Julia Robertsová získala Oscara za nejlepší ženský herecký výkon v tomto vzrušujícím, zábavném a nekonvenčním dramatu natočeném podle skutečných událostí. Erin Brockovichová (Robertsová) se ocitne ve svízelné situaci poté, co po automobilové nehodě, kterou nezavinila, prohraje spor o odškodné. Erin, která je bez peněz, bez práce i bez jakýchkoli vyhlídek, přiměje svého advokáta Eda Masryho (Albert Finney), jenž pro ni u soudu nedokázal vymoci slíbenou náhradu, aby ji zaměstnal ve své advokátní kanceláři. Tam náhodou narazí na případ znečišťování půdy a podzemních vod, které má zhoubné následky pro členy zdejší komunity. Svou neústupností a osobním zaujetím si Erin nakonec získá důvěru místních a pomůže Edovi vyhrát soudní spor s energetickou společností, která musí více než 600 poškozeným vyplatit nejvyšší odškodnění v dějinách Spojených států. (HBO Europe)

Puol

Už len za tie svoje pekné nohy a odvážne výstrihy si toho oscara Julka určite zaslúžila. Zručne natočená hollywoodska story, ktorá prekvapí hlavne tým, že je podľa skutočnéj udalosti. ()

kacirek_

I když příběh podle skutečné události, tak mě nijak neučaroval. Mám s ním asi taky ten problém, že u něj většinou usnu, takže ho vidím vždycky po kouskách (který se už daj slepit v celej film), ovšem pořád nic. Nechápu, jak za tuto roli mohla Julia dostat Oskara (asi za ty dlouhý nohy a velký výstřihy).... ()

strikeman

Jeden z nejlepších kousků Stevena Soderbergha, který v poslední době trestuhodně stagnuje, pochází z jeho nejplodnějšího období na přelomu tisíciletí... ...a Julia Roberts ve své nejlepší roli vůbec. ()

char_t

Kvalitní příběh, kvalitně zpracovaný, kvalitně zahraný. Oskar a další nominace rozhodně na místě, ale celé je to až tak moc akademické, že to na pátou hvězdu prostě nevidím, žádný WOW-efekt se nedostavil. ()

BOURQUE

Parádne natočený film s parádnymi hereckými výkonmi. A. Finney veľmi príjemne prekvapil. Samozrejme najväčšou hviezdou je J. Robertsová, ktorá z hereckej stránky vybuchla práve v tomto filme (zaslúžený Oscar!). A ešte k tomu vypadá ultra sexi!! Pre väčšinu filmových divákov navždy bude „len Pretty Woman“, ale pre mňa aj ako nekompromisná, nebojácna, bojujúca za pravdu a spravodlivosť a dobrá matka svojich detí – jednoducho predstaviteľka Erin Brokovichovej. PS: A. Eckhart ako „easy rider“ vypadá cool! Osobné hodnotenie: 85% (****) ()

MickeyStuma

Už prvních 15 minut stopáže předznamenává, že se jedná o příběh ze života, jaký se skutečně stal. Starosti a útrapy svobodné matky se třemi dětmi, které znají i české samoživitelky, už nemohla být reálnější. Julia Roberts ztvárnila roli s takovým respektem, jakoby to sama přímo zažila. Taková ženská musí být tvrdá, neústupná a sebevěřící. Pak už se dějství zvrhne v neústupný boj proti firmě produkující jed do okolí, po kterém těžce onemocní okolní obyvatelé. A hrdinka příběhu využívá veškerý svůj um a zarputilost. Příznačné na snímku je, že se netlačí na pilu, aby vzniklo větší napětí. Všechno probíhá tak, jak má a proto nevznikají sebemenší pochybnosti o uvěřitelnosti příběhu. A tak je atmosféra volnější. Pochopitelně je diskutabilní jak moc se tvůrci drželi skutečným událostem, ale to je úděl všech takových snímků. Každopádně se mi jeví jako velice zdařilý. Julia Roberts tu projevila úctyhodný výkon. ()

