Tak v tomto filmu mě obrovsky překvapila Julia Roberts, kterou vůbec nemám rád, ale díky tomuto skvělému filmu, jsi mě trochu získala. Její herecký výkon si právem zasloužil jak Oscara, tak cenu BAFTA tak i Zlatý Glóbus. Opět jsem byl šokován, že je to film podle skutečné události. ()

GREGOIRE

Nepamatuji se, že bych kdy dal jen * a navíc u oscarového filmu. A od odpadu jej uchránila pouze pěkná hudba, jediný to klad. Ale pojďme k filmu. Děj je od počátku nalinkován podle šablony PŘÍBĚH OPRAVDOVÉHO ČLOVĚKA. Svobodná matka se třemi dětmi v těžké krizi se stane spásou pro stovky lidí trpících následky kontaminace prostředí šestimocným (výraz šestivalenční se v našem názvosloví nepoužívá ) chromem. Není to kdovíjaký námět, ale jde o „true based story“, takže to jistý potenciál skýtá. POKUD si ovšem autoři ujasní, že jde o dramatický žánr. Vznikl bohužel neodpustitelně hloupý, kýčovitý a citově vydírající paskvil oscilující mezi dramatem a lechtivou veselou komedií typu Pretty Woman. „Hrdinka“, která myslí na spásu ostatních a přitom kašle (a to jsem hodně slušnej) na vlastní děti, které to MUSEJÍ POCHOPIT, to je hnus na druhou!! Když v rozhovoru s postiženou, která přijde o prsa a dělohu, Erin vesele zavtipkovala, že bude mít alespoň pokoj tak jsem si říkal, jestli se mi to nezdá. Do konce jsem to přetrpěl jen proto, abych se ujistil, že to už lepší nebude. Tak tohle už NEVER MORE ... ()

Damielka

Kéž by takových lidí, kteří se nezajímají jen o to své koryto, bylo víc. Julia Roberts tu exceluje, jsem ráda, že si na chvíli dala pohov od klasických romantických komedií. Velmi slušný scénář, který vás nenudí a poměrně rychle vtáhne do děje. I konec se povedl. ()