Uplynulo skoro deset let od doby, kdy dobrodruh Rick O'Connell a nebojácná egyptoložka Evelyn bojovali o své životy s 3000 let starou mumií. Vzali se, usadili se v Londýně a mají osmiletého syna Alexe, který je kombinací vlastností svých rodičů, chytrý a zvídavý po mamince, silný a odvážný po tatínkovi. Prapodivný Evelynin sen přivede celou rodinu zpátky do Egypta, kde objeví vzácný zlatý náramek boha Anúbida. Svůj vzácný nález dopraví do svého domu v Londýně, ale záhy jsou přepadeni nevítanými hosty, kteří znají jeho zázračnou moc. V první chvíli náramek zachrání malý Alex, který si ho nasadí na ruku. Protože nejde sundat, stane se rukojmím těch, co neváhají znovu oživit mumii egyptského velekněze Imhotepa a riskovat zánik celé civilizace. Rick, Evelyn i její potrhlý bratr Jonathan se neprodleně vydávají na cestu za záchranou Alexe. (TV Nova)

Ludva

[2009-01-10][2020-11-20] * O'Connelovi (Brendar Fraser a Rachel Weiszová) se zrovna vrátili z Egypta do Londýna. Ještě než si stačili vybalit, přepadli je neznámí (nebo spíš staří známí) zakuklenci v arabských hábitech a unesli jejich syna. Aby toho nebylo málo, našli a znovu oživili Imhotepa (Arnold Vosloo) na přání jeho reinkarnované lásky Ank-Su-Namun (Patricia Velasquez). Je zřejmé, že zachránit svět bude zase fuška. Naštěstí je po ruce černošský kamarád s tryskovou vzducholodí... * Ve všem přeplácanější než výborná jednička. Akčnější, bláznivější, hloupější. Prostě typický sequel :) ()

bocy

Podľa vzoru jednotky, aj dvojka nesie so sebou svoje dobrodružné čaro. Možno je trochu slabšia ako jednotka, ale myslím, že rozdiel je zanedbateľný. Odporúčam vidieť. ()

Keytee

Pre mňa je tento film úplna lahôdka pre oči. ale milujem tie vtipné hlášky, ktoré sa hovoria v tých najnapínavejších chvíľach. Tento film som si obľúbila možno aj kvôli obsadeniu a celkovo rada sa púšťam do takýchto príjemných dobrodružných filmíkov. ()

Majkee.S

O třídu horší než první díl, ale stále vcelku zábavný film na odreagování. Film si na nic nehraje a dokáže si udělat srandu i sám ze sebe, čož se cení. ()

bee.el

kvalitu a roztomilost prvního dílu sice pokračování ztrácí, ale hrdinové jsou stále stejně úžasní, Imhotep stále stejně děsivý (jsem jediná, komu ho bylo líto už na konci jedničky?), král Škorpion ještě děsivější a pygmejové z oázy jsou žůžo k popukání, takže přes 70%... co mi vadilo nejvíc, bylo to "to je dáno osudem" - dělání něčeho extra (více extra) z dvou hlavních hrdinů mi přišlo uhozený, ale co... stejně se ráda podívám znovu. ()

pikovyeso

víte vlastně tohle je docela moje srdcovka protože je to první film co jsem viděl v tehdejším multikině, když mi bylo asi 12 a vždycky se na to znovu podívám ()

Jensenka89

Mumie je moje srdeční záležitost! Musím dát 5*, protože toto beru jako odpočinek u filmu, který mě naladí, pobaví a unese mě z reality do vzdálené minulosti! :D Ať si kritici říkají, co chtějí! :DDD ()

TONYNKO

Ach, sklamanie. Prva štvrtka je ešte dobra. Akciu streida humor, Imotep opät vo forme, Weisz pekna ako vždy. Ale to čo pride po tom sa neda nazvat inak než najväčšia nuda. Stale som si želal aby bol koniec a priznam že som to ani poriadne nedopozeral. 5/10 ()

qamar

Tenhle film jsem kdysi viděla v tureckém dabingu kdesi cestou z Vanu do Ankary. Turecky jsem tou dobou uměla asi dvanáct slov (přičemž dvě z toho byly ano-ne a zbytek čísla od jedné do deseti), což v případě tohoto filmu nebylo nijak zvlášť na překážku. Možná právě naopak. Zkuste si schválně představit, jak Rachel ječí "HAAAAAYIIIIIIIIIIIIIIR!!!!!!!" Moje motivace podívat se znovu v nějaké srozumitelné verzi je každopádně zcela nulová. ()

bratr_jezek

Vzhledem k úspěchu jedničky byla otázkou času dvojka. Hlavní představitelé neztratili nic ze svého charisma, mumie zase povstane a...aby se nekopírovalo jen z jedničky, zatáhne se do toho syn hlavního hrdiny, prokletí Krále škorpiona, oživení Imhotepovy "staré" lásky. Díky tomu sice film drží stále slušnou úroveň, na druhou stranu je cítit určité "nastavování kaše", za které strhávám jednu hvězdu. ()

ronaldmekdon

O něco slabší odvar první Mumie, ale dá se na to dívat. Neurazí, ani nenadchne a podruhé už se musí divák nutně nudit, protože film nepřináší nic nového, jen spoustu bombastické akce a triků, triků a triků. A taky pár vtípků. Finále s králem Škorpionem působí, jako by milý potvor utekl ze hry na PS2. (A O'Connell junior je mimořádně otravné dítě, to je to, co mě na tomto pokračování štve asi nejvíc.) ()

Freakyy

Hele vy debilové, tohle je ta vaše vyjímka, kdy 2 je lepší jak 1. Viděl sem aspoň 1000000000x, strávil sem nad tím dětství...furt dokola, nejlepší Můůůůůmie všech dob, tam není nudná ani jedna vteřina. Tady kdyby dali méně, tak to bude nudně, takže ticho... JEDEN Z NEJLEPŠÍCH FILMŮ VŠECH DOB!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ()

Evelyn91

Sice se nám rozrostla o krále Škorpiona a malého synka O-connelovic, ale původní parta zůstala. Více efektů, skvělá píseň od Live.....jen ten konec mohl být trochu více rozsáhlejší :-) ()

damapo

Trošku už asi parazituje na jedničce, ale stále je to dobré, přichází s něčím novým a je to poutavé k obrazovce. ()

Scorpik87

Podobně jak u prvního dílu hlavní hrdinové, tentokrát mumie už ready komplet a zase jedem od znovu honičkou po Egyptě tentokrát vzduchem cílem najít syna a ztracenou hrobku Krále Škorpiona.. ()

Dexies

Dvojka mi přijde jako nejlepší díl z této trilogie ... akce, humor, mrtě mumií a neposedný synáček ... Chválím, Sommers umí ... ()

Mumie vstane z mrtvých... úplně nanovo

Mumie vstane z mrtvých... úplně nanovo