Ombak▼Penari

No, čekal jsem od toho víc. Nebylo to špatné, ale nevím, proč bych se na to měl ještě někdy dívat znovu, není tam nic převratného. Všechna čest skutečné Erin, oscar pro Julii Roberts taky v pořádku, ale tím to celkem hasne. Snímek jinak nemá potenciál zapsat se dlouhodobě do dějin. ()

Evander

Erin Brockovich je pro mě příjemným rodinným filmem na nedělní odpoledne. Jako velkofilm ho rozhodně nevnímám, spíše jako velice kvalitní televizní film s výbornou Julií Roberts, kterou nechválím zrovna často a co více, Erin Brockovich je prvním filmem, kde se mi líbila i jako žena. Opravdu hodně se mi ve své roli líbil Albert Finney, který myslím, že zahrál na čistou jedničku. Příběh filmu je poutavý, dobře zpracovaný a jeho inspirace skutečnými událostmi je jedině ku prospěchu věci. Nenásilné až vyloženě klidné zpracování i vypjatějších scén pak z filmu činí vysloveně odpočinkovou podívanou vhodnou pro několikanásobné zhlédnutí. Jinými slovy opětovnému zhlédnutí filmu se rozhodně nebudu nikterak bránit, byť ho sám vyhledávat nebudu. 79% ()

Gaia.M

Pro mě je tohle jeden z TOP filmů. Julia se tady objevuje v roli matky, která pro svoje děti udělá cokoliv. Cokoliv, aby je nakrmila, aby jim dala lepší život. A někdy během toho jí dojde, že může udělat víc i pro jiné lidi. Nejen pro svoje vlastní děti, ale i pro cizí děti. Protože jejich rodiče nemůžou, ale ona může. Je to pro mě lidsky hodně silný příběh. A scéna, kdy Ed přinese Erin šek, tak u té se pravidelně směji a brečím zároveň. ()

Barak

Hodně silný příběh, který kdyby nebyl skutečný, cesta by se k němu hledala hůře. Ale jako postava Erin, který má na krku tři děcka a manžela v tahu se jen tak rozhodne udělat něco velkého.. nevím nevím. Jinak někdy až přehnaně emotivní a ten konec byl docela "odfláknutý".... (Hudba byla taky fajn - hodně mi připomínala Americkou krásu....) ()

Lucas87

Poté co dojela poslední sekunda filmu, jsem si musel říct, "Bože ten film mě fakt dostal !". Okouzlující Julia Roberts co hájí zájmy ostatních na úkor své rodiny a nového přítele, získá důvěru mnoha lidí a nakonec je nezklame, uspěje ve svém profesním životě. Aaron Eckhart jako motorkář byl také okouzlující. Tento příběh je založen na skutečné události a to je pro mě velké plus. Oba tito herci byli pro mě příjemní a příběh mě zatloukl k obrazovce naplno. ()

kersten

No mala som čo robiť, aby som tento film dokázala vyšplhať aspoň na tri hviezdičky. Pomerne dosť ma nudil. Juliu zbožňujem, nepopieram že v tejto roli bola skvelá a sadla jej. Taktiež príbeh bol dojímavý. Len mám pocit že keď sa povie na začiatku, že je podľa skutočnej udalosti, okamžite naberá na hodnote a opomenie sa všetko ostatné. mne teda až tak nesadol. ()

MissSimm

Nádhera! Julia Roberts cenu za nejlepší herečku dostala skutečně zaslouženě! Scénář nemohl být napsán lépe! A ten Aaron! Ten se povedl! :D Vřele doporučuji! ()

Torgal

Parádna súdna dráma, kde ale hlavné husle nehrá prenasledovaný investigatívny novinár alebo nepodplatiteľný obhajca, ale "žena z ľudu" v skvelom podaní Julie Roberts. U nej som bol okrem hereckého výkonu prekvapený aj tým, aká kočka to v tom čase ešte bola. Ostatní herci jej zdatne sekundujú a život napísal dostatočne neuveriteľný a napínavý príbeh na to, aby z neho Soderbergh ťažil až do konca. 8+/10 ()